Het ouderenwerk in Arnemuiden Wijkpostinformatie Bingo Alleen - Samen ANBO BESTUURSCOMMISSIE WELZIJN OUDEREN ARNEMUIDEN BLIJFT ACTIEF Opplusprojecten gaan van start Middelburgs zorgabonnement een gevoel van veiligheid 612004 Open tafel Activiteitenwinkel Woensdag 26 februari 1997 FAAM/V L.ISSINGER 11 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg Tel. (0118) 627537 Elke tweede vrijdag van de maand wordt een Bin gomiddag georganiseerd in het gebouw van de SWOM, Molstraat 13. Aanvang 14.30 uur. De toegang is gratis. De groep 50 plussers 'Alleen- Samen' zoekt ondernemende vrouwen en mannen om in klein- of groter groepsver band, in gezamenlijk overleg, activiteiten te organiseren die men liever niet alleen doet. Gedacht wordt o.a. aan: wandel- en fietstochten dagtrips per trein, bus of auto museumbezoek, theater, concert en exposities buitenleven, bos, strand, polder en eigen tuin samen koken en eten, uit eten gaan' vakantiereizen gezamenlijke liefhebberijen, fotografie, video, creatief bezig zijn, spelletjes, muziek maken of beluisteren enzovoort Interesse en ideeën? Kom dan eens praten op de eerste of derde donderdag van de maand om 19.30 uur in het gebouw van de SWOM, Mol straat 13 of bel 643035 of 616904 Aanbod aan actieve 50- plussers Het afdelingsbestuur van de ANBO nodigt u uit om eens te komen praten over het mee draaien in een werkgroep of het afdelingsbestuur. Uiter aard wordt hierbij rekening gehouden met de voorkeuren en mogelijkheden van belang stellenden. De volgende vaca tures worden aangeboden: voorlichter ouderenhuisves ting; lid van de werkgroep leden werving; medewerker publiciteit; lid van het afdelingsbestuur als vice-voorzitter of 2e pen ningmeester. Voor nadere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u bellen met de secretaris (A. van Vrouwerf) telefoon 626385 of met de voorzitter (J.J. van der Waals) telefoon 629763. Schriftelijke reacties zijn welkom op het secretari aat, Bastion 42, 4331 TH Mid delburg. U kunt ook de naam opgeven van één of meer mogelijke kandidaten, ook al zijn zij (nog) geen lid. seniorenkrant 17e JAARGANG NUMMER 93 Samenstelling In Arnemuiden is al een flink aantal jaren een groep mensen actief die zich inzet voor de verbetering van de leefsituatie van ouderen. Als Commissie Welzijn Ouderen adviseerde zij het gemeentebestuur van Arnemuiden over zaken die ouderen aan gaan en stimuleerde en coördineerde zij verschillende activitei ten die voor ouderen georganiseerd worden. De gemeente Arnemuiden is opgeheven, maar de commissie blijft hetzelfde werk doen. Alleen de naam is een beetje veranderd. Die is nu Bestuurscommissie Welzijn Ouderen Arnemuiden en uiteraard zijn er nu contacten met de gemeente Middelburg, via de Stich ting Welzijn Ouderen Middelburg. Het werk van de BW0 Het is de bedoeling dat de BWO knelpunten die zich voor doen in de leefomgeving of in de hulpverlening aan ouderen signaleert en naar oplossingen zoekt. Dat kan betekenen dat de BWO zaken aankaart bij het gemeentebestuur, maar het kan ook zijn dat de BWO zelf initiatieven neemt om te komen tot uitbreiding van acti viteiten voor of hulpverlening aan ouderen. De commissie heeft zich de afgelopen jaren bijvoorbeeld met de volgende zaken bezig gehouden: Er was regelmatig overleg met de gemeente over de verbetering van de leefom geving, zoals het verbreden van de stoepen, verplaatsen van een oversteekplaats, gladheidbestrijding op plaat sen die voor ouderen van belang zijn, het plaatsen van banken, enz. Problemen in de gezond heidszorg werden aange kaart bij huisartsen, thuis zorg en het Ziekenhuis Wal cheren. Maaltijdvoorzieningen, zoals Tafeltje-dek-je en de diep vriesmaaltijden, alsmede