'Alleen baantjes zwemmen heeft mij nooit zo getrokken' 'Ik ben zo flexibel als de neten' Uitverkoop bij Leger des Heils Feyenoorder Van Gastel opent sportzaak in Oost-Souburg Middelburg gaat door met de toeristenpas Dijkwel opent topoccasioncentrum 1-1-2 Pasar Malam Middelburg houdt artiestenwedstrijd JUBILERENDE REDDINGSBRIGADE VIERT FEEST (Brom)fietsterreur in Middelburg Woensdag 12 maart 1997 FAAM/VLISSINGER 21 AREND DE JONGE VAN EVENTCOM Met de ervaringen die hij opdeed als organisa tor van kleine en grote evenementen wil de 53- jarige Souburger Arend de Jonge een bedrijf inhoud gaan geven. Hij noemt zijn kortgeleden opgestart bedrijf EventCom en dat staat voor 'bureau voor het adviseren over en uitvoeren van evenementen en communicatie'. De Jonge denkt vooralsnog aan een bedrijf met een niet al te grote omvang qua werk „omdat ik natuurlijk ook nog communicatiefunctionaris ben" bij de zorgregio's van de Stichting Voor Regionale Zorg verlening (SVRZ). „En dat blijft natuurlijk mijn hoofdtaak", voegt hij er aan toe. Netwerk specialisten Een bedrijf opzetten naast een baan is geen sinecure. De Jon ge beseft dat wel degelijk en heeft er goed over nagedacht. „Kijk", peinst hij om het vooral duidelijk uit te leggen, „Ik ken vrij veel mensen die ik kan inschakelen. Moet er een pers bericht worden geschreven dan moet je gewoon een journlist hebben. Zelf kan ik dat ook weliswaar, maar het is Arend de Jonge:„Ik heb een groot aantal freelance medewerkers ter beschik king. heel belangrijk om een net werk van specialisten binnen handbereik te hebben. Bij de organisatie van grote evene menten zoals beurzen kan ik zo een groot aantal mensen inschakelen. De tijd voor coör dinatie heb ik wel. Dat doe ik gewoon in mijn vrije uren. En 's avonds en in de weekeinden ben ik natuurlijk zelf ook beschikbaar". Arend de Jonge is vooral bekend als organisator van evenementen in Middelburg. Hij is één van de mensen die betrokken waren bij de geboorte van de SEM, de Stichting Evenementen Mid- Het Leger des Heils in Vlissingen houdt vrijdag 14 maart uitverkoop van kleding. De kledingbeurs van het Leger des Heils verhuist binnenkort naar de Paul Krugerstraat. Kleding gaat daarom voor de helft van de normale prijs van de hand. De eerste verkoopdag in het nieuwe pand is vrijdag 4 april. Dan geldt de leus 'drie halen, twee beta len'. De kledingbeurs was meer dan vijftien jaar gevestigd aan de Vlissingse Hobeinstraat. Naast een voorraad kleding voor de verkoop heeft de beurs ook kledingpakketten voor nood gevallen: bijvoorbeeld voor moeders die samen met hun kind ineens zonder spullen op straat komen te staan. Vluchte lingenwerk Vlissingen verwijst daarnaast mensen door naar het Leger des Heils. Ook de Mission to Seamen is een goe de klant van het Leger en regelmatig zijn er transporten naar Roemenië. De officiële opening van het nieuwe pand is vrijdag 4 april. Die dag.krijgt iedere bezoeker een kleine attentie aangebo- dend door het Leger des Heils. De voorbereiding voor de Pasar Malam Asean in Middelburg draait al op volle toeren. Alle poten tiële commerciële en artistieke deelnemers hebben een krant ontvan gen waarin ze worden opgeroepen op 11, 12 en 13 juli naar Middelburg te komen om de Pasar Malam Asean inhoud te geven. De krant is gedrukt in een oplage van 1000 stuks. De Middelburgse Pasar Malam Asean is bepaald geen slowstarter geweest. Pas in 1995 werd de eerste editie gehouden. Nu al spreekt de organiserende SEM (Stichting Evenementen Middelburg) van een suc cesformule. „Het blijkt een succes voor bezoe kers en deelnemers", meldt Arend de Jonge, pr-functionaris van de SEM. Maar hij voegt er tevens aan toe dat een succesformule geen reden is om alle vormen van inventiviteit op te bergen. Omdat progressie bij eve nementen valt of