Komt met z'n allen naar Pot in Axel Ontwerp-streekplan in discussie Provincie Zeeland Plek op de weg Hoort een gloeilamp in de glasbak? 020-6262620 S(e^e axel OP ZONDAG OPEN VAN 13.00 TOT 18.00 UUR! m Éi Woensdag 5 februari 1997 FAAM/VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij De bus moet lekker kunnen doorrijden en de haltes moe ten niet alleen goed bereik baar zijn, je moet er ook veilig je fiets kunnen stallen. Onderzoek wijst uit dat er op deze punten nog veel valt te verbeteren. Dat kan de animo om de bus te pakken, vergro ten. En meer reizigers bete kent meer inkomsten voor het openbaar vervoer. Die inkom sten zijn nodig om het streek vervoer voor 50% kostendek kend te doen zijn. Het provinciaal bestuur, Rijkswa terstaat Zeeland en het Stadsge west «Vlissingen/Middelburg gaan nu aan de slag op basis van een reeks plannen van enkele tientalen miljoenen guldens. In het jaar 2000 moeten ze zijn uitgevoerd. Poor ervoor te zorgen dat de bus zoveel mogelijk ongestoord kan doorrijden en door verbindingen met elkaar in verband te brengen, kan veel tijdwinst worden ge boekt, die op sommige lijnen kan oplopen tot twintig minuten of meer. Verkeerslichten op de busrou tes worden voorzien van een zogeheten Vetag-systeem. Het komt er op neer dat de chauf feur een paar honderd meter voor een verkeerslicht een signaal kan uitzenden waar door het verkeerslicht op groen springt. Ligt er een bushalte vlak bij een Luctor et Emergo De Zeeuwse wapenspreuk "Luctor et Emergo" betekent "ik worstel en kom boven" - en dat slaat weer op de eeuwige strijd van de Zeeuwen tegen het water, dit alles gesymboli seerd door een heftig zwem mende leeuw. Waar of niet waar? Niet waar! Wat de oorsprong van de spreuk is staat te lezen in een handzaam informatieblaadje waarop ook het Zeeuwse wa pen en de vlag in fraaie kleu ren zijn afgebeeld. Met een beetje handigheid kan het geheel zelfs in een lijstje worden gevat voor aan de muur. Gratis verkrijgbaar: Informatiecentrum provincie Zeeland, telefoon 0118 631400 (van 09.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 16.30); schriftelijk: postbus 6001 4330 LA Middelburg; ook afhalen kan: Abdij(plein) 9. «Officiële Mededelingen Ruimtelijke Ordening Ontwerp-streekplan Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 7 januari 1997 het ont werp-streekplan Zeeland vastge steld. In het ontwerp van het streekplan Zeeland staat het provinciaal beleid voor de komende tien jaar op het gebied van de ruimtelijke ordening. Er wordt een visie gege ven op de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling van Zeeland en er wordt aangegeven welke uitvoe ringsacties worden ondernomen om dit te bereiken. Het streekplan vormt tevens de basis voor de provinciale beoordeling van plan nen van andere overheden, zoals met name bestemmingsplannen. Het nieuwe streekplan komt in de plaats van het eerdere streekplan uit 1988. Het ontwerp ligt van 10 februari tot en met 7 april 1997 ter inzage bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9 te Middelburg, op werkdagen van 9.30-12.30 en 13.30-16.30 uur en in alle Zeeuwse gemeentehuizen tijdens openingsuren. Een ieder kan schriftelijk of mon deling zijn/haar zienswijze tot en met 7 april 1997 indienen bij Provinciale Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg, t.a.v. mevr. M.C. de Vos- Don (tel. 0118-631930). Op 3 april 1997 wordt onder lei ding van gedeputeerde J.G. van Zwieten om 19.30 uur een open bare zitting gehouden in de film zaal, Abdij 9 te Middelburg. Hierbij is het mogelijk zijn/haar zienswij ze kenbaar te maken. Tevens worden drie informatie avonden gehouden. Het ontwerp- streekplan wordt dan toegelicht en er is gelegenheid tot het stel len van vragen. De informatie-avonden vinden plaats op donderdag 20 februari 1997 om 19.30 uur in het Inter kerkelijk Centrum, Bellamystraat 74 in Terneuzen, op maandag 24 februari 1997 om 19.30 uur in restaurant Huis van Nassau, Lange Nobelstraat 2 in Zierikzee en op dinsdag 25 februari 1997 om 19.30 uur in de filmzaal van de provincie, Abdij 9 in Middel burg. Het ontwerp (kosten f 10.00) en de samenvattende brochure (gra tis) kunnen eventueel worden op gevraagd bij het provinciaal infor matiecentrum (tel. 0118-631400). Nieuws verkeerslicht dan kan de chauf feur de lichten voor het autover keer op rood zetten om direct vei lig te kunnen wegrijden als de laatste passagier is in- of uitge stapt. Deze technische snufjes komen op Schouwen-Duiveland onder meer bij Haamstede, Zierikzee, Nieuwerkerk en brug