-K ±70 gegarandeerde occasions. Het voorjaar in huis AANBIEDINGEN. PAAUWE OPRUIMING VAN ONZE^ WINTERCOLLECTIE Nieuw binnen: Walcherse ondernemersverenigingen bundelen krachten Uw avondwinkel gaat 's morgens vroeg afopen. Mavo 3-leerlingen doen mee aan leesquiz bibliotheken Milieuvriendelijk tuinieren CURSUS CAFéBEDRIJF EN ÓO ANDERE HORECA OPLEIDINGEN al v.a. f LL,20 per mnd ilEÏB ERKEND An american dream? KLESTEX STOFFEN GOED - GOEDKOOP - MODIEUS vanaf per meter diverse prijsklassen BOVAG garantie diverse financieringsmogelijkheden Autobedrijf Laat V fet SM avfonjcU Van Strien Woensdag 15 januari 1997 FAAM - VLISSINGER Nu de gemeentelijke herindeling van het Wal cherse platteland een feit is gaan ook de onder nemersverenigingen van de gefuseerde dorps kernen samenwerken. Acht ondernemersver enigingen hebben de handen ineen geslagen en hun krachten gebundeld in de Federatie Onder nemersverenigingen gemeente Veere. Volgen de maand wordt de federatie officieel opgericht. Toekomstig voorzitter van de federatie is J.A. Bouterse uit Serooskerke. Al een jaar geleden zijn de eer ste contacten gelegd tussen de ondernemersverenigingen van Westkapelle, Koudekerke, Domburg, Vrouwenpolder, Veere, Serooskerke, Zoutelan- de en Oostkapelle. Om ervoor te zorgen dat de nieuwe gemeente niet met acht maar met één gesprekspartner zaken moet doen hebben de verenigingen besloten om een overkoepelende federatie op te richten. „De verschillende onderne mersverenigingen blijven zelf standig bestaan", vertelt J.A. Bouterse, die op de nominatie staat om voorzitter van de federatie te worden. „Het is alleen makkelijk dat onze geza menlijke belangen door één spreekbuis worden behar tigd". De officiële naam van de fede ratie is, net als de naam van de nieuwe plattelandsgemeente op Walcheren, nog niet bekend. „We weten nog niet hoe de nieuwe gemeente gaat heten dus houden we het voorlopig even op Federatie Ondernemersverenigingen gemeente Veere", aldus Bou terse. De federatie heeft inmid dels ook al de eerste gesprek ken met de nieuwe gemeente gevoerd. Bouterse: „De nieuwe wethou der staat positief tegenover de federatie. Een van onze wen sen is dat er bij de gemeente voor ons een speciaal aan spreekpunt komt. Voorheen was het zo dat we bijvoorbeeld voor een vergunning bij wel zes of zeven verschillende afdelingen moesten aanklop pen. We hopen dat de gemeente het zo gaat regelen Bij ons heeft u werkelijk alle tijd voor uw boodschappen. Rustig winkelen na een lange dag. Of nog even een snelle boodschap voor late trek of onverwachte visite. Het kan allemaal! Maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Zaterdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Dus elke avond koopavond en een lekker lange zaterdag Albert Heijn Miro Center Vlissingen: 1200 gratis parkeerplaatsen. J.A. Bouterse, toekomstig voorzitter van de Federatie Ondernemersverenigingen gemeente Veere. dat we in het vervolg maar naar één ambtenaar hoeven die het intern verder voor ons regelt". De ondernemersverenigingen die deel van de federatie uit maken hebben een grote ach terban. „De meeste onderne mers zijn lid van een plaatselij ke vereniging", vertelt Bouter se. „Vroeger was het zo dat De Christelijke Scho lengemeenschap Wal cheren en de Scholen gemeenschap Schel- demond zijn de Wal cherse deelnemers aan het project Blauwbil- gorgel voor leerlingen vam Mavo 3. Het project beoogt de leerlin gen in contact te brengen met allerlei facetten van boeken en schrijven. Dat gebeurt in de vorm van een quiz tussen twee Zeeuwse scholen die live wordt