Café Frapo's op oude voet verder Award voor Vlissingse autodealer Leuk als bodembedekker en schitterend in pot SPORT SPONSOR SPORT SPONSOR Gratis oliebollen in Konmar DE VLIEGER B.V. Ardito ïn het nieuw Ardito in het nieuw Spetterende heropening De Roompot 8 DE FAAM - DE VLISSINGER Donderdag 2 januari 1997 Het Vlissingse café Frapo's is na de mysterieuze verdwijning van uitbater Peter Nette overgeno men door Robert Adriaanse. Adriaanse is geen onbekende in het café. „Ik werk hier al vijf jaar en heb nu de zaak overgenomen. Heineken is eigenaar van het pand en vond mij de meest geschikte persoon om de zaak over te nemen. Waarschijnlijk omdat ik het café op dezelfde manier wil voortzetten", vertelt hij. Robert Adriaanse achter de toog van Café Frapo's. De omstandigheden waaron der Adriaanse van werknemer tot kroegbaas werd zijn door de verdwijning van Nette niet bepaald normaal te noemen. Adriaanse: „Leuk is natuurlijk anders. We hebben nog steeds niets van Peter gehoord en het personeel en de klanten mis sen hem". Nadat de Vlissingse kroegbaas opdook in Parijs is er niets meer van hem vernomen. Hei neken is daarom opzoek gegaan naar een nieuwe eige naar. Adriaanse: „Naar wat ik ervan begrepen heb waren er best wel wat geïnteresseer den. Ik denk dat Heineken op zoek was naar iemand die de oude formule wilde handhaven en dat daarom de keus op mij is gevallen. Het personeel is het zelfde gebleven en ook de inrichting wordt niet ingrij pend veranderd". Bierbrouwer Heineken gaat wel het een en ander opknappen. Adriaanse: „Er is nogal wat achterstallig onderhoud en daar beginnen ze binnenkort aan. Maar echt grote veranderingen staan er niet te wachten". Café Frapo's geniet niet alleen bekendheid als drinkgelegenheid maar ook als organisator van sporteve nementen. „Dat blijven we ook gewoon doen", aldus Adriaanse. „Van uit het café zijn altijd sporteve nementen georganiseerd zoals de Frapo's Boulevard City Run. Dat blijven we ook gewoon doen. In februari hebben we al een squash-toernooi. Alles wat de klant van het café gewend was blijft gewoon bestaan". Sjaak de Muijnck van het Vlis singse autobedrijf ontving de award uit handen van Jan Pel- tenburg van Louwman en Par- qui, de importeur van Toyota in Nederland. De actie 'Welco me Back' liep van april tot en met september. „We hadden de actie op touw gezet om te kijken waar de Toyota-rijders waren gebleven die niet meer bij de dealer kwamen", legt Jan Peltenburg uit. „We heb ben daarom een enquête gehouden en onder de klanten een loterij gehouden waarmee voor driehonderd gulden aan onderhoudscheques te win nen was". De resultaten van het Vlissing se bedrijf zijn maandelijks aan de importeur doorgegeven. De Muijnck: „Er is ondermeer gelet op de kwaliteit die wij als bedrijf leveren. Uit de enquête kwam naar voren dat de klant veel waarde hecht aan kwali teit". De resultaten van de werkplaats waren daarom doorslaggevend voor het win nen van de award. Importeur Louwman en Parqui heeft ondermeer gekeken of klanten na reparatie van hun auto nog terug kwamen omdat de repa ratie niet goed uitgevoerd was. Peltenburg: „Uit de cijfers is gebleken dat Toyota De Jonge erin geslaagd is om klanten terug bij de dealer te krijgen. En daar was het ons natuurlijk allemaal om te doen". De 'Welcome Back'-award bestaat uit een oorkonde van plexi glas. De werknemers van de garage kregen uit handen van Jan Peltenburg ook nog een horloge. Cliëntenraden voor ouderen Sinds het begin van het nieuwe jaar heb ben de cliënten van de Stichting Huis vesting en Verzor ging voor Ouderen Vlissingen (HVOV) inspraak via cliën tenraden. De Stichting HVOV beheert de zorgcentra Ter Reede en Scheldehof in Vlissingen en De Zoute Viever in Oost- Souburg. Door de instelling van een cliëntenraad is voor ouderen medezeg genschap geregeld over zaken die hun aangaan. De afgelopen jaren is de externe dienstverlening van de Stichting HVOV fors gegroeid. Het gaat hierbij om Tafeltje-Dek-Je, Open Tafel, Telehulp, dagverzor ging en tijdelijke opname. Om met de zorg- en dienst verlening zo goed mogelijk aan te sluiten bij de wensen van de cliënten zijn er nu verschillende cliëntenra den in het leven geroepen. Aangezien het aantal kandi daten voor de raden even groot was als het aantal te verdelen zetels was het niet nodig om verkiezen uit te schrijven en konden de raden direct geïnstalleerd worden. De Vlissingse Toyota-dealer De Jonge heeft de 'Welcome Back'-award gekregen. Toyota De Jonge kreeg de award omdat het bedrijf goede resultaten heeft geboekt met de actie 'Welcome Back'. Deze is door de importeur van Toyota opgezet om Toyota-rijders terug bij de dealer te krijgen. Het team van Toyota De Jonge. Klanten van de Konmar konden vorige week zaterdag een gratis oliebol eten. De super markt trakteerde omdat