O IJ ummmmm Als je de deur bijna niet meer uitkomt.. M Woensdag 22 januari 1997 FAAM - VLISSINGER 19 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Kleur en stijl - De Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) begint dinsdag 11 februari met de cur sus Kleur en Stijl. Deelnemers leren zien hoe kleur voor ieder een verschillend is, wat nodig is voor een complete stijl- en figuuranalyse en wat te doen met figuurproblemen. Tevens wordt aandacht besteed aan accessoires, make-up en haar- stijl. De cursus wordt gegeven in het ZVU-bureau in de Middel burgse Spanjaardstraat. Inlichtin gen: 0118-634 800. Dirigeren - De Stichting Samenwerkende Nederlandse Korenorganisaties houdt voor de regio Zuidwest Nederland van februari tot en met juni een kort lopende cursus voor (aspirant-) koordirigenten. De cursus is bestemd voor mensen die het vak willen leren en wellicht al enige ervaring hebben als assis tent-koordirigent. Verder is de cursus bedoeld als voorbereiding op het toelatingsexamen van de eigenlijke, volledige en twee jaar durende opleiding die bij vol doende deelname in september '97 begint. De lessen vinden wekelijks plaats in het Cantatori- um van de Gertrudiskerk in Ber gen op Zoom. Inlichtingen bij de SNK (030-2313174) of bij cursus leider Hans Smout: 0164 - 241 047. Uitreiking certificaten - De cursisten van de Janneke Dierx- school-opleidingen Kort Adminis tratief 2, Bureau PR-manager, Financieel Administratief, Detail handel voor allochtone vrouwen en Assistent Bouwkundig Teke naar van het schooljaar 1995/1996 krijgen vrijdag 24 januari om 16.15 uur hun certifi caten uitgereikt. De uitreiking vindt plaats in de Middelburgse Stadsschouwburg. Bloemschikken - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland houdt met het oog op de nade rende lente een workshop bloemschikken. In de eerste les op 26 februari wordt een lente tuintje gemaakt. In de tweede les op 19 maart een paasboom- pje. De lessen worden van 19.30 tot 22 uur gegeven in het Toeris tisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. Inlichtingen en aan melding: 0118-581 507. Open dag - De sector MDGO van het Zeeland College houdt vrijdag 31 januari van 19 tot 21.30 uur en zaterdag 1 februari van 11 tot 15 uur open dagen. Deze dagen worden gehouden in het schoolgebouw aan de Dreesstraat 2 in Vlissingen. Tij dens de open dagen geven per soneelsleden en studenten infor matie over de verschillende mogelijkheden van onderwijs. Er wordt informatie gegeven over de opleidingen activiteitenbege leider, sociaal pedagogisch wer ker, sociaal dienstverlener, soci aal juridisch medewerker, leider kindercentra, verpleegkundige, helpende, verzorgende en voe dingsassistent. Daarnaast -is er informatie over internationale stages en uitwisselingen, con tractactiviteiten en de oplei- dingsmogeljkheden van andere vestigingen van het regionaal opleidingen centrum Zeeland. Portret - De Stichting Educatief Toerisme Zeeland houdt 28 februari en 1 maart de twee daagse workshop portretteke nen. Deze staat open voor zowel beginners als gevorderden. De cursist kan zelf bepalen of hij wil tekenen, schilderen, aquarelle ren. De workshop wordt bege leid door docente Els Hollebrand- se in het Toeristisch Centrum Oranjezon in Oostkapelle. Zwangerschap - Vrouwen die gedurende de hele zwanger schap gemiddeld meer dan één glas alcohol per dag drinken, hebben een grotere kans op een hyperactief kind. Dat blijkt uit het proefschrift 'Alcohol, pregnancy and child development' waarop de arts Paul Verkerk vorige week promoveerde aan de Rijksuniver siteit in Leiden. Sinds 25 jaar is bekend dat overmatig alcohol kan leiden tot gelaatsmisvormin gen, groeivertragingen en afwij kingen in de hersenen bij het ongeboren kind. Verkerk heeft aangetoond dat ook matig alco holgebruik schade kan veroorza ken. Educatie - Het Educatief Cen trum Walcheren (ECW) begint op 28 januari met een nieuwe groep 'oudereneducatie'. Deze groep is bestemd voor mensen die niet over een diploma van middelbaar onderwijs beschik ken en nu hun kennis op willen frissen. De aanpak wijkt sterk af van wat vroeger op school gang baar was. Er wordt gewerkt met actuele onderwerpen waar iedereen in zijn leven mee te SNEL GEBOEKT DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sport zaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal West-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinder- bowlingtoernooi, 14 u., aan melden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreek uur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 20 u. De Vroone Kapelle, nieuwjaarsbijeen komst Zeeuwse Sportraad, 19.