de Open Tafel werden vanuit de commissie opgezet. De komende tijd zal de BWO zich vooral bezig houden met het onderzoeken van de moge- Het is van belang te weten wie deel uitmaken van de Be stuurscommissie. U weet dan tot wie u zich kunt richten met vragen ideeën of klachten over zaken die ouderen betreffen. Sommige leden van de BWO zitten in de commissie, als ver tegenwoordiger van een bepaalde activiteit voor oude ren, zoals de soos of het oude- renkoor, anderen zijn commis sielid op persoonlijke titel. Maar allen zetten zij zich in voor de belangen van de oude re Arnemuidenaar in het alge meen. De heer A. Davidse, Koren bloemlaan 43 (tel. 601692), is vanaf de oprichting van de commissie secretaris.. Me vrouw J.M.H. Eyck is vanuit de ANBO toegetreden als lid. Mevrouw G. Janse-Marteijn vertegenwoordigt het Gilde Walcheren en de heer P. Kasse het ouderenkoor 'De Zilver- stem'. Mevrouw S. de Looff maakt deel uit van de commis sie vanwege haar betrokken heid bij de Vrijwillige Interker kelijke Hulpdienst. De heren F. Maljers en J. Schroevers zitten op persoonlijke titel in de com missie. Mevrouw G. Visser van Lente vertegenwoordigt de bejaardensoos en is tevens voorzitter van de commissie. lijkheden om diverse activitei ten te laten plaatsvinden in.de recreatiezaal van het nieuwe Woon-zorgcentrum aan de Nieuwlandseweg. Het ligt in de bedoeling dat het nieuwe Woonzorg complex (Wozoco) een functie gaat vervullen voor alle ouderen in Arnemuiden. De BWO zal zich inspannen om alle bestaande activiteiten voor ouderen zoveel mogelijk onder te brengen in het Wozo co. Ook zullen daar nieuwe activiteiten worden ontplooid. Er wordt o.a. gedacht aan weeksluitingen en een biljart club. Vrijwilligers Voor veel van deze activiteiten wordt een beroep gedaan op vrijwilligers. De BWO is dan ook heel dankbaar dat er altijd weer mensen te vinden zijn die ■een deel van hun tijd willen afstaan om het leven van de oudere medemens te helpen veraangenamen. Zonder de inzet van tientallen vrijwilli gers in Arnemuiden zou het ouderenwerk niet kunnen bestaan. De samenwerking met de Vrijwillige Interkerkelij ke Hulpdienst is voortreffelijk. Deze Hulpdienst staat bijvoor beeld altijd klaar om het ver voer naar de verschillende activiteiten te verzorgen, als de ouderen daar zelf niet toe in staat zijn. Activiteiten Overzicht van de verschillende activiteiten voor ouderen in Arnemuiden. Geïnteresseer den kunnen voor nadere infor matie over tijden, plaats en kosten contact opnemen met de betreffende contactper soon. 1 Bejaardensoos, eenmaal per twee weken op dinsdagmiddag. Contactpersoon mevr. A. Balk, tel. 601774. Ouderenkoor De Zilverstem, repe titie elke woens dagavond. Contactpersoon P. Kasse, tel. 602704. Meer Bewegen voor Ouderen (gymnastiek), elke dinsdag morgen. Contactpersoon mevr. Spapé, tel. 636279. Welfarewerk voor ouderen, eenmaal per twee weken op dinsdagmiddag. Contactpersoon mevr. I. Koers, tel. 602418. Open Tafel, elke derde don- 3 van de maand. Woonzorgcentrum Arnemuiden Contactpersoon mevr. de Looff, tel. 602615. Voor personen die al dan niet tijdelijk, niet goed voor de warme maaltijd kunnen zorgen, bestaat de mogelijk heid die van maandag t/m vrijdag via Tafeltje-dek-je thuisbezorgd te krijgen. Contactpersoon mevr. de Looff, tel. 602615. Ook bestaat de mogelijkheid tot het aan huis bezorgd krij gen van diepvriesmaaltij den. Contactpersoon mevr. Eyck, tel. 603152. BETER WONEN DOOR KLEINE AANPASSINGEN De laatste tijd wordt veel gepraat over aanpassingen aan woningen, om ze beter geschikt te laten zijn voor bewoning door ouderen of gehandicapten. Men praat over opplussen en aanpasbaar bouwen. Twee heel verschil lende begrippen. Bij