GEMEENTE MIDDELBURG Duurzaam (ver)bouwen niet duur! Nogmaals de herindeling: waarom en hoe? Straten in Griffioen opgebroken uvg Commissies Winkeltijden Kantoren Rooien Week 49 Tafeltje Dekje Woensdag 4 december 1996 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stuk ken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Zonneboiler Dakisolatie CV pomp schakelaa/ Spaarlamp Tochtwennj Thermostat ische radialorkraan Gevehsolatie llluviridc /.MF 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 9 tot en met 15 decem ber: Maandag Rundergehaktballcn, crème spi nazie, aardappelen Dinsdag Varkenshaasje, wortelen, aard appelpuree Woensdag Boerenkool met worst Donderdag Kipfilet, bloemkool, krielaard- appelen Vrijdag Visfilet, erwtjes, wortelen, aard appelen Zaterdag Nasi gorcng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft 8 Vlocrisolalie Spouvunuurisolatie Cv-ietdinglsoiatie ingaande 1998. Alle instellingen die voor 1997 subsidie krijgen, ontvan gen in de loop van 1997 formulieren voor het aanvragen van subsidie over 1998. Overgang personeel Door de herindeling moeten de organisaties van Amemuiden en Middelburg in elkaar worden geschoven. Wat de technische dienst betreft neemt Amemuiden deel aan de Centrale Dienst Gemeentewerken. Dit brengt met zich mee dat het personeel van de nieuwe gemeente zal bestaan uit medewerkers afkomstig van de gemeenten Amemuiden en Middel burg en gedeeltelijk van de Centrale Dienst Gemeentewerken. Alle personeelsleden hebben al geruime tijd geleden bericht gekre gen welke functie ze voorlopig zul len vervullen. Het bestuur van de nieuwe gemeente beslist daar defini tief over. Vooruitlopend op de her indelingsdatum zijn er al medewerk sters gestationeerd in Middelburg. De ambtelijke apparaten staan elkaar over en weer bij waardoor de inpassing zo soepel mogelijk ver loopt. Informatie en vragen inlichtingen De nieuwe inwoners van de nieuwe gemeente krijgen in januari een "Wegwijslolder" in de brievenbus. Daarin wordt vermeld waar men voor verschillende zaken bij de organisatie van de nieuwe gemeente terecht kan. Mocht u op dit moment al een concrete vraag hebben in ver band met de herindeling, dan kunt u contact opnemen met de sectic Voorlichting van de gemeente Mid delburg telefoon 675450. Op dit nummer krijgt u zo mogelijk direct antwoord op een vraag, of u wordt doorverbonden met de mede- wcrk(st)er die het desbetreffende onderwerp behandelt. Uiteraard kunt u tot eind dit jaar ook nog met vragen terecht bij het gemeentehuis van Amemuiden: telefoon 601553. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zaken, woensdag 4 december om 19.30 uur. Secretaris is N. Maqdache, telefoon 675637. Onder meer wordt behandeld: cultuurnota. Commissie Stadsontwikkeling, dinsdag 10 december om 19.30 uur. Secre taris is de heer R. Griep, telefoon 675232. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud), herinrichting Markt (opiniërend), inspraak vooront werp Bestemmingsplan Buitengebied, voorbcrcidingsbcsluiten. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. tenzij anders vernield. