School bus in de gordels Als een rolstoel noodzakelijk is... Woensdag 5 februari 1997 FAAM/VLISSINGER Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 6 februari t/m wo. 12 februari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: P. Spa. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij, 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijkstraat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: C. Kleij. Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: H, Binnenmarsch. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Ia. 19 uur. Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J.W. Glashouwer (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: H. Vollmuller, 14.30 uur G.P.R. Pennekamp (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.J. Bijl, 14.30 uur: G.P.R. Pennekamp. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo. 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.J. Köther-Middel- hoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MEUSKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Veen. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuit- vlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schel haas. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Bra- kema. De Morgenster. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: J.S. Koops. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: P. Paulus. Koorkerk. Zo. 10 uur: T.M. van Leeuwen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9,30 uur: L.G. Compagnie. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Ver gulde Baars, Baarsjesstraat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C.J. Weeland. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: Steging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Cornet. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: T.M. van Leeuwen. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, tweede, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: J. Char- dard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Reyershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Centrum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. OOSTKAPELLE Busonderneming Car- lier heeft als eerste in de provincie de school bus voorzien van vei ligheidsgordels. Voor taan rijdens de leerlin gen daardoor veiliger naar school, meent Veilig Verkeer Neder land. Overigens wordt het pas per 7 oktober aanstaande wettelijk verplicht om met gor dels in de bus te rijden. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: J.H. Kip. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul (bijbellezing). Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: A. Bruin (in de Herv. kerk). Heivorntde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner (in de Geref. kerk), 17 uur: A."'Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: H. Stam. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: W.A. v.d. Berg. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 en 19 uur: H. van Schaik. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke tweede en vierde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Za. 20 uur: jeugddienst. Zo. 14.30 uur: B. Schot. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranje plein. Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. A.E. Dingjan. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.J.T. Doedens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West-Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Pape gaaienburg. Zo. 9.30 uur: C.W. de Bruijne. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P.J. van Hecke. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Koopmans. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1Zo. 15 uur: P. de Cock. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samen komst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61 Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke eerste, derde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: Q. v.d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Zaadstra (in de Geref. kerk), 17 uur: G. Pennekamp. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: P. Zaadstra, 17 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 uur en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Bezemer, 19 uur: B. de Haan (SOW-jongerendienst in 'Moria'). ZÖÜTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Sportgala - In Sportpunt Zee land in Goes wordt 25 april het jaarlijkse Sportgala van de Zeeuwse Sportraad gehouden. Tijdens het Sportgala worden de provinciale sportprijzen uitge reikt. Kandidaten die in aanmer king denken te komen voor een nominatie in de categorie sport man, -vrouw, -talent, -ploeg of - vrijwillliger van het jaar kunnen zich aanmelden bij de Zeeuwse Sportraad. Kandidaten mogen niet ouder zijn dan twintig jaar. Informatie: 0118 - 604 700 (Natasja Kesteloo). Gevonden Plunjezak - Bij de politie in Vlis singen zijn in de periode van 17 tot en met 24 januari de volgen de voorwerpen aangegeven: een bankbiljet, een plunjezak met kleding, een parkiet, een Zee man-tas met overhemden, een haarband, een herenjas met embleem van Campina, verschil lende fietsen, sleutels en hand schoenen. Wie één van boven staande voorwerpen herkent als eigendom kan deze tijdens kan tooruren worden afgehaald. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Potlood - Bij de Middelburgse politie zijn van 24 tot en met 31 januari de volgende voorwerpen aangegeven: diverse sleutels en -bossen, halve leesbril van het merk Carbon, verschillende fiet sen, bank- en giromaatpassen, een Ierse setter, een herenhorlo ge van het merk Commodore, een portemonnee met inhoud, een Philishave scheerapparaat, een kleurpotlood en een stift, een grijze wollen sjaal en een Edah winkelpas. Verloren voor werpen kunnen binnen drie maanden binnen kantooruren worden opgehaald. Cursus/onderwijs Fotografie - Polychrome in Middelburg houdt dit voorjaar een aantal workshops over oude fotografische procédés. Hier mee kan het fotografische beeld worden vormgegeven dan gebruikelijk. De workshops wor den gegeven door Kees Bran denburg. Inlichtingen en folder: 0118-642 899. Meubelkunst - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) houdt 18 februari een lezing over koloniale meubelkunst. Deze lezing begint om 20 uur in het gebouw van de ZVU aan de Middelburgse Span jaardstraat. burgse Noordsingel en begint om 10.30 uur. Mafiastaat - Het tweede kamerlid A. Rouvoet (RPF) houdt woensdag 12 februari een lezing in de Morgensterkerk (voorheen de Getuigeniskerk) in Middel burg. De titel van deze lezing is 'Nederland mafiastaat'. Als voor malig lid van de commissie Van Traa heeft Rouvoet zich meer dan een jaar lang intensief bezig gehouden met het in kaart bren gen van de drugshandel in Nederland. Hij gaat in op het Nederlandse gedoogbeleid en de vraag of coffeeshops wel of niet in handen van georganiseer de misdaad zijn. De lezing, die wordt georganiseerd door het GPV, begint om 20 uur. Gnosis - H. Kattenwinkel spreekt 27 februari op uitnodi ging van de School van het Gou den Rozekruis over 'de universe le Gnosis'. Hij doet dit vanaf 20 uur in het Theo van Doesburg centrum in Vlissingen. Informa tie: 0164-672 220. Tuinarchitectuur - De nieuw ste trends in tuinarchitectuur. Daarover gaat de lezing die Aren Jan van der Horst dinsdag 11 februari houdt in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Vanaf 20 uur gaat de tuinarchitect in op trends in vormgeving, beplanting en onderdelen als vijvers, tuin meubelen en ornamenten. De lezing, die georganiseerd is door de Zeeuwse Bibliotheek in samenwerking met boekhandel Fanoy, wordt opgeluisterd met dia's. Vogels - De vereniging van park- en sierwatervogels Avior- nis regio Zeeland houdt maan dag 10 februari de eerste bijeen komst van dit jaar. Er wordt gediscussieerd over vogels en er zijn dia's te zien. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in De Sten- ge in Heinkenszand. Wereldreis - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft een bedrag van 1.500 gulden toegekend aan de provinciale werkgroep plurifor me samenleving Zeeland. Dit bedrag is bedoeld voor de multi culturele ontmoetingsdag Wereldreis door Middelburg op 23 maart. Een bedrag van tien duizend gulden is door het fonds geschonken aan de Stichting Thuiszorg Walcheren. Dit geld is bestemd voor de geluidsisolatie van de spreekkamers van het Algemeen Werk. Op de afdeling Welzijn van gemeenten ligt de folder Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds. Hierin staat waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organisa ties daarvoor in aanmerking komen. Activiteiten - Het Activiteiten Centrum Vlissingen begint deze maand met een aantal nieuwe activiteiten. Zo is er wekelijks een spel- en ontmoetingsmiddag en kan er getimmerd, gehand werkt of gebridget worden. Voor meer informatie over deze of andere activiteiten: 0118 - 414 Conflictbemiddeling - Jolan- da van Koevoringe-Dekker houdt zondag 16 februari de lezing 'Conflictbemiddeling' voor het Humanistisch Verbond. Deze wordt gehouden in het Jacob Roggeveenhuis aan de Middel- Allerlei Kanariesprenk - De gemeen te Vlissingen wil in de loop van dit jaar beginnen met het aan passen van de Kanariesprenk. Hiervoor is een aanpassingsplan opgesteld, waarin een aantal par keerplaatsen plaats maken voor tuinen. Om het verlies aan par keerruimte te compenseren worden kleine pleintjes aange legd. Het verkeer kan in het plan in één richting rondom de Kana riesprenk rijden. Op de verkeers- ring worden bovendien verkeers remmers aangelegd. Het aan passingsplan is te bezichtigen in het kantoor van de wijkbeheer der Kanariesprenk, J. de Fouw. Wie wil reageren op het plan kan dat tot en met woensdag 26 februari doen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen. Informatie: 0118 - 487 221 (W.C.M. Crusio, sector stadsont wikkeling). Vrijwilligers - De Zeeuwse af delingen van Veilig Verkeer Ne derland' zijn op zoek naar men sen die als projectleider of medewerker een steentje willen bijdragen aan een veiliger ver keer. Geïnteresseerden kunnen een brief met cv sturen naar het WN distriet Zeeland, J. de Nood, Segeersstraat 48 in Middelburg. Meer informatie is verkrijgbaar bij regiocoördinator S.J. Vroon- land: 01-18-642 556. Hulpdienst - De Socialistische Partij