Hiswa '97: watersportbeurs met ruim 500 deelnemers Jos Boone Delta Marina uw thuishaven Woensdag 26 februari 1997 FAAM/VLISSINGER 9 Zaterdag 1 maart gaat in de Amsterdamse Rai de Hiswa '97 van start. Neerlands grootste watersportbeu rs breekt dit jaar records. Er zijn ruim 500 deelnemers. Dat betekent een groei van dertig procent. Bovendien is de Hiswa omgeven door veel nieuwe evenementen. De watersportbeurs beslaat dit jaar ruim 42.000 vierkante meter en is uitgebreid met twee extra hallen. De steigers zijn langer met meer boten eraan, door groei van met name het aantal stalen motor jachten. Verder zijn er veel nieu we evenementen, waaronder het Havenfestival met wedstrijden en demonstraties, het Casco- custombuilt Paviljoen, het Tradi tioneel Paviljoen dat internatio- naler en groter is dan ooit met als paradepaardje de Nederlandse Whitbread 60. En niet te verge ten de surfbranche: na drie jaar afwezigheid weer terug op de Hiswa. Kortom: de grootste watersporttentoonstelling van Nederland breekt records. En dus doen beginnende en gerouti neerde watersporters er goed aan een bezoekje te brengen aan Hiswa 97, die van 1 tot en met 9 maart plaatsvindt. Hiswa in de lift "De Hiswa zit duidelijk in de lift. De belangstelling voor deelname is groot, en kwam sneller op gang dan de afgelopen jaren. Ruim 500 deelnemers hebben we standruimte kunnen geven, maar helaas is er nog steeds een wachtlijst voor verschillende bedrijven", aldus Hiswa-project- manager Ids Boersma. "Bedrij ven willen die 100.000 water sporters aan het begin van het nieuwe vaarseizoen kennelijk niet missen. We bieden dan ook een hele bre de, allround watersporttentoon stelling, waar elke watersporter- in-spe of routinier zijn hart kan ophalen". Zeil- en motorboten aan steigers De gesegmenteerde indeling, waarbij de zeiljachten, zeil- en mastenmakers, trailerbare zeil jachten, catamatans en het gegroeide navigatiepaviljoen in de Hollandhal zijn gehuisvest, wordt gehandhaafd. Toppers uit de vaderlandse en internationale jachtbouw vinden hier hun plek je. De motorboten meren af aan de steigers in de Randstadhal, met een groei van met name het aantal stalen motorjachten. In de Deltahal vinden motoren, techni sche accessoires en financiële dienstverleners een plaats. Van sloep tot watersportvakantie Verder kunnen via een logische loop naar de Parkhal de sloepen, sportboten, opblaas-, roei-, vis- en bijboten, en het aanzienlijk uitgebreide winkelcentrum wor den bezocht. Via de RAI-haven, waar allerlei wedstrijden en acti viteiten plaatsvinden tijdens het Havenfestival, lopen de bezoe kers richting Amstelhal. Daar ontbreekt onder andere de sterk gegroeide Watersportvakantie- markt niet en daarnaast de doe- het-zelf, verf en onderhoud-aan- bieders, het nieuwe Casco- custombuilt Paviljoen, het elek trisch varen en de grote pu bliekstrekker: het Traditioneel Paviljoen. Lat but not least de Verbindingshal, waar het dakpa viljoen en de surfsector zijn terug te vinden. Vele importeurs en detaillisten uit de surfbranche, met zeilen, masten, gieken, surf- pakken en de allernieuwste surf boards, geven na een afwezig heid van drie Hiswa-edities opnieuw acte de présence op de beursvloer. Publiekstrekkers Het Traditioneel Paviljoen is dit jaar groter en internationaler dan ooit. Met het accent op hout bouw, platbodems en klassieke motor- en zeilschepen is het een grote publiekstrekker. Enkele klassieke zeilschepen trekken duidelijk de aandacht, zoals