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com- missiesccrctaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 16 december om 19.30 uur. Op 9 december start de herbestra- ting van de Populieren-, Abelen-, en Doomlaan. Ook worden vooraf klei ne reparaties aan de hoofdriolering uitgevoerd en worden de oude riool- huisaansluiten van gresbuizen onder de rijbaan vernieuwd. De waterlei ding is hier al voor zover nodig ver nieuwd. Aan de Populierenlaan wordt gewerkt van 9 tot 20 december en van 6 januari tot ongeveer 14 febru ari. Aan de inrichting van de straat zal weinig gewijzigd worden. Op de ontmoeting met de Elzcnlaan en de Abelenlaan wordt het straatwerk verhoogd uitgevoerd, terwijl tussen Populierenlaan 10 en 12 'n sinus drempel aangelegd wordt. Onder de bestrating van de rijbaan wordt een puinfundering aangebracht. De wer ken van groenbeheer in het "asfalt" plantsoen zijn u reeds eerder schrif telijk meegedeeld. In de Abelenlaan worden de riool aansluitingen van "gres" van 27 januari 1997 tot 5 februari 1997 ver nieuwd. In totaal duren de werk zaamheden vermoedelijk tot en met 14 maart 1997. Aan de inrichting van de straat wordt weinig gewij zigd. De bestrating op de ontmoe ting met de Populicrenlaan en de Berkenlaan wordt verhoogd uitge voerd. Tussen Abelenlaan 4 en 6 wordt een sinusvormige drempel aangelegd. Onder de bestrating van de rijbaan wordt een puinfundering aangebracht. In de Doornlaan worden de riool aansluitingen van "gres" van 24 februari 1997 tot 8 maart 1997 ver nieuwd. De herbestrating van deze straat duurt tot ongeveer I 1 april 1997. Aan de inrichting van de straat wordt niets gewijzigd. Onder de bestrating van de rijbaan wordt een puinfundering aangebracht. Wegen afgesloten Voor de uitvoering van de werk zaamheden zullen genoemde straten voor het verkeer moeten worden afgesloten. Toegang tot de wonin gen zal te voet mogelijk blijven. De werkzaamheden zullen onge twijfeld ongemak veroorzaken. Er zal evenwel naar gestreefd worden het ongemak tot een minimum te beperken. Met het noemen van data is er van werkbaar weer uitgegaan. Dit houdt in dat met dagen regen en vorst, deze data met even zovele dagen opschuiven. Indien u nog vragen hebt. kunt u contact opnemen met de heer C. Mouthaan van de dienst Stadsbe heer, die belast is met het dagelijks toezicht van de werkzaamheden en bereikbaar is onder telefoonnummer 67 53 91. Er wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen voor het "Toeristisch Huis Zeeland", waarin gevestigd zullen zijn de provinciale VVV. de Middelburgse VVV. de ANWB. de stichting Zeeland Cultuurmaand. het Recreatieschap Veerse meer en de ZWN. Op 3 december werd de "eerste paal" geslagen door de heerJ.G. van Zwieten. lid van het college van Gedeputeerde Staten en voorzitter van de Stuurgroep Toeristisch Huis. pOJo; An(ia van piet andere doordat het platteland van Walcheren toch een ander karakter heeft dan de steden, blijft er een afzonderlijke plattelandsgemeente bestaan. Amemuiden gaat samen met Middelburg een nieuwe gemeente vormen doordat Amemui den gescheiden is van het overige platteland door het kanaal door Wal cheren en om dat de Amemuidse bevolking erg sterk op Middelburg is georiënteerd. Als er dan toch een herindeling moest komen, vond ook het gemeentebestuur van Amemui den dat de beste oplossing. Middel burg wilde liever geheel Walcheren als één grote gemeente, maar als dat niet haalbaar was, vond het ook het samengaan met Amemuiden in een nieuwe gemeente prima. Wat verandert er? Gemakshalve is er steeds gesproken over de herindeling Amemuiden en Middelburg. Toch is dat niet volle dig. We mogen niet vergeten dat van de huidige gemeente Veere een stukje grondgebied aan de nieuwe gemeente Middelburg toegevoegd wordt, n.l. een deel ten noorden van Sint Laurens. Van Vlissingen komt een klein gedeelte (o.a. een aantal panden aan de Binnendijk) bij het grondgebied van de nieuwe gemeente Middelburg. We zouden de bewoners van die gebieden te kort doen als we dat niet zouden noemen. Voor alle bewoners van de nieuwe gemeente geldt dat zij in feite met