Juryleden gevraagd voor beste bioscoopfilm 1996 Wat vond u de beste bioscoopfilm in 1996? Accuboor Middelburgse wint één minuut gratis winkelen BouwCenter De Jager-Tolhoek Nieuwe generatie Akkerdaas re-Beautydag De Parel Autobedrijf werkt met huurkoopsysteem Best bezochte films Alhambra in de prijzen Woensdag 12 februari 1997 FAAM/VLISSINGER 19 ELU accuboormachine BSA 30 KA. 9,6 volt, 135 Watt. Onbelast toerental 0-350-2100 tpm. Incl. koffer, 2 accu's en een 1-uur acculader. Shop Goes: Stanleyweg 2 (bij de Zeelandhallen). Shop Vlissingen: Industrieweg 11 E-mail: jato@zeelandnet.nl Internet homepage: www.zeelandnet.nl/iagertolhoek Alle vermelde prijzen zijn inclusief BTW De PAREL IS HÉT VRIJETIJDSCENTRUM VAN DOMBURS Valentijns-Beautydag voor hem èn voor haar: keuze uit hydromassagebad of lichaamspakking naar keuze keuze uit fangopakking, massage of vibrosaun keuze uit zonnebank of snelbruiner paraffinebad voor de handen. gezonde lunch gebruik van badjas en handdoeken onbeperkt toegang tot het Grieks-Romeinse saunalandschap onbeperkt toegang tot de kuurbaden van 194,- voor 109,- (Deze speciale aanbieding is geldig t/m mei) Hartverwarmende korting Tegen bijbetaling van slechts 40,- krijgt u een reinigende gezichtsbe handeling, met hierin o.a. dieptereiniging en een masker. Bel voor reserveringen en meer informatie: 0118-588276 (het Kuur- en Beautycentrum van De Parel is op vrijdag gesloten) Broer en zus Akkerdaas nemen de zaak van hun ouders over. Een nieuwe generatie nam begin dit jaar het familiebedrijf van Ak kerdaas aan de West straat in Domburg over. Dochter Carin Schiedon-Akkerdaas beheert de cadeau shop en zoon André Akkerdaas heeft de lei ding over het installa tiebedrijf. Als zelfstandig gevestigde schoonheidsspecialiste viert Carin dit jaar ook nog haar tienjarig jubileum, ,,'t Is eigen lijk allemaal heel vanzelf gegaan. Na mijn middelbare school wilde ik graag een sportoplei- ding doen. Helaas behoorde ik niet tot de toegelaten studen ten. Ik wist eigenlijk niet goed wat ik dan moest gaan doen. Ik werkte in de winkel van mijn ouders en had daarnaast eigenlijk best tijd over om de opleiding tot schoonheidsspe cialiste te volgen. Ook de pedi cure-opleiding heb ik gedaan. Tja, en dan heb je de opleiding gedaan en .kon ik voor mezelf beginnen." Het assortiment van de kado- shop blijft voorlopig hetzelfde. Verzamelaars van bekende klassieke serviezen, zoals het Andrea Ingelse uit Middelburg mocht vorige week dinsdag een minuut gratis winkelen in de Konmar Superstore in haar woonplaats. Ingelse had meegedaan aan een prijsvraag die de supermarkt eens in het kwartaal houdt onder nieuwe bewoners van de Zeeuwse hoofdstad. Eigenlijk is Andrea Ingelse niet echt nieuw in Middelburg: „Nee, ik woonde al in Middel burg. Maar toen ik naar een ander huis verhuisde kreeg ik een felicitatiepakket met een videoband over de Konmar erin. Daar zat een prijsvraag bij en die heb ik dus gewonnen". Over de minuut gratis winke len vertelt de Middelburgse: „Het ging heel snel voorbij. Ik mocht gelukkig wel zelf beslis sen waar ik wilde beginnen. Dat was niet zo moeilijk: bij de drank! Mijn jongste broer gaat namelijk binnenkort naar Canada en die houdt volgende week een afscheidsfeestje. Daar heb ik dus alvast wat drank voor gehaald. Daarna ben ik doorgegaan naar de afdeling met speelgoed en schrijfwaren, voor wat knuffels voor mijn neefjes en nichtjes. Het meest