lliliiuiilkillUlflliiliiiviiillllllllliHlE, k. GEMEENTE MIDDELBURG 11 Het gaat om het samenspel Binnenkort waarde van uw pand bekend Passion Collecten Rooien Commissies Nieuwe ronde wijktafels Bomen en zintuigen Wethouder Joan van Dijk: FAAM/VLISSINGER 5 Week 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Communicatie. Reacties zijn van harte welkom Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u bij Communicatie terecht: Stadhuisstraat 2, telefoon 675450. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. wmrniammMmimKmsKmasM !18«Si8»SS«* U heeft al veel informatie gekre gen over de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ), de herwaardering van panden door heel Nederland. Deze informatie wordt nu actueel want binnenkort ligt de bekendmaking van de nieu we waarde in uw brievenbus. We zetten daarom nog eens op een rij wat er aan de hand is. Zijn er na lezing van dit Artikel en de bijsluiter van de bekendmaking nog vragen, dan kunt u daarvoor terecht in een speciale kantoor-unit op de Helm aan de achterzijde van het stadhuis op werkdagen van 8.30 uur tot 13.00 uur. Voor telefonische informatie is een speciaal nummer geopend 675785 (meerdere lijnen). Waarom wet WOZ De Wet WOZ is bedoeld om de waarde van onroerende zaken een voudiger en efficiënter vast te stel len. Op basis van de Wet WOZ taxeert de gemeente in het vervolg alle onroerende zaken naar een vas te waardepeildatum. De waarde wordt bij beschikking vastgesteld en die waarde zal vier jaar blijven gelden. Met ingang van 1 januari 1997 geldt die waarde van uw pand als uitgangspunt voor de onroerende zaakbelastingen en de l'orensenbelasting, voor de omslag gebouwd van het waterschap en voor de controle door de Belasting dienst van het huuwaardeforfait in de inkomstenbelasting en voor de waarde van de eigen woning in de vermogensbelasting. De waarde die op de beschikking staat vermeld komt dus de komende jaren (1997 t/m 2000) terug op ver- De Koninklijke Oratoriumvereni ging 'Tot Oefening en uitspanning" brengt op zaterdag 15 maart om 20.00 uur in de Concert- en Gehoor zaal de Johannes Passion van J.S. Bach. Dankzij het Bomme van de Broec- kefonds kunnen gegadigden voor deze uitvoering plaatskaarten krij gen tegen een zeer kleine prijs (10 cent). Deze kaarten worden ver kocht morgen donderdag 13 maart van 9.00 tot 16.00 uur (gesloten tus sen 12.30 en 13.30 uur) bij de Dienst maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuisstraat. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Nationaal Jeugdfonds van 10 tot en met 15 maart; Nationaal Reumafonds van 17 tot en met 22 maart; Simavi van 24 tot en met 29 maart. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: Herenstraat, 1 beuk; Van Citterstraat, 4 populieren, 2 wilgen; Lombardstraat, 1 moerbei; Koudekerkseweg, 1 den; Oude Rijksweg, 4 populieren. Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 675312. Tafeltje Dekje 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 17 lol en met 23 maart maandag gebraden varkensvlees in fijne saus, rode kool, appelstukjes, aardappelen dinsdag gekruid gehakt, snijboontjes, aardappelen woensdag casselerrib, zuurkool, aardappe len donderdag kalfsragoui. gemengde groente, aardappelen vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen zaterdag witlofschotel, ham, kaas, aard appelen zondag wat de pot schaft schillende aanslagbiljetten. U kunt er dan geen bezwaar meer tegen maken. Kon u vroeger nog bij elke aanslag bezwaar maken tegen de waarde, vanaf nu kan dat nog maar één keer: tegen de WOZ-beschik- king. Hoe wordt de waarde vastgesteld Bij de taxatie van de onroerende zaak is het wettelijke uitgangspunt, dat wordt gewaardeerd alsof het pand leeg, zonder hypotheek en zon der andere zakelijke rechten zou kunnen worden verkocht en alsof het pand onmiddellijk in gebruik te nemen zou zijn. Dit is de