een nieuwe gemeente te maken krij gen. De bewoners van de huidige gemeente Middelburg zullen daar waarschijnlijk het minst van mer ken. De bewoners die uit Amemui den. Veere en Vlissingen over komen, merken daar meer van. Nieuw gemeentebestuur Nog voordal de herindeling een feit is zijn de kiesgerechtigde inwoners met de nieuwe situatie in aanraking gekomen. Op 13 november werd n.l. Op 1 januari 1997 houden de huidige gemeenten Amemuiden en Mid delburg op te bestaan. Er komt een nieuwe gemeente voor in de plaats die "gemeente Middelburg" gaat heten. Deze herindeling maakt onder deel uit van een omvangrijker herindeling. Tegelijkertijd worden in Zeeland op Schouwen-Duiveland de gemeenten tot één nieuwe gemeen te samengevoegd en op Walcheren worden de overige zelfstandige plat telandsgemeenten ook één nieuwe gemeente (gemeente Veere). Waarom een herindeling? Dc samenleving wordt steeds inge wikkelder en allerlei ontwikkelin gen gaan over de grenzen van afzon derlijke gemeenten heen. De over heid moet op deze ingewikkeldheid en schaalvergroting reageren. De verdeling van taken en bevoegdhe den tussen het Rijk, de provincies en dc gemeenten wijzigen daardoor. Dc gemeenten krijgen geleidelijk aan steeds ingewikkelder en ook meer taken en bevoegdheden. De omvang van de gemeenten wordt daarop aangepast. Gebieden die toch al op elkaar zijn aangewezen en ook bij elkaar passen, worden in eenzelfde gemeente gebracht. Doordat grotere gemeenten worden gevormd, kan de kwaliteit van het bestuur en de des kundigheid van het ambtelijk appa raat worden verbeterd. Een gedeel telijke oplossing zou denkbaar zijn door verdere samenwerking tussen gemeenten in zgn. "gemeenschappe lijke regelingen", maar die maken het besturen voor de burgers ondoorzichtig. De regering kiest daarom voor gemeentelijke herinde ling. In het hele land zijn herinde- lingopcraties gaande. Op Walcheren is sprake van een samenhang tussen het stedelijk gebied en het platteland. Onder De winkels mogen op werkdagen geopend zijn van 6.00 tot 22.00 uur, ook op zaterdag. In dc praktijk zijn de meeste winkels geopend van 9.00 tot 18.00 uur en op donderdag tot 21.00 uur (centrum). Een aantal supermarkten is van 8.00 tot 20.00 uur open, behalve op zaterdag (dan sluiten de meeste supermarkten om 17.00 of 18.00 uur). Een aantal win kels is op maandagmorgen gesloten. Op zondag en op een aantal feestda gen mogen de winkels in de Middel burgse binnenstad (postcodegebied 4331) in principe geopend zijn van 9.00 tot 22.00 uur; de winkeliers kunnen zelf bepalen of zij van deze mogelijkheid gebruik maken. In de rest van de gemeente zijn de winkels op zon- en feestdagen gesloten, maar enkele dagen per jaar wordt hier een uitzondering op gemaakt. Voor meer informatie: mevr. A. Rouwendal, afd. Economische Ont wikkeling en Grondzaken, tel. 675253. Morgen, donderdag 5 december, zullen alle gemeentelijke kantoren (ook de sectie Burgerzaken) vanaf 16.00 uur gesloten zijn. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: Kruitmolenlaan 1 eik, 1 wilg; Noord weg 1 ceder; Noordsingel 1 1 iepen; Goudend 3 essen, 1 iep, 5 wilgen; Lange Delft 1 esdoorn, 1 accacia Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 675312. de verkiezing van de raad van dc nieuwe gemeente gehouden. Gemeentehuis Een duidelijke verandering is dat men in het vervolg bij contacten met het bestuur van de woongemccnte te maken krijgt met een andere vesti gingsplaats van het gemeentehuis: men zal naar Middelburg moeten. Maar.... in Amemuiden komt voor alsnog een sfetiapööf van de gemeentesecretarie waar men van af 3 