opplus sen gaat het om bestaande woningen die meer geschikt worden gemaakt voor bewo ning door ouderen of gehandi capten, die door deze aanpas singen langer in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Bij aanpasbaar bou wen gaat het om nog te bou wen woningen. De Nationale Woningraad verstaat onder aanpasbaar bouwen: 'Het realiseren van woonruimte, die niet op voorhand is aange past aan bepaalde gehandi capten, maar zodanig is ont worpen dat ze later op een voudige en relatief goedkope wijze kan worden aangepast wanneer de bewoner gehandi capt raakt'. Opplussen Over het aanpasbaar bouwen wordt de laatste tijd veel gesproken en gepubliceerd. Het gaat in dit artikel echter om het zogenaamde opplus sen, het doen van betrekkelijk kleine aanpassingen in bestaande woningen. In het voorjaar van 1996 presenteer de Bouwwinkel Zeeland Advi seurs het rapport 'Opplussen in Middelburg'. Het rapport gaat ervan uit dat huisvesting van ouderen in de toekomst zal moeten plaatsvinden in de bestaande woningvoorraad, in zowel huur- als koopwonin gen. In de woningen zullen op beperkte schaal voorzieningen moeten worden aangebracht die tot doel hebben ongevallen in en om de woning te beper ken. Dagelijks komen mensen in het ziekenhuis terecht door valpartijen in of om het huis, veroorzaakt door het uitglijden in de douche, het struikelen over een drempeltje, of welke andere oorzaak dan ook. Oppluspakket Voor Middelburg is een zoge naamd preventiepakket ont wikkeld, dat bestaat uit veilig heidsvoorzieningen (valveilig- heid, maar ook sociale veilig heid en inbraakveiligheid). Hierbij wordt ook vaak de toe gankelijkheid en daarmee de bezoekbaarheid verbeterd. Met dit pakket moet het valrisi- co van ouderen worden beperkt. Het bevat maatrege len die het wonen in nu bestaande huizen veraange naamt en minder gevaarlijk maakt. Er zijn helaas ouderen die zeggen dat ze te oud zijn om nog wat aan de woning te laten doen, maar dat is de zaak omdraaien. Om zo lang moge lijk in de eigen woning te kun nen blijven wonen moet de eigen veiligheid voorop staan. Als de bewoner na een onge val in een rolstoel terecht komt moet er alsnog worden aange past. Gezamenlijk project De gemeente Middelburg, Woningbouwvereniging Mid delburg, Stichting Welzijn Ouderen en de ouderenbon den ANBO en PCOB hebben samen met Bouwwinkel Zee land Adviseurs een oppluspro- ject opgezet voor zowel huur woningen als voor woningen in particulier bezit. De Woningbouwvereniging Middelburg gaat een groot aantal woningen aanpassen, vooral in de wijk 't Zand. Gelijktijdig zullen ook wonin gen in particulier bezit opge- plust worden. Hiervoor is een speciaal project ontwikkeld, waarbij gekeken wordt naar het veilig maken van de woningen. Verwondingen door vallen zijn er vaak oor zaak van dat oudere ouderen niet langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Daarom moet er goed naar valpreventie wor den gekeken. Drempels verwij deren, goede leuningen aan een trap, anti-sliptegels in sanitaire ruimten, het stroef maken van gladde vloeren, zijn enkele werkzaamheden die vallen kunnen voorkomen. Ook moeten ramen kunnen worden geopend zonder op een stoel te klimmen. Tevens wordt gekeken naar de woon omgeving, zoals buitenverlich ting en ophoging van de be strating. Ouderen onderken nen deze problemen wel, maar zien vaak geen praktische oplossing om ze eens goed aan te pakken. Opplussen betekent in de meeste gevallen het doen van kleine ingrepen die weinig kosten en weinig ongemak met zich meebren gen. Het hele huis hoeft er niet voor overhoop gehaald te wor den en de gemeente betaalt een gedeelte van de kosten. Beginnen op 't Zand Met het opplussen zal op 't