blij ben ik met een set potten voor in de tuin. Die had ik'een dag eerder zien staan en vond ik echt heel erg mooi. Die set kostte wel zeven tig gulden". Aan het gratis winkelen waren wel wat voorwaarden verbon den. „Nou, je mocht niet meer dan twee van dezelfde artike len nemen. Maar dat is eigen lijk alleen om te voorkomen dat je echt hele schappen met koffie in één veeg met je arm leeghaalt", legt ze uit. Andrea Ingelse kon na die enkele minuut een kar met boodschappen ter waarde van vierhonderdvijftig gulden mee naar huis nemen. „Maar ik ben eerlijk gezegd erg blij dat het achter de rug is. Ik was echt heel erg zenuwachtig". Andrea Ingelse. FOTO ANDA VAN RIET Speciaal voor u als lezer van dit blad heeft het Kuur- en Beautycentrur van De Parel in Domburg deze Beautydag samengesteld. Een Beautydag die je zelf kunt samenstellen uit de hieronderstaande keuzemogelijkheden. Persoonlijker kan het haast niet. FOTO ANDA VAN RIET boerenbont houden hier hun vertrouwde adres. Ingrijpende veranderingen zijn binnenkort eigenlijk niet te verwachten, aldus de nieuwe eigenaresse. „De inrichting heb ik alleen wat meer van deze tijd gemaakt door artikelen in antiek aandoende kasten te zetten. Mijn man heeft die voor me gemaakt en ik vind het heel leuk staan. Ik probeer ook de spulletjes van één kleur bij elkaar te zetten. Daarin heb ik zo mijn stijl ontwikkeld in mijn schoonheidssalon." Vader en moeder Akkerdaas trekken zich niet helemaal terug uit het bedrijf. Eigenlijk doen ze het na vijfentwintig jaar intensief werken gewoon wat rustiger aan. „Ik ga met Carin mee naar de beurs. Daar kijken we wat er voor nieuw tjes op de markt zijn. Ik geef dan bijvoorbeeld advies over de aantallen, maar verder doet Carin het zelf", aldus moeder Akkerdaas. André Akkerdaas staat samen met z'n vader klaar voor aan leg, onderhoud en reparatie aan gas, water, centrale ver warming, sanitair, en elektra. Ook problemen met dakbedek king verhelpen vader en zoon. Akkerdaas junior zegt de werk zaamheden goed te kunnen verdelen: „We hebben met onze vaste klanten een onder houdscontract. Wij houden zelf in de gaten of de apparatuur moet worden nagekeken. Zo weten we ook welke installatie bij een adres is geïnstalleerd. De oudere verwarmingsketels neemt mijn vader voor z'n rekening. Ik ga af op proble men bij nieuwe computerge stuurde centrale verwarmings installaties. Ik heb daar scholing in gehad. Da's voor mij ook het meest interessant, ontdekken hoe je een storing kunt opheffen in zo'n apparaat". Keurmerk busbedrijf AMZ Borsele heeft andermaal het Keurmerk Busbedrijf in de i wacht gesleept. Dat Keurmerk toetst allerlei zaken die voor een i goed toeringcarbedrijf van belang zijn. Overigens mogen buson dernemingen zonder dat keurmerk niet rijden voor toeropera- tors, meldt AMZ Borsele. Zeeuwse Vlegel Vorig jaar zijn een half miljoen Zeeuwse Vlegels gebakken. Dat kon dankzij de groei van de meelomzet met 11,5 procent. Van de nieuw op de markt gebrachte Zeeuwse Vlegel eierkoeken gingen ongeveer 7.000 over de toonbank. Meer dan 100 bakkerijen in en buiten Zeeland bakken dagelijks Vlegebrood volgens het recept van de Zeeuwse coöperatie. Het meel voor de Vlegelproducten wordt milieuvriendelijk geteeld en in Zeeuwse windmolens gemalen. KOMO-certificaat Het ingenieursbureau Bravenboer Scheers Middelburg heeft als eerste Zeeuws bedrijf het KOMO procescertificaat BRL 5052 ontvangen voor zijn