waarde in het economische verkeer. Voor de taxatie van woningen wordt gekeken naar de prijs van woningen die rond de waardepeilda tum zijn gekocht. Dit geldt ook voor huurwoningen die worden getaxeerd alsof ze kunnen worden verkocht als waren zij eigen woningen. Voor bedrijven geldt de waarde in het economische verkeer of, als die hoger is, de gecorrigeerde vervan gingswaarde. De vervangingswaar de is het bedrag dat nodig zou zijn als het pand opnieuw gebouwd zou worden. Dit bedrag moet worden gecorrigeerd voor technische verou dering (economische afschrijving). De aldus berekende waarde van het pand vormt samen met de waarde van de grond de gecorrigeerde ver vangingswaarde van de onroerende zaak. De gecorrigeerde vervan gingswaarde geldt in het algemeen voor panden die doorgaans niet wor den verkocht zoals ziekenhuizen, bejaardenhuizen, overheidsgebou wen, scholen, industriële complexen en dergelijke. Het toezicht op de uniforme uitvoe ring van de taxatie is opgedragen aan de Waarderingskamer, een onaf hankelijk controle-instituut. Kan WOZ-waarde veranderen Als de marktwaarde in de loop van het tijdvak stijgt of daalt heeft dat dus geen invloed op de WOZ-waar- de. Maar als u uw pand aanzienlijk verbouwt of verbetert komt we wel een nieuwe beschikking met een hogere waarde die voor de rest van het tijdvak geldt. Is de waarde lager door bijzondere omstandigheden, In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Welzijn, Personeelszaken en Milieu, woensdag 12 maart om 20.00 uur. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Commissie Onderwijs, Sport en Infrastructuur, donderdag 13 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Commissie Sociale Zaken, Economische Zaken en Cultuur, maandag 17 maart om 19.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Secretaris is mevrouw J.P. de Nooijer, telefoon 675531 Commissie Algemene en bestuurlijke Zaken, dinsdag 18 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 675434. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Communicatie en bij de com missiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 24 maart om 19.30 uur. In deze weken is er weer een aflevering van de wijktafels in Middelburg. Achtereenvolgens zijn op 11 maart in Zuid, op 12 maart in Stromen wijk, 18 maart Nw. Middelburg en tenslotte 26 maart in Dauwendaele. (de wijktafel Amemuiden heeft reeds op 3 maart plaatsgevonden: de kennismakingsbij eenkomst tussen de bewoners van de wijktafel en het college van B&W van Middelburg). Ook deze keer wordt een aantal onderwerpen in alle wijktafels behandeld: Er wordt een oproep gedaan om mee te doen aan een cursus wijkbeheer, er is informatie over de nationale straatspeeldag. Ook een aantal huishoude lijke zaken is aan de orde: per wijktafel wordt gevraagd om een bewoner voorzitter van de wijktafel. Deze bewoner voorzitter zal niet alleen gespreksleider zijn, maar zal ook representatieve verplichtingen vervullen, o.a. woordvoerder zijn. Ook zal per wijktafel een afgevaardigde gevraagd worden voor de jury van de onlangs geïntroduceerde spekcheques. Voorts zullen de wijkbemiddelaars verslag doen over de afgelopen periode. Ten slotte zal een voorstel besproken worden m.b.t. de planning van het wegen- onderhoud voor 1997 en 1998 in geheel Middelburg. In de wijktafel Zuid is speciaal aandacht voor het wijkwerkplan. Ook wordt teruggekeken naar de resultaten van de actie i.s.m. Mooi Zo, Goed Zo. In de wijktafel Stromenwijk zal het onderwerp over de verkeersoverlast Poelendaeleweg/Koudekerkseweg geagendeerd staan. De wijktafel Nw. Middelburg zal zich buigen over aanhoudende overlast door jongeren. Ook zal gekeken worden naar de openbaar vervoer-voorzie- ningen naar St. Laurens. In Dauwendaele tenslotte (waar voortaan ook zaken uit Nieuw- en St. Joos- land besproken zullen worden) staan de volgende onderwerpen op de agen