Grevelingensluis Bruinisse; op de Bevelanden in Goes, Kruiningen; op Walcheren bij Serooskerke, Vrouwenpolder, Kamperland, Vlissingen en Middelburg en in Zeeuwsch-Vlaanderen bij Hoek en Terneuzen. De doorstroming van het busver- keer ondervindt ook baat bij het verleggen van routes (onder meer Nieuwerkerk, Heinkenszand en Sint Annaland) en het verplaatsen of aanpassen van busstations/ overstapplaatsen (Zierikzee, Goes, 's Heerenhoek, Draaibrug, Hulst en Middelburg). De aanleg van aparte busbanen, onder meer op het traject Goes-Zeelandbrug) tenslotte voltooit de doorstro ming. Omdat veel (toekomstige) pas sagiers toch wel een eindje van de bushalte wonen, ko men er bij veel haltes fietsen stallingen. Dat is onder meer het geval bij Luchtenburg (Waarde), Heinkens zand (drie stuks), Ellewoutsdijk, op de route Tholen-Stavenisse, Vrouwenpolder, Oostkapelle, Biervliet, Hoek, Sas van Gent, Kloosterzande, Hulst en Middel burg. Komende tijd moet belangrijk werk worden verzet om gestalte te geven aan het nieuwe streekplan voor Zeeland. Via informatiebijeenkomsten en een hoorzitting kan iedereen zijn zegje doen hoe hij of zij het liefst zou willen hoe de komende jaren met de Zeeuwse ruimte wordt omgesprongen. Informatie over streekplan Het streekplan Zeeland wordt uiteindelijk vastgesteld door Provinciale Staten, geplande datum: 12 september a.s. Men kan een streekplan be schouwen als een plan dat "in het groot" vastlegt hoe de provincie wil dat Zeeland er komt uit te zien. Het precies verdelen van de ruim te is een gemeentetaak: vaststel len van bestemmingsplannen. Deze plannen moeten worden opgesteld binnen het raamwerk van het streekplan. Het fenomeen streekplan dateert uit de jaren zestig. Aanvankelijk waren de plannen zeer gedetail leerd. Ze waren vooral een uiting van "kaartdenken". Bovendien waren er diverse streekplannen in omloop: voor Midden-Zeeland, Schouwen-Duiveland, Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Gaandeweweg is toegegroeid naar één streekplan voor heel Zeeland en is ook het kaartden ken veranderd naar "ontwikke- lingsdenken". Ook het huidige ontwerp- streekplan ademt deze sfeer: het begrenst ontwikkellingen niet in strakke lijnen, maar het geeft zones aan; het schrijft weliswaar nog voor wat niet mag, maar de nadruk ligt veel meer op stimulering van wat gewenst zou zijn. Centrale doelen De kunst van het opstellen van 5e wijziging bestemmingsplan Buitengebied voor malige gemeente Domburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de 5e wijziging (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) van het bestemmings plan Buitengebied goedgekeurd. De wijziging heeft betrekking op het wijzigen van de bestemming "agrarische doeleinden"(zonder bebouwingsvlak) in de bestem ming "agrarische doeleinden, be bouwingsvlak" ten behoeve van het oprichten van een agrarisch bedrijf aan de Gasthuisstraat te Oostkapelle, perceel kadastraal bekend gemeente Domburg sec tie K, nr. 823. Het besluit ligt van 6 februari 1997 tot en met 19 maart 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Tot en met 19 maart 1997 kun nen belanghebbenden tegen het besluit beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Daarbij kan tevens een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak. Milieu Gedoogbeschikking Van Gansewinkel Groep bv Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een gedoogbeschikking aan Van Gansewinkel Groep bv. verleend voor het opslaan van fotografische afvalstoffen op de inrichting aan de Arnesteinweg 17 te Middelburg. Het verzoek en de beschikking lig gen van 5 februari tot en met 19 maart 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 19 maart 1997 tegen de beschikking een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voor ziening vragen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Ue Milieufelefoon geeft informatie over onder andere: schoonmaakmiddelen, papiersoorten, luiers, verpakkingen, kattehakkorrels, verf, aardappelen en bloemen. Mieiilelefoon De MilieuTelefoon, de consumenteninformatielijn van Vereniging Milieudefensie, (werkdagen van 9.00 - 14.00 uur) Er zijn drie informatieavonden over het streekplan: Terneuzen donderdag 20 februari, Interker kelijk centrum, Bellamystraat 74 Zierikzee maandag 24 februari, Huis van Nassau, Lange Nobelstraat 2 Middelburg dinsdag 25 februari, informatie centrum provincie Zeeland, Abdij- (plein) 9 Alle avonden beginnen om 19.30 Het ontwerp-streekplan ligt ter inzage van 10 februari tot en met 5 april a.s. bij het