staat bij het invoeren van novitei ten, heeft de SEM een wedstrijd Pasar Asean Artiest 1997 ingevoerd. Alleen niet-professionele artiesten komen in aan merking voor deze titel. „Vooral amateurs krijgen weinig kans om zich voor het voetlicht te tonen", weet de Jonge. Aan de wedstrijden kunnen aller lei artiesten deelnemen die muziek, zang en/of dans presenteren uit de landen Indonesië, Malei sië, Thailand, Brunei, Sig- napore, Vietnam en de Philipijnen. De deeelne- mers mogen op het moment van deelname aan de wedstrijd met hun act niet commercieel optreden. Volgens Arend de Jonge is het idee voor de wedstrijd ingegeven omdat er zoveel aanbod er in feite is op het gebied van exotische artiesten. De wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 12 juli. Een deskundige jury beoordeelt de artiesten op muzikale kwaliteit en originaliteit. Bovendien speelt de presentatie een grote rol. Kleding en gebruik van authentieke instrumenten spelen in dat beoordelingssegment een belangrijke rol. Deel nemers aan deze wed strijd hebben tot 15 mei de kans om zich aan te melden. delburg. Zo is hij al jaren betrokken bij de Braderie en de Pasar Malam is een van zijn nieuwste loten, die in de Zeeuwse hoofdstad de Markt een aantal zomerse dagen bevolkt. Verder is de recent gehouden Kerstmarkt mede door zijn organisatiekunde van de grond gekomen en zijn de straatartiesten die vaak op de zaterdagen het kooppubliek in Middelburg vermaken hem ook niet onbekend. „Ik hou mijn handen dan ook af van SEM-evenementen in Middel burg. Die blijf ik gewoon doen als vrijwilliger en bestuurslid van de SEM. Maar alles wat er verder van binnen en buiten Middelburg komt, pak ik uiter aard aan". Pr-functionaris Als De Jonge één doelgroep moet noemen waarop hij zich met zijn splinternieuwe bedrijf richt heeft hij het moeilijk. „Het zijn meer groepen. Dat kan een grote beurs zijn in bijvoor beeld de Zeelandhallen, maar ook voor een bruiloft kan ik alles leveren. Want kijk. Alles is afhankelijk van communica tie. Of je nu een groot evene ment hebt of een klein. Dat maakt niet uit. De mensen die het hebben bedacht, hebben een doel voor ogen. Vaak kun nen ze dat doel zelf moeilijk invullen. Met de inzichten die ik als pr-functionaris bij de gemeenten Vlissingen, Mid delburg en de SVRZ heb ver kregen, kan ik de mensen advi seren en als het nodig is zelf uitvoeren. Afhankelijk van wat de mensen willen kan ik ook deelfuncties aannemen. En zoals gezegd: ik heb een groot aantal free lance-medewerkers ter beschikking die taken van mij kunnen overnemen. Ook als ze overdag uitgevoerd moeten worden". Naast de organisatie van eve nementen kan het Souburgse bureau ook communicatiemid delen verzorgen voor vereni gingen, stichtingen en bedrij ven. „Ik denk daarbij aan fol ders, uitnodigingen, adverten ties, persberichten en dergelij ke. Een specialiteit van mijn bedrijf is overigens het redige ren, corrigeren en begeleiden van clubbladen, personeels bladen en andere uitgaven. Daarbij zeg ik altijd dat alle werkzaamheden op maat gele verd kunnen worden. Groot of klein, alles of slechts een deel. Ik schroom het niet om hele grote evenementen op touw te zetten. Maar hele kleine vind ik ook prachtig. Ik ben namelijk zo flexibel als de neten". Jean-Paul van Gastel (rechts) signeert de voetbal van fan Guido Weststrate, Henk Buys j (links) van Hebu Sport kijkt toe. FOTO ANDA VAN RIET I Lampie-On I Elf studenten van de Hoge- school Zeeland in Vlissingen zijn in het kader van hun oplei ding een mini-onderneming begonnen onder de naam Lampie-On. De naam staat voor een lamp die op het hoofd gezet kan worden zodat de gebruiker kan bijlichten op donkere plekken. De lamp is zowel bedoeld voor professio nele gebruikers als voor men sen die wel eens gericht licht bij hun