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact- middag, 15 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. De Spinne Goes, dans- en ontmoe tingsavond voor alleen staanden, 21.30 u. Schots man Veerse Meer, winter- wandeling, 14 u. De Parel Domburg, discozwemmen, 19 u. ZONDAG Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 16 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, t-shirt schilderen, 10 u. Stadsschouwburg Middelburg, lezing Karin Spaink 'Eigen-wijze vrou wen', 15.30 u. Buurthuis Aldegonde Vlissingen, prijs- klaverjassen, 13.30 u. MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Hotel Terminus Goes, bij eenkomst voor mensen met de ziekte van Crohn en/of Colitis Ulcerosa, 19.30 u. Politiebureau Vlissingen, kijkavond vermiste fietsen, 19 u. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, volksdansen voor echtpa ren, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. De Parel Domburg, rondlei ding Kuur- en Beautycen trum, 11.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. Mic/Mec Vlissingen, lezing over bomen, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing Jan Leijten 'Waarom ik het nog steeds niet goed doorheb. Een reis door het land van misdaad en straf', 20 u. WOENSDAG Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spel middag in het zwembad, 14 u. Het Activiteitenhonk Domburg, stoel schilderen, 10 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Straatkinderen. Ik zoek ze op, geel ze eten, zorg dat ze leren lezen, Ik weet als geen ander waar ze met een beetje hulp toe in staat zijn. Mensen in Nood geeft mij die hulp al tien jaar. Ze geloven in de eigen kracht van de straatkinderen van Kisumu. U ook? GELOOF IN EIGEN KRACHT Mensen in Nood GIRO 667 maken heeft. De werkwijze is gevarieerd en de deelnemers hebben een actieve inbreng. Janneke van Belzen begeleidt de groep. Belangstellenden kunnen zich melden bij het ECW: 0118 - 616 278. Het ECW maakt deel uit van het Oosterschelde Colle ge^ Talen - De Zeeuwse Volks Uni versiteit begint binnenkort in Vlissingen met de cursussen Engels voor gevorderde ouderen en Frans voor gevorderde oude ren. De cursus Engels begint woensdag 5 februari om 9.30 uur in het Dienstencentrum Bachten Reede. De cursus Frans begint vrijdag 7 januari, even eens om 9.30 uur in Bachten Reede aan de Vredehoflaan 22 in Vlissingen. Inlichtingen: 0118 - 634 800. Allerlei Verkeer - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren houdt samen met Veilig Verkeer Nederland een verkeersopfris- cursus voor mensen van vijfen vijftig jaar en ouder. Deze cursus is bedoeld voor automobilisten, maar ook andere verkeersdeel nemers kunnen het nodige opsteken. Deelnemers maken met een erkend rijschoolhouder een rijvaardigheidstest. Na afloop wordt deze besproken. Ook wordt veel tijd besteed aan verkeersregels. De verkeersop- friscursus wordt gehouden in het gebouw Westkapelle Herrijst aan de Westkapelse Markt op 27 januari, 3, 10, 17 en 24 februari van 19 tot 21 uur. Gebreken - 'Ouder worden komt met gebreken' is een veel gehoorde opmerking. Huisarts B. Bouwense gaat tijdens een voorlichtingsmiddag over gezond ouder worden in op de gevolgen van ouder worden. Hij bespreekt wat er allemaal veran dert in het lichaam en wat oude ren zelf kunnen doen om gezond en fit te blijven. De informatie middag wordt 12 februari van 14 tot 16 uur gehouden in het Dorpshuis in Biggekerke. Computer - De Stichting Wel zijn Ouderen Middelburg begint half februari met een computer cursus voor mensen vanaf vijftig jaar. Deze cursus bestaat uit negen lessen en wordt gegeven in de computerruimte van het gebouw Molstraat 13. Inlichtin gen en opgave: 0118 - 627 537. Vakantie - Het Nederlandse Rode Kruis organiseert vakanties in