mii iiiiiiidijHULiiiiiMiiiéliNlIiiiMii. il. GEMEENTE MIDDELBURG Voordat de gemeenteraad erover beslist beslist u over de gemeenteraad Edelstenenbuurt opgeknapt Wat te doen bij verstopping rioolaansluiting? Onderzoek naar haalbaarheid van stadsgewestelijk zwembad Uitnodiging slotmanifestatie Rooien Collecten me urn'wAT Volgende week ontvangt BESPAART! u meterkaart met kans op prijs Week 43 gemeenteraadsverkiezingen 13 NOVEMBER füvyl Tafeltje LfJ Dekje !5p Woensdag 23 oktober 1996 DE FAAM 5 i 11 M Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stuk ken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkél, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Ails Verkiezingen gemeenteraad - nog drie weken! Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- te te houden: Stichting Vluchteling 21 tot en met 25 oktober; Nederlandse Brandwondenstichting 28 oktober tot en met l november. Glas het inzamelen waard. Hup,in de glasbak! DOi MEE Mn OE ACTIE ZUINIG STOKEN/ZUINIG AAN Als inwoner van de gemeente Middelburg of Arnemuiden ontvangt u volgende week een gemeentelijke meterkaart voorgas, elektriciteit en water. Deze kaart maakt het u o.a. makkelijk om mee te doen aan de landelijke aardgasbesparingsactie "Zuinig Stoken/Zuinig aan". Die start op 3 november 1996 en eindigt op 30 maart 1997. U vindt de meterkaart bij "De Scheldebode" van 30 oktober. Vanaf 13 november plaatst dit blad (21 weken lang) de streefverbruiken voor aardgas in de wekelijkse "stooktabel". Volgende weck leest u hier meer over op deze pagina. Op 13 november worden gemeen teraadsverkiezingen gehouden in Middelburg. Aanleiding voor deze verkiezingen vormt de herinde ling van de gemeenten Middel burg en Arnemuiden, want bij een nieuwe gemeente hoort een nieuw bestuur. Deze week vallen de oproepings- kaarten in de bus bij alle inwoners van de toekomstige gemeente. Dus behalve in Middelburg ook in Arne muiden en bij enkele adressen die nu nog bij de gemeenten Veere en Vlis- singen horen. Volgende week zullen de partijpro gramma's ter inzage liggen bij de sectie Voorlichting. De politieke partijen, die deelnemen aan de verkiezingen voor de raad van de gemeente Middelburg op 13 november aanstaande zijn de vol gende: 1. V.V.D. 2. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.) 3. Christen Democratisch Appél (CDA) 4. Democraten (D'66) 5. GROENLINKS 6. Nieuwe Communistische Partij (NCPN) 7. Staatkundig Gereformeerde Par tij (SGP) 8. RPF-GPV 9. A.O.V./Unic 55+ Omdat u bepaalt wie er tot 2002 in Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 lariks aan de Van Kleffenslaan; 1 populier aan de Olivier Corbault- straat Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbehccr, telefoon 675312. de gemeenteraad zit bepaalt u indi rect ook de beleidsbeslissingen in onze gemeente. Dat zijn beslissin gen die direct gevolgen hebben voor uw dagelijks leven. Bijvoorbeeld de nieuwbouw en renovatie van wonin gen, de aanleg van nieuwe wegen, het vergroten van de verkeersveilig heid en het oplossen van parkeer problemen. Op de oproepingskaart vindt u infor matie over de plaats waar u kunt stemmen. U neemt deze kaart mee naar het stembureau als u gaat stem men. Van acht uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds is het stembu reau open. Volmacht Als u op die tijd niet kunt, is er een andere mogelijkheid. U kunt dan stemmen bij volmacht. U kunt iemand anders die bij hetzelfde stembureau gaat stemmen toestem ming om voor u te stemmen. U moet dan een korte verklaring op de oproepingskaart invullen. U vult dan in: uw eigen naam plus de naam en het adres van de persoon die voor u gaat stemmen. Onderaan plaatst u beiden uw handtekening. De inge vulde oproepingskaart geeft u mee aan de persoon die voor u gaat stem men. Wilt u iemand voor u laten stemmen die niet in uw stemdistrict woont, dan moet u dat schriftelijk aanvra gen bij de gemeente. Dat kan tot en met 30 oktober. Mondeling kan dit tot en met 8 november bij de sectie Burgerzaken. Voor meer inlichtingen: telefoon 675440. De stembureaus Let op: in een aantal stemdistricten is de locatie van het stembureau gewijzigd ten opzichte van vorige verkiezingen! IBej. tehuis "Sint Willibrord", Bachtcnstcene 1 2. Acaciahof, Zuidsingel 128 3. lokaal Ger. Gem.-kerkge- bouw, Segeersstraat 19 4. Verenigingsgebouw St. Lau rens, van Cittersstraat 64 5. Eben-Haëzer, Briandlaan 2 6. Jacob Roggeveenhuis, Noordsingel 106 7. CSW, afdeling MAVO, Oranjelaan 11 8. Uilenburch, Nederstraat 37 9. Leeuwenburch, Oude Vlis- singscweg 40C 10. Dorpshuis Nw. en St. Joos- land, Veerstraat 11. CSW. afd. (i)vbo techniek, Gen. Eisenhowerlaan 25 12. CSW, afdeling MAVO. Ol menlaan 8 13. Swerf-Rust, Laurens Stom- mesweg 1 14. Voorm. Buitenhoveschool, Buitenhove 161 15. De Hoeksteen, ingang Vrij landstraat 16. VWO De Wellinge, zij-in gang 17. Ontmoctingskerk, Ooster- scheldestraat 1 18. De Beverburch, Baarsjes straat 45 19. Klim-op school, Grevelin- genstraat 10 20. Leeuwenburch, Sam. Radc- macherstr. 