4,! ƒ79.- BALANSOPRUIMING 40% korting .evrs SPOTKOOPJES IN SENIORENFAUTEUILS 495.- Fa. P. DAMMAN ZN. Milieuprijs Zeeland CHEM-DRY3 SALON DE ROOS" Provincie Zeeland Enquête Internet 95 3£leywecjt COUPON OVERGORDIJNEN -VITRAGES OOK TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN! WONINGINRICHTING Dè tapijt- en meubelreinigers 0118-639623 LAAT CARA- PATIËNTEN NIET STIKKEN AJOUR KORTING OP OP Diverse spijkerbroeken Truien, jacks, hemden en accessoires Onderhoud Zeelandbrug Woensdag 15 januari 1997 FAAM - VLISSINGER 9 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws De provincie heeft een site op Internet en zij wil graag weten of de gegevens die daarin zijn opgenomen voldoen bij de gebruikers van het wereldwij de web. Bovenop de reguliere informa tie is daarom aan de pagina's van de provincie een enquête toegevoegd. Reacties daarop kunnen tot en met 31 januari via Internet worden ingele verd. De standaard informatie die het provinciaal bestuur via het beeld scherm aanbiedt, bestaat uit on der meer de samenstelling van provinciale en gedeputeerde staten. Wie de commissaris van de koningin is kan worden achter haald. Ook de commissies uit pro vinciale staten worden vermeld met hun samenstelling. Inzicht wordt gegeven in de provinciale organisatie en de gegevens uit de brochure Cijfers en feiten zijn op genomen. Verder wordt vermeld in welke bladen de informatieru briek Abdijnieuws verschijnt. Bovendien kunnen de persberich ten die de provincie aan de media stuurt worden geraadpleegd. Wie toegang wil krijgen tot de provinciale pagina's toetse in: http://www.zeelandnet.nl/pro- vincie/. Gedeputeerde staten willen graag weten of hun aanbod bij de gebruikers van Internet aanslaat. In de enquête, die nu ook onder deel is van de provinciale site, worden vragen gesteld als: hoe kwam u op de hoogte van de pro vinciale pagina's op het net, raad pleegt u de informatie vaak, wat vindt u van de inhoud, welke infor matie mist u en welke vindt u overbodig. Via de algemene toegang tot de provinciale pagina's op Internet kan gemakkelijk worden "doorge- toetst" naar de enquête. Stagiaire bij de provincie Carolien Boogaard, studente communica tiewetenschap aan de Katholieke Universiteit Nijmegen, wacht de antwoorden van de Internetgebrui kers graag in. Het enquêteformu lier wijst de weg naar haar e-mail- adres. Iedere tiende inzender van de enquête krijgt een boekje over de geschiedenis van de Middelburgse Abdij. De vragenlijst kan anoniem worden ingevuld, maar wie kans wil maken op zo'n boekje wordt gevraagd het woon en/of e-mail-adres in te vullen. Commissies De statencommissie algemeen bestuur vergadert maandag 20 januari, 13.45 uur, in het provincie huis, Abdij 6, Middelburg. De vergadering is openbaar. Agendapunten zijn onder meer een bijdrage in het project Grote Kerk van Veere en in de restauratie van de Basiliek in Hulst. De oprichting van het Zeeuws participatiefonds, een tijdelijke regeling klachtencom missie jeugdhulpverlening en de uitgangspunten voor de welzijnsor ganisatie komen aan de orde. Andere punten zijn de bestuurssa menstelling van het waterschap Zeeuwse Eilanden, het plan van aanpak evaluatie landinrichting en de evaluatie van de Zeelandkaart. De vergadering begint met spreek recht voor het publiek. De vergaderstukken liggen ter inzage in het provinciaal informatie centrum, Abdij 9, Middelburg. Milieutijdingen Eind vorig jaar is nummer 39 van Milieutijdingen verschenen. In het door de provincie uitgege ven blad over het milieu en wat daaronder zoal wordt verstaan, wordt aandacht besteed aan de problemen die zich rond de laatste landinrichtingsprojecten in Zeeland hebben voorgedaan. De problemen zijn aanleiding te onderzoeken of andere vormen van landinrichting beter aan de wensen van de agra rische sector voldoen. Andere onderwerpen die worden belicht zijn geïtegreerde landbouw, landschapscampings, gebiedsge richt milieubeleid, milieuvriendelijk produceren en intensieve varkens fokkerijen. Een abonnement op Milieutijdingen is gratis. Het kan worden aange vraagd bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tele foon 0118-631400. Het nieuwste nummer uit de reeks is aan het zelfde adres te verkrijgen. Officiële Mededelingen Milieu Melding Hercules Middelburg Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 23 december 1996 een melding Wet milieubeheer ontvangen van Hercules B.V., Herculesweg 35 te