binnen- en buitenland, die ook voor mensen met een handicap of chronische ziekte bedoeld zijn. De lokaties waar de vakan ties worden gehouden zijn prachtig gelegen en de accom modaties zijn aangepast. Wie meer wil weten of zich aan wil melden kan contact opnemen met het Rode Kruis. Het tele foonnummer van de Vlissingse afdeling is: 472 129. Buiten werking - De uurwer ken en luidklokken van de gemeentetorens in Arnemuiden en Kleverskerke zullen vanaf 20 januari ongeveer zes weken lang niet functioneren. In Arnemui den wordt het bestaande uur werk elektrisch opwindbaar gemaakt en krijgen de luidklok ken afstandsbediening. Klevers kerke krijgt een nieuw, geauto matiseerd uurwerk en een luid- wiel om de mogelijkheid te behouden om met de hand te lui den. Gastkind - De Stichting Europa Kinderhulp is op zoek naar gast gezinnen die kansarme kinderen voor een vakantie op kunnen vangen. Gastouders moeten over begrip, geduld maar vooral liefde beschikken om zo'n kind voor drie weken in huis te nemen. Inlichtingen: 0118 - 616 839 (Marion Schnijder). Hobby - Vluchtelingenwerk Middelburg en SKW Wijkgericht Werk beginnen 21 januari een serie wekelijkse hobby-ontmoe tingsdagen. Elke dinsdagmiddag zijn er in het Zuiderbaken in de Middelburgse Magistraatwijk workshops. De eerste vier weken staan in het teken van haarverzorging en figuurzagen. De middagen beginnen om 14 uur. Informatie: 0118 - 634 611 (Mariska Burger). Huwelijk - Het echtpaar Van der Heijden-Taal uit Vlissingen is woensdag 22 januari maar liefst 65 jaar getrouwd. Het echtpaar woont in Zorgcentrum Ter Ree de aan de Koudekerkseweg. Wethouder T.R.K. Meijers zal als locoburgemeester van Vlissin gen het echtpaar feliciteren tij dens een receptie in Ter Reede. Wintertocht - De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt zater dag 25 januari voor de derde keer een wintertocht in Goes. Er wordt gestart vanaf Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg 3. Deelnemers, die tussen 11 en 13 uur worden geacht te vertrek ken, kunnen kiezen tussen rou tes van vijf, tien en vijftien kilo meter. Inlichtingen: 0113 - 220 757. Veldloop - Voor de vierde keer houdt Atletica een veldloopesta fette over de bos- en ruiterpaden in de omgeving van restaurant De Vijgheter in Vlissingen. De afstanden voor pupillen zijn 4 x 4200 meter, voor junioren 4 x 6300 meter. Dames lopen lopen 4 x 4200 meter en senioren 4 x 6300 meter. Ook recreanten kunnen meedoen. De afstand voor deze categorie bedraagt 4 x 6300 meter. Pupillen starten om 12 uur, junioren een half uur later. Senioren en recreanten beginnen de veldloopestafette om 13.30 uur. Het secretariaat is gevestigd in de Vijgheter. Voorin schrijving: 0118 - 463 898 (N. van den Broek). Uitvoering - De Vlissingse Turnvereniging houdt zaterdag 1 februari een uitvoering in Sport hal Baskensburg in Vlissingen. De uitvoering begint om 14 uur. Het avondprogramma begint om 19.30 uur. Meubelkunst - In het gebouw van de Zeeuwse Volksuniversi teit wordt dinsdag 18 februari een lezing gegeven over kolonia le meubelkunst uit de 17e, 18e en 19e eeuw. Daarbij wordt aan dacht besteed aan de invloeden van lokale productiecentra in o.a. Indonesië, Sri Lanka en India. Inlichtingen: 0118 -634 800. Leven en dood - Het Lectori- um Rosicrucianum, de school van het Gouden Rozenkruis, houdt woensdag 22 januari om 20 uur een lezing in het Vlissing se Theo van Doesburgcentrum. De titel van de lezing is 'Het mysterie van leven en dood'. Informatie: 0164 - 672 220. Europese tuinen - Groei en Bloei afdeling Walcheren houdt 29 januari een lezing dor mevr. Schalij-Van Hoey Smith over Tui nen van Europa. Deze lezing begint om 20 uur in De Zandput in Serooskerke. Gezondheid Astma - De Walcherse afdeling van het Astma Fonds houdt sinds kort een speciaal zwe- muurtje voor kinderen met ast ma in het Vlissingse Sportfond- senbad. Kinderen vanaf vijf jaar voor wie de drempel tot de regu liere sportbeoefening te hoog is kunnen iedere woensdag van 17 tot 17.45 uur meedoen met fy siotherapeut Mario Lentze. Voor deelname is overigens een ver wijzing van een kinderarts nood zakelijk. Inlichtingen: 0118 - 413 960 (Mario Lentze). Natuur/Milieu Winterwandeling - De Koninklijke