Ook voor sporters met een handicap... im Woensdag 15 januari 1997 FAAM - VLISSINGER 15 Dieren Cursus/Onderwijs Depressie - Buro voor vrou wenhulpverlening Artemis begint maandag 3 februari om 9.30 uur een groep voor vrou wen die last hebben van moe heid, moedeloosheid, depressi viteit etc. De groep wordt bege leid door Jeannette Poorter en Rianne Griffioen en komt tien keer bijelkaar. Inlichtingen: 0118 - 642 979. Vivoka - Verschillende vogel en aquariumverenigingen hou den tussen 11 en 19 januari de Vivoka 1997 in de Middelburgse Vleeshal. Tijdens deze show zijn twaalf aquaria en vijftien volières opgesteld die de bezoeker een indruk moeten geven van het houden van vissen en vogels. De nadruk ligt daarbij op de verzor ging van de dieren. Ook Vogel en Egelopvang Midden Zeeland De Mikke is aanwezig. Vivoka 97 is van maandag tot en met vrij dag geopend van 12 tot 21 uur. In het weekend is dat van 10 tot 18 uur. Informatie: 0118 - 626 513. Vijftig Plus Bestuur - Bij de Stichting Wel zijn Ouderen Platteland treedt als gevolg van de gemeentelijke herindeling een nieuw bestuur aan. Het nieuwe bestuur bestaat uit negen personen. Twee hier van worden geleverd door de commissies Welzijn Ouderen, twee door de ouderenbonden. De zorginstellingen en de gemeente Veere zijn eveneens verzocht elk één bestuurslid voor te dragen. Daarnaast worden drie personen op persoonlijke titel benoemd. Ook de advies raad is nieuw binnen de organi satie. Deze is samengesteld uit vertegenwoordigers van alle commissies Welzijn Ouderen. De adviesraad geeft het bestuur gevraagd en ongevraagd advies over alle voor ouderen belangrij ke aangelegenheden. De eerst volgende bestuursvergadering is 15 januari om 9 uur in het kan toor van de stichting in Dom burg. Inlichtingen: 0118 - 583 687. Politiek D66 - De Vlissingse afdeling van D66 houdt vrijdag 17 januari een nieuwjaarsbijeenkomst. De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het Vlissingse Arsenaalcafé. De muzikale omlijsting is in han den van The Old Firm. Raadsvergadering - De nieu we plattelandsgemeente Veere houdt woensdag 15 januari een raadsvergadering. Op de agenda onder meer voorstellen voor een beeldmerk, een gemeentehuis voor de huwelijksvoltrekkingen en het vaststellen van verorde ning die de instelling, taak, samenstelling en bevoegdheid van de vaste adviescommissies regelt. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Koudekerke. RO en verkeer - ,De vaste commissie van advies voor de ruimtelijke ordening en verkeer van de gemeente Vlissingen houdt donderdag 16 januari ëen openbare vergadering in het stadhuis in de Scheldestad. Op de agenda onder meer het voor- bereidingsbesluit bestemmings plan Paauwenburg II Pierson- straat, voorbereidingsbesluit Schoonenburg Dongestraat 78 en een krediet voor de asfalte ring van de P. Krugerstraat twee de fase. De vergadering begint om 19.30. Fotografie en textiel - Poly chrome ^/liddelburg begint deze maand met een aantal cursus sen fotografie 'en schilder- en druktechnieken op textiel. Maan dagavond 20 januari begint de cursus elementaire fotografie, woensdagochtend 22 januari gevolgd door de schilder- en druktechnieken. Inlichtingen: 0118-642 899. Bridge - De Bridge Club Zoute- lande begint binnenkort een cur sus bridge voor beginners. Deze 12-delige cursus wordt gegeven door een bevoegd bridgeleraar. Het is nog niet bekend of de bij eenkomsten op maandag- of woensdagavond worden gehou den. Inlichtingen: 0118 - 552 499 (J. Oomkes). Talen - De Stichting Educatief Toerisme Zeelan Oranjezon begint in februari met cursussen Enge'ls en Duits. Deze bestaan uit twaalf lessen van 75 minuten. Bij voldoende belangstelling worden zowel groepen voor beginners als groepen voor gevorderden gevormd. De nadruk ligt op spreek- en luister vaardigheid en vooral praktische zaken, die van belang zijn bij het ontvangen van gasten of tijdens een verblijf in het buitenland, komen aan de orde. De lessen worden in principe gegeven op woensdagavond, maar ook over dag zijn er mogelijkheden. Inlich tingen en aanmelding: 0118 - 581 507. Poekoelan - Indo American Fighting Arts Zeejand begiat woensdag 15 januari met lessen Poekoelan/zelfverdedigjng. Poe koelan is een Indonesische vechtskunst die het midden houdt tussen Silat en Kung Fu. Poekoelan combineert de funda mental elementen van fysieke beweging, metale alertheid en spiritueel bewustzijn. De vloei ende bewegingen zijn geba seerd op de tijger, de slang en de kraanvogel. In de eerste fase van de training wordt vooral aan dacht besteed aan zelfverdedi ging. Ook basistechnieken, bewegen vanuit de dieren en conditietraining