Ontmoetingsplek voor jeugd en jongeren in Vlissingen Heavy metal in Midgard Een boek op maat Solotoneel in Vestzaktheater De Zeeuwse Belofte Woensdag 15 januari 1997 FAAM - VLISSINGER 16 JANUARI T/M 22 JANUARI IN MIDDEN ZEELAND In Vlissingen is vorige week het JOP (Jeugd en jongeren Ontmoetings Plek) geopend in het welzijnscentrum aan de Adriaan Coortelaan. Jongerenwerker Geert van Enckevort: „Wij wil len jongeren in de leeftijd van dertien tot twin tig jaar van de straat afhalen en ze een plek aan bieden waar ze zich kunnen ontspannen en even op adem kunnen komen". Om dat te bereiken zijn er in het JOP een tafelvoetbalspel, een spelcomputer en een video geïnstalleerd. Ook wor den er in de toekomst verschil lende discussiegroepen gehouden. Deze staan onder leiding van een ambulant jon gerenwerker. „Het gaat vaak om jongeren met totaal ver schillende achtergronden en culturen. Door de discussie groepen probeer ik ze te betrekken bij wat er in de samenleving gebeurt", aldus Van Enckevort. Het JOP draait eigenlijk al sinds 21 oktober. Robby van Zweeden is vrijwilliger bij het JOP. „Vanaf het begin is het steeds erg druk geweest. Gemiddeld komen er bijna zeventig jongeren per dag over de vloer. Erg veel activi teiten hebben we nog niet georganiseerd, maar daar komt nu verandering in. Zo gaan we het einde van de ramadan, de vastentijd voor moslims, vieren met een sui kerfeest. Ook willen we iets met muziek doen. We denken aan jamsessies, het samen stellen van een huisband en muzieklessen voor jongeren", vertelt hij. Het JOP is van woensdag tot en met zaterdag geopend van 13 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 22.30 uur. Op zondag is het gebouw van 13 tot 17.30 uur Heen en weer geslingerd tussen gereformeerde starheid en een Grieks temperament gaat een geadopteerde jongen op zoek naar zijn verleden en daarmee naar zijn identiteit. Is hij nu een Nederlandse Griek of een Griekse Nederlander? Dat is in het kort de rode draad van de voorstel ling Spiros, die vrijdag 17 januari is te zien in het Vlissingse Vestzaktheater. De Grieks/Nederlandse acteur Timon Moll vertelt in Spiros zijn indringende verhaal. De autobiografische schets, geschreven door Marleen Baart en geregisseerd door Bruun Kuijt, gaat over de con frontatie van twee los verbon den levens en twee culturen. Twee musici geven met accor deon en bouzouki kleur en inhoud aan de verschillen. Ook nemen zij deel aan de voorstelling. Timon Moll vervult de ver schillende hoofdrollen, maar stapt ook regelmatig uit de scène om het publiek per soonlijk verslag te doen van zijn ervaringen. Het eindresul taat is een bijzonder avondje solotoneel met de nodige hila rische en ontroerende momenten. Muzikaal Zeeland kan zich weer op maken voor een nieuwe editie van het Zeeuwse popconcours De Zeeuwse Belofte. Tot 15 januari kunnen bands uit Zeeland zich opgeven. De winnaar is verzekerd van een plaats in de finale van de Grote Prijs van Neder land. Bands die mee willen dingen naar De Zeeuwse Belof te kunnen zich opgeven bij de stichting Popmuziek Zeeland in Middelburg. Na een voorselectie op basis van een demo-bandje zijn er tussen 14 maart en 12 april de eerste optredens. De finale vindt plaats in Podium 't Beest in Goes, op 12 april. Net als in vori ge edities heeft ook het publiek een stem bij de uit eindelijke beslissing. In het Middelburgse jongerencentrum Midgard treedt zaterdag de Duitse metalband Exhuma- tor op. De Zeeuws-Vlaamse powermetal-forma- tie Paralysis warmt het