hobby kunnen gebrui ken. De lamp kost f 12,50, Zomerbollen Zomerbollen zijn ideale part ners van vaste planten en een jarige in de border. Het Inter nationaal Bloembollen Cen trum adviseert om rond deze tijd de zomerbollen te planten. Onder meer lelies worden als zomerbol in aanmerking geno men. De populaire Feyenoorder Jean-Paul van Gastel heeft vorige week donderdag sportzaak Hebu in de Paspoortstraat in Oost-Souburg heropend. Zo'n vijfenzeventig fans hadden zich bij de win kel verzameld om een glimp op te kunnen van gen van de veelbelovende voetballer. Jean-Paul van Gastel was in Souburg te gast op uitnodi ging van Henk Buys en Laura Maipauw van Hebu Sport. „We hebben hem een tijdje geleden leren kennen bij het stadion in Rotterdam", legt Henk Buys uit. „Via zijn spon sor Reebok konden we hem vanavond naar hier halen. Hoewel ik zelf meer een lief hebber van Ajax ben is het natuurlijk geweldig leuk om zo'n voetballer je zaak te laten heropenen". Hebu Sport is sinds drie jaar in de Paspoortstraat gevestigd en de zaak is nu een stuk gro ter en bovendien voorzien van een nieuw interieur. „We heb ben van twee panden een gro te winkel gemaakt", aldus Henk Buys. Het was donderdagavond ech ter overduidelijk dat de meeste bezoekers niet voor de ver nieuwde winkel kwamen maar om voetballer Jean-Paul van Gastel in levende lijve te zien. Van Gastel is afkomstig uit Breda en verruilde zo'n veer tien maanden geleden zijn ploeg Willem II voor een opstelling in het elftal van Feyenoord. „Het eerste jaar is niet helemaal over rozen gegaan", aldus Van Gastel. „Ik heb in een wedstrijd tegen PSV mijn been gebroken en het herstel heeft zo'n drie maanden geduurd". In febru ari heeft Van Gastel voor het eerst weer gespeeld en hij komt nu langzaam terug in zijn oude vorm. „Het is nog niet helemaal wat het geweest is maar ik voel dat ik steeds ster ker wordt. Ik heb door mijn blessure ook een interland moeten afzeggen en dat is natuurlijk heel erg jammer". Van Gastel signeerde vorige week donderdag voetballen van Reebok bij Hebu Sport. Daarnaast mocht iedere fan die een bal van Reebok kocht met Van Gastel op de foto. „Dit is geen dagelijkè werk", zegt Van Gastel. „Het hoort gewoon bij m'n sponsorcon tract en is ook best leuk om te doen". De Middelburger Kees Schoof (70), één van de oprichters van de Van Dixhoornbrigade, weet het nog precies. „Ik zat die dag, 4 maart 1972, aan de ontbijttafel, 's morgens om acht uur. De advertentie stond in de krant en het was maar de vraag hoeveel mensen zich bij ons zouden aansluiten. Het was echt heel spannend", herin nert hij zich. „Gelukkig voor ons stond bij het zwembad een heel groepje kinderen te wach ten. Toen wisten we dat het wel zou gaan luk ken". Deze maand is het vijfentwintig jaar gele den dat de Middelburgse reddingsbrigade werd opgericht. „In Vlissingen was toen al een reddingsbrigade waar ook veel Middelburgers bij aangesloten waren. Luctor et Emergo bestond natuurlijk al in Mid delburg, maar daar werd toch een heel andere sport beoe fend. Wedstrijden in baantjes zwemmen hebben mij per soonlijk nooit zo getrokken. Ik wilde echt zwemmend red den", vertelt Schoof. Wachtlijst De twee Middelburgse vereni gingen vertegenwoordigen ieder een geheel eigen zwem- sport. Toch is de Van Dix hoornbrigade vernoemd naar een belangrijk persoon in de geschiedenis van Luctor et Emergo: C. van Dixhoorn. „Die naam hadden we nog niet bij de oprichting, nee. In het reglement van de bond van reddingsbrigades stond dat er maar één reddingsbrigade per stad mocht zijn. En Luctor et Emergo was die officiële red dingsbrigade voor Middelburg al. Luctor heeft toen plaatsge maakt voor ons en wij hebben, om die mensen ter wille te zijn, de reddingsbrigade naar één van hun leden vernoemd". Ook Audrey van den