Zand worden begonnen. Om te beginnen zal één woning worden gereed gemaakt. Geïn teresseerden worden in de gelegenheid gesteld de opge- pluste woning te komen bekij ken en zich voor opplussen van de eigen woning aanmel den. In totaal kunnen er in deze eerste fase 25 woningen in particulier bezit worden opge- plust. Woningbezitters in de wijk 't Zand die voor het opplussen van hun woning in aanmer king willen komen kunnen zich melden bij Martin Jones van de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, Molstraat 13, tel. 627537. Een voorlichter komt dan met u praten. De uitvoe ring zelf zal in het najaar plaatsvinden. Meldpunt vrijwillige y thuiszorg Middelburg Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 14.00 uur De exposi tie die mo menteel in de ruim ten op de begane grond van Molstraat 13 te be zichtigen is bestaat uit werk van Elly Masdorp-Fritz uit Vlissingen. Het gaat in hoofdzaak om Zeeuwse landschappen in aquarel. De tentoonstelling is tot 11 april op werkdagen te bezichti gen tussen 10 en 16 uur. Amateur-kunstenaars die inte resse hebben om hun werk tentoon te stellen, kunnen con tact opnemen met Margot Pis- caar van de SWOM, tel. 627537. De directies van de Middel burgse zorgcentra hebben moeten besluiten de ingangs datum van het Middelburgs zorgabonnement op de schui ven. Oorspronkelijk was het plan om deze dienstverlening per 1 januari 1997 te starten, maar recente overheidsmaatrege len, met name met betrekking tot de door de Thuiszorg te leveren diensten, maakten her overweging van enkele onder delen van het zorgabonne ment noodzakelijk. In hun bijeenkomst op 20 februari beslisten de directies over de definitieve ingangsda tum. Omdat de kop voor deze krant toen al bij de drukker was, kon de redactie deze laat ste ontwikkeling niet meer meenemen. Begin maart bezorgt de PTT huis aan huis in de nieuwe gemeente Mid delburg een folder waarin alles over het abonnement te lezen Intake gestart De zorgcoördinatoren van de meewerkende zorgcentra zijn inmiddels begonnen met inta- ke-gesprekken met mensen die zich hebben aangemeld voor het Middelburgs zorg abonnement. Middelburg is daartoe in wijken ingedeeld en ieder zorgcentrum heeft een wijk toegewezen gekregen (zie tabel). Aanmelden Bij het gratis 06-nummer 06- 0221832 kunt u een aanmel dingsformulier aanvragen. Hierop staat naar welk adres u het ingevulde formulier terug kunt sturen. Na ontvangst van uw aanmelding wordt er bin nen enkele weken contact met u opgenomen door één van de zorgcoördinatoren. Inhoud zorgabonnement Het Middelburgs zorgabonne ment biedt een basispakket dat in grote lijnen bestaat uit drie dingen: 1. De diensten van een zorg- coördinator. Deze vallen in 6 onderdelen uiteen: informatie en advies concrete dienstverlening (bijvoorbeeld hulp bij het invullen van moeilijke for mulieren) begeleiding bemiddeling bij het aanvra gen van hulp van Thuiszorg of RIAGG of bij het aanvra gen van tijdelijke of perma nente opname, dagverzor ging, enz. bij ernstige problemen ver wijzing naar hulpinstanties klankbordfunctie; het luiste ren naar problemen of klach ten om deze vervolgens door te geven aan de huisei genaar of de zorginstelling 2. Zorggarantie thuis of in het zorgcentrum. De zorgcentra kunnen als ach- terwacht optreden als men is aangesloten bij het Bejaarden Alarm Zeeland. Wanneer er (nog) geen recht op thuiszorg is, kan er aan huis kortdurende zorg worden geboden. Daar naast bestaat de mogelijkheid tot het regelen van een tijdelij ke opname of crisisopvang in het zorgcentrum. 