mannenmode ALLES MOET WEG Nu kortingen tot 75% op bijna gehele wintercollectie OUDE MARKT 45 - VLISSINGEN - TEL. 0118-419337 INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN GEMEENTEVUSSINGEN GEMEENTE v^E VEERE 10 Woensdag 15 januari 1997 INFORMATIE 7 OVERHEID GEMEENTE MIDDELBURG WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging KENNIS GEVING verandering inrich ting artikel 8.19 Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 12 december 1996 is ingeko men de kennisgeving van de heer J.J. de Kroo te Nieuw en St Joosland voor de wijziging van de inrichting gelegen aan de Boomdijk I te Nieuw en St Joosland, voor welke inrichting eerder een milieuvergunning is verleend. Ten aanzien van de ver andering wordt redelijkerwijs aan genomen dat deze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang dan wel uitsluitend gunstige gevol gen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De wijziging van de inrichting betreft de vervanging van stal- ruimte en uitbreiding van de opslagruimte. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen van 16 tot 30 januari 1997 elke werkdag tij dens kantooruren en op donder dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur terinzage op de afde ling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd (0118-675241). WET MILIEUBEHEER Ter inzagelegging beschikkin gen Beschikkingen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: 1. Auto Sturm B.V. te Middelburg voor het veranderen vanwege uitbreidingen van de inrichting gelegen aan de Noordweg 467 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nr. 1563; 2. Rijksgebouwendienst, Directie Zuid-West voor het verande ren vanwege uitbreidingen van de penitentiaire inrichting gele gen aan de Torentijdweg 1-3 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie P, nr. 1162. Inzage •De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen tot 13 februari 1997 elke werkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op don derdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd (0118-675241). Desgewenst wordt er door'de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Beroep Van 16 januari tot 2 7 februari 1997 kan beroep worden inge steld door degenen die bedenkin gen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de advi seurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, alsmede belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van hét besluit De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afde ling. Informatie Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. MANDATERINGSBESLUIT 19 97 Het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester, ieder voorzover het betreft hun bevoegdheid, hebben op 7 januari 1997 het Mandateringsbesluit 1997 vastgesteld. Dit besluit treedt in de plaats van het Besluit delegatie, mandaat, vertegen woordiging en ondertekening 1992. In het besluit wordt'een aantal bevoegdheden opgedragen aan ambtenaren in dienst van de gemeente Middelburg. Het treedt in werking op I januari 1997. Het besluit ligt ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie, bezoek adres Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Daar kan men ook tegen betaling een kopie ervan verkrijgen. OPENBARE BEKENDMA KING De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 2 januari 1997 de navolgende besluiten vastge steld: I. Instelling vaste adviescom missies De raad heeft besloten tot instel ling van vaste commissies van advies aan de raad en aan burge meester en wethouders inzake: a. Algemene en Bestuurlijke Zaken; b. Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Financiën; c Sociale Zaken, Economische zaken en Cultuur; d. Onderwijs, Sport en Infrastructuur; e. Welzijn, Personeelszaken en Milieu. Tevens heeft de raad een veror dening vastgesteld waarin de samenstelling, werkwijzen en bevoegdheden van die commissies zijn geregeld. Dit besluit treedt in werking op 15 januari 1997. 