Boom gaard (32) en haar twee jaar oudere zus Wendy Wolterman Vlnr: Ron Schoof, Audrey van den Boomgaard, Wen dy Wolterman en Kees Schoof. FOTO ANDA VAN RIET zijn leden van het eerste uur. „Wij stonden destijds op de wachtlijst voor de Vlissingse reddingsbrigade", vertelt het duo. „Maar zodra we hoorden dat er in Middelburg één werd opgericht was het gauw beke ken. We woonden ook in Mid delburg dus dat was gewoon veel makkelijker". Baywatch Het zwemmend redden („Nee, niet reddend zwemmen, dat zegt iedereen wel, maar dat slaat helemaal nergens op. Het De gebroeders Dijkwel (Citroen, Peugeot, Renault en Mazda) brengen het grootste deel van de ingeruilde topoccasions onder in hun Middelburgse vestiging aan de Veerseweg. Zo rond de honderd auto's krijgen een plaats in de occasion-showroom. Volgens Citroën-dealer Alex Dijkwel gaat het daarbij vooral om topauto's. Door de beschikbare ruimte - aldus Dijkwel - beter te benutten kunnen die auto's bijna alle maal binnen staan. „Daardoor kan de consument beter een keuze maken. We kunnen de auto's namelijk oppperbest presenteren. En dat is goed. Bovendien kunnen we in onze zaken maximale service geven". Hij voegt er aan toe dat dit initiatief niet inhoudt dat de andere Dijkwel-vestigin- gen in Middelburg nu geen gebruikte auto's meer verko pen. Renault-dealer Hans Dijkwel vult aan: „Dat we hebben besloten om onze occassions voor een groot deel in Middel burg onder te brengen heeft te maken met de enorme hoe veelheid die we de afgelopen tijd hebben ingeruild op nieu we auto's. Hier in Vlissingen hadden we er eigenlijk geen plaats meer voor. Het is eigen lijk een combinatie van feiten. Middelburg heeft de ruimte en wij hier in Vlissingen niet. Renault heeft een groot aantal nieuwe auto's waaronder de Auto van het Jaar, Mazda heeft nieuwe typen en datzelfde geldt voor Peugeot. Veel men sen willen zo'n nieuw model hebben en ruilen hun oudje in. Nou ja oudje", voegt hij er haastig aan toe. „Over het algemeen kunnen auto's die zijn ingeruild op een nieuwe de titel 'prima gebruikte auto' krijgen opgespeld. Het gaat daarbij vooral om voor ons vreemde merken". Hans Dijkwel, die ook voorzit ter van het ADC (Auto Dealer Council) Walcheren is, maakt meteen gewag van de kracht van de dealerorganisatie. „Dankzij de vriendenkring die dankzij die organisatie is ont staan, kunnen we bij de colle ga's altijd te rade gaan bij moeilijkheden. Daardoor kun- Alex Dijkwel nen we ook zonder blikken of blozen topgarantie bieden op occassions vanaf f 7.500,-". In de Middelburgse Dijkwel- vestiging is inmiddels alles afgerond om de klant voor een occassion op gepaste wijze te ontvangen. De splinternieuwe Citroëns wachten aan de voor- FOTO: ANDA VAN RIET zijde van het gebouw op een nieuwe eigenaar en de occa sions pronken aan de achterzij de. Ze staan zo gestald dat er voldoende ruimte is om ze uit voerig te bekijken. „Dat is nodig om klanten de kans te geven de auto van alle kanten goed te bekijken", aldus Alex dijkwel. Net ais vorig jaar geven de gezamenlijke Middelburgse attrac ties een Touristpass Middelburg uit. Gebruikers van deze gratis toeristenpas krijgen kortingen bij de aangesloten attracties. De pas kan worden gebruikt in burg en de Middelburgse het seizoen: van 1 maart tot 3 attracties, november. Hij wordt betaald De deelnemende attracties zijn door sponsor Rabo Middel- ramschip De Schorpioen, rondvaart Middelburg, stads wandelingen VVV, rondvaart fa. Dijkhuizen, beklimming Lanje Jan, Historama, Minia: tuur Walcheren, het Zeeuws Museum en rondleidingen stadhuis). is zwemmend redden", bena drukken de brigadeleden) wordt vaak gezien zoals de makers van de populaire tele visieserie Baywatch het ver beelden. „Nee, Baywatch heeft niks te maken met de werke lijkheid", vertelt Ron Schoof, zoon