wijze waarop het bureau asbestonderzoek doet. Bravenboer Scheers is onderdeel van de Grontmij en doet asbestonderzoek in heel Nederland. Time Travel Time Travel is verhuisd naar de Stationsstraat in Middelburg. Het bedrijf zat voorheen op het adres Korte Geere 7. Time Travel j is gespecialiseerd in reizen naar Turkije. Een gat in de markt. Iedere ondernemer is er naar op zoek. A.S. Michielsen van het Vlissingse autobedrijf Auto Plus denkt er één gevonden te hebben. Het bedrijf (her-)introduceert de huur koop-auto. „We zijn de eerste in Zeeland. Lan delijk werkt dit systeem al. De verhalen zijn uiterst positief, zowel voor de autobedrijven als voor de consument", vertelt ze. „Het is eigenlijk heel simpel", legt Michielsen het systeem uit. „De mensen komen langs en vertellen welke financiële mogelijkheden ze hebben. Dan gaan wij kijken welke auto's we in voorraad hebben en aan de hand van die gegevens maken we samen een keuze". De koper betaalt direct mini maal een kwart van het bedrag voor de auto af, de rest volgt in maandelijkse termijnen. Opvallend is dat Auto Plus geen navraag doen bij werkge ver, bank of uitkeringsinstan tie. „Het lijkt misschien wat onbezonnen om dat niet te doen, maar wij hebben de ervaring dat de meeste men sen geen problemen hebben met de aflossing. We helpen wel eens vaker mensen om met een laag termijnbedrag in een auto te rijden. Bijvoor beeld als ze schuld hebben bij een aanrijding en slechts WA- verzekerd zijn. Eigenlijk zijn we zo ook op dit systeem geko men. Toen we ontdekten dat er landelijk bedrijven zijn die op deze manier succesvol werken hebben we een waterdicht sys teem ontwikkeld waarmee we nu op de markt zijn gekomen". Niettemin is in het huurkoop contract een clausule opgeno men waarin de koper verplicht wordt om tot het tijdstip van aflossing de auto goed te onderhouden. „Desnoods hel pen we daarbij met adviezen over de garage die mensen kunnen kiezen. In de toekomst gaan we het onderhoud mis schien zelf doen. We denken nog aan een goede constructie om daar in te investeren. Op de wijze waarop wij werken snijdt het mes aan twee kan ten. De consument is verze kerd van een dure auto die voor twee jaar gegarandeerd APK-gekeurd is. Wij hebben met dit initiatief een gat in de Zeeuwse markt ontdekt". Om uw geheugen op te frissen een lijst met de best bezochte films in 1996. Maar u mag ook niet genoemde titels laten meedoen. 12 Monkeys Ace Ventura 2; when Nature calls American President the Birdcage de Boefjes Breaking the Waves Broken Arrow Casino Clueless Copycat Critical Decision Cutthroat Island Dangerous Minds Dead Man walking Dunston checks in Eraser Evita Fargo From Dusk till Dawn Get Shorty a Goofy Movie Heat the Hunchback of Notre Dame/ de Klokkenluider van Notre Dame Independence Day It takes two Jingle all the Way Jumanji de Jurk the Juror Kingpin Leaving Las Vegas Mission: Impossible Money Train the Nutty Professor Phenomenon Primal Fear the Rock Sense Sensibility Showgirls Sleepers Spy Hard Striptease Sudden Death a Time to kill Toy Story Trainspotting Twister Up close personal the Usual Suspects Zusje (u kunt ook een film invullen die vorig jaar uitkwam, maar niet in deze lijst voorkomt) Het Nederlandse bioscooppubliek gaat met ingang van nu zélf bepalen wat de beste bioscoopfilm van het vorige jaar is geweest. En dat gaat een mooie, jaarlijkse traditie worden, waaraan iedereen die wel eens naar