H F.ft'A*) EFF Tegelzetbedrijf Bruines Agrarisch natuurbeheer SALON DE ROOS" Provincie Zeeland Commissievergaderingen In beroep duxHier wordt moet je dat niet verstoppen AAR\ I ENK vanderSJ ERZORGING EEN ƒ,25 /,59 2,95 _/,95 Woensdag 12 februari 1997 FAAM/VLISSINGER 7 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij Nieuws Commissie ruimtelijke ordening krijgt lezing over zeehonden in de Zeeuwse wateren, (foto Roelof van Wijngaarden) De statencommissie welzijn vergadert maandag 17 februari, 9.30 uur, in het statenzaalcom plex Abdij 10, Middelburg. Agendapunten zijn de gebiedsaan- wijzing centrale post ambulance vervoer en regionale televisie. Een financiële tegemoetkoming voor het woonzorgcentrum Coensdike in Aardenburg en de ontwikkelingen in de ouderenzorg in het algemeen zijn andere agen dapunten, evenals de organisato rische verzelfstandiging van de sector cultuur en het werkplan 1997 van de stichting Volksge zondheid, maatschappelijke ont wikkeling en cultuur (VMC). De statencommissie water staat en verkeer vergadert ook maandag 17 februari, maar dan om 14.00 uur. De commissie heeft standaard op de agenda de voortgang bij de provinciale stoombootdiensten. De decentralisatie in het openbaar vervoer en emancipatie in relatie tot openbaar vervoer komen aan bod. Verder behandelt de com missie de overdracht van twee stukjes provinciale weg aan de gemeente Schouwen-Duiveland. Woensdag 19 februari, 14.00 uur, vergadert de afdeling basis onderwijs en speciaal onder wijs van de provinciale onderwijs raad. Mevrouw L. Jansen van de GGD Zeeland licht het beleidsplan jeugdgezondheidszorg van haar dienst toe en de heer J. van de Velde van het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland doet het zelfde over het onderwijsvoor- rangsgebied. Mevrouw Jansen doet haar ver haal ook in de commissie voort gezet onderwijs en volwasse neneducatie donderdag 20 fe bruari, 14.00 uur. Verder komt daar de herschikking mavo, vbo en vso aan de orde. De statencommissie economie komt woensdag 19 februari, 15.30 uur, bijeen. Vergaderstukken zijn de economi sche effecten als de veerdiensten over de Westerschelde wegvallen, de instelling van een consultatie- groep toerisme en de uittreding van het rijk uit de havenschappen Vlissingen en Terneuzen. Donderdag 20 februari, 14.00 uur, komt de provinciale com missie milieubeheer en water huishouding bij elkaar in Het Groene Woud 1, Middelburg. Gespreksonderwerpen zijn de energienota en de milieu-effec trapportage zuiveringsslib. Andere punten zijn de streekplan uitwerkingen Schouwen-West en Axelse Vlakte/Autrichepolder en de beoordeling van het ontwerp- streekplan Zeeland op het onder werp duurzaamheid. De statencommissie ruimtelij ke ordening vergadert vrijdag 21 februari, 9.30 uur, in Het Groene Woud 1, Middelburg. Het concept-woningbouwprogram ma 1997-2006 en de bevolkings prognose 1997 zijn geagendeerd. Andere punten zijn het program ma van eisen/plan van aanpak ontwikkelingszone Goes en het beleid van de plattelandsontwikke ling. De commissie sluit af met een lezing van dr. ir. P.J.H. Reijn- ders van het instituur voor bos en natuuronderzoek over zee honden in de Zeeuwse wate ren en de problemen die zij bij verstoring van de zeezoogdie ren voordoen. De statencommissie milieu ver gadert vrijdag 21 februari, 14.00 uur, in. Het Groene Woud 1, Mid delburg. Agendapunten zijn het ontwerp- meerjarenplan gevaarlijke stoffen en wijziging verordening water huishouding als gevolg van de ver anderde Grondwaterwet. Ingekomen stukken zijn de be schikking COVRA, de vergunning kerncentrale voor optimalisatie splijtstof en statenvragen over transport nucleair afval. De vergaderstukken van de statencommissies liggen ter inzage in het provinciaal infor matiecentrum, Abdij 9, Middelburg. Tenzij anders bij de betreffen de commissie is vermeld, zijn de vergaderingen in het pro vinciehuis, Abdij 6, Middel burg. De vergaderingen van de sta tencommissies beginnen met spreekrecht voor het publiek. Vorige week hebben de landbouworganisaties, de organisaties voor natuurbeheer en het provinciaal bestuur afspraken gemaakt over de roi van de boer in gebieden die van belang zijn voor de natuur en het landschap. Verhuizing regiokantoor De afspraken tussen de LTO- raad, de terreinbeheerders en de provincie vloeien voort uit de provinciale nota agrarisch natuurbeheer van vorige zo mer. In de nota wordt gesteld dat de natuur, het landschap en de landbouw alle aan hun trekken moeten komen. Speciale maatregelen zijn daarbij nodig. Overigens wordt al het