van Kees en eveneens actief in Van Dixhoornbrigade. „Die serie heeft niets met het strandwachten te maken zoals wij dat doen. Alhoewel, rela ties ontstaan er wel binnen de reddingsbrigade". De zussen Audrey en Wendy weten daar alles van. „Ja, wij zijn getrouwd met brigadeleden. Onze kinderen noemen we daarom wel brigadekinder- tjes". Personal finance Voor wie zelf financiële zaken op een goed spoor wil zetten wordt van 20 tot en met 22 maart een beurs gehouden in de Jaarbeurs in Utrecht. Onder de titel Beurs Geldzaken en Zakelijke Financiën komt nage noeg de hele financiële sector van Nederland naar Utrecht om er meer te vertellen en zaken te doen over - wat heet - personal finance. En dat staat voor zelf werken aan een beter pensioen, beleggen in aande len of sparen voor de studie van de kinderen. Vergassings technologie Schelde Energie en Milieu systemen heeft de opdracht om in Engeland een acht mw biomassa vergassingsinstalla tie te bouwen voor ARBRE Energt Ltd. De Engelsen willen in juni officieel de opdracht geven. Het totale project brengt 70 miljoen gulden op voor De Schelde Groep in Vlis singen. Volgens De Schelde is deze opdracht een doorbraak in een nieuw marktsegment. Disco De Nooijer De gebroeders De Nooijer (Gerard en Dennis) zijn vanaf deze week exploitanten van discotheek La Ventura in het Vlissingse centrum. Voorheen was er Flair gevestigd. De Sou burgse tweeling - spelers bij de eredivisieclub Sparta - exploiteert de discotheek samen met Ashraf Mahgoub. Sfeer en noviteiten In de Jaarbeurs in Utrecht wordt van 19 tot en met 23 maart de beurs Sfeer Novi teiten gehouden. Ruim twee honderd exposanten tonen er hun producten en diensten op het gebied van wonen, badka mers, keukens, antiek, kunst, design, bouwen en verbou wen, schoonheidsverzorging en audio en video. Tijdens de beurs gaat een groot aantal nieuwtjes in première. Visma De Rotterdamse Ahoy is van woensdag 19 tot en met zon dag 23 maart het domein van sportvissers. Het is voor de 29e achtereenvolgende keer dat een dergelijke beurs voor hengelsportliefhebbers wordt gehouden. Op de valreep van het nieuwe visseizoen worden de allerlaatste snufjes getoond alsook de allerlaatste wetens waardigheden. DAAR REDJE LEVENS MEE De Middelburgse straten worden de laatste weken onveilig gemaakt door bromfietsers en scooters die handtassen van voor al oudere fietsers wegrit sen. De politie tast nog in het duister over de daders, maar hoopt dat de gemeenschap helpt. „Elke tip, hoe klein ook, kan waardevol zijn", meldt politiewoordvoer der Leo Kuijl. Tot eind vorige week hadden vijftien gedupeer den een klacht ingediend. Opvallend is dat het in bijna alle delen van de stad gebeurt, meldt Kuijl. Aan de signalementen die de beroofden de poli tie doorgaven is geen touw vast te knopen. De ene keer berijden de daders een snorfiets, de andere keer weer een bromfiets en een volgen de keer wordt zoiets als een gele scooter doorge geven. Kuijl betreurt deze nieu we vorm van straatroof. „Het is inbreuk op je pri vacy en de mensen hou den er vaak een trauma aan over. Moet je je voor stellen. Je fietst rustig in de stad om bijvoorbeeld boodschappen te doen en dan ineens zitten ze gewelddadig aan je lijf en trekken en rukken je tas af. En daar sta je dan...". Volgens de politievoor- lichter kan het publiek helpen. Enerzijds door elke tip - hoe klein ook - te melden, anderzijds door voorzorgsmaatrege len te nemen. „Bijvoor beeld de tas niet om je linker- maar om je rech terschouder dragen. De meeste keren passeerden de daders aan de linker kant. Dus als de mensen fiets tassen goed dichtmaken en hun tas aan de stoep- kant dragen hebben de overvallers minder kans". Overigens hebben de dieven geen volle ladingen buit mee naar huis genomen.

de Faam | 1997 | | pagina 21