de bioscoop gaat kan meedoen. Weer es wat anders dan die eeuwige Oscars die jaarlijks door een stelletje Hoogst Belangrijke Personen buiten ons gezichtsveld bij elkaar worden gekonkeld. FOTO ANDA VAN RIET Alhambra is voor het tweede achtereenvolgende jaar benoemd tot best aangeklede bioscoop van Nederland tijdens de premie- re van The Hunchback of Notre Dame. „Met de geldprijs van f 1.500,- gaan we met alle medewerkers iets leuks doen", pronkt Alhambra-directeur Ad Weststrate. Vorig jaar werd Alhambra ook al bekroond met de best aangeklede bioscoop. Dat gebeur de tijdens de premiere van Pocahontas, eveneens een Walt Dis- ney-film. Voor de volgende kerstfilm wil Alhambra andermaal opvallen. De inzendingen moeten voor 3 maart 1997 bij Alhambra aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen ingeleverd zijn. Per persoon mag maar 1 formulier ingeleverd worden. Door dit formulier ingevuld in te leve ren, loot u mee voor de prij zen, beschikbaar gesteld door deelnemende bioscopen en filmverhuurders. Spelregels Vult u ook vraag 2 van dit for mulier in, dan dingt u automa tisch mee naar de landelijke hoofdprijzen. Een jury beoor deelt de antwoorden en wijst de prijswinnaars aan. De namen van de winnaars leest u in dit blad. De winnaars van de hoofdprijzen krijgen daarnaast ook persoonlijk bericht. Inzendingen worden eigen dom van NFC Marketing. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Werkne mers van de bedrijven die betrokken zijn bij de organisa tie van de publieksenquête en de prijsvraag zijn van deelna me uitgesloten. Je bent al officieel jurylid als je het hierbij afgedrukte formu lier hebt ingevuld en ingele verd of opgestuurd. Alle deel nemende juryleden krijgen daarmee automatisch kans op het winnen van schitterende prijzen: wat denkt u van een geheel verzorgde reis naar Hollywood voor 2 personen? Deze grootscheepse nationale verkiezing is een initiatief van de gezamenlijke Nederlandse bioscopen en filmverhuurders. De organisatoren hopen dat ze onder de formulieren worden bedolven. En om dit te stimu leren, worden onder alle inzen ders die de enquete invullen ook prijzen verloot. Bioscoopdag De uitslag van de grote verkie zing Beste Bioscoopfilm 1996 wordt kort voor de Nationale Bioscoopdag bekend gemaakt, met natuurlijk ook de prijswin naars onder de duizendkoppi ge Publieksjury. De Nationale Bioscoopdag wordt op woensdag 23 april aanstaande voor de vijfde keer gehouden. Op die dag kost in heel Nederland de bioscoop maar vijf gulden per persoon. In wezen is het nóg goedkoper, want bij dat kaartje van vijf gulden krijg je ook nog een bioscoopbon van 2 gulden vijf tig gratis (kun je later nóg eens naar de film tegen een smake lijke korting). Wie die dag niet naar de bioscoop gaat, is een dief van z'n eigen portemon nee. Natuurlijk draait de Beste Bioscoopfilm 1996 op of rond die Bioscoopdag ook in vele theaters. Als je onverhoopt nog niet had gezien is daar de kans. Herinneringen Alle films worden gemaakt met het oogmerk om er samen, in de bioscoop, echt van te genieten. Daar zie je het beter, daar hoor je het mooier en daar voel je het intenser. Geen heerlijker ontspanning dan met z'n vierhonderden te schaterlachen om een vrolijke film. En dan de ontroering die een hele zaal vol mensen tot een soort onwerkelijke een heid smeedt bij een aangrij pend verhaal. Of samen lekker in spanning zitten - het zijn allemaal plezierige