Hobbyhuis Baars wordt Hobbyhuis Doe Het Zelf VAN DE Artemis begint tweede groep voor vrouwen met eetproblemen INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN r GEMEENTE VLISSINGEN VEERE GEMEENTE VEERE Netanya geopend aan de Vlasmarkt 14 FAAM - VLISSINGER Woensdag 8 januari 1997 INFORMATIE OVERHEID BOUWAANVRAGEN bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen tb.v.: - het verbouwen en uitbreiden van de woning op locatie Burgemeester van Woelderenlaan 66 - het bouwen van een magazijn ruimte op locatie Clijverstraat I4A - het bouwen van een bedrijfsge bouw op locatie Andorraweg 8 Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN - VRIJ- STELLINGSPROCEDURE Wij maken bekend dat bouw plannen zijn ontvangen die niet in overeenstemming zijn met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan (art 18a en 19 WRO) en/of waar voor het desbetreffende gebied een voorbereidingsbesluit van kracht is (art 50, lid 5 WW). Het gaat om: bouwaanvragen (art 19 WRO en art 50 lid 5 Woningwet): G.R. Bazuin voor de bouw van een kantoor met opslagloods aan de Edison weg (noord-oost- zijde); 2 CR. van de Gruiter B.V. voor de bouw een kantoor met op slagloods aan de Edisonweg I; Wij willen positief beslissen op de aanvragen. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en lof artikel 50 lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 9 januari I997 twee weken (dus 'tot en met 22 januari I997) in het stadhuis ter inzage bij de sec tor Stadsontwikkeling sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. VERLEENDE VERGUNNINGEN In de week van 23 tlm 2 7 december 1996 zijn de volgende vergunningen verleend: - het verbouwen van het pand Boterbloetnlaan 32 - het bouwen van 3 woningen op locatie Sterkenburg 15 tlm 19 - het bouwen van een tuinhuis op locatie Ritthemsestraat 31 - het uitbreiden van de fitness ruimte op locatie Oranjeplein 29A - het uitbreiden van de woning op locatie Donker Curtiusstraat I Tegen deze besluiten kan binnen zes weken na de verzending bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wet houders. KAPVERGUNNING Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning (ingevolge art 4.5.2. van de Algemene Plaatselijk Verordening Vlissingen) is ontvangen van; dhr. M.L Weezepoel, Zaanstraat 64, Oost-Souburg voor het verwij deren van twee Grauwe Abelen aan de Abeelseweg Oost in Oost- Souburg. dhr. R. van der Bos, de Savornin Lohmanlaan 53, Vlissingen voor het verwijderen van een lep uit de achtertuin. Wij zijn voornemens deze vergun ning te verlenen onder oplegging van een herplantplicht aan dhr. M.L Weezepoel. Nadere infor matie over de kapaanvraag kunt u verkrijgen bij de sector Be heer/sectie Beplantingen, Vre dehoflaan 50, telefoon 48 73 72. WIJZIGING VERORDENING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN Wij maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 19 december 1996 een 'Verordening tot wijziging van de verordening inzake de behande ling van bezwaar- en beroepschriften gemeente Vlissingen' heeft vastgesteld. Deze wijziging houdt in, dat de commis sie niet bevoegd is te adviseren over bezwaarschriften die betrek king hebben op belastingaansla gen, kwijtscheldingen en waarde bepalingen ingevolgde de Wet Waardebepaling Onroerende Zaken. De verordening treedt in werking op I januari 1997 en ligt voor een ieder gedurende kantooruren ter inzage in het gemeentehuis, kamer 118a. Vlissingen, 8 januari 1997 Burgemeester en wethouders van Vlissingen, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de gemeentelijke informa tiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in de 'Faam/Vlissinger' van van daag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal T.V. GEMEENTE MIDDELBURG BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnengeko- op 16 december 1996 voor het verlengen van een garage en het maken van een kap op het perceel Steendiep 13 te Arnemuiden; op 19 december 1996 voor het uitbreiden van het pand op het perceel Sint Janstraat 9 A; op 23 december 1996 voor het verbouwen van een garage tot werkkamer/berging op het perceel Frans Duwaerstraat 9; BOUWPLAN De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan Klarenbeek IIA voor het uitbreiden van de woning op het perceel Jan van Hoofkwartier 72. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 10 januari 1997 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder die bedenkin gen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. VRIJSTELLING BESTEM MINGSPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan Plan in hoofdzaak 1959 (Groot industrieterrein) voor het vestigen van een fitnesscentrum in het pand Grenadierweg 5. De aanvraag ligt met ingang van vrijdag 10 januari 1997 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn beden kingen schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemees ter en wethouders van Middel burg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. GEMEENTE VOORBEREIDINGSBESLUIT BUITENGEBIED VOORMALIGE GEMEENTE VALKENISSE Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat de raad van de voormalige gemeente Valkenisse in zijn vergadering van 19 december 1996 heeft beslo ten dat voor het buitengebied van de voormalige gemeente Valkenisse een herziening wordt voorbereid van het bestemmings plan Buitengebied van de voorma lige gemeente Valkenisse. Het voorbereidingsbesluit heeft betrek king op: - het beperken van de vestiging van intensieve veehouderijen in het buitengebied; - de percelen van de permanent bewoonde burgerwoningen in het buitengebied waarvoor de mogelijkheid bestaat via een vrijstelling de bebouwingsopper vlakte voor bijgebouwen met 20 m2 te verruimen; - de uitvoering van het landin richtingsplan voor de ruilverka veling; - de aanleg van het geplande traject van de provinciale weg Vlissingen-Koudekerke (S14). Het besluit treedt in werking op 10 januari 1997. Het desbetreffende raadsbesluit met de daarbij behorende teke ning waarop het buitengebied van de voormalige gemeente Valkenisse exact is aangegeven ligt voor een ieder ter inzage op de afdeling Bouwen en Wonen van de sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke. DIVERSE VOOR- BEREIDINGSBESLUITEN VOORMALIGE GEMEENTE VALKENISSE Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat de raad van de voormalige gemeente Valkenisse in zijn vergadering van 19 december 1996 heeft beslo ten dat voor de volgende perce len/gebieden een herziening van het daarbij vermelde bestem mingsplan wordt voorbereid: - het pand Ooststraat 17 te Zoutelande, kadastraal bekend sectie D, nr. 1561 (god), ten behoeve van het vestigen van een fysiotherapiepraktijk (bestemmingsplan Bebouwde Kom Zoutelande); - het perceel Melsesweg I te Zoutelande, kadastraal bekend sectie E, nr. 531 ten behoeve van het vergroten van de op bedoeld perceel aanwezige woning met kantoor ten behoe ve van het aan de Westkapelseweg te Zoutelande gelegen camping Weltevreden (bestemmingsplan Buitengebied); - het aan de Timmermansstraat te Zoutelande gelegen perceel kadastraal bekend sectie D, nr. 414 voor het bouwen van een permanent te bewonen woning (bestemmingsplan Bebouwde Kom Zoutelande); - het perceel Westkapelseweg 28 te Zoutelande, kadastraal bekend sectie D, nr. 516 voor het bouwen van een clubge bouw ten behoeve van de ten nisvereniging De Golfbreker (bestemmingsplan Sport- en Recreatieterrein Zoutelande); - het gebied grenzend ten noor den van het zomerhuizenter- rein Kustlicht I te Zoutelande ten behoeve van het realiseren van een aantal wijzigingen op het plan, zoals de bebouwings oppervlakte van de zomerhui zen en de afstand van de hui zen tot de wegen (bestem mingsplan Recreatie en Zomer- huizenterrein Kustlicht II). De besluiten treden in werking op 10 januari 1997. De desbetreffende raadsbesluiten met de daarbij behorende teke ningen waarop bedoelde percelen exact zijn aangegeven liggen voor een ieder ter inzage op de afde ling Bouwen en Wonen van de sector Grondgebied, Gapingseweg I a te Serooskerke. Koudekerke, 8 januari 1997 Burgemeester en wethouders van Veere, de secetaris, J. de Regt, de burgemeester, A.C. de Bruijn. MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE van het Hobbyhuis terecht. „Daar zijn we een zaak in zon weringen begonnen. Het klikte Na meer dan dertig jaar een hobbyspeciaalzaak in Middelburg te hebben gerund houdt het echt paar Hans en Riet Baars ermee op. „In mei 1965 zijn we hier in de Vlissingsestraat begonnen", vertelt Hans Baars. „Later hebben we er nog twee panden bijgekocht". De zaak wordt over genomen door de buren Corry Buijze en haar echtgenoot, die al enkele jaren in één van de drie panden de zaak Sundécor voeren. Hobbyhuis Baars is een begrip in Middelburg. „We zijn nu 31 jaar geleden begonnen met een winkel in hout, gereed schap en verf", vertelt Hans Baars. „Later zijn daar de sani taire voorzieningen, zonwerin gen enzo bijgekomen. Eigen