uigezonden op Omroep Zeeland. De eerste uitzending staat voor maandag 27 januari op het programma. Roos, het samenwerkingsver band van regionale omroepen in Nederland, en de Stichting Provinciale Bibliotheek Centra les hebben het initiatief geno men voor het leesbevorde ringsproject. De Stichting Lezen ondersteunt het met. subsidie van het ministerie van OCW. De openbare biblio theken zijn nauw betrokken bij het project en verzorgen lees materiaal. Het project krijgt vorm door een scholierenquiz tijdens een programma van Omroep Zee land. De voorbereidingen wor den op school gedaan. De Zeeuwse Bibliotheek verzorgt drie weken voor de uitzending het leesvoer en ander materi aal dat van belang kan zijn. Tij dens de uitzending spelen twee klassen, al of niet van dezelfde school, tegen elkaar. De eerste ronde wordt ge speeld in acht radio-uitzendin gen. Halve finales en finale volgen. Half mei is bekend welke school het meeste lees- talent heeft. Tijdens de quiz worden vragen gesteld over informatieve boe- j ken en literatuur. Elke klas die meedoet maakt een gedicht dat tijdens de uitzending wordt j voorgelezen. Ook worden ac- tualiteitsvragen over het nieuws van afgelopen week gesteld. De klas krijgt daarvoor 1 kranten toegezonden. Ook de i docent wordt met vragen j bestookt over actueel nieuws i in de docentenquiz. De uitzen- j ding wordt opgenomen in de i openbare bibliotheek op de 1 maandag tussen 16 en 17 uur. j De CSW is als eerste aan de beurt op maandag 27 januari tussen 16 en 17 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Schelde- mond-leerljngen zetten hun beste beentje voor tijdens de uitzending een week later (3 februari) vanuit de bibliotheek in Vlissingen. hoofdzakelijk winkeliers lid waren van een vereniging maar nu zijn we er nadrukkelijk voor alle ondernemers". Bou terse, die zelf een administra tiekantoor in Serooskerke heeft, voorziet veel werk voor de nieuwe federatie. Bouterse: „Er moet dit jaar nog veel geregeld worden. Verge lijk het maar met wat er in Europa gebeurd. Er moet een heleboel op elkaar afgestemd worden zoals de tarieven van toeristenbelasting en de zon dagopenstelling. Voorheen was dat op ieder dorp anders geregeld maar nu moet er één beleid komen". Samenwerking tussen de Bedrijfsmilieudienst Zee land en de Nederlandse Vereniging van Tuincentra heeft er toe geleid dat tuincentra dit voorjaar de kans krijgen om deel te nemen aan een milieuzorgproject. Het is de bedoeling dat de tuincentra op een econo misch verantwoorde wijze preventief en besparend gaan werken op basis van milieudoorlichting. De ondernemer zelf wordt persoonlijk begeleid,. Deelnemende bedrijven, het ministerie en de provin cie Zeeland betalen het project. Het ministerie van Volksgezondheid, ruimtelijke ordening en milieu begint nadat de ervaringen van het project zijn gebundeld met een voorlichtingsproject met het the ma milieuvriendelijk tuinieren. De vereniging van tuincentra en de provinciale milieudienst benaderen bedrijven daarvoor. Bollen hoeven niet persé in de volle grond geplant te worden; ook in een pot kunnen ze gemakkelijk gekweekt worden. Kasten, tafels, stoelen, fauteuils. Oneindig gevarieerd. Ze hebben een atmosfeer van gesettelde pioniers. Amerikaanse geschiedenis en een erfenis van traditioneel vakmanschap tekenen zich in de degelijkheid en nostalgie "an meubelen van Bob Timbcrlake. Als ze niet uit Amerika kwamen zou je ze een stoere Kuropese geschiedenis toedichten. essen in Ncdclant/ Zlctl Cn tc koop. In ZeeV^0' o&ituwe.' v\\ 1 12000mr showroom Marconistraat 15. Goes Tel. 