Middelburg voor het installeren van een condensor in de ventgasleiding van T-1510 naar S-1830, de scrubber van de Pack-out van de hydrogenatie. Hiermee wordt bewerkstelligd-dat de piekbelas- ting op de scrubber vermindert en daarmee ook de (piek)emissie van de scrubber. De melding ligt van 16 januari tot en met 12 februari 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis Middelburg op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en na tel. afspraak (0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. geldig do., vr., za. 250 gram Luxe Brood-, Beschuit- en Banketbakkerij eschuit- ei Brakstraat 24 - tel. 0118-613059 Middelburg vanaf Nieuwstraat 29 (zijstr. v/d L. Delft), Middelburg, 0118-613437 Wij zijn niet ie grootste, maar wèl ie goeikoopste Voor eeo vlekkeloos resultaat DE DIJCKER Middelburg, 0118-639623 Bel voor vrijblijvende afspraak of demonstratie Voor particulieren - winkels - bedrijven Astma^Fonds Giro 55055 LAST VAN STRESS, ANGST OF DEPRESSIES kom dan naar Praktijk voor: magnetiseren egyptian healing chakra healing leren omgaan met je eigen energie rouwverwerking edelsteentherapie bescherming tegen ZWARTE MAGIE en bescherming tegen WISSI (zwarte magie) bij WINTI (Surinaams) adres: M. EPKER VAN WAARDE Middelburgsestraat 22, 4388 NV Oost-Souburg tel. 0118-461662 Advies Bemiddeling Zeeland zoekt u kennism./huwelijk alle leeftijden en niveaus vr. 38 huisvr. z.k.m. aardige jongeman vr. 43 doktersass.-omg. Middelburg, vlot, sympath., dierenvriend vr. 44 bejaardenverz. Middelburg z.k.m. prot. man vr. 49 boekhoudster omg. Vlissingen, br. interesse vr. 50 telefoniste, Z.-Beveland, vlotte verschijning, dierenvriend vr. 54 wed. sympath. smaakvol, int. reizen, lezen muziek vr. 56 wed. Walcheren, goed milieu, z.k.m. nette heer vr. 57 wed. omg. 's-Gravenpolder, z.k.m. nette huiselijke man vr. 60 wed. uit onderwijs, omg. Wemeldinge, sympath. br. int. vr. 69 wed. Vlissingen, keurig persoon z.k.m. heel vr. 75 wed. Middelburg, z.k.m. beschaafde heer hr. 29 werktuigk. omg. Goes z.k.m. aardig meisje hr. 33 analyst Z-Beveland, muzikaal rustig type hr. 38 operator Z-Beveland, int. tuin en vakanties hr. 44 zelfst. accountant hard werkend, sportief ingesteld hr. 44 metaalbew. Middelburg z.k.m. aardige vrouw hr. 48 kand. theologie, lezen, klassieke muziek, natuur hr. 49 wedn. vast werk, goed uitz., serieus, natuurmens hr. 50 zelfst. ondernemer muzikaal bourg. type hr. 50 procesoperator omg. Middelburg, z.k.m. vlotte sympath. vrouw hr. 60 HBO niv. met zeer veelzijdige interesse hr. 67 ondernemer, Walcheren z.k.m. aardige huiselijke vrouw hr. 57 wed. omg. 's-Gravenpolder z.k.m. nette huiselijke man Dit zijn slechts enkele van de vele personen die bij ons ingeschreven staan. Vraag info tijdens kantooruren of 's avonds tot 22.00 uur. Tel. 0113-622291 of 06-52794295. Breiboetiek Op alle konen 10% Ook diverse .merken handbreigarens sterk afgeprijsd J C> O -N O O O O O oooo o O O O O O O O O I vanaf 1.50 Vanaf heden hebben wij volop voorjaarsmateriaal. Alle moderne kleuren aanwezig. KH 970 nu voor 3.595.- brother KG-slede nu voor ƒ1.195.- SINGEL 3 - VLISSINGEN Tel. 0118 - 410756 Openingstijden: maandag: 13.00 - 17.30 uur dinsdag - vrijdag: 9.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.30 uur zaterdag: 10.00 - 17.30 uur WALSTRAAT 87 4381 GD VLISSINGEN 0118-418074 Komende vrijdag praat de statencommissie milieu over de instelling van een Milieuprijs Zeeland. De prijs - tot maximaal 10.000 gulden - is een initiatief van drie statenleden. De statenleden L. Vermeulen- Geschiere uit Oostburg, M.B. de Koster uit Rilland en J.A. de Looff- de Wild uit Kats, allen lid van de statencommissie milieu, hebben samen met medewerkers van de directie ruimte milieu en water hun initiatief uitgewerkt. Zij hebben het inmiddels aan hun commissie aangeboden. De milieuprijs moet leiden tot vergroting van het milieube wustzijn, opdat veel mensen hun gedrag aanpassen, waar bij vooral wordt gedacht aan consumenten, ondernemers en scholieren. Initiatieven die leiden tot een groot milieuren dement dingen eveneens mee. De prijs zou stimulerend moeten werken op de ontwik keling van milieubesparende technologieën en methodie ken. De taak en rol van de provincie bij milieu-aangele genheden moeten tot uitdruk king komen. Uit alle sectoren van de Zeeuwse samenleving kunnen projecten voor de prijs worden voorgedra gen. Alle milieu-invalshoeken komen