da: aandacht voor parkeeroverlast Goudend, schoolroutes, aansluiting Nieuwland op rijksweg 58 en wordt aandacht gevraagd voor kwaliteitsver betering van de omgeving Meanderhof. De bijeenkomsten van de wijktafels zijn zoals altijd openbaar, dus vrij toe gankelijk. De aanvang van de bijeenkomsten is 20.00 uur en tegen 23.00 uur moet het toch wel klaar zijn. Informatie over de wijktafels kunt u krijgen bij H. Vergeer, coördinator Wijkbeheer in Middelburg, tel. 634611 Uiteraard kunt u ook terecht op een van de Wijk Ondersteuningspunten (ook in Arnemuiden: het WOP Amemuiden is gevestigd in het politicbureau aan de Korenbioemlaan: spreekuren: dinsdag, woensdag en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur). De Nationale Boomfeestdag wordt gevierd op woensdag 19 maart a.s. aan de Dauwedaelselaan in Middelburg en in de Klaverakker in Amemuiden. De afdeling groenbeheer van de dienst Stadsbeheer organiseert de plaatselij ke viering. Zij zorgt voor de plantlocatie, het plantsoen en benadert de scho len. Jaarlijks vieren ruim 100.000 kinderen in Nederland de Nationale Boom feestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omgeving. De boomfeestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeest dag in samenwerking met gemeenten. 41 jaar bomen feest Een boom ervaar je met je zintuigen. Met je ogen (zicht) met je huid (tast) met je neus (reuk) met je mond (smaak) en met je oren (gehoor). Wel eens gezien hoe mooi de bast van een boom getekend is, hoe de jaarringen van een boomstronk de leeftijd verraden, hoe de wortels zich soms als ankers in de grond slaan? Wel eens gevoeld met je wang of met je handen hoe zacht en fluwelig soms de bladeren zijn, hoe stoer de bast is, hoe prachtig de kroon zich vertakt? Wel eens geroken aan de bladeren, het hout en het merg van de takken, de bloesem? Wel eens tamme kastanjes geproefd, of beukennootjes gegeten, eekhoorntjes zien genieten van eikels? Wel eens ondereen boom gelegen, luisterend naar de fluisterende wind door de bladeren, het geritsel, de harmonie van flora en fauna? Tekens van leven die een boom geeft!! Eerste boom Voor Middelburg wordt de eerste boom (één linde) door wethouder Brak man om 10.00 uur aan de Dauwendaelsclaan geplant. Daarna zullen de kin deren van de oudste groep van de de R.K. Franciscusschool uit de Westme de onder begeleiding van medewerkers van de afdeling groenbeheer 40 lin den planten. Voor Amemuiden wordt op het zelfde tijstip' één van de 35 sierappelbomen door wethouder Bruinooge geplant. De kinderen van de oudste groep van de basisschool "Het Baken" zullen de overige boom planten. Na het plantfestijn op beide plaatsen zullen de kinderen in de school toegesproken worden. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dienst Stadsbe heer (telefoon 675313). die specifiek uw pand betreffen, of omdat uw pand (gedeeltelijk) is afgebroken dan krijgt u automatisch een nieuwe beschikking. Wie krijgt de beschikking U ontvangt een WOZ-beschikking voor de waarde van uw pand, omdat u daaraan belanghebbende bent. Het kan zijn dat u alleen maar in dat pand woont of er uw bedrijf uitoe fent, het kan zijn dat u het pand in eigendom hebt. Het kan voorkomen dat voor één pand twee beschikkin gen worden verstuurd: een voor de eigenaar en een voor de gebruiker/huurder. Bezwaar Wanneer u van mening bent dat de waarde van uw pand op de waarde peildatum door de gemeente te hoog is getaxeerd kunt u binnen zes weken na dagtekening van de WOZ- beschikking daartegen bezwaar maken. Ook als u op 1 januari 1997 geen eigenaar of gebruiker was van het pand dat op de beschikking genoemd is, dan kunt u bezwaar maken. De gegevens over het indienen van een bezwaar staan op de beschik king. Uw bezwaarschrift moet u motive ren, u moet dus aangeven waarom u het met de vastgestelde waarde niet eens bent. Taxatieverslag Als u meer wilt weten