een en ander gedaan aan agrarisch na tuurbeheer. Het perceelsranden- beheer, dat in het project Zonne straal gestalte krijgt, en natuur braak bevinden zich in de experi mentele fase. Beheersovereenkomsten, waarbij landbouwers tegen enige vergoe ding de natuur ontzien ten koste van hun productie, zijn het experi mentele stadium al voorbij. Wel wordt gekeken of het aanbod in deze sector kan worden verruimd. Ganzen Er wordt gewerkt aan een be heersregeling voor ganzenop- vanggebieden, die op zijn vroegst volgend jaar in werking kan tre den. Op dat moment kunnen boe ren hun regelmatig afgegraasde en platgetreden percelen aanmel den als ganzenopvanggebied, waarna zij een vergoeding ontvan gen voor het beheer. Bedrijfsnatuur Agrarisch Zeeland kan nu al bij de stichting Landschapsbeheer in Goes terecht voor het opstellen van bedrijfsnatuurplannen. Per bedrijf worden natuur en land schap geïnventariseerd, waarna wordt bepaald welke beheers maatregelen toegepast kunnen Het Zeeuws-Vlaamse regiokantoor van de provinciale directie infra structuur en vervoer verhuist van de Zuidsingel in Axel naar Terneu zen. Per vrijdag 14 februari is het adres: Willem Alexanderlaan 45, 4532 DB Terneuzen, tele foon 0115-694180, telefax 0115-694299. In de kantorenflat aan de Willem Alexanderlaan is geen ruimte voor de folderstandaard met informa tiemateriaal over de provincie. Wie in de regio provinciale uitga ven wil ontvangen, is aangewezen op het provinciaal informatiecen trum Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, fax 0118-631592. De andere regiokantoren blijven de afhaalservice voor de provin ciale folders en brochures verle nen. Inwoners van Noord-Zeeland kunnen terecht aan het Havenpark 8, postbus 5004, 4300 KA Zierik- zee, tel. 0111-412660, fax 0111- 417171Het adres voor Midden- Zeeland is Kloetingseweg 46, postbus 151, 4460 AD Goes, tel. 0113-216040, fax 0113-250508. De informatiestandaard van Axel verhuist op korte termijn naar het regiokantoor vaarwegen en werk tuigkunde/elektrotechnische dienst in Vlissingen, Prins Hendrik- weg 2a, 4382 NS Vlissingen, tel. 0118-472199, fax 0118-463471. Film/videocatalogus worden en welke vergoedingen daarbij horen. Het is vervolgens aan iedere boer afzonderlijk voor behouden welke maatregelen hij of zij op het bedrijf invoert. Het inscharen van vee is een andere mogelijkheid in het agra risch natuurbeheer. De boeren sluiten daartoe een overeenkomst met de terreinbeheerder. De ter reinbeheerders die eraan mee doen zijn Staatsbosbeheer, de stichting Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten. Door het vee in natuurgebieden te laten grazen, kan de vegetatie worden beïnvloed. De dieren hou den een niet gewenste soort bij voorbeeld kort ten gunste van wel gewaardeerde. Met de terreinbeheerder kunnen ook natuurpachtovereenkomsten worden afgesloten. Pachter en verpachter verplichten zich voor een aantal jaren tot gezamenlijke inspanningen. Het afsluiten van de overeen komsten gebeurt steeds op vrijwillige basis. De provincie zal ervoor waken, dat het agrarisch natuurbeheer niet wordt doorkruist door ruimte lijke maatregelen, zoals die worden verwoord in het streekplan en de gemeentelij ke bestemmingsplannen. Het natuurbeleidsplan van de pro vincie dient als uitgangspunt. Bij het provinciaal informatiecen trum in Middelburg is de vernieuw de film/videocatalogus versche nen. In het boekwerkje staan alle films en videobanden die de provincie in haar bezit heeft en ter uitleen ter beschikking stelt aan vereni gingen, scholen, clubs en wie zoal in groepsverband iets van Zeeland wil laten zien. Want, het beeldma teriaal heeft steeds betrekking op een of meerdere aspecten van Zeeland. Zo zijn er films en videobanden over het milieu, over de ruimtelij ke ordening, over de natuur en over de economie. Een diaserie over welke taken het provinciaal bestuur heeft en hoe die in de praktijk worden uitgewerkt, is op video overgezet. Ook zijn er Zeeuwse fragmenten uit oude bioscoopjournaals op een band bij elkaar gebracht. Voorwaarden voor de film- en video-uitleen zijn dat de vertonin gen aan groepen is en dat goede afspeelapparatuur wordt gebruikt. Groepen kunnen ook in het provin ciehuis - in de filmzaal, Abdij 9 - worden ontvangen. Hun wordt behalve een film of video naar «Officiële Mededelingen keuze een voorlichtingsprogram ma over een of meer provinciale onderwerpen geboden. De film/videocatalogus is gratis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Abdij 9, post bus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, of