IN DEN BLAU KIEL VRAGENDERWIJS SOR-TEAM HOOGTEPUNTEN SPUIKOMGEBIED BOUWEN? SCHELDETERREIN WIJKAANPAK JONGERENPLEK ONDER GRONDS BOULEVARD NIEUWJAARSRECEPTIE GEMEENTE VLISSINGEN OP 3 JANUARI 1997 NIEUWJAARSBIJEENKOMST GROOT-LAMMERENBURG Donderdag 2 januari 1997' DE FAAM - DE VLISSINGER 5 Informatiepagina van de gemeente Vlissingen Redactie: Stafbureau Communicatie, stadhuis Vlissingen telefoon (011 8) 487335 EVEN BIJPRATEN MET WETHOUDER MEIJERS BUSVOORZIENINGEN Sinds 1 september is de nieu we busregeiing in het stads gewest var» kracht. Een aan tal knelpunten, zoals de verbinding naar het zieken huis en de overstap bij het Scheldepiein zijn in de nieu we regeling verbeterde Over het algemeen komen er posi tieve signalen binnen en de indruk bestaat dat binnen het stadsgewest meer men sen gebruik maken van de bus. Voor de toekomst willen we deze voorziening zo opti- maai mogelijk houden, want het openbaar vervoer in het stadsgewest vormt eer» we zenlijk onderdeel voor de leef baar heid van de wijken in beide steden. RITTHEM 1997 Veertien dagen geleden heb ben de bewoners van Rit* them bericht ontvangen over een voorontwerp-bestem mingsplan- Ritthem. In het kort komt het er op neer dat maximaal 12 woningen aan de Zandweg aebouwd kun nen worden. ïk vind het een goede zaak dat déze moge lijkheid geschapen wordt omdat daarmee het draag vlak voor voorzieningen en activiteiten in Ritthem in stand gehouden kunnen wor den. Overigens kan de be woners op net voorontwerp tot 1 februari 1997 schrifte lijk reageren. OOST-SOUBURG 1997 In 1997 gaat de Vjissings- estraat op de schop. De riole ring wordt vervangen en de straat wordt geasfalteerd. Hiermee gaat een wens van velé straatbewoners in ver vuiling en ik ben don ook blij dat het gelukt is de werk zaamheden naar voren te halen. Naar alle waarschijn lijkheid zal de bouw van be- jaardenwoningen op de hoek van het Oranjeplein en de Stemerdihgiaan in 1997 star ten, Dat is dan een eerste stap in de richting van een nieuw gezicht voor het Oran jeplein. in het voorjaar van 1997 wil len wij in Souburg starten met een proef ter verminde ring van de overlast ten ge volge van hondenpoep. Extra prullenbakken, hondenpoep- zakjesautomaten en honden toiletten zullen op essentiële plekken geplaatst worden. Uiteraard wordt dat begeleid met een uitgebreide voorlich tingscampagne voor met na me de hondenbezitter. De proef duurt voorlopig een halfjaar. U ziet, er staat in 1997 veel te gebeuren. Na deze voor uitblik als dorpswethouder wens 5k u tot slot een uitste kend en gezond 1997 toe. Burgemeester en wethou ders houden op vrijdag 3 januari de gebruikelijke nieuwjaarsreceptie voor in woners en relaties in de raadzaal van het stadhuis. De receptie begint om 16.30 uur en eindigt om 18.00 uur. Omstreeks 17.00 uur houdt bur gemeester van der Doef zijn jaarlijkse nieuwsjaarsrede. De bijeenkomst zal muzikaal wor den opgeluisterd. Alle inwoners, vertegen woordigers van bedri|ven en organisaties die hun nieuwjaarswensen willen uitwisselen met (andere) vertegenwoordigers uit het maatschappelijk leven zijn van harte welkom. De bewoners van de wijk Groot-Lammerenburg heo- ben een uitnodiging ont vangen voor een nieuw jaarsbijeenkomst van de gemeente op 7 januari 1997. De wijkwethouder, Lenie Poppe-de Looff zal samen met de wijkambte- naar, de wijkbemiddelaar en de wijkagent de wijkbe woners van 16.30 - 18.00 uur ontvangen in het wijk centrum 'Het Bolwerk'. Het doel van deze bijeenkomst is om de plaatselijke bevolking in staat te stellen op informele wijze met de wijkwethouder en de in de wijk woonachtige raadsleden contact te leggen of te onderhou den. De bijeenkomst wordt dit jaar als proef daarom alleen in Groot-Lammerenburg gehouden. Aan de hand van een kleine foto tentoonstelling kunnen de bewo ners tijdens de receptie zien wat er in de afgelopen twee jaar ver anderd is in Groot-Lammeren burg. Daarnaast hebben de be woners de mogelijkheid gekre gen om mee te doen aan de quiz 'Ken uw wijk'. De winnaars worden tijdens de bijeenkomst bekendgemaakt en ontvangen hun prijzen. De hoofdprijs moet door de prijswinnaar in overleg met de gemeente wel aange wend worden ter verfraaiing van de buurt van de wijk. Deze nieuwe rubriek 