lijk kun je wel zeggen dat we hier alles verkopen voor in en rond het huis". Advies Ook echtgenote Riet Baars was regelmatig in de winkel te vin den. „Vooral oudere mensen vroegen dan naar 'de baas' als ze mij achter de toonbank zagen staan. Maar ze kunnen het net zo goed aan mij vra gen, ik koop alles in en weet net zo veel. Nee, dingen maken doe ik niet. Dat doet mijn man. Maar advies kan ik iedereen geven", weet ze. De zaak wordt onder de naam Hobbyhuis Doe Het Zelf voort gezet door het echtpaar Buijze. „We gaan gewoon op dezelfde voet verder", vertelt Corry Buijze. „En eigenlijk verandert er sowieso niet zoveel, want de laatste jaren deden we al erg veel met ons vieren". Het echtpaar Buijze kwam een paar jaar geleden in een pand wel, en daarom hebben we een stuk muur tussen de twee zaken uitgebroken". Gewend Klanten konden vanaf dat moment gewoon van de ene zaak naar de andere lopen zon der naar buiten te hoeven gaan. „En als het druk is, hel pen we elkaar. Dus het zal sommige mensen niet eens opvallen dat wij de zaak heb ben overgenomen. Klanten waren er al gewend om door mij of mijn man geholpen te worden", vertelt Corry Buijze. Hans Baars is 53. „Een mooie leeftijd om ermee op te hou den", vindt hij. „Eigenlijk was het pas de bedoeling om te stoppen als ik 55 zou worden, maar er kwam vorig jaar iemand die de hele boel over wilde nemen. En dat vonden we toch eigenlijk wel prettig. Het echtpaar Buijze wilde de zaak echter ook overnemen en toen die de financiering rond hadden, was alles in kannen en kruiken", besluit hij. De echtparen Buijze (links) en Baars. FOTO JAAP WOLTERBEEK Fatih Günal: de specialiteit van het huis blijft een verrassing. Fatih Günal heeft aan de Vlasmarkt in Mid delburg zijn Pizza- Shoarma-Grill eetgele genheid Netanya ge opend. De zaak houdt het midden tussen een snackbar en een res taurant. Voor een res taurant is dit etablisse ment te zakelijk inge richt, voor een snack bar is het aantal ge rechten te uitgebreid. Voor inwoners van Middel burg en omstreken worden telefonische bestellingen gra tis thuis bezorgd. Günal woont pas zes jaar in Nederland. „Ik had in Turkije een eigen res taurant in de badplaats Ala- nya. Ik trouwde met een Nederlands meisje. Mijn schoonouders hebben me gesmeekt om naar Nederland te komen. Dat heb ik gedaan, ik was toen 24 jaar. In het begin heb ik het echt heel moeilijk gehad. Ik had hier geen fami lie, niks. Ik spreek de taal nu een beetje. Nog niet zo lang geleden kwam ik erachter dat ik deze zaak kon overnemen en nu is het klaar". Günal verbouwde de zaak grondig. „Ik heb de afgelopen vijf jaar als meubelmaker gewerkt. Het ging heel goed, maar kreeg een bedrijfsonge val. Ik raakte een klein stukje van mijn wijsvinger kwijt. Mijn oude wens om een eigen zaak te hebben, kwam toen weer boven. Ik heb hier alles klas- siek-modern ingericht. De wanden hebben een mahonie- kleurige lambrizering, de wandtegels hebben een bij passende kleur gekregen. Het ziet er nu netjes uit, maar het moet nog wel aangekleed wor den. Er hangt bijvoorbeeld nog niets aan de wand, maar dat komt nog wel." In Netanya zijn meer dan hon derd soorten pizza's te koop, aangeklede stokbroodjes, patat, en allerlei shoarma- en vleesschotels. Er staat ook nog een specialiteit van het huis op de kaart. Wat dat mag zijn, blijft een verrassing. „Kom maar eens eten dan zie je 't. Het is echt een verrassing, het is goed", aldus Günal. De zaak is dagelijks geopend vanaf vier uur 's middags tot vijf uur in de ochtend. Het bezorgen aan huis van de bestellingen is vanaf vijf uur 's middags mogelijk tot een uur of elf. Artemis aan de Koudekerkseweg 133 in Mid delburg bereidt zich voor op een nieuwe groep Vrouwen met Eetproblemen. Maandag 13 januari houdt de organisatie voor vrouwen hulpverlening daarvoor een voorlichtingsbij eenkomst die om 19.30 begint. De eerste echte bijeenkomst staat op de agenda voor maandag 3 februari, aanvang 19.30 uur. bijeenkomsten. Volgens één van de begeleiders, Janis van Vugt, zijn eetproblemen niet typisch vrouwelijk. Ook man nen hebben er last van, maar de basis, voor de problemen kunnen wel weer typisch Een eerdere groep die bij Artemis aan de slag ging om eetgewoontes te structureren heeft zichzelf het predikaat geslaagd opgespeld. De erva ringen uit die groep worden mede gebruikt in de volgende vrouwelijk zijn. Te dik, te dun, te mager ofte veel kilo's op de heupen kunnen voor vrouwen aanleiding zijn om zich