3. Het recht op gebruik van voorzieningen. De zorgcentra hebben nog diverse andere voorzieningen in huis waarvan deelnemers aan het abonnement, eventu eel tegen betaling, gebruik kunnen maken, zoals open tafel, bibliotheek of activitei ten. Kortom, het Middelburgs zorg abonnement geeft een gevoel van veiligheid. 'Als het nodig is wordt ik geholpen en wordt voor mij de hulp geregeld die ik nodig heb. UVV-Middelburg Diverse activiteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbe zoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen bridge-soos Inlichtingen De Boog, Heren gracht 52, dinsdag- en woens dagmiddag, tel. 638570, secre taris: 601971 Molstraat De SWOM overweegt om in het dienstencentrum Molstraat 13 een open tafel te beginnen. Perso nen van 60 jaar en ouder, die belangstelling hebben voor deze open tafel kun nen zich aanmelden bij de SWOM, tel. 627537. Als op grond van het aan tal aanmeldingen blijkt dat er voldoende belang stelling bestaat zal gepro beerd worden in septem ber met deze voorziening te starten. Personen die zich hebben aangemeld krijgen hierover nog na der bericht. Zorgcentrum gedeelte Middelburg zorgcoördinator Jacob Roggeveen- Noordsingel Klarenbeek en Nieuw Middelburg mw. M. Stroo, tel. 614251 Sint Willibrord Binnenstad binnen de vesten tot kanaal door Walcheren de heer M. Felius tel. 616951 Eben-Haëzer Griffioen tot aan het Griffioenpad mw. M. Corbijn tel. 626601 Rustenburg Dauwendaele/Arnemuiden Nieuw- en St.Joosland mw. A. de Schipper tel. 612932 Jacob Roggeveen- Buitenrust Zuid/Magistraatwijk/ Erasmuswijk/Reyershove de heer Ph. Heyse tel. 642749 Swerf-Rust Breewijk/'tZand/ Stromenwijk mw. A. Tramper tel. 613441 Alle activiteiten beginnen om 13.30 uur. bridge, bridgecursus, klaver jassen, bingo, sjoelen, biljar ten, handwerken, stijldansen, enz. Een maandoverzicht is ver krijgbaar op de wijkpost. Wijkpostservice: Pedicure, kapster, maaltijden, kledingverkoop, brilreparatie. Inlichtingen-: 626385 MAGISTRAATWIJK De Open Club Magistraatwijk is een gezelligheidsclub voor mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder. Bijeenkomsten elke dinsdag middag van 13.30 tot 16.30 uur in het Zuiderbaken, Rentmees terlaan 245 (ingang M. de la Palmastraat). Het eerste uur is er een groep die mee doet met bewegings- lessen onder deskundige lei ding, terwijl de anderen zich vermaken met kaarten, rummi- cubben, sjoelen of biljarten. Na de pauze worden de bewe- gingslessen vervangen door koersbal. Bovendien is er één keer per maand een themamiddag, sjoelmiddag of bingomiddag. Voor meer informatie: tel.: 640605 of 634549. WOELIGE WERF Maandagmorgen en -middag: biljarten Maandagmiddag: competitie klaverjassen Maandagavond: damclub Dinsdagmorgen en middag: koersbal Woensdagmiddag: sjoelen, kaarten en biljarten Woensdagavond: alleenstaan- denclub Donderdagmorgen: dansles Derde donderdagmiddag van de maand: bingo Vrijdagmorgen: 1 keer per maand lees/literatuurkring Vrijdagmiddag: bridge-club Zaterdagmorgen: squaredan- sen. Nieuwe leden zijn welkom Zaterdagmiddag: herensoos De Woelige Werf is gedurende het seizoen de gehele dag open. ledereen is altijd wel kom voor een kopje koffie of thee. Voor het gebruik van de was serette moet een telefonische afspraak worden gemaakt. Tel.: 623282. Een alternatief voor personen die op zoek zijn naar iemand met dezelfde hobby of interesse, maar geen 'verenigingsmens' zijn. Na een jaar Activiteitenwinkel in Middelburg wordt de balans opgemaakt. Werkwijze De activiteitenwinkel is geen nieuw fenomeen. In 1993 start te een project bij de Stichting Welzijn Ouderen in Nijmegen, begin 1995 gevolgd door de Stichting Ouderen Vlissingen. Januari 1996 opende de winkel haar deuren in Middelburg bij de Stichting Welzijn Ouderen (SWOM). Via de Activiteiten winkel kunnen ouderen met elkaar in contact komen. De