'Vra genderwijs' vindt u voor taan wekelijks op deze pa gina. Elke week wordt een veel door Vlissingers aan het Stafbureau Communi catie gestelde vraag beant woord. De vraag heeft be trekking op gemeentelijke zaken. Naam en adres van de vragensteller worden NIET vermeld. De kerst is inmiddels voor bij en ik wil mijn kerst boom kwijt. Waar kan ik met mijn boom terecht? Op maandag januari en dins dag 7 januari halen de secties Afvalverwijdering en Beplantin gen van de gemeente de kerstbo men op. Op maandag 6 ja nuari kunnen Oost-Souburgers en Vlissingers van 'boven de Sloeweg' nun kerstboom buiten zetten. Hiermee bedoelen we de wijken Paauwenburg, Rosen- burg, Bossenburgh, Papegaaien burg, Hofwijk, Westerzicht, en West-Souburg. Een dag later - dinsdag 7 ja nuari - kunnen bewoners van Ritthem en de andere Vlissingse wijken hun kerstbomen aanbie den. Dit zijn de binnenstad, Scheldebuurt, Bloemenbuurt, Schildersbuurt, Bonedijkebuurt en Vredehof. Alleen op genoemde dagen wor den de bomen speciaal opge haald. Kerstbomen die op ande re dagen worden aangeboden, worden niet meegenomen. An der afval kunt u er niet bijzetten. Bij wijken waar centrale verza melplaatsen zijn, moet de boom ook op die centrale plaats wor den aangeboden. De kerstbo men gaan net als het groente-, fruit- en tuinafval naar de com- posthoop. Uw kunt dus ook uw aoom versnipperen en als GFT- afval in de groene bak doen. Als u vragen heeft over het ophalen van kerstbomen, kunt u altijd bellen met de sectie Afvalverwijdering, telefoon 487452. Vragen voor deze rubriek moe ten betrekking hebben op ge meentelijke zaken. U kunt vragen schriftelijk of telefonisch stellen: gemeente Vlissingen, Stafbureau Communicatie, Antwoordnum mer 2, 4380 WB VLISSINGEN (postzegel niet nodig), telefoon 48 73 35. De redactie maakt een keuze uit de gestelde vra gen. In oktober afgelopen jaar werd door wethouder De Keijzer voor het eerst het 'Service Team Openbare Ruimte' - kortweg SOR-team - aan het werk gezet. Het SOR-team herstelt 'kleine doch hinderlijke gebreken' aan de openbare ruimte in de ge meente. Het gaat dan om kleine gebreken aan gemeentelijk ei gendom. Wanneer het SOR-team opdraaft? Bij te ver uitgegroeide of gebroken takken van bomen en struiken, opstaande of verzak te tegels, kleine hoeveelheden zwerfvuil, kapotte speelvoorzie- ningen, banken en ander straat- meubilair vuile of scheve straat naamborden, boombeugels, afvalbakken e.d. Bii klachten van deze aard kunt u alle werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur te recht op telefoonnummer 48 74 64. Voor kleine ge breken aan ge meentelijk ei gendom kan sinds oktober het SOR-team worden inge schakeld (foto: Ruben Oreel) In 1997 zal meer duidelijk worden over de definitieve in vulling van de Spuikom (foto: Bofoto) Begin juli 1996 presenteerde de gemeente haar toekomstvisie op net Spuikomgebied. De voormali ge kom voor overtollig water kan volgens de plannen plaats gaan bieden aan 360 woningen, re creatieve voorzieningen, detail handel, een groengebied en par keervoorzieningen. Het gepre senteerde plan is nog lang geen definitief ontwerp. Een deel van de omwonenden ziet het gebied liever groen blijven. Dit jaar vindt verder overleg over de 'invulling' van de Spuikom plaats tussen buurtbewoners, on dernemers, en de gemeente. Veel ophef ontstond er in 1996 in een aantal wijken na het ver schijnen van de brochure 'Bou wen waar het kan? Bouwen in stedelijk gebied'. Daarin stond een overzicht van eventuele bouwlocaties binnen de huidige bebouwing. Met het bouwen van woningen op plekken binnen de bebouwde kom, denken b en w ruimte te kunnen sparen, die an ders nodig zou zijn voor nieuw- De Schelde zou in de toekomst wel eens zijn gezichtsbepa lende rol in het Vlissingse cen trum kunnen verliezen (Foto: Bofoto) Plannen om de Koninklijke Schel de Groep mogelijk te 'verhuizen' uit de Vlissingse binnenstad kwa men afgelopen jaar steeds vaker om de hoek kijken. De gemeente vindt de herontwik keling van het terrein van emi nent belang voor de ontwikkeling van de stad en de bereikbaar heid van het centrum. De KSG zou daarmee op termijn naar Vlissingen-Oost kunnen worden verplaatst. Voordat het gebied ingericht zou kunnen