het bedrijf in een consumentenonderzoek was aangewezen als beste supermarkt van Nederland. Onderzoekers brachten - in opdracht van het vakblad Food Magazine - een bezoek aan zo'n zevenduizend supermarkten. Hier werd gelet op zaken als de netheid, de wachttijden, vriendelijkheid van personeel, assortiment, kwali teit en aanbiedingen. De Konmar Superstore, een supermarktketen met vijfentwintig filialen door Nederland, maakt onderdeel uit van de Vendex Food Groep. FOTO ANDA VAN RIET Hyster-vorkheftrucks, alle types, diesel, LPG, elektrisch Manitou-terreinheftrucks Crown-stapelaars en handpallettrucks Tevens wensen wij u een gezond en voorspoedig 1997 hvster Emanïïdü Kubofo Verkoop - Verhuur - Reparatie Maalweg 2A, 4456 RM Lewedorp Tel. 0113-613388, faxnr. 0113-613880 Het eerste herenteam van Volleyballvereniging Ar dito uit Oost-Souburg is in het nieuw gestoken door Grieks restaurant Poseidon in Vlissingen. Het team ontstond na een fusie tussen Ardito en De Polder uit Vrouwenpolder. Na een aanloopjaar speelt het team nu voor het derde jaar in de top van de Zeeuw se promotieklasse. Vorig seizoen werd in de com petitie de derde plaats gehaald. Staand vlnr: Paul Dekker, Eugene van Engel, Marco Pleijte, Ronald Groenewegen en spon sor George Malamidis. Gehurkt vlnr: René Burgers, Hans Houg en Wim Maas. FOTO DANIELLE DE BREE Vaste plant van het jaar 1996: de Heuchera micrantha. FOTO: PLANT PUBLICITY HOLLAND. Het eerste herenteam van Volleyballvereniging Ardito uit Oost- Souburg is in het nieuw gestoken.door Grieks restaurant Posei don in Vlissingen. Het team ontstond na een fusie tussen Ardito en De Polder uit Vrouwenpolder. Na een aanloopjaar speelt het team nu voor het derde jaar in de top van de Zeeuwse promotie klasse. Vorig seizoen werd in de competitie de derde plaats gehaald. Veel planten hebben kleurige bloemen en wor den om die reden in de tuin geplant. Maar er zijn er ook die het van hun blad moeten hebben. Zo'n plant is de Heuchera micrantha (Purper klokje). Deze plant kreeg het predikaat 'vaste plant van het jaar 1996' mee en dat zegt genoeg over zijn sierwaarde. Het Purperklokje is één van de mooiste kruidachtige blad planten. Wanneer de plant bloeit, bezit hij talrijke bloem pjes, die enigszins purper van kleur zijn. Bij de Heuchera micranta Palace Purple slaat de toevoeging purple echter niet op de bloemetjes maar op het purperrode bad. Ook de bloemstengels hebben die kleur, terwijl de bloempjes wit zijn. Heuchera's behoren tot dezelf de familie als het ouderwetse schildersverdriet of hoe-lan- ger-hoe-liever (Saxifragaceae). De bloeiwijze komt sterk over een. In juli bloeit de Palace Purple en is dan op z'n mooist. In de bloei is de plant ongeveer zestig centimeter hoog. Het blad hangt iets over en is daar door is het Purperklokje een goede bodembedekker. Mooie combinaties zijn te maken met voorjaarbloeiende heesters als Azalea's en Rhododendrons en tuin-Fuchsia's. Ze groeien onder dezelfde omstandighe den: lichte schaduw en humusrijke grond. Omdat het blad vrij donker is, komt de plant het best tot zijn recht bij een goede belichting tegen een lichte achtergrond, zoals een muur. Planten die aantrekkelijk zijn vanwege hun kleurrijke blade ren kunnen het beste in een flinke groep worden geplant. Met 'rustige' planten in de omgeving komen de kleuren optimaal tot hun recht. Zo vormt het wit-roze-purperen blad van Ajuna reptans Multi colour, zenegroen, een mooi tapijtje voor irissen als de Siberische lis. De bladtoefen vormen met het kleurige zene groen ook buiten de bloeitijd een sprekende combinatie. Er zijn wit-, blauw- en roze- bloeiende cultivars van de Siberische lis. Samen met zenegroen kan deze irissoort op vrij vochtige plaatsen groei en. Voor een drogere en zonni ge plek zij/i soortgenoten meer geschikt: hoge zwaardlissen (baardirissen). Ze hebben prachtige grote bloemen en houden van flink veel zon. Zenegroen is niet zo kritisch en past zich goed aan. Daarom is het op veel plekken bruikbaar, ook in lichte schaduw. Na een ingrijpende renovatie is zwemparadijs De Roompot in Kamperland heropend. De feestelijke opening ging vergezeld met een kleurwedstrijd voor kinderen, demonstraties aquafit- ness en squash en een spetterend muziekspektakel. Ter gelegenheid van de her- Roompot in de maanden opening krijgt iedereen die De december en januari bezoekt een gratis kaartje voor het zwembad De Parel in Dom burg. Elke vijfentwintigste bezoeker ontvangt daarnaast ook een toegangsbewijs voor het Grieks-Romeinse sauna landschap van De Parel. Waterplezier in het zwemparadijs. FOTO ANDA VAN RIET Staand vlnr: Paul Dekker, Eugene van Engel, Marco Pleijte, Ronald Groenewegen en sponsor George Malami dis. Gehurkt vlnr: René Burgers, Hans Houg en Wim Maas. FOTO DANIELLE DE BREE'

de Faam | 1997 | | pagina 8