alvorens een bezwaar in te dienen dan kunt u een taxatieverslag aanvragen met een formulier, dat meegezonden wordt met de beschikking. In het taxatieverslag staan gegevens die aan de vastgestelde waarde ten grondslag liggen. Ook kan de gemeente waarden van andere (vergelijkbare) panden geven. U kunt geen inzage krijgen in elk willekeurig pand. U moet een gerechtvaardigd belang hebben bij een waarde. Met een taxatieverslag kunt u controleren of de waarde juist is vastgesteld en of iedereen gelijk behandeld wordt. U kunt deze gege vens ook gebruiken bij uw bezwaar schrift. Gehoord worden U kunt op het formulier ook aange ven of u na het indienen van een Foto: J. Wolterbeek. bezwaar nog gehoord wil worden zen kunt u in beroep bij de Belas- om uw bezwaar nader toe te lichten, tingkamer van het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Voor de behandeling van een beroepschrift moet u griffierecht Als uw bezwaar niet wordt toegewe- betalen. Beroep Joan van Dijk is een "geboren een getogen Middelburgse". "Van mijn leeftijd wil ik geen geheim maken: in 1938 ben ik in Middelburg aan de Veerseweg geboren. Mijn eerste herinnerin gen zijn oorlogsherinneringen: de inslag van een bom vlakbij, in '42 de arrestatie van mijn vader, die actief was in het verzet. Hij is in 1943 gefusilleerd. Met mijn moe der en oudere zus ben ik toen bij mijn grootouders aan de Veerse- singel gaan wonen. Na de oorlog kwamen wc uiteindelijk in 't Zanddorp terecht". Na de niet voltooide HBS in Mid delburg een opleiding voor César- bewegingstherapeule in Utrecht. Trouwen, kinderen krijgen, een eigen praktijk als bewegingsthera- pcute. Eerst in Middelburg op de Dam, daarna tien jaar in Amsterdam. "Ik ben huilend naar Amsterdam gegaan, vond het zo vreselijk om hier weg tc gaan". Na zestien jaar keerde Joan van Dijk weer terug naar Middelburg. Inmid dels gescheiden, hertrouwd en van wege problemen met de rug omge schoold richting organisatie en public relations. "Ik begon een eigen bureau, ver zorgde de p.r. voor de Melkunie, sigaren, tapijten, textielgarens, je kunt het zo gek nog niet bedenken... Ik deed zaken met grote concerns als de Bijenkorf, ook veel in het buiten land. Het was zwaar, veel uren draaien per week, alleenstaand met twee kinderen. Gelukkig had ik goede hulp in huis. Je redt het doordat je moeder er altijd op had gehamerd: zorg dat je voor jezelf kunt zorgen! Dat is heel goed geweest. En niet te vergeten de opleidingsachtergronden, die met die kreet gepaard gingen. Het was een interessante tijd voor reclamemakers en p.r.-makers, de economie groeide en er kwamen nieuwe manieren om bedrijven te presenteren. Maar.... het was een absolute man nenwereld. Als vrouw heb je dan wel een zeker gemak van binnenko men, ze waren nieuwsgierig, zo van: eens kijken wat dat mens te bieden heeft, maar al werkend word je één van de anderen. Er moest gewoon een prestatie geleverd worden, als vrouw zelfs een extra beetje meer dan een ander. Het is een ontzettend leerzame tijd geweest. Als zelfstandige moest ik keihard werken, maar of ze me nou zeep, sigaren of tapijten lieten ver kopen dat maakte me niet uit. Je ingraven in een product en het enthousiast over het voetlicht bren gen, daar gaat het om. Dat kan je, als je overtuigd bent van de kwaliteit van een product. Zo ben ik gevormd tot een typische generalist, ik heb allerlei cursussen en seminars gevolgd, waarbij ik het grote voordeel heb, denk ik, dat ik me in twee maanden zo kan inlezen in een onderwerp, dat ik althans de indruk kan wekken, dat ik er alles van weet. Portefeuille In mijn nieuwe portefeuille-pakket heb ik niet meer zoals in het vorige college volkshuisvesting, stadsver nieuwing en cultuur. Gelukkig nog wel personeelszaken, organisatie en automatisering. Daarnaast bijna het hele welzijnspakket, op cultuur en sport na, én milieu, stadsreiniging en