Nieuw restaurant in Middelburg: ook lekker voor kinderen Nova Zembla-tocht in woord en beeld P0ELZICHT Accuboor Bevrijdingsfeest in Stadsdanszaal sciQCo rs Isc 385.° BouwCenter De Jager-Tolhoek ERKEND Stichting Horeca Onderwijs Corps Humoreske in Kloveniersdoelen KNAUS BEVERLAND Woensdag 19 februari 1997 FAAM/VLISSINGER 19 Onder de naam Eeterij Ietsje Anders hebben Wolfgang Krug en Wouter Verwoert vorige week hun eigen restau rant geopend aan de Vlas- markt in Middelburg. Het res taurant telt zesendertig zit plaatsen en heeft een verras sende inrichting. De zaak is geschilderd in frisse gele en oranje tinten waardoor een gezellige sfeer wordt gescha pen. Wolfgang Krug en Wouter Ver woert zijn doorgewinterde horeca-mannen. De afgelopen zes jaar hebben ze samen in Hof Domburg gewerkt. Begin dit jaar hebben ze de stoute schoenen aangetrokken en zijn ze voor zichzelf begonnen. „We hadden al langer plannen om een eigen zaak te begin nen", legt Verwoert uit. „We vonden dat nu de tijd rijp was en zijn op zoek gegaan naar een geschikt pand". Dat von den Verwoert en Krug in de Vlasmarkt in Middelburg. Op de plaats waar voorheen de Lachende Vis was gevestigd heeft het tweetal zijn ideale restaurant gerealiseerd. Krug: „Voorop stond dat het iets anders moest worden, Wouter Verwoert (links) en Wolfgang Krug in Eeterij Ietsje Anders: Kinderen krijgen gewoon een lekkere maaltijd". FOTO ANDA VAN RIET vandaar ook de keuze van de De menukaart van Eeterij Ietsje gerechten die op een school- naam. Niet alleen de inrichting Anders is klein maar wordt bord worden aangeprezen, van de zaak maar ook de keuze aangevuld door wisselende „De kaart wordt ook regelma- van de gerechten die we serve ren zijn naar onze smaak 'iets anders' dan wat restaurantbe zoekers gewend zijn". tig vernieuwd zodat de gastro noom altijd voldoende keuze heeft", vertelt Verwoert. Krug en Verwoert stellen hoge eisen aan de kwaliteit en gebruiken daarom alleen verse produc ten in de keuken. „We zijn van mening dat de beste reclame een tevreden klant is", aldus Krug. „Daarom gebruiken we alleen verse producten en wordt alles met zorg bereid". Zo is bijvoorbeeld de aardap pelgarnituur van de eeterij 'ietsje anders'. Krug: „We ser veren geen friet maar gebak ken aardappelen en een soort rösti-koeken. Friet is natuurlijk wel heel gemakkelijk maar elk restaurant verkoopt al friet". De kindermenu's van Ietsje Anders zijn ook niet de gebrui kelijke porties friet, kroket en appelmoes. Verwoert: „Kinde ren krijgen gewoon een lekke re maaltijd. Het is onzin dat kinderen niets anders dan friet lusten. Maar omdat ze dat meestal krijgen in restaurants leren ze nooit wat echt lekker eten is". •ELU accuboormachine BSA 30 KA. 9,6 volt, 135 Watt. Onbelast toerental 0-350-2100 tpm. Incl. koffer, 2 accu's en eert 1-uur acculader. Shop Goes: Stanleyweg 2 (bij de Zeelandhallen). Shop Vlissingen: Industrieweg 11 E-mail. jato@zeelandnet nl Internet homepage: www.zeelandnet.nl/jagertolhoek Alle vermelde prijzen zijn inclusief BTW ONDERNEMERSCURSUS (A0V/H0V) CURSUS CAFéBEDRIJF Binnenkort starten er cursussen in meer dan 80 steden. Het examen is in juni. Lagere school ais vooropleiding is voldoende. Men kan zich nog aanmelden. CURSUS CAFéBEDRIJF (vernieuwd!) Deze cursus beslaat uil 12 wekelijkse lessen. Mei hel diploma is men vakbekwaam én voldoet men aan de nieuwe wettelijke eis 'Sociale hygiëne'. Voor velen is deze cursus pure hobby, voor de ander hel begin van een eigen norecabedrijf(je). Compleel mei gratis videofilm. CURSUS SOCIALE HYGIENE Een cursus volgens de nieuwe wettelijke eisen, waaraan voorlaan elke