0113-220840 Studenten van het Flo- rens College in Aals meer demonstreren vrijdag 17 en zaterdag 18 januari de mogelijk heden van bollen-op- pot bij de Koudekerkse intratuin-vestiging. Naast bekende bollen-op-pot zoals narcissen, tulpen, cro- cussen, en blauwe druifjes zijn er ook andere bolgewassen die in de pot kunnen. Voor beelden hiervan zijn sneeuw klokjes, kievietseitjes en win- teraconiet. De studenten zullen laten zien dat de bollen-op-pot zo in een rieten mand, pot of zinken schaal gezet kunnen worden. Met keien en steen tjes wordt de grond vervol gens afgedekt. Intratuin Koudekerke staat overigens niet alleen deze week in het teken van de lente. Van 22 januari tot en met 3 februari is er bijvoorbeeld een grote orchideeënshow, een maand later gevolgd door een Cactsu en succulentenshow. In meer dan 80 plaatsen starten binnenkort weer de cursussen. Examen in juni '97. Lagere school als vooropleiding voldoende. Men kon zich nog aanmelden. vukjUj CMrectunur ivermeuwu: Voor velen hel begin von een eigen horec ji) t cabedrijf '112 J met MET GRATIS^'I/IDEOBAN D" r°U 6 1 6 CURSUS RESTAURANTBEDRIJF Vervolgcursus op Cafébedrijf. Als u zich will bekwamen in hel vok van Restauranthouder. ONDERNEMERSDIPLOMA (A0V/H0V) Voorheen Middenstand. Geldt voor alle branches zoals horeca, boetiek, sportzaak enz. U wordl voorbereid op hel MET GRATIS VIDEOBAND. CURSUS SOCIALE HYGIENE Een opleiding waaraan elke lei dinggevende volgens de nieuwe wettelijke eisen moei voldoen. MET GRATIS VIDEOBAND. zowel mondeling als schriftelijk termijnbetaling mogelijk met GRATIS videobana subsidie tot 100% mogelijk BEL VOOR GRATIS BROCHURE OF AANMELDING: 076 - 571.00.78 7 DAGEN PER WEEK, DAGEN NACHT Stichting Horeca Onderwijs Voeren vogels De Dierenbescherming in Noord- en Midden-Zeeland is samen met de vereniging Scharrelslagers begonnen met een winter- voedingsactie voor vogels. De scharrelslagers, onder wie Muil wijk aan de Scheldestraat in Vlissingen, stelt daarvoor gratis vet- kruimels beschikbaar. Dat vet kan samen met brood tot balletjes worden gerold. Voorts heeft Muilwijk nog eer> aantal handige tips in huis om vogels goed te voeren. Stofzuiger zonder zak Het bedrijf Holland Electro beweert met zijn nieuw ontworpen stofzuiger, de Dyson Dual Cyclone niet alleen zonder filterzakken te kunnen zuigen, maar ook pollen en bacteriën dusdanig te kun nen verwijderen dat mensen met hooikoorts en stofallergieën nergens meer last van hoeven te hebben. De zuigkracht wordt veroorzaakt door een nieuw gepatendeerd systeem waarin de nieuwste filtertechniek is toegepast. De stofzuiger is verkrijgbaar bij de betere huishoudzaken. Meer auto's De verkoop van nieuwe personenauto's is in 1996 met zes pro cent gestegen. De verkoop van nieuwe vracht- en trekauto's steeg met zeventien procent. Volgens de Rai, die de cijfers vori ge week publiceerde, is de toename te danken aan de verhoog de koopkracht in Nederland en de lage rentestand. Opel bleef marktleider met 64.659 auto's, op de voet gevolgd door Volks wagen/Audi met 64.133 nieuwe auto's. Gezondheidsboek Het Groot homeopathisch gezondheidsboek is geheel herzien. Volgens Uitgeverij Homeovisie bv is de gezondheidszorg enorm in ontwikkeling. Niet alleen worden nieuwe kwalen ontdekt, maar ook nieuwe geneeswijzen - zowel in de reguliere gezond heidszorg als in de homeopathie. Vandaar dat het nieuwe boek vele malen dikker is dan het oude. Meer vlees Nederlandse vleesboeren produceerden in 1996 anderhalf pro cent meer vlees. Met drie miljoen ton werd het productieniveau van 1994 bereikt. In 