Vlissingen is begonnen met een telefonische hulpdienst. De hulpdienst geeft antwoord op vragen van mensen die proble men hebben met verhuurder, gemeente of werkgever. De dienst is woensdagavond bereik baar van 19 tot 21 uur op tele- foonnummer 0118-417 650. Waterschap - Het Waterschap Zeeuwse Eilanden houdt don derdag 20 februari een districts bijeenkomst in verenigingsge bouw De Spil in Gapinge. Tijdens deze bijeenkomst stelt W.A. Gosselaar, dijkgraaf van de Zeeuwse Eilanden, zich voor. De gebiedsgezworene geeft een overzicht van de vorig jaar uitge voerde werken en belicht de plannen voor het komend jaar. Ook het districtshoofd is aanwe zig om vragen te beantwoorden. Modelbouw - Nederlands grootste modelbouwshow wordt 15 en 16 februari gehou den in de Zeelandhallen in Goes. Een flink aantal leveranciers van modelbouwpakketten, onderde len, materialen en accessoires zal - naast zo'n vijfhonderd parti culieren - hun producten laten zien. De topstukken worden ge vormd door een op afstand bestuurbare Volvo- en Renault truck (schaal 1:4) uit particulier bezit. Nieuw dit jaar zijn de Lego Bouwwedstrijden die dagelijks plaatsvinden voor de jeugd. Deze wedstrijden beginnen bei de dagen om 12 uur voor de kin deren tussen vier en zeven en om 15 uur voor kinderen tussen acht en twaalf jaar. Ruilbeurs - In café-pension De Goede Verwachting in Lewedorp wordt vrijdag 14 februari een avondruilbeurs gehouden. Verza melaars die iets te ruilen hebben op het gebied van munten, ansichten, postzegels etc. kun nen vanaf 19 uur hun gang gaan. Natuur/milieu Vrijwilligers - Het MicMec Walcheren heeft een aantal acti viteiten opgezet die zijn bedoeld om het vrijwilligerswerk bij natuur- en milieuorganisaties in de regio onder de aandacht te brengen. Zo ligt er in de Milieu winkel in de Middelburgse Rei gerstraat een klapper met een overzicht van vacatures bij ver schillende organisaties. In het Vlissingse MilieuEducatieCen- trum is een tentoonstelling inge richt over hetzelfde onderwerp. Zaterdag 8 februari is er een informatiemarkt aan de Koren bloemlaan 5 in Vlissingen. Hier zijn demonstraties natuurtuin- onderhoud, kinderactiviteiten en toelichtingen van organisaties. De informatiemarkt begint om 10 uur. Oecologisch onderzoek - Het Anjerfonds Zeeland heeft een subsidie van 12.500 gulden toegekend aan het Nederlands Instituut voor Oecologisch On derzoek in Yerseke. Dit bedrag is bedoeld om een collectie van dertigduizend dia's, fotonegatie ven en contactafdrukken over de flora en fauna te behouden en toegankelijk te maken voor een breed publiek. Daartoe zal de col lectie worden overgedragen aan het Rijksarchief in Middelburg. Tussen 1965 en 1990 heeft een fotograaf in dienst van het Nederlands Instituut voor Oeco logisch Onderzoek systematisch de flora en fauna in het Deltage bied vastgelegd. De grote biolo gische en landschappelijke ver anderingen die Zeeland heeft ondergaan als gevolg van de uit voering van de Deltawerken vol trokken zich juist in de periode van de opbouw van het beeld materiaal. Daarmee geeft deze collectie een uniek beeld van de jongste Zeeuwse natuur- en cul tuurhistorie. Gestaltwerk - De Vlissingse Gestaltpraktijk houdt vanaf 22 en 23 februari een reeks weeken den in centrum Namaskara in Kapelle. De cursus is bedoeld voor wie zijn huidige functione ren eens tegen het licht wil hou den. De cursus staat onder lei ding van Angèle Nederlof. Infor matie: 0118-467 542. Politiek Cursus - De Zeeuwse Volksuni versiteit (ZVU) begint 28 februari de cursus 'Een kijkje in de keu ken van de gemeentepolitiek'. De cursus beslaat vier bijeen komsten en wordt gegeven aan de Woelige Werf aan de Middel burgse IJsselstraat. Informatie en aanmelding: 0118 - 626 789. Kleine kernen - Het Middel burgse College van B W gaat overleg voeren met de wijkver- enigingen van de kleine kernen Nieuw- en St. Joosland, Sint Lau rens en Arnemuiden. Maandag 3 maart is er overleg met Arnemui den, dinsdag 4 maart met de wijkvereniging Nieuw- en St. Joosland. Dinsdag 25 maart overlegt het college met de wijk vereniging Sint Laurëns. Sociale zekerheid - De Vlis singse afdeling van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 6 februari een bijeenkomst over de AOW en sociale zekerheid. PvdA-Tweede Kamerlid Ella Kals- beek is gastspreekster. De bij eenkomst begint om 20 uur in Hotel Brittannia aan de Boule vard Evertsen. Zin - De School van het Gouden Rozekruis, het Lectorium Rosi- crucianum, houdt woensdag 12 februari een themaavond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Het onderwerp is 'de zin van het leven'. De thema-avond begint om 20 uur. Informatie: 0164-672 220. Cultuur Gezondheid Praatmorgen - Hartezorg Mid den-Zeeland houdt vrijdag 14 februari een praatmorgen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Vanaf 10.15 uur wisselen deelnemers van gedachten over de problemen die mensen met hartziekten kunnen hebben. Er wordt een open gesprek gehou den waarbij het de bedoeling is dat iedere deelnemer aan het woord komt. De ochtend staat onder leiding van W. Anssems. Ringleiding is aanwezig. Koriander - Koriander is een jong koor voor mannen en vrou wen. Het repertoire is veelzijdig. Er