leidinggevende moei voldoen. Compleet mei gratis videofilm. CURSUS HYGIENECODE/HACCP Een cursus of workshop die u leert omgaan mei de nieuwe 'hygiënecode'. ONDERNEMERSDIPLOMA (A0V/H0V) De nieuwe cursus (voorheen Middenstand), geldt voor alle branches zoals horeco, boetiek, sportzaak, Kapperszaak, loxibedrijf, timmerbedrijf etc. Een cursus die u voorbereidt op hel beginnend onderne merschap. Compleel mei gratis videofilm. CURSUS RESTAURANTBEDRIJF Deze vervolgcursus op Cafébedrijf is met name voor degenen die zich willen bekwamen in hel vak van Restauranthouder. Voor gratis brochure of aanmelden, ■S- 076 - 571 00 78 (24 uur per dag) Termijnbetaling en subsidie tot 100% mogelijk. Humoreske - één van de korpsen van Juliana Middelburg - treedt vrijdag (21 februari) op in de Middelburgse Kloveniers doelen. Dit jaarlijks terugkerende optreden begint om 20.30 uur. De jaarlijkse verenigingsavond van het Comité Zeeland van 'De Eendracht' staat dit jaar in het teken van Willem Barentsz. De verenigings avond wordt op 21 februari gehouden. Hoogte punt is de lezing met dia's van Vlissinger Albert Veldkamp die in 1996 meevoer met de 'Prinses Margriet'. Dit schip vertrok voor een exacte nabootsing van de reis die Willem Barentz vier honderd jaar eerder maakte. overwinterden Barentz en zijn bemanning in het 'behouden huis' dat werd opgebouwd uit wrakstukken van het schip. In 1996 werd de tocht van Wil lem Barentz gereconstrueerd met een speciaal uitgerust schip. De gepensioneerde Vlis- In 1596 verliet Willem Barentz Nederland voor .een zoektocht naar een noord-oostelijke doorvaart naar China. Barentz ontdekte tijdens zijn reis Spits bergen en Bereneiland voor dat de expeditie strandde in het ijs van Nova Zembla. Daar singse Scheldeloods Albert Veldkamp nam deel aan de tocht en vertelt op de vereni gingsavond van het Comité Zeeland van 'De Eendracht' over zijn avonturen. Veldkamp is geen onbekende in het pool gebied, in de jaren vijftig was hij stuurman op de walvisvaart en als kapitein van de 'Planci- us' maakte hij een aantal wetenschappelijke expedities naar Spitsbergen. De lezing wordt gehouden in de kantine van Sicon aan de Prins Hendrikweg in Vlissin gen. Alle geïnteresseerden in de lezing of zeezeilen met 'De Eendracht' zijn vanaf 20 uur welkom. Op het programma staan enkele vaste nummers van het orkest zoals de swingende ver sie van Humoreske van Dvo rak. Ook is er nieuw repertoire, waaronder nummers als Just A Closer Walk To Thee en When You're Smiling en een Weens blokje met Das Edel weiss vom Wendelstein en Heut komm'n d'Engerln. In dit programma is, net als vorig jaar, een aantal verrassingen ingebouwd. Humoreske voert later dit jaar weer een concert met vier vergelijkbare orkesten uit. Het is niet voor het eerst dat dat gebeurt: enkele jaren geleden was er in Middelburg iets soortgelijks op het Plein 1940. Samenspel van de hon derdvijfentwintig muzikanten wordt hierin een belangrijk onderdeel. In de Middelburgse Stads danszaal wordt zaterdag 22 februari een 'Mass-Mania' gehouden, een feest tegen de achtergrond van de roerige jaren veertig. Als decor is een groot model van een DC3-Da- kota-vliegtuig opgehangen. Het amusement 'voor de jon gens aan het front' - in de vorm van bijvoorbeeld The Andrew Sisters, Mariene Die trich en Rita Hayworth - vormt de basis voor het feest. Met de titel Mass-Mania wordt gepro beerd de sfeer van chaos neer te zetten die typerend was voor het bevechten van vrij heid en de bevrijdingsfeesten na de tweede wereldoorlog. Zoals bij veel feesten in de Stadsdanszaal is er een dress- code. „Het is een feest voor mondain