komen aan bod. De lessen zijn iedere woensdag avond tussen 19 en 20.30 uur in de gymzaal aan de Middelburgse Rotterdamsekaai. Creatief - In de loop van januari begint het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming (MlKV) met de uitvoering van haar korte, oriënterende cursus aanbod. Zo zijn er cursussen fla- mëncodansen, architectuurbe schouwing, (toneel)literatuur, schilderen en tekenen voor de jeugd etc. Belangstellenden kun nen tussen 9 en 12 uur bellen: 0118-634 711. Magnetron - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon houdt op de maandagen 3 en 10 februari de cursus 'Gebruik van de (combi-)magne- tron'. De cursus bestaat uit twee lessen van drie uur. Na een korte theoretische inleiding over de basisprincipes van de magnetron is er gelegenheid voor praktische oefening en het proeven van gerechten. Per vier deelnemers is er één magnetron. Inlichtingen en aanmelding: 0118 - 581 507. SNEL GEBOEKT ■üjffri DONDERDAG Van Duyvenvoorde Sport zaal Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Sportzaal van Doornlaan Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. Wijkcentrum Schelde- buurt Vlissingen, klaverjas sen, 19.30 u. De Parel Domburg, kinderbowling- toernooi, 14 u., aanmelden voor 12 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW- uitkering van 10-12 u., tel. 625655. Gemeentehuis Grijpskerke, line dancing, 21 VRIJDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, bingo vanaf 55 jaar, 14.30 u. ZATERDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact- middag, ^15 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. Clubge bouw VTV, bingo met loterij, 20 u. ZONDAG Parkeerplaats Skandia Sau na Vlissingen, ski-trim uur, 10.30 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 16 u. Het Activiteitenhonk Hof Domburg, t-shirt schilderen, 10 u. singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Markt Middelburg, boeken- en verzamelmarkt, 11 u. FNV Zeeland: telefonisch spreekuur ABW-uitkering van 10-12 u., tel. 625655. DINSDAG Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Technika 10, voor meisjes van 10 t/m 12 jaar, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, volksdansen voor echtpa ren, 19.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ont moetingsmiddag, 13.15 u. De Parel Domburg, rondlei ding Kuur- en Beautycen trum, 11.30 u. Speeltuin vereniging De Oude Stad Vlissingen, tafeltennissen, 20 u. WOENSDAG MAANDAG Sporthal Baskenburg Vlis- Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 t/m 8 jaar, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, darten, 19.30 u. De Parel Domburg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spel middag in het zwembad, 14 u. Het Activiteitenhonk Domburg, stoel schilderen, 10 u. Bibliotheek Goes, voorlezen voor kinderen van 5 t/m 8 jaar, 14 u. wist te halen. De wedstrijd staat onder auspiciën van de stichting Motorsport Zeeland. Westhoveloop - Atletiek- en duursportvereniging Dynamica houdt zaterdag 18 januari haar jaarlijkse Westhoveloop. In de bossen en duinen tussen Dom burg en Oostkapelle kan naar keuze een afstand van drie, negen of vijftien kilometer wor den gelopen. De start van de prestatieloop is om 14 uur nabij Kasteel Westhove. Voor iedere deelnemer is er een herinnering. Gezondheid Bewegingsleer - De praktijk voor Chinese geneeskunde M. Rep houdt de zondagen 26 janu ari en 16 maart introductiework- shops Chinese bewegingsleer (tai chi/qigong). Deze bewe- gingslessen zijn bedoeld voor mensen die aan de slag willen om hun eigen gezondheid (zowel fysiek als psychisch) te verbete ren. De bewegingen zijn lang zaam en kunnen uitgevoerd wor den door jong en oud. In China wordt deze kunst tot op zeer hoge leeftijd beoefend. Informa tie en opgave: 0118 - 636 054 (Mieke Rep). Diëten - De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt op maandag 3 februari van 13.30 tot 15.30 uur een introductiemiddag 'Diëten... Methode Montignac'. De intro ductie is bedoeld voor iedereen die gezond, slank en fit wil zijn of juist gezond en veilig wil afval len. De middag is verdeeld in twee blokken: het bekijken van een video over de methode en een praktijkbespreking. De mid dag wordt gehouden in het ZVU- bureau. Inlichtingen en aanmel ding: 0118-634 800. Indoormotocross - Dit week end wordt in de Zeelandhallen in Goes de Indoormotocros gere den. Onderdelen zijn het open Zeeuws kampioenschap indoor op vrijdag en het Nederlands kampioenschap indoor 125 cc op zaterdag. Één van de kansheb bers op de laatste titel is Marco Stallman, die al vele successen Humanitas - Humanitas Zee land houdt op 20 en 27 januari introductiebijeenkomsten over humanisme. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor geïnteresseer den in het humanisme en staan open voor iedereen. Dre deelne mers maken kennis met huma nistische tendensen door de eeuwen heen en met de praktijk van het hedendaags Nederlands humanisme. Inleider is Chris Jis- koot, voorzitter van het Huma nistisch Verbond Walcheren. De eerste bijeenkomst staat in het teken van humanistische stro mingen in de loop van de geschiedenis. De tweede bijeen komst gaat over de belevenis van humanisme in relatie tot anderen. Beide avonden begin nen om 19.30 uur in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Aanmelding en inlichtingen: 0113-221 440. Zeeuwse Delta - In Ontmoe tingscentrum Dauwendaele wordt 18 januari een grote beurs met postzegels, munten, model treinen, miniatuurauto's, ansicht kaarten, bankbiljetten etc. gehouden. Deze wordt georgani seerd door filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta. De beurs begint om 10 uur en duurt tot 16 uur. Agro-activiteiten - In en rond het gebouw van Groen College Goes is zaterdag 15 februari een open dag en een 3gro-activitei- tenmarkt. Zeeuwse onderne mers, bedrijven en instellingen die actief zijn in en voor de agra rische sector, presenteren hier hun producten, diensten of ideeën. Wie ook een stand wil vullen kan zich opgeven bij Ineke van der Male: 0113-272 261. Snuffelmarkt - In de Vlissing se sporthal Baskensburg wordt zaterdag 18 januari een groots opgezette snuffelmarkt gehou den. Verzamelaars van postze gels, munten, dinky toys enzo voort kunnen op deze snuffel markt ruimschoots aan hun trek ken komen. De volgende mark ten in Baskensburg zijn op 15 februari, 22 maart en 19 april. Wie zelf een kraam wil inrichten, kan deze reserveren bij organisa tiebureau Zuid-West-Nederland in Goes. Inlichtingen: 0113 - 220 107. Lezingen Gentherapie - Gentherapie is een nieuwe vorm van genees kunde die zich jaren heeft ont wikkeld van een onderzoeksge bied naar een richting van onder zoek die nu het stadium van de preklinische en soms klinische trials heeft bereikt. Gentherapie stelt zich ten doel om door mid del van introductie van genetisch materiaal in patientcellen de gevolgen van genetische defec ten of van bepaalde infectieziek ten op te heffen. Hiermee intro duceert de gentherapie een nieuwe geneeswijze die tot stand komt in een nauwe samenwerking met clinici en moleculair-biologen. Prof. dr. A.J. van der Eb, verbonden aan de Rijksuniversiteit in Leiden, geeft 24 januari een lezing over dit onderwerp in de Zeeuwse Bibliotheek voor het Middel burgs Natuurkundig Gezelschap. Deze lezing begint om 20 uur. Allerlei Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is tot 1 februari de expositie Beelden van het Licht te zien. In samenhang met deze tentoon stelling geeft Clara J.M. Sloet van Oldruitenborgh de lezing 'Wat is de Graal'. Deze lezing wordt eveneens gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek, op vrijdag 24 januari om 19.30 uur. Regiokantoor CNV - Dit jaar gaat het CNV de leden meer diensten aanbieden in de directe woonomgeving, zoals advies over belastingzaken, het aanvra gen van subsidies, het invullen van formulieren, juridisch advies met betrekking tot erfrecht, geschillen in medische kwesties etc. Om dit te-kunnen doen is afgelopen vrijdag in Goes een nieuw regiokantoor geopend. Naast dit kantoor komen er in Zeeland drie regio's waar leden directe aanspreekpunten vinden. Deze regio's zijn Zeeuws-Vlaan- deren, Walcheren, en Rondom de Oosterschelde (Schouwen, Tholen en de Bevelanden). Oud-militairen - De Vereni ging Oud Militairen Indiëgangers (VOMI) behartigt de belangen van de 130.000 Nederlandse militairen die door de regering zijn uitgezonden naar het voor malig Nederlands Indië en Nieuw-Guinea. Om de contacten tussen de oud militairen te ver sterken houdt de vereniging elk jaar een aantal contactmiddagen in de wintermaanden. Zo is er dinsdag 28 januari een middag in Ons Huis in Meliskerke. Dinsdag 25 februari staat De Spinne in Goés in het teken van de oud militairen. Alle oud Indiëgangers zijn welkom. Klederdracht - Tiny Polder man van de Heemkundige Kring Walcheren schetst woensdag 22 januari de ontwikkeling van het. Zeeuwse kostuum door de eeu wen heen. Onder de titel De tijd geest van het Zeeuwse kostuum presenteert ze voorbeelden uit de Westeuropese kostuumge schiedenis, waaruit blijkt dat de klederdracht uit de kustprovincie in wezen geen hoerendracht is, maar direct afstamt van de Hol landse mode van de gegoede 'burgerij. Pianiste Henriëtte Has- hem speelt composities uit de