informatie centrum van de provincie (adres hierboven) en bij alle gemeente huizen in Zeeland. Tegen het ontwerp-plan kunnen gedurende de termijn van terinza- gelegging schriftelijke beden kingen worden ingebracht, te adresseren aan: Provinciale Staten van Zeeland, t.a.v. mw. M.C. de Vos-Don, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Het ontwerp-streekplan is verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, tel. 0118 631400, kosten 10,00. Vanaf half febru ari is (op via hetzelfde adres) een gratis samenvatting te bestellen. een streekplan is allerlei maat schappelijke grootheden een af gewogen plaats te geven binnen de grenzen van onze provincie: waar situeren we nieuwe woning bouw; waar mag de bedrijvigheid uitbreiden; wat zijn de hoofdassen voor transport; wat krijgt het stempel "natuur"; hoe gaan we om met de recreatie-ontwikkeling enz. enz. Het centrale doel van het nu voor liggende ontwerp-streekplan is: het verhogen van de ruimtelijke kwaliteit met als voornaamste oogmerk versterking van de werk gelegenheid waarbij elementen als rust, schoon, ruimte en groen net zo belangrijk zijn. Hier vloeit een aantal kernpunten uit voort, o.a. betrekking hebbend op: bundeling van woningbouw, bedrij vigheid en infrastructuur; verster king van de toeristisch/recreatie ve sector door kwaliteitsverbete ring en vernieuwing; verkeersvei ligheid en autogebruik; verster king agrarische sector en zgn. ecologische hoofdstructuur. Duurzaam "Duurzaam" loopt als een rode draad door het streekplan. Het lijkt een modewoord, dat door vele plannenmakers op hun pro ducten wordt geplakt. Dit streekplan geeft een interpre tatie van "duurzaam" die een zeke re filosofie inhoudt. Het komt erop neer dat Zee land, met z'n water, zijn ak kers, zijn natuurgebieden, zijn ruimte en andere fraaihe den kan worden beschouwd als het kapitaal. Goed belegd kapitaal geeft rente. Die rente mag men gebruiken, maar niet het kapitaal zelf. Enkele hoofdlijnen Het streekplan-ontwerp geeft aan dat het stadsgewest Vlissingen /Middelburg, de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen en het gebied rondom Goes de status krijgen van "stedelijke ontwikke lingszone". Als de steden sterk zijn, kunnen zij in allerlei opzichten ook een sociaal-economische functie ver vullen voor het omliggende ge bied. Op die manier blijft het ka rakter van het totale gebied het best gewaarborgd. "Dragende kernen" zijn Zierikzee, Tholen-stad, Oostburg en Hulst/ Sint Jansteen: zij hebben een re gionale functie. "Woonkernen" zijn alle overige stadjes en dorpen. Woningbouw en bedrijfsvestiging wordt hier afgestemd op de plaatselijke be hoefte. Invulplan Het streekplan gaat ervan uit de ^»M— gemeenten binnen aangegeven marges invulling geven aan het voorgestane beleid. Men wordt als het ware uitgeno digd gezamenlijk (en soms indivi dueel) visies op te stellen hoe, waar en in welk tempo men woningbouw, infrastructuur etc. wil realiseren. Voor wat betreft de recreatie gaat dit ook sterk op. De provincie wil via regiovisies komen tot kwali teitsverbetering in de kustzone Walcheren, rond het Veerse Meer en in de Kop van Schouwen. In de kuststrook van Zeeuwsch- Vlaanderen ligt dit iets anders. Natuurlijk is ook daar de kwaliteit belangrijk, maar er wordt ook groei voorzien. Voor het platteland staat vast dat de agrarische toekomst onder steund en gestimuleerd dient te worden. Voorts dient zeer zorgvuldig te worden omgesprongen met aller lei natuurlijke pluspunten en moet worden beschermd wat het be schermen waard is. Elders op deze pagina wordt vermeld hoe men in het bezit kan komen van het ontwerp- streekplan of een samenvat ting ervan en wanneer en waar informatiebijeenkomste zijn, alsmede de officiële hoorzitting. Het vroege voorjaar is nergens zo mooi als bij Pot in Axel. En dat maakt een retourtje naar het zonnigste zuiden van Nederland extra profijtelijk. Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18.00 uur. Telefoon 0115 562010. Telefoon België 0031 -115562010. Sie Matic keukenstudio 1e verdieping. Slaapkamerafdeling 2500 m2. Afdeling Klassiek 4000 m2. zeeuws-vlaanderen Deze WINTER is bijna gedaan. Denk nu al aan de LENTE Bel 0113-581 601 ZONNERANDA' DE VERANDA MET ELEKTRISCH SCHUIFDAK wens gratis en geheel vrijblijvend te ontvangen: I I uw mooie Ideurendocumenlatie 0 het bezoek van uw Zonnerandoodviseur 0uw prijsofferte Naam: Voornaam: Straat:Nr Gemeente. PostcodeLeeftijd Tel.: Zenden oan: Den Exler Bouw B V Postbus 24, 4470 AA Wolphaarlsdijk

de Faam | 1997 | | pagina 13