2. Commissies bezwaar- en beroepschriften, ombuds- commissie en commissie straatnaamgeving De raad heeft besloten de veror deningen van de voormalige gemeente Middelburg waarbij werden ingesteld en geregeld: a. de commissie voor de bezwaar- en beroepschriften; b. de commissie voor de bezwaarschriften Sociale Zaken; c de ombudscommissie; d. de commissie straatnaamge ving, voor het gehele gebied van de nieuwe gemeente Middelburg gel dend te verklaren. Tevens werd ten aanzien van de commissie voor de bezwaarschriften Sociale Zaken een wijziging van die ver ordening vastgesteld. Dit besluit treedt in werking op 2 januari 1997. 3. Delegatie- en Machtigingsbesluit De raad heeft besloten het Delegatie- en Machtigingsbesluit van de voormalige gemeente Middelburg geldend te verklaren voor het gehele grondgebied van de nieuwe gemeente Middelburg. In dat besluit wordt een aantal bevoegdheden van de gemeente raad overgedragen aan burge meester en wethouders. Het besluit treedt in werking op 3 januari 1997. 4. Aanwijzing steunpunt Arnemuiden als "gemeen tehuis" De raad heeft het gemeentelijk steunpunt te Arnemuiden aange wezen als "gemeentehuis" in de zin van artikel I van het Besluit burgerlijke stand 1994. Hierdoor kunnen in het steunpunt akten van de burgerlijke stand worden opgemaakt Dit besluit treedt in werking op 24 januari 1997. 5. Instelling vertrouwens commissie vervulling bur gemeestersvacature De raad heeft een Vertrouwens commissie vervulling burgemees tersvacature ingesteld. Tevens heeft hij een verordening vastge steld waarin de samenstelling en de werkwijze van die commissie worden geregeld. Dit besluit treedt in werking op 3 januari 1997. De bovengenoemde besluiten lig gen ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de sectie Communicatie, bezoekadres Stadhuisstraat 2 te Middelburg. Tegen betaling zijn daar ook foto kopieën van deze stukken ver krijgbaar. OPENBARE BEKENDMA KING De raad van de gemeente Middelburg maakt bekend dat zij op 16 december 1996 de 4e wij ziging van de Uitkerings- en pen sioenverordening wethouders heeft vastgesteld. Deze wijziging behelst de invoe ring van het partnerpensioen zodat gelijke behandeling van gehuwden en ongehuwden op het terrein van het nabestaandenpen sioen wordt verwezenlijkt Daarnaast zijn er redactionele wij zigingen aangebracht als gevolg van enkele onduidelijkheden in afdeling III, hoofdstuk II (over gangsbepalingen). Deze 4e wijziging treedt met terugwerkende kracht in werking tot en met I juli 1994, met uit zondering van artikel 29a. Dit artikel treedt met ingang van 26 juni 1996 in werking. Het raadsbesluit ligt ter inzage bij de sectie Communicatie van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2. WET GELUIDHINDER Verzoek hogere grenswaar den bestemmingsplan Buitengebied Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijrï over te gaan Gedeputeerde Staten te verzoe ken een algemene hogere grens waarde van 55 dB(A) in verband met het wegverkeerslawaai op grond van de Wet Geluidhinder vast te stellen voor de vestiging van nieuwe agrarische dienstwo ningen in het buitengebied. Bij vaststelling zal het mogelijk zijn om ook tussen de 50 en 55 dB(A)<ontour nieuwe agrarische dienstwoningen te realiseren. Het ontwerp-verzoek, en de daar bij behorende akoestische onder zoeken, liggen met ingang van vrijdag 17 januari 1997 geduren de vier weken ter inzage bij de sectie Communicatie, Stadhuisstraat 2 en de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21Gedurende deze termijn kan een ieder met betrekking tot dit onderwerp schriftelijk zijn/haar zienswijze kenbaar maken. Op woensdag 5 februari 1997 om 16.00 uur zal in het gemeen tekantoor aan de Vlissingsestraat 21 een openbare hoorzitting wor den gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mondeling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-verzoek kenbaar te maken. Om organisatorische redenen worden diegenen die deze hoorzitting wensen bij te wonen, verzocht zich daarvoor uiterlijk 4 februari 1997 aan te melden 0118-675285 WET GELUIDHINDER VAN CITTERSSTRAAT Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn over te gaan tot indiening van