Natuurhistorische Vereniging Walcheren houdt zaterdag 25 januari een winter wandeling op De Schotsman onder leiding van Maaike Boom stra. De wandeling begint om 14 uur op het parkeerterrein van Staatsbosbeheer. Inlichtingen: 0118 - 627 220 (Maaike Booms tra). Bomen - Anton van Haperen (Staatsbosbeheer) houdt dins dag 28 januari een lezing over bomen in de winter. De afdeling Walcheren van de Koninklijke Natuurhistorische Vereniging organiseert deze lezing, die wordt gehouden in MIC/MEC in Vlissingen. De lezing begint om 20 uur. Zaterdag 8 februari is er onder leiding van Van Haperen een bomenexcursie bij Kasteel Westhove in Westkapelle. ken. Een afspraak maken kan via het telefoonnummer 0118 - 675 431. Tijdens het spreekuur, dat tussen 16.30 en 17.30 uur gehouden wordt, kunnen allerlei zaken aan de orde komen, maar het is niet de bedoeling dat het spreekuur officiële bezwaar- en beroepsprocedures vervangt. Veere - De gemeenteraad van de nieuwe Walcherse platte landsgemeente heeft in de ver gadering van 15 januari besloten om de naam Veere te handha ven. Ook wordt toestemming gevraag aan De Kroon om het oude wapen van Veere te hand haven. Dit wapen geeft de gemeente weer als geografische eenheid in de kleuren groen (land), blauw (water) en geel (licht, duinen en strand). Commissie - De vaste com missie van advies voor Sociale Zaken, Personeelszaken, Organi satie en Informatie van de gemeente Vlissingen houdt don derdag 23 januari een vergade ring in het stadhuis in Vlissingen. Op de agenda onder meer de wijziging van de gemeenschap pelijke regeling ADZ per 1 januari 1997, stand van zaken van de sectie Sociale Zaken en het beleidsplan Abw, loaw en loaz 1997. De vergadering begint om 19.30 uur. Gevonden Panty - In de periode van 6 tot en met 12 januari zijn bij de poli tie in Middelburg de volgende voorwerpen aangegeven: een witte boodschappentas, een lin nen tas met zwarte gymspullen, panty's, diverse handschoenen, brilétui Groeneveld, een notitie boekje met Mickey Mouse, twee kinderschoentjes, twee knuffelbeesten, een zwarte hals ketting met zilveren hanger, een zilveren kinderring, diverse sleu tels en sleutelbossen, verschil lende fietsen, een bruine kam, een haarband, een pasfoto in zwart mapje, een zwarte zonne bril. een goudkleurige leesbril, bankbiljetten, een rabopasje, een goudkleurig en een zilver kleurig horloge, drie cadeaubon nen in blauw mapje, een zwarte herenportemonnee met inhoud, een zwart portemonneetje met inhoud, een paar bruine heren schoenen maat 38, een grijze kindertrui, drie donkerblauwe mutsen, twee sjaals en twee strippen medicijnen. Verloren voorwerpen kunnen binnen drie maanden worden afgehaald op het politiebureau in Middelburg. Pillendoosje - Bij de politie in Vlissingen zijn in de periode van 6 tot en met 12 januari de vol gende voorwerpen aangegeven: een europas, twee zonnebrillen, twee leesbrillen, een bril in blauw etui, een donkerblauwe portemonnee met inhoud, een bruine damesportemonnee met inhoud, diverse sleutels en sleu telbossen, een zwart horloge, diverse sieraden, een plastic wit pillendoosje, een strip medicij nen, een kinderheuptas Mickey Mouse met, speelgoedauto's, een rechter kindcrsondaal maat 22, een gele zakdoek, diverse sjaals, twee mutsen, gele haar band, een speelgoedknuffel- beestje, een ponskaart van het ziekenhuis, Nederlands pas poort, een Nederlands rijbewijs, diverse fietsen en een tas met een videoband, agenda en diver se papieren. Verloren voorwer pen kunnen binnen drie maan den worden afgehaald op het politiebureau in Vlissingen. Politiek Spreekuur - Van gedachten wisselen met een wethouder. In Middelburg kan dat vanaf 21 januari op een vrij eenvoudige manier. De hoofdstedelijke wet houders houden vanaf dan iede re dinsdag een uur vrij om met andere Middelburgers te spre- Wet Voorzieningen Gehandicapten mAATSCHAPPELIJKE ZORG w WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 23 januari t/m wo. 29 januari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: A.C. Verwey. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Melse. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: P. Melse (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: L.J. Lingen, 14.30 uur: P.L. de Schipper (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: P.L. de Schipper. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Chr.J. Kley. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leger.des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. Pasma-v.d. Berg. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se en W.A. v.d. Berg. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst, 14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: A. van Haar lem. OOSTKAPELLE KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. P.L. de Schipper. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: P. Boe- kesteijn. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: W.L. de Koeijer-Veldhoven, 19 uur: Oostkapelle zingt (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 19 uur: Oostkapelle zingt. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: J.J.T. Doedens, 16.30 uur: J. Roose. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Ter Reede. Zo. 19 uur: P. Bakker. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: S. Kaljouw. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke eerste, derde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: D. van Boven. Lieve Vrouwe Kerk. Sinael. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.30 uur. VROUWENPOLDER Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-W'alcheren: Zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: A.D. deStigter, Van Bor- selelaan 38, Veere, tel. 501830. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-36, tel. 412066. VERLOSKUNDIGEN 10 uur: RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: A. van Haar lem. MELISKERKE SEROOSKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: jeugddienst. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. ,fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: J.J. Tanis. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: zie Evengelisch-Lutherse Gemeente en Koorkerk, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 10 uur: W.E. Grosser en P. Pau- lus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: Zie de Hoeksteen en de Mor genster. De Morgenster. Zo. 10 uur: G.J.Smit, J. Engelgeer en J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpel huisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: A.F.A.M. Hummelen-Ypma, M.C. Postema en A.C. Verweij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.D. SinteMaar- tensdijk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: Nauta. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 en 17 uur: D. Westerneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: zangdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke tweede en vierde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: H. van Schaik. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: A. ter Maat. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Van Veen, 17 uur: V.d. Berg. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: geen opgave. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 uur en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 en 19 uur: Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: De Haan (jeugddienst). VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Do. 23 januari t/m wo. 29 januari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: S.A van den Haak, Rouaansekaai 47. tel. 639933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 471017. Zondag tot 24 uur: J.M.G. Roe- broecken en E.R. van Russen Groen, Singel 11, tel. 412225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijks weg 6, Nieuwland, tel. 601340. Zondag tot 24 uur: C. Wat tel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 461630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: M. de Jonge, tel. 616761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 410910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dagavond: M.H. Drijgers, tel. 412325. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215 Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240 Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775

de Faam | 1997 | | pagina 19