ziels- ongelukkig te voelen, aldus de begeleidster. „Wij van Artemis werken spe ciaal voor, met en vanuit vrou wen. We kennen de proble men dus door en door. Veel vrouwen voelen zich zielson- gelukkig omdat hun lichaam niet aan het ideaalbeeld vol doet dat de maatschappij ze voorhoudt". Tijdens de sessies wordt voor al gekeken naar de aanleiding. Zo kwam een jonge vrouw in de vorige groep tot de ontdek king dat haar eetverslaving en alles wat daarmee heeft te maken te wijten was aan de scheiding van haar ouders. Ze kon blijven eten, meldt ze nu, en werd maar dikker en dik ker. een andere vrouw woog (slechts) 38 kilo's en bekeek in de spiegel haar 'vetrollen'. Ze voelde zich veel te dik en braakte alles uit wat ze voor haar gevoel te veel had gege ten. Onder leiding van drie vrou wen die zelf eetproblemen hebben of hebben gehad gaat de groep aan het werk. Van Vugt: „Ook als je nog niet weet welke oorzaken er zijn voor je eetgedrag, begin je met een soort stappenplan. Bovendien weet je dat je niet de enige bent die anorexia nervosa of bulimia nervosa hebt. Tussendoor kun je iemand die ook in de groep zit opbellen". Volgens Van Vugt is de stap voor stap-theorie heel belang rijk. Tijdens het proces schrij ven de vrouwen alles op wat met hun anorexia of bulimia te maken heeft. Tijdens het proces moet het gevoel voor eigenwaarde terug komen. „Dat is vaak helemaal weg", legt de begeleidster uit. „Sporten, minder eten of pro beren zonder braken op te wekken de dag door komen zijn opgaves die de deelne mers zichzelf kunnen opleg gen. En verder allerlei voor de hand liggende oplossingen. Maar vaststaat dat de mensen steun nodig hebben. Je kunt het namelijk wel weten voor jezelf hoe het moet, maar in de groep steun je elkaar". De nieuwe groep komt vijftien weken lang elke maandag avond bij elkaar om de proble men aan de kaak te stellen. Het gaat daarbij vooral om individuele begeleiding, maar samen met mensen die het zelfde meemaken of hebben meegemaakt", benadrukt Van Vugt. En dan moet haar nog iets van het hart. „Eetversla ving is één probleem. Meestal veroorzaken psychische pro blemen eetproblemen. Eet problemen kunnen we met de groep oplossen of in banen leiden. Voor de psychische problemen kunnen de men sen ergens anders terecht. Vaak zijn ze trouwens al in therapie voordat ze hier komen". Vakantiebeurs 'De wereld binnen handbe reik' is het thema van de vakantiebeurs die nog tot en met zondag 12 januari wordt gehouden in de Jaarbeurs in Utrecht. Volgens de organisa tie is de hele internationale reisbranche aanwezig met zo'n 1.500 exposanten uit honderd landen in negen hallen. Voor deze grootste reisbeurs van de wereld is een treinkaartje met korting verkrijgbaar. Linnemee Holding bv J. Herlaar (67) is eind vorig jaar benoemd tot voorzitter van de Raad van Commissaris sen van Innemee Holding bv. Hij was tot 1995 lid van de directie van Randstad Holding nv. Innemee Holding bv omvat onder meer de in 1887 opge richte uitvaartonderneming W.J. Innemee Zonen met vier werkmaatschappijen in Vlis singen en Den Haag. Kiewit&Schulting Het assurantie- en onroerend goed makelaarskantoor Kiewit Schulting is een strategische samenwerking aangegaan met de Heijloo Molkenboer Groep uit Laren, Vught en Maastricht. Als gevolg van die samenwerking kunnen beide bureaus van elkaar ervaringen en know how profiteren, zo wordt de toetreding uitgelegd. De Middelburgers hebben er varingen op het gebied van verzekeringen en onroerend goed en Heijloo Molkenboer ziet vermogensbeheer, fiscaal- juridisch advies, bedrijfsfinan- ciering, fusies en overnames, pensioen, levensverzekerin gen en risk management als specialisatie. Kiewit Schul ting opent overigens binnen kort ook een vestiging in Goes. SLAZ-korting Regelmatige bezoekers van de bijeenkomsten van de SLAZ (Stichting Literaire Activiteiten Zeeland) kunnen in de toe komst rekenen op een fikse korting op het toegangskaartje voor voorstellingen bij de Stadssschouwburg. De kaart jes zijn overigens alleen ver krijgbaar bij de Stadsschouw burg. Hennie's Woondecoratie Hennie's Woondecoratie in Goes verhuist naar Kruinin- gen. Daar krijgt de zaak voor woondecoraties onderkomen bij woninginrichting TMC Zee land. Eind januari wordt Hen nie's Woondecoratie geopend. De zaak met woonaccessoires krijgt zo'n honderd vierkante meter. TMC streeft er naar om zoveel mogelijk specialisaties op het gebied van wonen onder één dak te brengen.

de Faam | 1997 | | pagina 14