werkwijze is als volgt: Iede re woensdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur kan men zich bij de SWOM in.de Molstraat 13 aanmelden. De rubrieken waarvoor inge schreven kan worden zijn: bewegen en sport, gezellig heidscontacten, denksport en spel, binnenactiviteiten en uit gaan. De SWOM treedt verder als bemiddelaar op. In de Seni orenkrant wordt van tijd tot tijd een lijstje opgenomen waarin de ingeschrevenen met hun wensen vermeld staan (ano niem!). Lezers van de Senio renkrant kunnen hierop reage ren via een medewerker van de Activiteitenwinkel. De inschrijfkosten bedragen 5,-. Inmiddels hebben zich 23 per sonen aangemeld, in leeftijd variërend van 50 tot 82 jaar. Contact Inmiddels is er een contact tot stand gekomen tussen twee dames van respectievelijk 81 en 82 jaar. De 82-jarige dame reflecteerde als één van de eersten op een krantenartikel over de Activiteitenwinkel en meldde zich aan voor denk sport, omdat ze graag schaakt en cryptogrammen oplost. Zij is moeilijk ter been en daar door veel aan huis gebonden. Driekwart jaar later, ze was haar advertentie al bijna ver geten, werd het contact gelegd. De dame van 81 jaar was zon der dat zij hiervan op de hoog te was door haar dochter aan gemeld, die vond dat moeder er eens wat vrienden bij moest hebben. Het is een type, dat houdt van gezelligheid, koffie drinken en een praatje maken. Moeder en dochter' kozen samen iemand van de lijst en bij de eerste afspraak is de dochter meegegaan. Het klikte. Want beide dames hebben een heleboel dingen gemeen: geen verenigingsmensen, gelijke leeftijd, dezelfde interesses, alleenwonend, huiselijk, niet eenzaam, een rijk verleden vol voor- en tegenspoed, altijd buiten Zeeland gewoond, maar door hun kinderen naar Zeeland gekomen. Ze hebben natuurlijk ook tegenstellingen, zoals in het verleden een autonoom en een afhankelijk leven, moeten knokken en zeer beschermd geweest, gerefor meerd en vrijzinnig opgevoed, introvert en extravert, in het bezit van een auto en van een elektrische scooter. In deze tegenstellingen vullen zij elkaar aan. Ze voelen zich veilig bij elkaar, filosoferen over het leven, ver tellen over hun verleden, ver halen die ze nooit iemand anders verteld hebben, maar maken ook afspraken over de toekomst. Ondanks de vrij hechte band die ze inmiddels opgebouwd hebben, leggen ze elkaar niet vast. Er is regelmatig contact, maar ze komen niet onver wacht bij elkaar op bezoek. Voor de komende zomer heb ben ze plannen gemaakt om er samen op uit te gaan, de een op de fiets, de ander op de elektrische scooter. Het is een relatie, waar beiden blij mee zijn, gebaseerd op vriend schap en wederzijds respect. Samenwerking Vanaf mei 1997 gaan de twee Activiteitenwinkels op Walche ren samenwerken. Er ver schijnt dan een gezamenlijke krant, zodat het aanbod groter wordt. Daarnaast blijft de Seni orenkrant van tijd tot tijd de ingeschrevenen uit Middel burg publiceren. Voor meer details en informa tie over de Activiteitenwinkel kan contact opgenomen wor den met Jopie Tevel van de SWOM, tel. 627537. Overzicht van de contactperso nen van de vrijwillige hulp diensten voor ouderen in de wijken: 't Zand-Stromenwijk: mevr. P.M. Den Hollander, tel. 626513. Magistraatwijk: mevr. N. Los, tel. 614398. Dauwenda- ele: dhr. W. Kuijl, tel. 623918 en mevr. H. Hehakaya, tel. 626804. Nieuw Middelburg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 626385. Griffioen I en II: mevr. J. de Valk, tel. 612960 en mevr. E. van Spaandonck, tel. 634305. Telefooncirkels: Stromenwijk- 't Zand: mevr. R. Jongerius, tel. 637065, mevr. R. Davidse, tel. 629256. Klusjesdienst: St. Welzijn Ouderen, tel. 627537.

de Faam | 1997 | | pagina 11