Middelburgse Kerstmarkt mooier dan ooit Willem de Smit, Vereniging Ambulante Handel De kerstmarkt in Middelburg belooft drie dagen voor een gezelli ge sfeer in het Middelburgse centrum te zorgen. „De kramen zijn mooier dan ooit", voorspelt Willem de Smit als vertegenwoor diger van de marktkoop lieden. „Er komen zo'n vijftig kramen die het uiterlijk van een kerst stal hebben. Zeker als 's avonds de lampjes aan gaan zal het er sprook jesachtig uitzien". Maak van deze kleurplaat een sfeervolle kerstplaat met kleurtjes en tekeningen. De meest originele tekeningen komen in aanmerking voor een prijs. Jullie kunnen de kleurplaat als ze klaar is inleveren op de Kerstmarkt in de tent. Vergeet niet je naam, adres en leeftijd in te vullen. Willem de Smit is marktkoopman en penningmeester van de Zeeuwse afdeling van de Centrale Vereniging Ambulante Handel. De vereniging van marktkooplieden organiseert de kerstmarkt dit jaar voor de tweede keer samen met de SEM (Stichting Evenementen Middelburg). ,,Onze vereniging is een soort vakbond voor de marktkoopman en jaarlijks organi seren we verschillende markten naast de gewone weekmarkt, 's Zomers houden we de nachtmarkten in Goes en Vlissingen en met kerst is het de beurt aan Middelburg". In de kramen die van vrijdag 13 tot en met zondag 15 december op de Middelburgse Markt staan is alles te koop wat maar met kerst te maken heeft. Niet alleen eten en drinken maar ook kleding, versiering én natuurlijk kerstbomen. „Bjj. de samenstelling van de markt hebben we goed gekeken dat iedere branche vertegenwoordigd is. Het publiek krijgt niet het aanbod van de gewo ne weekmarkt voorgeschoteld", ver telt De Smit. Het organiseren van de kerstmarkt is voor de leden van de Centrale Vereniging Ambulante Handel eigen lijk vrijwilligerswerk. ,,We vet# er natuurlijk wel ons brood .méé maar toch is het eigenlijk M extraatje. Wij geloven in de markt - willen die graag op deze beetje promoten", zegt de markt koopman in hart en nieren. De dagen dat de marskramer met zijn handeltje naar de markt kwam en weer vertrok als hij 'los' was zijn vol gens De Smit voorbij. „Er komt heel Willem de Smit van de Centrale Vereniging Ambulante Handel. wat bij kijken, zeker als je denkt aar de eisen die de warenwet bijvoor beeld stelt aan een wagen. Aar alleen een kraampje heb je tegen woordig niet meer genoeg. Voor om is dat natuurlijk ook prettig dat e eisen aan kwaliteit worden gesteld" legt De Smit uit die zelf vleeswarer aan de man brengt. -( Speciale gast op de kerstmarkt i: natuurlijk de kerstman. Kinderer kunnen bij hem terecht voor eer mandarijntje en speciaal voor de jonge Middelburgers is er ook eer kfeurplatenwedstrijd. De Smit: „De kleurplaat uit deze krant kan op de markt worden ingeleverd en iedere dag wordt er een leuke prijs wegge- geven aan de mooiste inzending" Ook ve£r volwassenen zijn er vee •--"--deeltjes op de kerstmarkt. Bi van een artikel op de mark: de koper een bon. „Mei die bon kan in een aparte kraam eer worden gekoch' voor een heel zacht prijsje". Willem de Smit heeft er alle vertrou wen in dat de kerstmarkt ook dit jaai weer een succes wordt. De Smit: „Ik denk dat de markt een uitstraling heeft op de hele binnenstad, zekei als je ziet hoe de kramenzetter ziet heeft ingespannen om een echte kerstsfeer te krijgen. We willen dar ook graag iedereen uitnodigen om de kerstmarkt te bezoeken".

de Faam | 1996 | | pagina 41