getoonde stijlperioden. De avond begint om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. organisaties. Een eventuele voordracht moet behalve de naam ook de redenen omvatten waarom iemand in aanmerking komt voor de onderscheiding. Personen of instellingen die genomineerd worden, moeten een bijzondere culturele presta tie hebben geleverd. Alle vor men van cultuur komen in aan merking, zowel op amateur als op professioneel niveau^ Revalidatiearts - De stichting Revalidatie-Geneeskunde Zee land heeft een nieuwe revalida tiearts aangetrokken. R.F. Pan- galila uit Rotterdam zal voortaan in het revalidatiecentrum werken ten behoeve van kinderen uit Reigerbos in Goes. Pangalila volgt R. Keijser op. Borstvoeding - La Leche League Nederland houdt woens dag 15 januari een informatiebij eenkomst over borstvoeding. Deze bijeenkomst begint om 20 uur aan de Vuurtoren 15 in Mid delburg. Aanstaande moeders of moeders met baby kunnen dan meer te weten komen over de voordelen van het geven van borstvoeding. Informatie: 0118 - 593 156. Gevonden Oranje boei - Bij de Vlissingse politie zijn in de periode van 6 december tot en met 5 januari de volgende voorwerpen aange geven: een zilveren armband, drie goud en doublé armbanden, een bankpas, een bruine heren portemonnee met inhoud, zilve ren kinderbestek, een bril, een zwart fototoestel, ccn notitie boekje, een rode muts, een brui ne pet, een grijs horloge, een rode kater, diverse handschoe nen, een boxershort in verpak king, een witte wollen sjaal, een oranje boei, Toyoto en Volvo- wieldoppen, diverse fietsen, por temonnees, sleutels en sleutel bossen, een bruin babyslofje, een zilveren schakelarmband, een beige knuffelkonijn, een wit en een bruin knuffelbeertje, een fietstas met een regenjas en blauwe wanten erin. Verloren voorwerpen kunnen binnen drie maanden tijdens kantooruren worden opgehaald op het politie bureau in Vlissingen. Tegelknipper - Op het Middel burgse politiebureau zijn in de periode van 6 december 1996 tot en met 5 jangari 1997 de vol gende voorwerpen aangegeven: een zwarte fietspomp, een zilve ren schakelarmband, zeven wit te kussens van 30 x 30 cm, een tegelknipper, diverse hand schoenen, een zwarte zonnebril op sterkte, een Ray-Ban zonne bril in zwart etuitje, een goud kleurig en een zwart dameshor loge, een blauwe spaarcard, diverse portemonnees, een don kerblauw/witte haarband, een groene legerjas, een zwarte leren jas, diverse fietsen, een gouden trouwring, diverse sleu tels en sleutelbossen, een brui ne speelgoedbeer, een gele handdoek, twee strippenkaar ten, een gouden broche (panter met steentjes), een bruine dek bedovertrek, een gouden arm band met dunne schakels, een gastank, twee witte gehoorbe- schermers van het merk Oris, blauwe kinderportemonnee met groene rand en dino erop en een zwart horloge van het merk Zil verster. Verloren voorwerpen kunnen worden afgehaald op het politiebureau in Middelburg. De voorwerpen worden maximaal drie maanden bewaard. Culturele prijs - Wie een kan didaat weet voor de Culturele Prijs Goes, kan deze nog tot 1 februari voordragen bij de Cultu rele Raad Goes. De lijst met genomineerde kandidaten telt reeds negentien personen en Wet Voorzieningen Gehandicapten IflAATSCHAPPELIJKE 1 ZORG Jg- WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: A.E. de Bruyn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opgave ontvan gen. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10: M. van der Poll en 19 uur: A. Spaans. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Lukasse (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J. Ytsma, 14.30 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P.A. den Braanker, 14.30 uur: P.A. den Braanker (in de Geref. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A. Spaans. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo.: 10 uur: gezamenlijke jeugddienst in Hervormde kerk. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: P.L. de Schipper. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. ,19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam, C. Ste ging en A. Duvekot-Bimmel. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se en W.A. v.d. Berg. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Ppuluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35: Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, -Vrijlandstraat 98. Zo. 10 uur: dienst,-14 uur: cutiel en Francais, pastor: Jean Zuwato. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H. Kip, 19 uur: A.C. den Hollander (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.H. Kip (in de Zionskerk), 19 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul (bijbellezing). Zo. 9.30 en 15 uur: H. Raul. MELISKERKE RITTHEM Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: M. Slabbekoorn. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: dienst in Concert- en Gehoorzaal. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Ke/L Hofpleinkerk. Zo. 10 uur: zie Evengelisch-Lutherse Gemeente en Koorkerk, 14.30 uur: A.C. Verweij. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 10 uur: W.E. Grosser en P. Pau- lus. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 10 uur: Zie de Hoeksteen en de Mor genster. De Morgenster. Zo. 10 uur: G.J.Smit, J. Engelgeer en J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpel huisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk). Zo. 10 en 17 uur: L. Wüllschleger. Oostkerk (in Concert- en GehoorzaalZo. 10 uur: A.F.A.M. Hummelen-Ypma, M.C. Postema en A.C. Verwe ij. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrikse en W.A. v.d. Berg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30: H. Mostert, 16.30 uur: J.J. Bur ger. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 17 uur: H. Koetsveld (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin, 17 uur: H. Koetsveld. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat2. Zo. 9.30 uur: G.F. Overweg, 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo.: geen dienst. Petruskerk. Zo. 9.30 uur. A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Reede. Zo. 19 uur: A.G. Baas. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: C. van Rosmalen en N.H.J.E. Boomer. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dish'oeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Za. 18 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. "Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Van Riet, 19 uur: Steging en Vader. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: G. Prakken. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgénster'. Dr. Stavermanstraat 61. Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke eerste, derde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Pennekamp, 17 uur: A.E. de Bruijn (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: G. Pennekamp^ uur: A.E. de Bruijn. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11. Zo. 9.30 uur: geen opgave, 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 10 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Moria'), 19 uur: Van der Poll. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Se roos kerke, tel. 591212. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 581271. West- en Midden-Walcheren: Zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zatefdag en zondag: H. Steunenberg, Wes terbaan 18, West-Souburgi tel. 460104. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN ST. LAURENS ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: P.H. Zaadstra, 17 uur: J.S. Koops. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: Oecumenische dienst. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: dienst in Kanaal straatkerk, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke tweede en vierde zaterdag van de maand 10.30 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: v. Teijlingen. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za.: 9.30 uur: ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. VEERE Samen-op-weg-kerk. Kaai. Zo. 10 uur: J. van Veen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 uur: J. van der Wal, 16.30 uur: J. Oosterbroek. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: dienst in Petruskerk. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 16 januari t/m wo. 22 januari HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: R.Rl Lankhorst, Seisweg 29, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 639933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 464633. Zondag tot 24 uur: A.A.M. Termeer en F. van den Berg, Rosenburg- laan 1, tel. 465253. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bemhardstraat 2, Arnemuiden tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, tel. 627664. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek vSouburgC. van Perestraat 1, tel. 461593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 637077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis- dieren): Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dagavond: J. van Dam, tel. 583607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehuip. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775

de Faam | 1997 | | pagina 15