0\ O Pi Pi Zonnige zomerinspiraties C/5 fi Woensdag 12 maart 1997 FAAM/VLISSINGER 17 o o Als nieuw element wordt de a- symmetrie toegevoegd. Dwarsliggers in strepen over het lichaam heen. Letterlijk als breisels met strepen in geel bruin of zwart-wit. Of gecon strueerd in de coupe van tops en catsuits waarbij slechts een schouder van een band is voorzien. Nog sprekender is de schuine lijn te zien in de zoom- lijn van rokken en jurken. Eén kant hangend boven de knie, soms zo schuin dat het andere been geheel bedekt is. Wan neer de stof van een goede kwaliteit is zie je een mooie valling maar bij het minste of geringste ontstaat er een flod derig geheel van wat laat- maar-waaien-lappen. Mannen worden weer jongetjes De. mannenmode heeft, zoals ook vorig seizoen, een brave jongetjes gehalte. Alle collec ties zijn doorspekt van klassie kers. Het kostuum is naast de diversiteit aan casuals niet meer weg te denken. Het klas sieke jaren vijftig ruitje viert hoogtij in de overhemden, blauw-wit of rood-wit zijn favoriete kleuren. Gebreide spencertjes met brede strepen en een v-hals zijn van een ongekende braafheid. Zelfs v- halzen met nog een kraagje eroverheen. Ruimere truien voor een nonchalantere look zijn te vinden in de typische veelkleurige Missoni strepen. De spijkerbroek moet zo klas siek mogelijk. Hartstikke don kerblauw zoals hij in het verle den geïntroduceerd werd. De broek dient indigoblauw te blijven dus niet wassen, schu ren of bleken. Naar de stomerij brengen is de oplossing want hij mag absoluut niet krimpen. Als trendy bijkomstigheid dient de te lange broekspijp naar buiten toe omgeslagen te worden waardoor de zelfkant weer te zien is. En aan de zelf kant herkent de echte trendvol ger het merk! Zo wijd als de casuals zijn zo sluik en lichaamsvolgend is de pakken- mode. Broeken zijn smaller Kinder- en tienermode loopt tegenwoordig aardig in elkaar over. Elementen uit de volwas sen casuals zien we ook terug in de kinderwinkels. De jaren '70 trend is er in mini uitvoe ring en invloeden vanuit de skate- en punkwereld als bag- gy-pants, grove schoenen en wijde sweatshirts zijn vooral bij jongetjes zeer geliefd. Marieke van 't Westen van kin- derboutique 2x Zo Leuk in Middelburg legt uit dat wat haar betreft 'kinderkleding zo eenvoudig mogelijk moet zijn'. „Kinderen willen alles in hun kleren kunnen doen en vooral spelen", legt ze uit. „Kleding moet niet in de weg zitten dus zo simpel mogelijk van snit zijn. Door grappige details als letters, printjes en sierstiksels weten ontwerpers van kinder kleding er toch nog dat 'kinder lijke' in te brengen", verklaart ze verder, terwijl ze een aantal voorbeelden laat zien uit haar collectie van het Nederlandse merk NO-NO (wat staat voor no-nonsense). Eenvoudige Pippi Langkous schortjurkjes voor meisjes en mini 'workers' voor jongens waarbij de helft van de broekspijpen afgeritst kan worden zodat er een korte broek ontstaat. „Dat vind ik nu een typisch Nederlandse vin ding, je weet hier nooit of het wel weer is voor een korte broek", zegt Van 't Westen. Kleur in de kinderkleding varieert van primair rood, groen, geel en blauw tot veel witten en neutralen. ot# kw* Zomen als dwarsliggers High-tech eten en drinken In modejargon krijgen kleuren namen die de consument een extra rilling moeten bezorgen. Gesproken wordt over kalktin- ten, poeders, neutralen, naakt- tinten, linde, porselein, klap roos, mimosa, duif en een waaier van blauw. Eenzelfde kleurkaart wordt per collectie voorzien van een keur aan smakelijkheden die verwijzen naar ijsjes, groente, fruit en diverse koffiearoma's. Deze zomer laat geen kleur onge moeid. Van fel tot pastel, van zwart tot wit met alles wat daar aan mogelijkheden tussen zweeft. Het vinden van de juis te kleur lijkt een 'makkie'. De kwaliteit