warden ingericht om _te wonen, werken of recreëren zul len echter nog heel wat stappen moeten worden doorlopen. WAAR EN WANNEER ZIJN WU BEREIKBAAR: Gemeente Vlissingen Stadhuisplein 2, 4382 IG Vlissingen telefoon: 0118-487000, fa» 0118-410218 :i" 'K i stadhuis: ma t/m vr: 08.30 17.00 uur, sectie Burgerzaken: ma t/m wo en vr: 08.30 -15.00 uur, do tot 19.00 uur. Kas: ma f/m vr: 08-30 - 12,30 uur en 13.30 -16,00 uur sectie Sociale zaken: (Dokter Golkindatstraat 1): ma t/m vr: 08,30 -12.30 uur en 13.30 -16.00 uur telefonisch spreekuur: ma t/m vr; 09.00 -10.00 uur. secties Wegert en Afvalverwijdering (Edtsonweg 9); ma f/m vr: 07,30 -12.00 uur, en 13.00-16.00 uur. secties Beplantingen en Accommodaties (Vredehoflaan 50): mo t/m vr: 08.00 -16.30 uur, Voor meer informatie zie de gemeentegids "Kijk op Vlissingen" en Maximaal TV, teletekstpag. 810 Burgemeester Van der Doef overhandigt de winnaars de hoofdprijs van 'Een prijs voor de wijk 1996": een ontwerp voor een speel terrein aan de Van Doomlaan in West-Sou burg (foto: Ru ben Oreel) Wijkgericht werken. Dat is de nieuwe weg die de gemeente in 1996 definitief insloeg. Afgelo pen jaar verschenen in dat kader al 'wijkplannen' voor de wijken Paauwenburg, binnenstad, Groot-Lammerenburg en Oost- Souburg/Ritthem. Vlissingers konden door middel van het invullen van een prioritei tenlijstje zelf kiezen wat ze in hun wijk veranderd of verbeterd wilden zien. In 1997 zullen wijk- overleggen invulling gaan geven aan de daarna gemaakte 'maat regelenplannen'. Via de wedstrijd 'Een prijs voor de wijk' droegen Vlissingers op een andere manier bij aan de in richting van hun eigen leefomge ving. Jongeren heb ben meteen de weg naar de Jeugd Jonge ren Ontmoe tingsplek ge vonden (foto: Ruben Oreel) Eind mei 1996 werd in de Her cules Segherslaan de eerste on dergrondse glascontainer in ge bruik genomen door wethouder Poppe-de Looff van milieu. Ook in de Hontestraat in Oost-Sou burg en op het Bellamvpark koos de sectie Afvalverwijdering voor dezelfde 'gebruiksvriendelijke' oplossing. Naast een veiliger en makkelijker gebruik en een fraai er aanzien, levert de onder grondse glascontainer namelijk ook minder geluidsoverlast voor omwonenden op. Net als bij de 'normale' glasbak kan het glas gescheiden - wit, bruin en groen - worden aangeboden. bouwwijken buiten de bebouwde kom. Een bijkomend nadeel - bin nen de bebouwde kom blijft er minder groen over - lokte echter grote aantallen verontruste bewo ners naar de speciaal daarvoor georganiseerde overlegavonden. Wijkcollegeleden stelden daar de meeste bezoekers gerust. B en w komen, gehoord alle alle reacties in 1996, dit jaar met een nader voorstel. Welzijnscen- trum Vlissingen is volgestroomd voor de infor matieavond over de eventu ele bouwloca ties in het Mid dengebied (foto: Ruben Oreel) Na afgeketste plannen in Weye- vliet en Bossenburgh hebben jon geren sinds oktober 1996 aan toch hun eigen ontmoetingsplek. Maandag 21 oktober 1996 werd in de Adriaen Coortelaan een Jeugd en Jongeren Ontmoe tingsplek geopend, kortweg Jop genaamd. De ontmoetingsplek is er speciaal voor jongeren tussen 13 en 20 jaar. De openingstij den tijdens de vakantieperiodes zijn alle dagen van Ij.OO tot 23.00 uur en gedurende de schoolweken van 16.00 uur tot 23.00 uur. Ambulant jongeren werker Geert van Enckevoort is inmiddels samen met jongeren druk bezig met het inrichten van het jeugdhonk. Vrijdag 10 janu ari wordt het Jop officieel geo pend door wethouder Poppe-de Looff. Met de uitspraak van de Raad van State werd in de zomer de laatste hobbel weggenomen voor de bouwplannen op de Boule vard Bankert. De Raad verklaarde alle bezwa ren van de Stichting Verantwoor de Boulevardbe- bouwing onge grond en gaf de gemeente toestemming de plannen verder uit te werken. Tussen de Strand- veste en Résidence Belvédère zal in 1997 een begin worden ge maakt met onder andere een woontoren van tachtig meter hoogte. Voor de windhinder - die volgens de stichting hoogbouw onverantwoord maakt - zullen en kele maatregelen worden getrof fen. Met de bebou wing van 'het gaf in de Bou levard Bankert wordt in 1997 een begin ge maakt. Links de inmiddels vol tooide Strand- veste (foto: Bo foto)

de Faam | 1997 | | pagina 5