een stalen Lemsteraak en een Sta- verse Jol. Maar ook een houten Giethoornse Punter (nog vol gens hetzelfde model gebouwd als een paar honderd jaar gele den) en een klassieke Friese Tjotter, voor het eerst sinds 1916 weer gebouwd. Verder is er volop aandacht voor de nieuwste ontwikkelingen op houtgebied, waaronder moderne hout-epoxy- technieken. Hollandse jachtbouw Boersma: "Juist door zo'n Tradi tioneel Pavoljoen onderscheidt de Hiswa zich van watersport- tentoonstellingen in de omrin gende landen. Maar ook door de aandacht voor Hollandse jacht bouw en het centraal stellen van Nederland Waterland, waarbij het unieke karakter van Neder land voor de watersporter wordt benadrukt. De Hollandse jacht bouw komt met name naar voren in het segment kajuitzeiljachten, motorboten en natuurlijk in het Traditioneel Paviljoen". Van boomstam tot aak Even wegdromen naar vroegere tijden kan de bezoeker ook in het Zeehistorisch Paviljoen, waar de Nederlandse scheepsbouw in kaart wordt gebracht en de evo lutie van Nederlandse binnen schepen, die van boomstammen uitgroeiden tot aken. Ook zijn er audiovisuele presentaties, onder andere over scheepsarcheologie en ons maritieme erfgoed. Casco-custombedrijf Op de Hiswa wordt ook inge speeld op de toenemende inte resse van watersportliefhebbers die overwegen om zelf een schip te (laten) bouwen. Nieuw is een Casco-custombuilt Paviljoen, met cascobouwers van zeil- en motorboten, toeleveranciers en twintig (jacht)architecten. Er wordt veel aandacht besteed aan de keuzes die gemaakt moeten worden bij het zelf (af)bouwen van een boot. Welke architect kies je, welke werf en waar let je op bij de keuze van de dekuitrusting, de elektronika en het interieur. Kortom: de stappen die je moet nemen bij het zelf bouwen van een schip, van a tot Openingstijden De Hiswa is van 1 tot en met 9 maart en wordt georganiseerd door Amsterdam RAI, onder aus piciën van de Hiswa Vereniging. Hiswa '97 is dagelijks open van 10 tot 18 uur. De laatste vier dagen, van 6 tot en met 9 maart, kunnen Hiswa-bezoekers ook de FietsRAI én het Duikpaviljoen bezoeken. De toegangsprijs is 20,- per persoon. Houders van een CJP, Pas 65 en kinderen van 4 tot 11 jaar betalen 12,50. Deze prijs is ook voor groepsbe zoek van 15 personen en meer, mits van tevoren aangemeld. Een gezinskaart (2 volwassenen en 2 kinderen) is 50,-. Tijdens de Hiswa is de Rail Idee regeling van kracht, met korting op trein kaartje en toegang. (Foto: Nat. Foto Persbureau). Alfa 521 ilËlÉr 1 verdere Hiswa Primeurs: Alfa 540 Sunfire en Sunrise toerboten Larson LXI 186 Kloetingseweg 5 - 4462 AT Goes Holland Telefoon: 0113-227383 (/MACHINEFABRIEK//MÖTÖRENREVISIE f TUINMACHINES J.1AI. FRISOSTRAAT 31. 4413 CB KRABBEN DUKE TEL. 0113-50U55 FAX 0113-502872 Importeur VM (Marine) motoren scheepsmotoren Constructeur CF/M.A.N. Voor alle scheepsbenodigdheden Voor reparatie en servicebeurten Voor revisie van alle merken MOTOREN ENGINES INBOARD MOTORENCENTER Vervang de oude motor in uw jacht door een nieuwe VM mari nemotor of een gereviseerde CF/M.A.N, scheepsmotor. CF: Uw relatie voor revisie en reparatie! Bent u in Amsterdam op de Hiswa geweest? Loop daarna even binnen in onze scheepswinkel. De nieuwe kollektie kleding, alsmede alle accessoires voor uw boot staan uitgestald. m 3. 4484 NV Kortgene, F boat EQUIPMENT Hoofddealer voor Zuid-West Nederland Winkelschip "Helena Maria", Maisbaai 1, Jachthaven Mid( 0118-629913

de Faam | 1997 | | pagina 9