bij de regio kantoren. Voor de adressen van de regiokantoren wordt verwezen naar het stukje hierboven. Dinsdag 18 februari, 14.00 uur, hoort de adviescommissie bezwaarschriften mevrouw I. van den Berg van camping Helleweg in Noordwelle. Mevrouw Van den Berg is het niet eens met de ingestelde snelheids beperking op de Helleweg. Zij heeft daarom bij de provincie bezwaar aangetekend. Ook het provinciaal bestuur wordt gehoord. De zitting is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Verkeer en Vervoer Taxivervoer Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aantal vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. De verleende vergunning aan E. Heijëns-Lauwers te Hulst-is ingetrokken vanwege beëindiging taxiwerkzaamheden. De tenaamstelling van Taxibedrijf "Duiveland" V.O.F., is gewijzigd in: Taxibedrijf Duiveland4C.V., Casem- brootstraat 17, 4311 AB Bruinis- De besluiten liggen van 12 febru ari t/m 26 maart 1997 ter inzage bij Directie infrastructuur en ver voer, Abdij 6, Kamer C003, Mid delburg (tijdens kantooruren). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middel burg. Voorrangsregeiing kruising fietspad N288/Strandweg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten een voorrangsre geling in te stellen voor de krui sing van het fietspad langs de provinciale weg Koudekerke - Biggekerke (ged. N288) met de Strandweg. De regeling houdt in, dat aan het verkeer op de Strandweg voor rang moet worden verleend. Het verkeersbesluit ligt van 13 fe bruari tot en met 27 maart 1997 tijdens kantooruren ter inzage bij de Directie infrastructuur en ver voer te Middelburg, Abdij 6, ka mer D 107. Belanghebbenden kunnen tot en met 27 maart 1997 tegen dit ver keersbesluit een gemotiveerd be- zwaarschrift indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, post bus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Milieu Ontwerp-vergunning Van Gansewinkel West bv Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen óm een vergunning Wet milieube heer van Van Gansewinkel West B.V. te Soerendonk voor het op richten en in werking hebben van een afval- en reststoffencentrum, bestemd voor op- en overslag, sorteren, persen, ontwateren of shredderen van diverse afval- en WÊËÊÈÊÊÈÊÊÈÊÊÊÊÊÊÊSKBÊÊÊÊ reststoffen, het in gebruik hebben van een kantoor, een werkplaats voor reiniging en klein onderhoud aan voertuigen en containers, de stalling van voertuigen en contai ners, een pompeiland (brandstof eigen voertuigen) en de op- en overslag van ingezameld (klein) gevaarlijk afval, afkomstig van particulieren, gemeenten! bedrij ven en instellingen. De inrichting is gelegen nabij de Europaweg Oost te Borsele, kada straal bekend gemeente Borsele, sectie A,- nri 1127. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 13 februari tot en met 12 maart 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkens- zand, werkdagen van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17-20 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan toten met 13 maart 1997 schriftelijke bedenkingen te gen de ontwerp-vergunning indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 5 maart 1997 kan een ieder verzoeken om een gedach- tenwisseling over de ontwerp-ver gunning (tel. 0118-631773). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid ge steld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. iÉÉÉÉi LAST VAN STRESS, ANGST OF DEPRESSIES kom dan naar Praktijk voor: magnetiseren egyptian healing chakra healing leren omgaan met je eigen energie rouwverwerking edelsteentherapie bescherming tegen ZWARTE MAGIE en bescherming tegen WISS1 (zwarte magie) bij WINTI (Surinaams) adres: M. EPKER VAN WAARDE Middelburgsestraat 22, 4388 NV Oost-Souburg tel. 0118-461662 Korte Noordstraat .6 4331 CJ Middelburg, Tel. 0118-634266 VAKWERK VOOR EEN REDELIJKE PRIJS WITLOF 500 gram BROCCOLI 500 gram Florida RODE GRAPEFRUIT nu 7 grote voor slechts3,95 SPERCIEBONEN 500 gram RAUWKOST-SALADE 250 gram Uw GroenteSpecialist Kanaalstr. 72 Oost-Souburg 72461416 Kom eens kijken naar onze ruime sortering wand- en vloertegels, daarnaast leveren wij ook alle sanitair en badmeubelen HET 4» TEGEIGILDE Alles onder één dak Tegelzettersbedrijf - Sanitair - Badkamerrenovatie A. Joachimikade 48-1Goes, tel. 0113-250257 Openingstijden van onze showroom: werkdagen: van 09.30 - 12.00 uur maandag: gesloten 13.30 - 17.00 uur zaterdag: van 09.30 - 15.30 uur 10% korting op de legprijs van natuurstenen vloeren en plavuizen vloeren bi) ons uitgezocht en gekocht

de Faam | 1997 | | pagina 7