februari op maandag-, woens dag- en vrijdagmorgen van 9.00 tof 12.00 uur terecht kan bij de sectic Burgerzaken ("bevolking") en de sectie Maatschappelijke Zaken ("gemeentelijke sociale dienst") Wat burgerzaken betreft kan men er in principe voor alle "bevolkingsza ken" terecht: reisdocumenten, rijbe wijzen. uittreksels, aanmelding, ver huizing. aangiften burgerlijke stand enzovoorts. De opzet is dal er wat dit betreft dezelfde dienstverlening plaatsvindt als bij de sectie Burger zaken in Middelburg. Aanmelding van vestiging in de nieuwe gemeen te vanuit het buitenland kan alleen bij de sectie Burgerzaken in Middel burg plaatsvinden. Het blijft zolang het steunpunt er is mogelijk om in Amemuiden te trouwen, ook op andere dagen en tijden dan waarop het steunpunt open is. Wat de sectie Maatschappelijke Zaken betreft zal men er in het alge meen voor een eerste aanvraag en voor algemene vragen terecht kun nen. Verder zullen cliënten er op afspraak geholpen kunnen worden. Inwoners die al cliënt van de gemeentelijke sociale dienst zijn zullen in beginsel alleen op afspraak geholpen kunnen worden omdat anders hun dossier niet beschikbaar is. Adreswijzigingen Een bekend verschijnsel na de her indeling is dat het postadres van een aantal inwoners verandert. Dc be doeling is dat er in beginsel geen straatnamen en zo weinig mogelijk huisnummers worden veranderd. Voor dc postbezorging bij dc inwo ners die uit Veere en uit Vlissingen over komen, zal de postadresscring veranderen. De postcodes verande ren daar dan ook. De desbetreffende inwoners hebben daarover nader bericht gekregen. De gemeentebegroting Dc begroting voor het jaar 1997 moet worden vastgesteld door de raad van dc nieuwe gemeente. Dc voorbereidingen daarvoor zijn volop in gang. In beide colleges van bur gemeester en wethouders is in eerste instantie aandacht besteed aan dc financiële meerjarenramingen. Investeringen waarvan dc lasten op de nieuwe gemeente drukken vinden alleen na onderling overleg plaats. Dc financiële plannen en begrotin gen van beide gemeenten worden "in elkaar geschoven" en zo ontstaat een meerjarenraming en begroting 1997 voor dc nieuwe gemeente. De Commissie Financiën van Amemui den en de Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken van Middelburg hebben hierover gezamenlijk verga derd. De gemeenteraad zal dc begroting op 24 februari 1997 behandelen. Belastingen Dc tarieven voor de gemeentelijke belastingen en heffingen verschillen in de diverse gemeenten. Binnen maximaal twee jaar zullen in de hele gemeente dezelfde belastingen wor den geheven. Als er nu grote ver schillen in belastingtarieven zijn. worden die in die periode geleidelijk recht getrokken. Wat betreft dc leges voor de dienst verlening door de sectie burgerza ken zal direct na de herindeling met één zelfde tarief worden gewerkt, uitgezonderd voor huwelijken te Amemuiden. Ophalen afvalstoffen Vooralsnog blijft in Amemuiden het bestaande ophaalsystcem en de tariefstructuur gehandhaafd. Over het ophaalsystcem in het gebied ten noorden van Sint Laurens moet nog worden beslist. Overigens zal over de inzameling van afvalstoffen en de daarbij te hanteren regels nog nader informatie worden verschaft. Subsidiëring van instellingen Instellingen die van dc gemeenten- subsidie ontvangen moeten over het algemeen hun sibsidie-aanvraag al ruim van te voren indienen. Norma- De nieuwe gemeentegrenzen. liter beslist dc gemeenteraad of het college van burgemeester en wet houders daarover bij of na de vast stelling van de gemeentebegroting. Doordat dc begroting 1997 pas na dc herindeling