publiek vast op voor dit concert. Exhumator ontstond in 1991, toen vijf jonge muzikanten bij- elkaar kwamen om de door velen doodgewaande heavy metal een nieuwe impuls te geven. In maart '95 verscheen de eerste cd van het vijftal, getiteld 'Die for whatever but...' Vorige zomer werd de tweede cd uitgebracht. De Zeeuws-Vlaamse groep Paralysis bestaat sinds 1987. Twee maanden na de oprich ting kwam de eerste demo 'In state of shock' van de band uit, een jaar later gevolgd door de tweede demo 'Trivial round of life'. Daarna volgden nog drie cd's, waarvan de laatste - 'Wonderland' - uit 1996 stamt. De optredens in het Middel burgse jongerencentrum aan de Kuiperspoort beginnen om 21 uur. Veel kinderen in groep 3 beginnen rond deze tijd echt te lezen. In groep 4 kunnen ze al goed met een boek overweg. Maar er zijn ook kinderen, waarvoor dat in groep 5 en zelfs in 6 nog moeite kost. Toch is er voor elk kind een boek. Op maat. KINDERBOEKEN Margreet Meulmeester Eenvoudige boekjes met een leuk verhaal en voorzien van kleurrijke illustraties op elke pagina, zo kun je de serie Hoera, ik kan lezen beschrijven. Een prima serie voor jonge lezers, met al meer dan twintig uitgaven. Een winters boek in deze serie is Albert is verdwaald van Wilfram Hanel, geïllus treerd door Alex de Wolf. Albert is anders dan de ande re kinderen. Echt een dro mer. Hij mag nooit meedoen met voetballen. Dat vindt hij niet erg, want hij gaat er lie ver zelf op uit. Bijvoorbeeld op zoek naar de lente aan de overkant van de rivier. Helaas is het ook daar nog volop winter en Alex ver dwaalt in de sneeuw. Geluk kig wordt hij gevonden en naar oude Jasper gebracht, die als zonderling bekend staat. Als dat maar goed afloopt... Voor kinderen die op jonge leeftijd al heel goed kunnen lezen verscheen bij uitge verij Zwijsen enkele jaren geleden de serie 'Bolleboos'. Inmiddels kwam daar Bolle boos plus bij; nog een tik keltje moeilijker, maar inhou delijk afgestemd op zeven- a achtjarigen. De series wer den geschreven door auteurs, die inmiddels hun sporen al ruimschoots ver diend hebben. Lieneke Dijk- zeul schreef in deze serie De kameel met heimwee. Roze marijn vindt op zolder een oude spiegel, waarmee ze vier wensen kan doen. Haar eerste wens is een reisje naar Egypte. Vervolgens wil ze terug naar huis, maar niet zonder kameel. Ook dat lukt. Toet, zoals ze de kameel noemt, veroorzaakt heel wat moeilijkheden, vooral als hij heimwee krijgt. Gelukkig heeft ze dan nog één wens over... Ook De fietsendief van Henk Hokke hoort thuis in deze reeks. Dennis gaat met zijn buurmeisje Jolanda op zoek naar de gestolen fiets van zijn moeder. Na veel speurwerk vinden ze hem. Dan blijkt dat deze fiets hele maal niet van z'n moeder is. Nu zijn ze zelf dieven... Voor een aantal oudere kin deren blijft lezen moeilijk. Ze lezen noodgedwongen boe ken, die inhoudelijk veel te gemakkelijk zijn. Dat is niet nodig. Zij kunnen boeken op maat vinden in de Zoeklicht serie. Er zijn verschillende thema's. Hou je van span ning, dan neem je één van de negen thrillers. En droom je graag weg, dan zijn er negen boeken in de serie 'verliefd'. Illustratie van Gertie Jaquet uit De fietsendief. Lieneke Dijkzeul schreef in deze laatste serie De ogen van Rosa. Als Roei van paardrijles komt, ziet hij een slecht verzorgd paard in de berm staan. Hij verzorgt het en wordt daarbij geholpen door Kim. Als ze erachter komen dat Rosa, zoals Roel het paard genoemd heeft, door de eigenaar mishandeld wordt, besluiten ze in te grij