ervaringen die je alleen maar in de bio scoop kunt ondergaan. That's entertainment. In de hele wereld koesteren miljoenen mensen dierbare, romantische, spannende her inneringen aan de bioscoop. Niemand vergeet ooit het eer ste bioscoopje met zijn Grote Liefde (of die allerlaatste keer Van een mooie film weet je ook altijd nog met wie en in welke bioscoop je hebt gezien. De hoofdprijs De hoofdprijs is een 6-daagse reis naar Hollywood, Univer sal Studio's en Disneyland. Als u wint, vliegt u straks naar Los Angeles. Samen met uw partner, vriend, vriendin of wie u maar mee wilt nemen. Aldaar staat u een huurauto ter beschikking en natuurlijk een 2-persoons' hotelkamer. Bovendien lig gen voor u en uw medereizi ger de toegangskaartjes klaar voor Disneyland en de Uni versal Studios. U krijgt daar naast 250,- om vrij te beste den. De tweede prijs Een professionele Home Pop per Popcorn Machine met starterspakket. Daarmee maakt u thuis dezelfde lekke re popcorn als in de bio scoop. Andere prijzen Onder alle inzenders wordt een aantal kleinere prijzen verloot, o.a.: originele t- shirt's CD's, baseball caps, boeken, filmposters en CD- ROM s van een groot aantal bioscoopfilms. Daarnaast een aantal oorradio s en de CD Sky Ballads. Alhambra in Vlissingen voegt er nog een aantal prijzen bij. Uit de inzendingen worden drie prijzen verloot. De eerste prijs is drie maanden gratis en onbeperkt naar de film, de tweede prijs twee maanden en de derde prijs één maand gratis naar de film. Bepaalde films móet je in de bioscoop gezien hebben. Films die alleen op een groot oog- vullend doek passen en die je onderdompe len in geluld. Films die je samen met anderen in een donkere zaal moet zien, omdat dat spannender, leuker, romantischer is. Dat maakt een film tot een bioscoopfilm. U, het publiek, bekroont de beste bioscoopfilm van 1996. Met het invullen van dit formulier bent u jurylid en maakt u kans op een prijs. Weet u bovendien uw keuze het leukste te moti veren? Dan wint u de reis naar Hollywood. De 50 films die in 1996 het meeste publiek naar de bioscopen trokken, vindt staan hiernaast afgedrukt. U mag natuurlijk ook filmtitels invullen die niet op deze lijst staan. De bekro ning wordt bekend gemaakt in de Faam/Vlissinger in de week voor de Nationale Bioscoopdag. Op die dag, woensdag 23 april. 1. DE ALLERBESTE BIOSCOOPFILM VAN 1996 Door het invullen van dit vak (en uw adres) maakt u kans op een prijs. 2. DE BESTE BIOSCOOPFILM, OMDAT Door het invullen van dit vak, dingt u mee naar de hoofdprijs: de reis naar Hollywood. Ik vind dit de beste bioscoopfilm, omdat 3. MIJN GEGEVENS naam en voorletters: adres en huisnummer: postcode en woonplaats: i Tot slot willen we u nog vragen mee te werken aan een klei- i ne enquête. Antwoorden niet verplicht; staat los f\l van de wedstrijd. Yj6 4. BESTE BIOSCOOPFILM, BEPAALDE KWALITEITEN W Misschien zijn er bioscoopfilms die u in 1996 om een bepaal- i de reden zijn bijgebleven. Als u één of meer titels weet, schrijf deze dan op bij de desbetreffende rubriek. Ik heb vorig jaar in de bioscoop het hardst GELACHEN bij de film: Ik heb vorig jaar in de bioscoop het meest in SPANNING gezeten bij de film: Ik ben vorig jaar in de bioscoop het meest emotioneel GERAAKT door de film: De film met het beste GELUID in de bioscoop vond ik vorig jaar: Bon inleveren vóór 3 maart bij Alhambra in Vlissingen (zie spelregels).

de Faam | 1997 | | pagina 19