wordt vastgesteld, zou dat nu een probleem voor de instel lingen kunnen opleveren. Uitgangspunt is dat voor 1997 dezelfde subsidicsystematick gehanteerd wordt als in 1996. Over de Amemuidse subsidies voor 1997 beslist nog wel het gemeentebestuur van Amemuiden (omdat dit om minder grote bedragen gaat); over de Middelburgse subsidies beslist het bestuur van de nieuwe gemeen te. De Middelburgse instellingen die over 1996 subsidie ontvangen, krij gen voor 1997 een voorschot. In de loop van 1997 beslist de raad van de nieuwe gemeente ook over dc te hanteren regeling voor subsidiëring stadsgewestelijke dubo-informatie dc mogelijkheid om een deel van de meer-kosten terug te verdienen. Daarvoor kunnen zij dc milieuscore- lijst invullen en indienen. Met een extra-investering van ongeveer 6.000.- tot 8~.000,- kunnen zij al in aanmerking komen voor de maxi male subsidie van 3.000,-. Het dubo-infopakket met de score- lijst is overigens ook interessant voor nieuwbouw buiten Prooijens- park (maar dan geldt de project gebonden subsidiemogelijkheid niet). De scorclijst geeft de wensen van de gemeente weer op dubo- gebied. Het is een invulling van het onlangs mede door het stadsgewest ondertekende Zeeuws Convenant Duurzaam Bouwen. Het verplichte deel daarvan gaat minder ver dan het via de milieuscorelijst gestimuleer de maatregelenpakket. Groene financiering extra-duur zame nieuwbouw Wanneer u van plan bent een extra- duurzame woning te laten bouwen (stichtingskosten maximaal 400.000,-), kan de landelijke fis cale grocnregcling voor u van belang zijn. Daarbij kan een extra- duurzaam gebouwde woning gedeeltelijk tegen lagere rentetarie ven gefinancierd worden. De koper kan door zo'n "groene hypotheek" (max. ƒ75.000,-) 75% van dc meer-kosten terugkrijgen. Om daar voor in aanmerking te komen zijn de criteria strenger dan die bij de gemeentelijke regeling voor Prooij- enspark. Dc gemeente kan u hier over nader informeren (675281). Een koper in Prooijcnspark kan ove rigens van beide regelingen gebruik maken. Subsidie duurzaam ver-bouwen en renoveren Bij verbouw/renovatie zijn duurza me, milieusparende maatregelen nog minder vanzelfsprekend. De voornaamste reden hiervoor is, dat dc meer-kosten daarvoor vaak wat hoger liggen dan bij nieuwbouw. Dit komt onder andere doordat het nu eenmaal veel eenvoudiger (en dus goedkoper) is om iets tijdens de bouw in te passen, dan het achteraf aan te brengen. In dc periode I maart 1996 tot 1 januari 1999 kunt u, onder bepaalde voorwaarden, rijkssubsidie krijgen op de extra kosten voor duurzame verbouw/renovatie. Dat maakt voor u de keuze voor o.a. milieuvriende lijke gevel-, dak- en vloerisolatie. cv-ketels, vochtwerende voorzienin gen in kruipruimtes en waterbespa rende toiletten aantrekkelijker. Deze subsidieregeling komt in beeld bij de meer ingrijpende verbouwingen. Subsidies lager dan 1.000,- wor den namelijk niet uitgekeerd; de maximum subsidie is 5.000,-. Ook energieheffing stimuleert investeren in energiebesparing Sinds 1 januari 1996 betaalt u een energieheffing over uw energiege bruik. Voor gas verdubbelt die per 1 januari 1997. Doel ervan is: het aantrekkelijker maken om zuinig met fossiele ener gie om te gaan. Investeren daarin is nu aantrekkelijker. Andersom is overmatig energiegebruik hierdoor extra onvoordelig geworden. Dc brochure over de energieheffing kunt u afhalen bij de gemeente of het postkantoor of aanvragen bij Postbus 51 (06 - 8051). Behalve energie wordt overigens ook drink water steeds duurder. Architectenspreekuur nieuwbouw ver-bouw Sinds mei 1996 kunt u gratis gebruik maken van