pen. Ze ontvoeren Rosa en zorgen dat het er weer hele maal bovenop komt. Pas dan merkt Roel, dat ook Kim wel heel bijzonder is. Een boek op maat is in deze tijd ook een echt winterboek. Daarom kort enkele winterse prentenboeken: In Kipper in de sneeuw geniet het hond je Kipper met zijn vriendje Tijger van het spelen in de sneeuw. Ze rollen om de beurt van de berg af en bren gen genoeg sneeuw naar beneden om een grote sneeuwhond te maken. Meneer Bezem en Meneer Bril zijn twee prachtige sneeuwmannen. De één met een bezem, de ander met een bril. Maar wie is nu de mooi ste? Daar maken ze zo'n ruzie over, dat van beiden niets méér overblijft dan een kale sneeuwman. Hoog tijd om het weer goed te maken. Een boek met prachtige illustra ties. De roze poolhaas is te ijdel om zijn witte pakje aan te trekken, ondanks alle waar schuwingen, dat ze anders een prooi is voor de beren. Ze kleedt zich in een roze pakje en denkt dat iedereen jaloers op haar is. Maar dan blijkt, dat alle anderen gelijk hadden en noodgedwongen raakt ze haar roze outfit stuk je bij beetje kwijt. In Kleine ijsbeer weet jij de weg? komt Lars een ver dwaald streepbeest tegen. Hij besluit het Tijgertje terug te brengen naar huis, maar dat is moeilijker dan hij dacht. Gelukkig vinden ze vader en moeder Tijger terug. En vader Tijger zorgt ervoor, dat ook Lars weer veilig thuis komt. Serie Hoera, ik kan lezen, uitgeverij De Vier Windstreken, Voorschoten, 9,90 per deel. Serie Bolleboos plus, uit geverij Zwijsen, Tilburg, 17,50 per deel. Serie Zoeklicht, uitgeverij Zwijsen, 17,50 per deel. Kipper in de sneeuw door Mick Inkpen, uitg. van Reemst, Houten, 22,90 Meneer Bezem en Meneer Bril door Hanspe ter Schmid, uitg. Lannoo, Tielt (België), 23,50 De roze poolhaas door Ken Brown en Jeannne Willis, uitg. Altamira Jeugd, Amsterdam, 22,50 Kleine ijsbeer, weet jij de weg? door Hans de Beer, uitg. De Vier Wind streken, 24,90 ARNEMUIDEN Atelier Ludmila Kalmaeva, Tuindorp 5, Ludmila Kalmaeva, schilderijen, portretten en pos ters. Geopend na tel. afspraak 0118-603469. GOES Kunstuitleen De Bevelanden, Wijngaardstraat 3, Zeeuwse kun stenaars, diverse werken. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Graeme Marsden, 'Te zien: Museum'. Hema, Klokstraat 11, Graeme Marsden, 'Te zien: Warenhuis'. Station, Stationsplein, Graeme Marsden, 'Te zien: Stationsge bouw'. Oosterscheldeziekenhuis, 's- Gravenpolderseweg 114, 21 kun stenaars, 'Honderd gulden expo sitie'. Stadskantoor, Oostsingel 2, diverse Goese kunstenaars en leden van de Stichting Goese Kunstmarkt, diverse werken. Galerie van den Berge, Wijn gaardstraat 3, Roel Achterberg, nieuwe schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Veerweg 37, Lydia Klop-Steendijk, aqua rellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. van af 17 uur. KATTEN DUKE Galerie Nona, Dorpsstraat 23- 25, llona Schmit, naïeve schilde rijen. Geopend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Vlas- markt 7-9, Maurice en Saskia Göth, tekeningen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 0118-629419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, tel. 0118-616323, staal- en touwplastieken, ge opend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Spitsbergen, Koren dijk 46, Jaap Heuvingh, beelden. Kapper Henk v.d. Veen, Korte Noordstraat 6, David Heijgelaar, gemengde technieken. Classical Chambers, Dam plein 21, Annie van Wingerden- Monen, aquarellen, sfeerland schappen, en bloemen. Galerie 'T', Turfkaai 25/27, Juul Kortekaas, schilderijen en ruim- telijkwerk in diverse materialen. Corrie Hagenaars, paverpols, beelden van polymeer. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Jaap Klein; reisfo tografie. Karin Birkenfeld; foto grafie. Cora de Looff; fotografie. Conny Bouwman; aquarellen. Geopend op werkdagen van 10- 16 uur. Galerie Veurink, Vlissingse- straat 14, Philip Veurink, acryl op papier. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, Barbara Jean, fotosequentie 'Fata morgana'. Hotel Arneville, Buitenrust straat 22, Ria Ruedisueli, beel den. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, J. Dingemanse, fototentoonstelling 'Door het oog van J. Dingemanse'. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, Rüth Kübler, expo sitie 'beelden van het licht'. Zeeuwse Bibliotheek, Kou steensedijk 7, cursisten MIKV, tentoonstelling intuïtief schilde ren. Galerie 't Haentje te Paart', Spanjaardstraat 19, Lia van Leeuwen; grafiek. Monique van de Ven; keramiek. Geopend do., za. en zo. van 14-16.30 uur. Rabobank, Lange Geere 3, Tru dy Rijnberg, aquarellen en pen tekeningen. Concert- en Gehoorzaal, Sin gelstraat 13, leden van 't Zeeuws-Palet, diverse werken. COC-Café Goudwaard, Lange Noordstraat 52, Teunis Hol, foto expositie 'Op lokatie'. Geopend ma. t/m vr. 21-24 uur, za. 21-2 uur en zo. 15-17.30 en 21-24 uur. Restaurant de Burght van Antwerpen, Turfkaai 3, Lies Beyerinck, pentekeningen. NEELTJEJANS Delta Expo, Windenergie, ten toonstelling windenergie. Dage lijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, Wafer', expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Topshuis, Trechter 5, kunstproject Fra mework Invitation. OOSTKAPELLE Toeristisch Centrum Oranje zon, Schoolstraat 4, Jan de Koning, aquarellen van Walcher- se zeegezichten, landschappen en stillevens, inktschilderijen van een Afrikaan en een oude man. VRIJDAG 17 JANUARI Stadsschouwburg, Middel burg; Urbanus, 'Hiep hiep rahoe', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; Timon Mol en twee musici, 'Spi ros', 20.15 uur. Podium 't Beest, Goes; Theatergroep Malpertuis, 'Uit liefde voor Marie Salat', 20.30 uur. De Piek, Vlissingen; Super sessie met bekende Zeeuwse muzikanten, 21 uur. Arsenaalcafé, Vlissingen; The Old Firm, 19.30 uur. Nachtcafé Electro, Middel burg; Post Sessieband, 23.30 uur. ZATERDAG 18 JANUARI Koorkerk, Middelburg; Orgel concert Leen de Broekert, 20 uur. Leen de Broekert. Stadsschouwburg, Middel burg; Urbanus, 'Hiep hiep rahoe', 20 uur. Vestzaktheater, Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, 'Kras', 20.30 uur. Kloveniersdoelen, Middel burg; Magpie Music Dance Compagny, 20.30 uur. Podium 't Beest, Goes; Stress-swingparty, 21 uur. De Piek, Vlissingen; Airia, 22 uur. Midgard, Middelburg;. Exhu mator en Paralysis, 21 uur. ZONDAG 19 JANUARI Arsenaaltheater, Vlissingen; Lon John Hunter Ray Sharpe, 15 uur. DINSDAG 21 JANUARI Grote Kerk, Goes; Carillon concert Sjoerd Tamminga, 13.30 uur. Stadsschouwburg, Middel burg; Theater Antigone, 'De ker sentuin', 20 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Mid delburg; Literaire lezing door prof. dr. Maarten van Buuren, 'Baudelaire', 20 uur. WOENSDAG 22 JANUARI Ambachtscentrum, Goes; Poppentheater Sim Bolus, 'Naar dromenland', 14 uur. Prins van Oranje, Goes; De Jeugdkomedie Amsterdam, 'Feest', 15 uur. glaswerk. Catrien van Sparren- tak-Geschiere; olieverfschilderij en. Geopend tijdens kantooru ren. Watertoren, Harry van de Vliet; installatie reinwaterkelder. Arie Berkulin; beelden. Piet Diele- man; schilderijen. Henric Bor- sten; videoproject en Wido Blok land; sculpturen. 