èn provinciaal pu bliek, waarbij je kunt kiezen tussen glitterjurk of krulspel den, overall of gala-uniform, gedisciplineerd of juist losge slagen", aldus Connie de Lan ge van de Stadsdanszaal. Console en Piëdestal Ode Bij het zien van deze sfeerbrengers krijg je de lente in het hoofd. Een goede reden om weer eens voor nieuw groen iti de kamer te zorgen. Een leuke lamp kan natuurlijk ook. Een pluim voor de vakbekwame meubelmakers die dit Topform ontwerp met gevoel.voor materiaal alle eer aan doen. ODE AAN BERLAGE Geïnspireerd door de beroemde architect Berlage heeft Topform een collectie ontwikkeld met Amerikaanse kersenhouten meubelen. Typerend voor Berlage zijn de duidelijke stijlkenmerken. Zij geven de collectie een eigen gezicht en zorgen vooreen stijlvol en exclusief interieur. Fauteuil Ode Twee zijn er mooier dan één. Door het even wichtige design met zorgvuldig gekozen ver houdingen is deze fauteuil als paar misschien wel dubbel zo leuk. De perfecte afwerking en de grote zorg die zijn besteed aan het behoud van karakter zijn, wat mij betreft eveneens goed gestoelde argumenten. Doreen van Beurden kent de meubelbranche als geen ander. In haar drukke functie als account begeleidster geeft zij adviezen en ondersteuning aan verkoopmedewerkers. Ze is gevraagd oi haar eigen highlights uit de nieuwe collectie van Topform aan te wijzen. Zoals blijkt uit deze pagina heeft Doreen met verstand Jop\Of\T\ van zaken en goede smaak meubelen^ haar keuze bepaald. 2'/z zits bank Ode Deze bank is uitstekend te combineren met andere meubels uit het programma 0de. De licht antieke afwerking van Amerikaans kersenhout toont details als ornamenten van roestvrij staal en Rio Palissander. Toch is bij dit prachtige ontwerp het zitcomfort geenszins vergeten. Zoiets noem ik af. Dressoir Ode Evenals de kast ogen hier de twee laden als vier. Een beetje deftig en licht antiek voor veel karakter, dus zwaar tevre den. Voor wie verkikkerd is op dit programma is ook dit dressoir een zeer geslaagd meubel. Dan is het goed te weten dat dit assortiment een grote verscheidenheid kent. Eethoek Ode Zitcomfort aan tafel i; belangrijk. Daarom is de bij passende stoel voorzien van het unieke Nosag systeem. De bekleding is van soepel rund leder. Natuurlijk ontbreken de subtiele details niet, die dit programma zo herkenbaar maken. De tafel van 200 cm bij 90 cm is uiteraard van kersen hout. Wat mij betreft wordt het lang natafelen. Kast Ode Vorm en functie is hier fraai bij een gebracht. De combinatie van handige afmetingen met warm kersenhout schept ruimte en sfeer. De "twee" laden kun nen worden uitgevoerd met een bestekindeling. Praktisch, prachtig en perfect. De Jonge Hoek van Dijke Stenevate 2 Heinkenszand Ol 1 3 56 1 A 82 Scftetöestraat 35, Ulissin&n, fel.: 0118-412703 «*52# HA ARVERZ0RGING Lange Noordstraat 44 Middelburg - 011 £>-612545 Openingstijden: di. t/m vrij. £>.30-17.30 uur do. koopavond tot 21.00 uur za. £>.00-14.00 uur Betaalbare kwaliteit caravans modellen 1997 zijn binnen GROOTSTE ACCESSOIRESSHOP VAN ZEELAND Dealer van: KNAUS Caravancentrum Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 0113-223277 Renault Renault heeft besloten om samen met Aerospatiale een nieuwe generatie vliegtuigmo toren te ontwikkelen. De zui germotoren met een maxi mum vermogen van 180 tot 300 pk worden toegepast op kleine, lichte vliegtuigen. Liefde en jaloezie Liefde en jaloezie horen bij elkaar, meent de één, ze zijn eikaars vijanden meent weer de ander. Volgens de grootste uitgever van romantische fic tie, Harlequin, is jaloezie - ten zij niet overdreven - de sjeu aan de