groenbeheer. In de praktijk blijkt toch dat je veel betrokken bent via de discussies bij andere zaken dan jouw portefeuilles. Dan blijk je er ook meer over te weten dan je eerst dacht. Je bent wel verantwoordelijk op een bepaald deelterrein, maar je bent als wethouder nooit alleen bezig. Het is een samenspel van een team dat de stad bestuurt. Ook naar buiten toe moeten we ons profileren als een totaliteit. Heb je persoonlijk leuke publiciteit dan is dat meegenomen, maar voorop staal een goede besluitvorming. Ik ben echt een mens van samendoen. Pijn Als ik terugkijk op mijn eerste periode als wethouder, dan voelen die 2 jaar en 8 maanden aan als tropenjaren. Dat komt doordat het een heel korte periode was om iets van de grond te krijgen en omdat we niet echt lekker in het vel zaten. Wellicht had dat te maken met de "verlies/winst"-situatie waarin dat college was ontstaan. Maar we hebben ontzettend hard gewerkt. Tegen mijn nieuwe colle ga-wethouders heb ik gezegd: "Alle ballen liggen op de stip. Jullie kun nen ze zo inschieten". Het doet pijn als ik hoor zeggen dat het vorige college niks heeft uitgevoerd. Daar blijf ik het apert mee oneens. Dat doet ook te veel afbreuk aan de inzet van mijn oud-collega's. Maar we moeten niet achteruit kij ken, we moeten vooruit. En dan kan ik als "oudje" constateren, dal we een goede, frisse, jonge club hebben met het enthousiasme van nieuwko mers. Het is ook goed voor de stad dal we nu een extra lange periode voor ons hebben. Het wordt een tijd van veel bouwen, van visuele daadkracht. De procedu res achter de schermen zijn afgerond en we kunnen aan de slag. Welzijnssector We gaan de komende tijd veel naar buiten treden. Er wordt gepraat over de bouw van een stadskantoor, woningen, de Zeeuwse schouwburg. Hardstikke belangrijk. Maar daarbij moeten we de welzijnssector ook goed in het oog blijven houden. Dat is een werkgebied met heel veel contacten met de bevolking. Veel wensen, waar je zakelijk en efficiënt mee om moet gaan. Dat vraagt abso luut geen "softerige" aanpak. Het gaat om welzijn, om het zich welbe vinden van mensen. Dat vraagt om zakelijk management, het is een bedrijf dat geleid gaat worden. Je moet goede zaken voor de mensen regelen met een eerlijke afweging van budgetten. Begroting We hebben op 10 maart het begro tingsdebat. Daar liggen de eigenlij ke beslismomenten: als het gaat over de besteding van geld. Ik vind het positief dat we als nieuw college voor 1997 een aantal zaken naar voren hebben kunnen halen. Maar de echte grote discussie zal in mijn ogen komen in het najaar als we gaan praten over de begroting van 1998. Dan zullen hele grote keuzes gemaakt moeten worden. Er komen wensenlijsten: de aanleg van N57 komt er aan, die vraagt om goede aansluitingen. De kademuren in de stad moeten worden gerestau reerd, er is het kwijtscheldingsbe- leid, de evaluatie van het welzijns beleid. Dat laatste heeft de laatste jaren veranderingen ondergaan: er worden nu activiteiten gesubsi dieerd, geen instellingen meer. Dat heeft meer duidelijkheid opgele verd, meer inzicht in de besteding van gelden. Indicatie-orgaan Een heel belangrijk project waar ik bij betrokken ben is de vorming van één onafhankelijk indicatie-orgaan voor de zorg op Walcheren. Dat wordt één professioneel loket, zowel voor de indicatie voor zorgin stellingen als voor de toewijzing van hulpmiddelen en geldelijke bijdra gen. Het is een samenwerkingsproject van de drie Walchersc gemeenten dat op I januari 1998 gereed moet zijn. Ik vind het heel belangrijk dat dit gebeurt maar ook ingewikkeld: hoe blijf je op afstand zonder je wettelij ke verantwoordelijkheden uit han den te geven. Ik voel het als een voordeel dat ik fris in dergerlijke problematiek stap. Daarbij teken ik wel gelijk aan dat het niet om mij gaat maar om het product. Ik ben niet zo geïnteres seerd in machtsposities. WVG De Wet