een verzoek om vaststelling van een hogere grens waarde op grond van de Wet Geluidhinder voor het bouwen van drie woningen met garage aan de Van Cittersstraat Als gevolg van het verkeer gaat de geluidsbelas ting aan de gevels van het pand de in de Wet Geluidhinder genoemde voorkeurswaarde te boven. Het ontwerp-verzoek, en het daarbij behorende akoestisch onderzoek, ligt met ingang van vrijdag 17 januari 1997 geduren de twee weken ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21Gedurende deze termijn kan een ieder met betrekking tot dit onderwerp schriftelijk zijn/hgar zienswijze kenbaar maken. Op dinsdag 28 januari 1997 om 16.00 uur zal in het gemeente- kantoor aan de Vlissingsestraat een openbare hoorzitting worden gehouden, waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld monde ling zijn/haar zienswijze over het ontwerp-verzoek kenbaar te maken. Om organisatorische rede nen worden diegenen, die deze openbare zitting wensen bij te wonen, verzocht zich daarvoor uiterlijk maandag 2 7 januari 1997 aan te melden (0118- 675236). BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnengeko men: a. op 31 december 1996 voor het bouwen van een serre op het perceel Prinses Beatrixstraat 2; b. op 3 januari 1997 voor het verbouwen van het pand op het perceel Seisstraat 16/18; c. op 7 januari 1997 voor het uit breiden van de woning op het perceel Langevielesingel 88; d. op 7 januari 1997 voor het renoveren van een pakhuis tot woonruimte op het perceel Penninghoek 8. MONUMENTENVERGUN NING Van 17 januari 1997 tot en met HOORZITTING COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIF TEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 20 januari 1997 een openbare hoorzitting wordt gehouden in het gemeentehuis te Vlissingen. Behandeld worden de bezwaren van: 20.00 uur- garagebedrijf Hofman tegen het besluit van B&W inzake controle en naleving Wet milieubeheer 20.30 uur: Stichting Boulevardbelangen Vlissingen en 7 anderen inzake de herinrichting van de boule vards De bezwaarschriften en alle ver der op deze zaak betrekking hebbende stukken liggen in de periode van 13 tot en met 20 januari 1997 ter inzage in het gemeentehuis, stafbureau Bestuur (kamer 118a - Ie verdieping). U kunt zich met vragen over de procedure wenden tot de secreta ris, de heer F.H. Kuijper -0118- 48 74 38. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het bouwen van een opslag loods met kantoor op locatie Edisonweg 7a - het verbouwen en uitbreiden van het bedrijfsgebouw op locatie Andorraweg 6 - het plaatsen van vijf cocons op locatie Nieuwstraat 214, Nieuwendijk 17 en 25, Oranjedijk Arsenaalen Sarazijnstraat 2 - het plaatsen van twee cocons op locatie Ballastkade - het vergroten van het winkel gedeelte op locatie Wolstraat 90 - het bouwen van een woning op locatie Suze Groeneweglaan 120 - het bouwen van een garage/berging op locatie Assumburg 83 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist 30 januari 1997 ligt op de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het verbouwen van het pand op het perceel Seisstraat 16/18. Gedurende bovengenoemde perio de kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders var) Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art 18a en 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art 17 WRO): 1. Directeur Sector Beheer voor de plaatsing van 2 cocons aan de Ballastkade met een instandhoudingstermijn van 5 jaar; 2. Directeur van de Sector Beheer voor de plaatsing van 5 cocon-units op de lokaties Sarazijnstraat 2, Nieuwendijk voor nr. 17, Nieuwstraat voor nr. 212, Oranjedijk (Arsenaal) en Nieuwendijk voor nrs. 23- 25 allen met een instandhou dingstermijn van 5 jaar; bouwaanvragen (art 19 WRO en art 50 lid 5 Woningwet): 1. De heer W. Liezenga voor het verbouwen en uitbreiden van het pand Singel 9 en Lelienlaan 2 tot apotheek en atsenpraktijk. 2. Zeeland College voor de bouw van een praktijkruimte aan de Marconiweg I. Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 5 van de Woningwet en artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situ atietekeningen m.i.v. 16 januari 1997 twee weken dus tot en met 29 januari 1997) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de twee de verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNIN GEN: In de week van 30 december 1996 tlm 3 januari 1997 zijn de volgende vergunningen verleend: - het uitbreiden van de woning op locatie Schuitvaartgracht 31 - het bouwen van een centrum voor maatschappelijke opvang op locatie Min. Lelystraat 2 t/m 6 - het uitbreiden van de woning op locatie Tobagolaan 8 - het uitbreiden van de woning op locatie Buteuxstraat 48 - het verbouwen van een restau rant op locatie Papegaaienburg 4 - het plaatsen van een portaka- bin op locatie Engelandweg IO Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. BEKENDMAKING BELAS TINGVERORDENINGEN Wij delen mee dat de raad van de gemeente Vlissingen op 19 december 1996 heeft vastgesteld: - 'de verordening reinigings heffingen Vlissingen 1997' - 'de verordening hondenbelas ting Vlissingen 1997' - 'de legesverordening Vlissingen 1997' - 'de verordening lijkbezorgings- rechten Vlissingen 1997' - 'de verordening tot wijziging van de "verordening marktgel- Aanvragen bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvragen om vergunning op grond van de Woningwet zijn ont vangen: 1. van de heer J.H. v.d. Rest voor de bouw van een woning aan de Pioniersweg I te Grijpskerke; 2. van de heer P.J. Wisse voor de bouw van een woning en de plaatsing van een berging aan de Burgemeester Bosselaarstraat 13 te Aagtekerke; 3. van de heer P. de Kam voor het plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak van de woning Thibautstraat 11 te Aagtekerke; 4. van Planvorm Projektontwikkeling voor de bouw van twee halfvrijstaande woningen op een perceel aan de Jan Vaderstraat te Meliskerke, kadastraal bekend gemeente Mariekerke, sectie E, nummer 658 ged.; 5. van maatschap K. Poppe- Cevaal voor het plaatsen van een toiletgebouw aan de Streengrachtsweg 6 te Grijpskerke; 6. van de heer A.J. Nooijen voor de bouw van een manege aan de Geschieresweg 5 te Aagtekerke. den 1996' - 'de verordening onroerende- zaakbelasting Vlissingen 1997' - 'de verordening tot wijziging van de "verordening parkeer belastingen 1992' - 'de verordening precariobelas- ting Vlissingen 1997' - 'de verordening rioolrechten Vlissingen 1997' - 'de verordening toeristenbelas ting Vlissingen 1997'. Deze besluiten treden in werking op de tweede dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opne ming van deze besluiten in een algemeen verkrijgbare uitgave op 30 december 1996, onder respectievelijk de nummers 8b, I Ib, 12b, 9b, 13a, 14c, 37, 44, 16b en 17c De genoemde verordeningen lig gen ter inzage bij de sectie facili taire dienstverlening, onderdeel bestuursondersteuning. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de verschuldigde leges een afschrift verkrijgen van de genoemde besluiten. Vlissingen, 15 januari 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Veere maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat voor een ieder met ingang van 16 januari 1997 gedurende vier weken op de loka- tie Serooskerke (Gapingseweg la te Serooskerke) van de gemeente Veere, op werkdagen van 09.00 tot 16.00 én op donderdagavond van 17.30 tot 19.00 uur ter inza ge ligt het door de gemeenteraad van Mariekerke in zijn vergade ring van 20 december 1996 vast gestelde bestemmingsplan speel weide Grijpskerke te Grijpskerke. Het plan voorziet in het duur zaam vastleggen van het huidige gebruik van deze speelweide voor sport- en spelactiviteiten. Gedurende bovenvermelde ter mijn van terinzagelegging kan degene die tijdig zijn zienswijze omtrent genoemd ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeen teraad van Mariekerke heeft ken baar gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, schriftelijke bedenkin gen inbrengen tegen dit bestem mingsplan. Koudekerke, 15 januari 1997 Burgemeester en wethouders HAIO KMIML GEMEENTE MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE

de Faam | 1997 | | pagina 10