'De Selektie VIII'. Omroep Zeeland, Kanaalstraat 64, Kees van der Vossen, acryl op aluminium en tempera op papier. Geopend op werkdagen van 14-16 uur. VEERE Stadhuis, Kerkstraat 7, 'Vond sten in Vee re'. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, leven de reptielen, amfibieën en insek- ten, dagelijks geopend van 14- 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Galerie Hannelore Meyaard, Hendrikstraat 8, Roger Raveel, Lotti van der Gaag, Frank C. Hau- ser, Olga Weststrate, Lidy Hoe- waer en Hans Verhagen, diverse werken. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2, Ludmila Kalmaeva, dagboek aantekenin gen '100 naakten' (aquarel), (t/m 17 januari). Notariskantoor Sauer en Oonk, Badhuisstraat 181, Carta van Hoek, 'Vrouwen van Thai land'. Altena Interieur Design, Scheldestraat 29, (Kiek Artistiek), A.H.J.M. Riemslag; olieverf- en pastelschilderijen. Y. Dollé-Gij- zelaar; keramische tuinbeelden en perspex objecten. Bellamy 19, Bei Ning, Buren: olieverf op Belgisch linnen. Boe ken: houten boeken met inhoud. Dependance Watertoren, Coosje Buskenstraat 200, De Selektie VIII, Gust Romijn. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. OOST-SOUBURG WOLPHAARTSDIJK De Zoute Viever, Dongestraat 1, J. Overdulve; oud en nieuw Galerie Jan Boer, Aardebolle- weg 5, Jan Boer, olieverven. DONDERDAG 16 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wibes Club' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 20 uur. 't Beest Goes, 'Trainspotting' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Fargo' 20.30 uur. VRIJDAG 17 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Trainspotting' 20.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'The Last Supper' 19.30 uur. 'Fargo' 22 uur. ZATERDAG 18 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'The Hunchback of the Notre Dame' 14 uur. 'Jack' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Fargo' 19.30 uur. 'The Last Supper' 22 uur. ZONDAG 19 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 14,19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Fargo' 20.30 uur. MAANDAG 20 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Papa is op Zakenreis (Films du Paradis)' 20.30 uur. DINSDAG 21 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, "The Last Supper' 20.30 uur. WOENSDAG 22 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'Ran som' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'First Wives Club' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Evita' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Jack' 14 en 20 uur. Grand Theater Goes, 'Day light' 20 uur. Schuttershoftheater Mid delburg, 'Fargo" 20.30 uur. ZATERDAG 18 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mathilda' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pinokkio' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. ZONDAG 19 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mathilda' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pinokkio' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. WOENSDAG 22 JANUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Mathilda' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Pinokkio' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' 14 uur. In het JOP in Vlissingen kunnen jongeren even op adem komen en zich ontspannen. FOTO ANDA VAN PIET Exhumator.

de Faam | 1997 | | pagina 13