het architectenspreekuur voor o.a. duurzaam (ver)bouwen (informatie: 675281). Daar kunt u uw globale (vcr-)bouwplan of bouwwensen. in een vroeg stadium, gratis voorleggen aan een onafhan kelijke architect. Die kan vanuit zijn specialisatie vaak door enkele aan wijzingen het milicurcndemcnt van uw plan verhogen en tevens een beeld schetsen van de eisen die doorgaans vanuit welstandsoogpunt gesteld worden. Meer dubo-informatie Foldermateriaal en mondelinge informatie over genoemde regelin gen is verkrijgen bij de sectie Bou wen en Wonen van de Dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg (de heer P. Meulmees- ter), telefoon 675281 of 675200). Zonne-energie-informatie kunt u o.a. bij Holland Solar krijgen (030 - 2328008). Voor subsidieaanvragen voor zonneboilers kunt u terecht bij Sentcr (038 - 4553553). De feitelijke uitvoering van de. DUBO-subsidie-regeling voor ver bouwen en renovatie gebeurt door de Budgetbehccrder Woninggebon den Subsidies (BWS) regio Walche ren. Stadhuisplein 2 te Vlissingen (de heer van Alphen), telefoon 487214 of 487000. "Bouw duurzaam, bouw met toekomstwaarde' is de titel van het recen te stadsgewestelijke informatiepakket over duurzame nieuwbouw. Een milieuscorelijst maakt daar deel van uit. Steeds meer mensen zijn ervan overtuigd, dat milieuvriendelijk, duur zaam bouwen (afgekort: dubo) belangrijk is. Bij duurzaam (verbou wen kunt u denken aan het plaatsen van voorzieningen om zuiniger met fossiele energie en drinkwater om te kunnen gaan, aan het toepassen van milieuvriendelijke materialen en aan het verbeteren van de geluids isolatie. Gemeente en rijk stimuleren duurzame nieuwbouw en duurzaam ver bouwen met voorlichting en subsidies Wat is duurzaam bouwen? Duurzaam bouwen is het zo plan nen, bouwen en beheren dat de nadelige gevolgen voor het milieu en de gezondheid bij de bouw en de bewoning minimaal zijn. Een duur zaam gebouwd huis heeft een lage energie- en waterrekening. Het is opgebouwd uit duurzame, milieu vriendelijke grondstoffen, materia len, constructies en installaties, zoals een zonneboiler. De materia len zijn zoveel mogelijk hergebruikt en herbruikbaar. Ze zijn zo gekozen, dat ze bij grondstofwinning, trans port, verwerking en sloop zo min mogelijk problemen veroorzaken voor milieu en gezondheid. De gebruikte materialen en installaties vormen ook bij het gebruik geen bron van gezondheidsklachten. Wat kost duurzame nieuwbouw extra? Duurzaam bouwen is niet duur. Er zijn wel meer-kosten; die verdienen zichzelf deels terug door blijvende besparingen op water- en energiege bruik. Een duurzaam gebouwde woning heeft toekomstwaarde. De gemeente en het rijk betalen in som mige gevallen en onder bepaalde voorwaarden dan ook mee aan dc extra kosten. Het "Nationaal Pakket Duurzaam Bouwen" (1995) kent vaste maatre gelen (basispakket) en variabele dubo-maatregelen en is dc basis voor het Zeeuws Convenant Duur zaam Bouwen, dat o.a. door het stadsgewest Vlissingen/Middelburg is ondertekend. Het ministerie van VROM stelt dat het realiseren van de vaste dubo- maatregelen 1.500,- extra kost en beveelt aan dit aan te vullen tot minstens 3.000,- door enkele variabele maatregelen door te voe ren. De gemiddelde meer-kosten voor zo'n duurzame nieuwbouwwo ning bedragen dan ongeveer 3.000,-, waarvoor u een pakket dubo-maatregelen realiseert, waar u nog lang plezier van heeft. Dubo-regeling Prooijenspark- nieuwbouw In Prooijenspark komen ongeveer honderd koopwoningen. De gemeente ziet graag dat die duur zaam gebouwd worden. Dc kopers krijgen dan ook naast genoemde

de Faam | 1996 | | pagina 5