romantiek in een rela tie. Harlequin ondervroeg bij na 7.000 mannen en vrouwen uit twintig landen eer ze tot die conclusie kwam. Niettemin - zo stelt de uitgever van onder meer de Bouquet-reeks vast - wordt jaloezie per land en per persoon verschillend ervaren. Nieuw wasmiddel Onder de naam Persil Gel introduceert henkei een nieuw wasmiddel dat - zoals het heet - pluspunten van huidige was middelen combineert. De fa brikant noemt onder meer de zachtheid van vloeibaar was middel en de waskracht van compacte poeders. Persil Gel bestaat uit een dikke substan tie die zich makkelijk hecht en toch makkelijk oplost. Stoomreiniger Rowenta heeft een stoomrei niger voor thuis ontwikkeld waarvoor de fabrikant al met een tot 'Beste Koop' werd getest door de Belgische Con sumentenbond. Stoom heeft volgens de fabrikant het voor deel dat het huis hygiënisch wordt schoongemaakt en overal toepaspaar is. Autodiefstal De mechanische stuurbevei- liging Disklok is als eerste goedgekeurd volgens de nieu we TNO keuringsvoorschrif ten. De Disklok is een metalen schijf die vanaf de bestuur dersplaats op het autostuur is te plaatsen en zodoende het hele stuur bedekt. Het is bestand tegen elke vorm van boor-, hamer- en beitelgeweld. De sleutel is overigens alleen na te maken via een uniek codenummer. Motorbeurs Liefhebbers van motors kun nen de twee laatste dagen van februari en de twee eerste dagen van maart weer terecht in de Jaarbeurs in Utrecht. Tra- ditiegetrouw luidt deze beurs weer het nieuwe motorseizoen in. Ook dit jaar weer worden er tegen de honderdduizend be zoekers verwacht tijdens dat vierdaagse evenement. Groene vakantiegids 0 Het Europees centrum voor Eco Agro Toerisme publiceert deze maand twintig Groene Vakantiegidsen. In die gidsen worden zo'n duizend verant woorde vakantiebestemmin gen in nagenoeg alle landen van Europa genoemd. De Groene Vakantiegids verwijst naar kampereq of logeren bij bio-boeren, natuurcampings en pensions op het Europese vaste land. Voor informatie: 020-6681030. Miniatuur/Arsenaal 0 Het Arsenaal in Vlissingen en Miniatuur Walcheren in Mid delburg zijn klaar voor het nieuwe seizoen. Beide attrac tieparken zijn in de dichte win terperiode vervolmaakt. Zo heeft Het Arsenaal meer 'invul ling gegegeven' aan het pira- tenthema „omdat dat onder deel vorig jaar zo goed is aan geslagen bij de bezoekers. Miniatuur Walcheren heeft de Oostkerk vernieuwd op schaal. Ook de boulevard van Vlissin gen is in oude glorie hersteld en het markante Wooldhuis is tot in de kleinste details nage bouwd. Petra 0 In het vrouwenblad Petra wordt deze keer onder meer ingegaan op ritueel misbruik, waarin het satanische en per verse karakter van misbruik van kinderen (meisjes) aan de kaak wordt gesteld. In het blad wordt min of meer een vervolg geschreven op een eerder in Trouw gepubliceerd verhaal van een vrouw die ook ano niem op het NOS-journaal was genoemd als slachtoffer van een internationaal netwerk onder leiding van Mare Du troux. Ook is er weer een aan tal getuigenissen van vrouwen en meisjes met incest-ervarin- gen. Een abonnement op Petra kost f45,- per jaar. Excellent-dealer 0 Hyundai-dealer Goedhart in Middelburg is samen met zijn medewerkers tot een van de tien beste Hyundai-dealers van Nederland benoemd. Het bedrijf aan de Kleverskerkse- weg werd in 1996 onder meer beoordeeld op de wijze waar op het omging met de klanten (klantvriendelijkheid), kwaliteit en service. Voor die prestatie ontving de dealer een kunst werk van Corry Ammerlaan- van Niekerk. Het beeld symbo liseert de dynamische relatie tussen twee mensen.

de Faam | 1997 | | pagina 19