Voorzieningen Gehandicap ten moet ook worden geëvalueerd. Het is de bedoeling onder andere een enquête uit te zetten onder de gebruikers. Voor de toekomst moe ten we weten of de verstrekkingen juist zijn geweest en waar eventueel verbeteringen moeten worden aan gebracht. We hebben met de WVG nu een aantal pioniersjaren achter de rug. Nu moeten we met de betrokke nen de zaken op een rij zetten. Als dat nodig is de vinger op de zere plek durven leggen. Wijk De wijk waar ik al actief was in de vorige periode heeft gevraagd of ik kon blijven en dat kon gelukkig. Het gaat heel leuk, er komt veel uit de mensen zelf. Ik vind contact met inwoners via die wijktafels heel belangrijk. De betrokkenheid kan nog worden vergroot door bijvoor beeld advies te vragen als zaken ver anderen in een wijk via een informa tieavond. Doe dat in een vroeg stadi um en ga serieus om met de resulta ten. Dat is een model waar alle par tijen naar toe moeten groeien. Ik zie daar meer heil in dan in een referen dum. Zo groot is Middelburg niet. Zie eerst het vertrouwen van de mensen te winnen. We zijn ook met de voorbereidingen van een jeugddebat bezig. Dit kun je zien als een eerste poging tot nadere kennismaking. Het is daarbij niet een kwestie van "u vraagt, wij draai en". De politiek kan niet op alle wensen ja zeggen. Dat is ook niet erg. als je maar in staat bent goed uit te leggen waarom iels niet kan. Daar zullen we vanuit de politiek meer aandacht aan moeten besteden. En zichtbaar maken wat we als gemeente doen. Laat maar zien wat er gebeurt aan bestratingen, riolerin gen en wat dat kost. Dat we een goe de vuilophaaldienst hebben. Dat we veel doen aan dienstverlening straks nog beter met het nieuwe stadskantoor. Dat we willen werken aan goede sport- en zwemaccommo- daties. Ik hoorde laatst iemand opmerken dat Middelburg in ver houding met de grootte ontzettend veel voorzieningen heeft. Dat moet Foto: Johan Sinke. Wethouder mw. J.C. van DijH-Sturm (VVD) Portefeuilles - Welzijnszaken Sociaal-Cultureel Werk (SKWM) Vrijwilligerswerk Coördinatie Wijkbeheer Jeugd- en Jongerenwerk Minderheden/Asielzoekers Kinderopvang Vormingswerk - Volksgezondheid/Wet Voorzieningen Gehandicapten - Ouderenbeleid - Emancipatie - P.O.A. Personeelszaken en huisvesting personeel Organisatie Informatie Automatisering - Milieu, inclusief Reinigingsdienst en Groenbeheer - Projectwethouder stadskantoor Wijk Magristraatwijk, Erasmuswijk, Reijershove Spreekuur Spreekuur op afspraak (675431) elke dinsdag van 1630 tot 127.30 uur in het stadhuis. natuurlijk ook vanwege de centrum functie. Maar het moest wel opge bracht kunnen worden. Stadskantoor Het nieuwe stadskantoor moet in mijn ogen geen grote reorganisatie teweegbrengen. Wel moet er hier en daar geschoven worden om de gemeente zo efficiënt mogelijk onder één dak te brengen. Hoofd doel is: zorgvuldig omgaan met het geld van de inwoners, dit niet ver spillen. Dat stadskantoor biedt de gemeente enorme uitdagingen. Voorop staat een betere dientverle- ning. Daarnaast de arbeidsomstan digheden van de ambtenaren. Dat heeft indirect weer effect op de dienstverlening. We zijn eindelijk af van dat niemandsland rond het sta tion en maken een verbinding noord-zuid. Tot slot is de zoveelste vlieg die we in deze klap vangen: de milieuwens om zo veel mogelijk voorzieningen en werkplekken bij knooppunten van het openbaar vervoer aan te leg gen. Pittig Werken met mijn nieuwe collega's is heel verfrissend en ik denk dat dat ook doorwerkt naar ambtenaren. Er is een sfeer van openheid, niet als maar ingewikkeld doen. Goede dis cussies krijgt je alleen als je alles op tafel legt en geloof maar dat er pittig gesproken wordt in het college. Heerlijk! We krijgen tenslotte in de toekomst nog genoeg ingewikkelde besluiten te nemen en dan is gezamenlijkheid nodig. Ik heb daar goede hoop op".

de Faam | 1997 | | pagina 5