1995 werd minder vee geslacht. De toename komt voor het grootste deel voor rekening van de pluimveesec tor. In geld gemeten groeide de inkomsten met zes procent naar 12,2 miljard gulden. Olie verversen Kwik Fit wil de consument oproepen om vaker olie te verver sen. Dat kan - aldus de organisatie - los worden gekoppeld van een onderhoudsbeurt. Hoewel Kwik Fit met een afzet van één miljoen liter olie marktleider is vindt het bedrijf dat er nog te wei nig mensen bij ze komen om olie te verversen. Eén op de vijf Nederlanders komt nu al om banden te wisselen en een nieuwe uitlaat, maar om olie te verversen komen minder Nederlanders. Dat wil het bedrijf nu op gelijke hoogte brengen. Kinderaanhanger Fietsvakanties en dagtrippen kunnen nu makkelijker met kleine kinderen worden gemaakt. Dat zegt de firma Van Meurs Co die een fietsaanhanger op de markt heeft gebracht waarin kinderen makkelijk kunnen worden vervoerd. Bovendien is deze Dolphin fietsaanhanger multifunctioneel te gebruiken waardoor ook gro te boodschappen eenvoudig kunnen worden vervoerd. Gebitsproblemen De verwarrende berichten uit Den Haag over de vergoeding van gebitsprotheses hebben er toe geleid dat veel ouderen een bezoek aan de tandarts uitstellen. Volgens het Nederlands Tand technisch Genootschap heeft dat ernstige gevolgen. Mensen lij den pijn omdat ze een bezoek aan de tandarts uitstellen waar door ze veel hogere rekeningen krijgen dan onder normale omstandigheden, maar ernstiger nog - aldus nog steeds het genootschap - bezoeken ouderen beunhazen die ze een gebit verkopen voor - zogenaamd - minder geld. Niet zelden zijn ze daardoor echter duurder uit, zo waarschuwt het genootschap. Modelbouwtentoonstelling met verkoop en Legowedstrijd De Zeelandhallen in Goes zijn zaterdag 15 en zondag 16 februari andermaal decor voor een internationale model bouwtentoonstelling. De expositie wordt gehouden in twee hallen van elk vijfduizend vierkante meter. Lego Nederland komt naar Goes met een grote Lego bouw wed strijd. Nieuw is dat er dit jaar ook gekocht kan worden tij dens de beurs. Naast modelbouwclubs en particulieren die hun spoorba nen en stoommodellen laten zien is er een poppenhuishoek waar bezitters van een poppenhuis en levernaciers van attributen hun hobby zullen promoten. Ook is er een groot aantal minitractorpullers die gedurende beide dagen demonstreren hoe leuk het is om met zo'n mini helse machine te werken. Verder tonen hobbyisten radiografisch bestuurde trucks en varend materiaal in een bassin van vierhonderd vierkante meter. Ook vliegtuigen ontbreken niet en in een aparte hal wordt gestunt op een circuit race- en offroad modellen van diverse schaalafmetingen. De modelbouwtentoonstelling wordt voor de vijfde keer gehouden en is volgens de organisatie de grootste van Nederland. Zowel zaterdag als zondag is de tentoonstelling geopend tussen 10 en 18 uur. II|HM IIM|llll O U o ro Tot ziens in onze winkels St. Janstraat 8, Middelburg St. Jacobspassage 30, Vlissingen L. Vorststraat 39, Goes vtHciobi... V.d. Spiegelstraat 92, 4461 LN Goes, Telefoon: 0113-214840, Fax: 0113-231670 Herensokken 14.95 Kindermaillots bewerkt of urn 14.95 Bewerkte damesmaillots 22.95 Oiv. fantasiepanty's Oroblu panty's 13 den lycra 16.95 YSL panty's fantasie 24.95 Hudson panty's 20 den 3 paar Sokjes of kniekousjes 6 paar Kunert panty's 15 den lycra 8.95 2 paar, Filodoro panty's 13 den lycra 7.95 3 paar Rib light panty's 9.95 nu 2 paar nu 5.00 nu/ 5.00 nu 5.00 nu 5.00 nu/ 7.50 nu/ 9.95 nu/10.00 nu/10.00 nu/15.00 nu/ 15.00 15.00

de Faam | 1997 | | pagina 11