in aanmerking, zoals de natuur of het groene milieu, de waterkwali teit of het blauwe milieu en de terugdringing van vervuiling bij bedrijven of het grijze milieu. Voorwaarde is wel dat de projec ten voorwaardenscheppend moeten zijn en al zijn uitgevoerd. Of daarbij al of niet een provincia le subsidie nodig was, doet niet ter zake. Projecten die al eerder met een prijs werden bekroond, worden uitgesloten. De projecten moeten in Zeeland hun beslag hebben gekregen en zij moeten passen binnen het beleid van rijk, provin cie en gemeenten. De pot Uit het milieufonds wordt jaarlijks een prijzenpakket van ten hoogste 10.000 gulden beschikbaar ge steld. Door dit prijzengeld moeten uitstraling, werving en prestige worden bewerkstelligd. De eerste prijs bestaat verder uit een milieu trofee die van Zeeuwse makelij moet zijn. Alle genomineerden zijn verzekerd van een aardigheidje als dank voor het meedoen. Gedacht zou kunnen worden aan een milieudi ploma. Geprobeerd wordt de Zeeuwse media te animeren tot het instel len van een Persprijs voor het milieu. De regionale kranten en de omroep moeten nog worden benaderd. Een tussenoplossing zou ook kunnen zijn dat de media en de provincie tot co-sponsoring overgaan. Een jury moet de prijzen toeken nen. Het gezelschap bestaat uit ten minste drie en ten hoogste zeven personen die allen op persoonlijke titel zitting nemen. Provinciale staten beslissen 7 februari over personeelsuitbrei ding bij de Zeelandbrug. Het onderhoud dat jaarlijks aan de brug moet worden uitgevoerd, maakt de uitbreiding met twee volle banen noodzakelijk. In de begrotingsbrief 1997 staat dat dit jaar de voorbereidingen voor de vervanging van het weg dek en van de geleiderail worden afgerond, waarna de werkzaamhe den in 1998 uitgevoerd kunnen worden. Voor 1997 staan op het programma de voortgang in de vernieuwing van de dwarskracht- deuvels - de schokbrekers tussen Natuurlijk moet ernaar worden gekeken dat zij een zo breed mogelijk terrein van het totale milieuveld bestrijken. Uit emanci patie-overwegingen moet een evenredige verdeling tussen vrouwen en mannen tot stand worden gebracht. De jury wordt ondersteund door een ambtelijk secretaris en als voorzitter wordt gedacht aan de voorzitter van de statencommissie milieu. Nu is dat het statenlid H.A. Polderman- Martin. Als tot invoering van de milieuprijs Zeeland wordt overgegaan, zou de eerste dit jaar nog kunnen worden uitgereikt. Overigens moet de prijs geen automatisme worden. Zijn er in enig jaar onvol doende aanleidingen tot toeken ning, dan blijft de uitreiking achterwege. De statencomissie milieu bespreekt het initiatief-statenvoor- stel in haar vergadering van vrijdag 17 januari, 14.00 uur, in Het Groene Woud 1, Middelburg. De drie dames die het hebben ingediend, zullen het verdedigen. Provinciale staten zijn de instantie die op'enige termijn de uiteindelij ke beslissing'tot instelling van de prijs nemen. de elementen van de brug - repa ratie van de spankassen aan de randen van de betonnen liggers en conservering van de basculebrug. Het werk aan de dwarskrachtdeu- vels gebeurt steeds in het voor- en najaar. Per nacht wordt één deuvel geplaatst. Aanvankelijk was daar veel tijd mee gemoeid, maar gaandeweg zijn in eigen beheer verfijningen in de werkwijze doorgevoerd, waardoor het karwei aanzienlijk korter duurt en bijge volg de brug ook minder lang voor het wegverkeer moet worden afgesloten. In beroep De bezwaarschriftencommissie houdt dinsdag 21 januari drie keer zitting in het provinciehuis, Abdij 6, Middelburg. Alle zittingen zijn openbaar. De eerste zitting is 15.00 uur. Gehoord worden de heer L.A. Hendrikse uit Kerkwerve en het gemeentebestuur van Schouwen- Duiveland. Het bezwaar richt zich tegen de weigering van gedepu teerde staten een verklaring van geen bezwaar te verlenen voor de uitbreiding van het transportbe drijf van de heer Hendrikse in Kerkwerve. Het toenmalige gemeentebestuur van Middenschouwen had die verkla ring gevraagd. De tweede zitting is 15.30 uur. Eco Vakantie Parks bv in Renesse heeft bezwaar gemaakt tegen de afwijzing van het verzoek aparte bewegwijzering naar het park te krijgen. De laatste zitting is die van 16.00 uur. De heer en mevrouw P. Malcontent in Kloosterzande zijn het niet eens met de beslissing van gedeputeeerde staten over bodemsanering aan de Eisenhowersingel in Kloosterzande. HHHMHHHHMi mmtam

de Faam | 1997 | | pagina 9