worden stukken gezongen uit bekende musicals, maar ook voor klassieke stukken, jazz en moderne songs schrikt de koor leden niet terug. Recentelijk trad Koriander op in de Sint Jacobs kerk. Het koor is toe aan uitbrei ding en zoekt mannen en vrou wen die graag zingen. Daartoe houdt Koriander een open repeti tieavond in kinderdagcentrum Arduin aan de Middelburgse Pre sident Wilsonlaan op donderdag 6 januari, van 20.15 tot 22.15 uur. Belangstellenden kunnen ook bellen naar Leon Bours: 0118-479 141. Wet Voorzieningen Gehandicapten Voorinformatie, bel (0118) 684000 niAATscHAPPEiijKEtfj maandag t/m vrijdag zorg van 8.30 tot 9.30 uur en Walcheren van 13.30 tot 14.30 uur. DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sportzaal Oost-Souburg, peutergym, 9.30 u. Sportzaal West-Sou burg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Dom burg, kinderbowlingtoernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Aldegonde Vlissin gen, dansavond voor alleen staande 25 plussers, 20.30 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, spelletjesmiddag, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Michel Burdy, 'Paris par un Parisien', 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door S.W. Couwen- berg, 'Kritische evaluatie nationalisme problematiek Europese integratie als poli tiek alternatief', 16.45 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontactmid- dag, 15 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, bomenexcursie, 14 u. COC-Café, Hollandse avond, 20 u. Karolingen- burcht Oost-Souburg, dans avond, 20 u. SNEL GEBOEKT ZONDAG Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 16.30 u., aan melden voor 16 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlissin gen, sporten met longenfy- seem, Astma of Bronchitus, 15.15 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. FNV Zeeland: burg, lezing door A.J. van der telefonisch spreekuur ABW-uit- Horst, 'De nieuwe trends in de kering van 10-12 u., tel. 625655. tuinarchitectuur', 20 u. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, volksdan sen voor echtparen, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Speeltuinver eniging De Oude Stad Vlissin gen, tafeltennissen, 20 u. Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, sjoelclub, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel- WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squash-" toernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing door Aleid Schilder, 'Van gereformeerde depressie naar New Age', 20 u. Do. 6 februari t/m wo. 12 februari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburglaan 1, tel. 465253. Zondag tot 24 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. 468021. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joos land, Arnemuiden, Gezondheids centrum Middelburg-Zuid (prak tijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 615810. Zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapel le, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zaterdag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westka pelle, Zoutelande, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noorlander, Middelburgs estraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zondag: A. Stutter- heim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zon dag: J.A.L. Vaessen, Koepoortstraat 3. Middelburg, tel. 613403. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobagolaan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedge vallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrij dag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Pape gaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur t/m maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschaps dieren): Zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huisdieren) tel. 633803. Visi tes aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapel le: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behande ling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huisdieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapel- seweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdag avond t/m zondagavond: L.H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele weekend 628288. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, 628800. Kindertelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 0800- 0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113- 249389. Stichting Bejaarden- (en gehan dicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicap ten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Mid delburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zee land. 636108. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland. 615551. Vereniging tegen seksuele kin dermishandeling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9- 12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescher ming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzorging, alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11overige assistentie aanvragen 633333. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775

de Faam | 1997 | | pagina 19