van de stoffen wordt ieder seizoen geavan ceerder. Een 'katoentje' is zo simpel niet meer en de verza meling synthetica is voorzien van natuurlijke eigenschappen als ademend of vochtafvoe- rend. HetTrivera 2000- gevoel van plakkerig, naar zweet ruikend en benauwend is absoluut passé. Comfortable is het sleutel woord en stretch het ant woord op alle figuurperikelen. Populair deze zomer zijn door- De broek zakt tot op de heupen Dat is voor mannen een vrij normale zaak. Een beetje cor pulente man heeft z'n broek automatisch al onder de navel hangen. Blijft hij niet hangen dan wordt er ongegeneerd 'gehesen' of bieden bretels een uitkomst. In de tijd dat bre tels top of the bill waren was die heupbroek ook geen enkel probleem maar bij de 'hip sters' van nu is een bretel een fout artikel. Zie daar dan maar een oplossing voor te vinden. Voor veel vrouwen is de heup broek ook geen pretje. Zij heb ben namelijk niet voor niets een taille! Daar blijft alles lek ker op z'n plaats of kan er ste vig aangesnoerd worden. Heupen zijn vaak te rond, bil len te vol, en buikjes te veel aanwezig voor de nieuwste fraaie heupbroeken. Maar daar trekt de mode zich niets van aan. De heupbroek is er in veel verschillende stoffen en des sins. Van bloemmotieven, strepen en vooral veel ruitjes. Pippi langkous of een hangkruis door Kanna Leijnse Verrassend nieuw is de zomermode niet. Beken de kledingstukken en retrostijlen worden voor dit nieuwe seizoen nogmaals uit de kast gehaald. De kunst om toch een nieuw beeld te creëren ligt in het verleggen van accenten en het kiezen voor tegendraadse combinaties in schoenen, make-up en haardracht. ver niet) mag of moet zelfs gezien worden. Zo ook de slip. Deze trend is weggelegd voor durfals met een androgyne figuur. De push-up beha moet voor deze jurkjes absoluut in de wilgen gehangen worden. Gelukkig voor het leeuwendeel der vrouwen is er veel uiterst draagbare kleding. Combina ties van broek en jasje geven de nieuwe zakelijkheid weer. Een geruit rokje met daarbo ven een braaf twinsetje staan voor het schoolmeisjes uiter lijk compleet met sokjes in sandalen. Nonchalante brei sels geven een easy-going- look en lange rokken met split of kort tot superkort komen voort uit de reeds bekende jaren '70 stijl. Tevens zien we veel jasjes met militaire invloe den als klepzakken en stolp plooien of jaren '50 stijl met smalle schouders en krappe mouwtjes. kijkstoffen als kant, gaas en voile. Maar ook 'voel'stoffen als satijn, fluweel en zijde. Des sins zijn geïnspireerd op com puterbeelden, zigzagbreimo- tieven of etnische printen. Uni's vormen echter de boven toon, printjes vinden we als accenten. Zo plat als een dubbeltje Alle vrouwelijke rondingen ten spijt, het silhouet voor deze zomer is recht, sluik en hart stikke plat. Nog net een paar maanden trainen voor de boeg en een kapitaal uitgeven aan corrigerende slips en de lang gerekte jurk zit als een speer. Het lijkt erop dat de ontwer pers wiens signaturen in de rekken hangt massaal naar het onderjurkje gegrepen hebben. De lingerie- of boudoirlook laat veel van het vrouwenlichaam zien. Zij bestaat vooral uit lan ge jurken die tot de enkels of verder reiken. Diepe decolleté's en een verhoogde taillelijn vervaardigd van transparante stof fen als voile, mousseline en chiffon in unitin- ten of voorzien van fantasiebloe- menprint. Schou derbandjes zijn dun of a la onder- hemd. Een beha eronder (lie- dan ooit soms net iets te strak in het kruis. Mannen mogen weer rustig uitkomen voor het feit of zij links- dan wel rechts dragend zijn. Schouders zijn smal en jasjes vaak iets getail leerd. Zowel voor mannen en vrou wen zakt de broek tot op de heupen. Hier is de jaren '70 tendens ten voeten uit te zien. Broeken horen onder de navel.

de Faam | 1997 | | pagina 17