3 De gemeenteraad die over 3 weken gekozen wordt door inwoners van Arnemuiden en Middelburg heeft de touwtjes in handen tot het jaar 2002! Foto: J. Sinke. 21. Leeuwenburch, Keurhove 3 22. Kleedlokaal gymzaal, West- mede 75 23. Rustenburg, Vrijlandstraat 28 24. Jacob Roggeveen Buitenrust, Buitenruststraat 221 25. Uilenburch, Gen. Hakewill Smithlaan 15 26. Cypressenhof, Prinsenhove 5 27. Zuiderbaken, M. de la Pal- mastraat 28. Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 Stembureaus Arnemuiden 31. Rode Kruisgcbouw, Zuidwal 2 32. Verenigingsgebouw "De Ar- ne", Rademacherstraat 32 33. Basisschool "Het Baken", Boekweitstraat 2 Stemmen met rolstoel Ook rolstoelgebruikers kunnen zelf standig hun stem uitbrengen in een stembureau, dat voor hen toeganke lijk is gemaakt. Welke stembureaus dat zi jn staat met een sterretje aan geven in het overzicht hierboven. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen voor een met-toeganke lijk stembureau dan kan hij/zij de oproepingskaart op de afdeling Bur gerzaken laten omzetten in een kie- zerslegitimatiekaart. Daarmee kan in ieder stembureau in Middelburg worden gestemd. In het stemhokje U krijgt tegen inlevering van dc oproepingskaart een stembiljet met van links naar rechts de politieke partijen en van boven naar beneden de verkiesbare personen. Bovenaan de rij vindt u dc lijsttrekker, daaron der staan de overige kandidaten. U kunt op dc lijsttrekker stemmen ol een voorkeursstem uitbrengen op een van de overige kandidaten. In ieder geval mag u maar cén hokje rood maken, anders is uw stembiljet ongeldig! Correcties in oproepingskaarten In verband met een technische sto ring moest een aantal oproepings kaarten handmatig worden gecorri geerd. Wc verzoeken u er begrip voor te hebben dat sommige kaarten er daardoor minder goed verzorgd uitzien. In de gemeente Middelburg is de rioolhuisaansluiting vanaf de woning tot op het hoofdriool eigendom van de eigenaar van de woning, ook het gedeelte dat op gemeentegrond ligt. Verstopping Als er zich een verstopping voor doet. is het zaak om eerst te onder zoeken of de verstopping in dc woning zit. Als dit niet het geval is, dan zal het ontstoppingssuk vóór de woning opgezocht moeten worden en van daaruit zal de huisaanslui- tingsbuis moeten worden ontstopt. De ontstoppingskosten komen voor rekening van de belanghebbende (bewoner). Ook als de verstopping in dat gedeelte van de huisaanslui ting zit wat in openbare grond ligt. Aansluittekening Van de meeste woningen in de hui dige gemeente Middelburg zijn schetsen aanwezig, waarop de lig ging van dc huisaansluiting en het ontstoppingsstuk is aangegeven. Deze zijn kosteloos te verkrijgen bij de Dienst Stadsbeheer, afdeling Eigendomsbeheer, sectie Civiele Techniek. Van dc huidige gemeente Arnemui den zijn geen huisaansluitingsschet- sen beschikbaar. De sectie civiele techniek wil graag van elke eigenaar gegevens ontvan gen, waarop de plaats van de ont- stoppingsmogelijkheid aangegeven is. Het graven in openbare grond Indien er voor het ontstoppen van de huisaansluiting in gemeentegrond gegraven moet worden moet er eerst toestemming gevraagd worden bij de sectie Civiele Techniek. U ont vangt een straatbriefje (kosten ƒ66,30 in 1997). Dit straatbriefje geeft u het recht om één vierkante meter straatwerk op te breken. Nahclïing voor eventuele meerdere vierkante meters volgt later. De gemeente verricht het dichtstra- ten en neemt op deze wijze ook de aansprakelijkheid over van schades ten gevolge van het nazakken van dc opgraving. Wie verhelpt de verstopping? Als de eigenaar van de woning niet in staat is om de verstopping zelf te verhelpen, zal in eerste instantie een aannemer voor buiten of een lood gieter voor binnen ingeschakeld moeten worden. Wat te doen bij verstopping door buisbreuk in de rijbaan of ingroei door boomwortels Mocht blijken dat de huisaansluiting in dc rijbaan gebroken is door ver keersbelasting, of is verstopt door boomwortels van bomen van de gemeente zijn de gemaakte kosten voor de gemeente. In dit geval moet de sectie Civciele Techniek gewaar schuwd worden, zodat de medewer kers van deze sectie kunnen consta teren of de gemeente de kosten voor herstel voor haar rekening neemt. Bij meldingen achteraf wijst de gemeente elke mogelijkheid van aansprakelijkheid af. Wat betekent verstopping verhel pen op kosten van ongelijk? Bij verstoppingen die twijfelachtig zijn kan de gemeente gewaarschuwd worden en zal de gemeente op kos ten van ongelijk de huisaansluiting ontstoppen. Dit wil zeggen, dat de eigenaar moet tekenen dat de gemaakte kosten door hem betaald zullen worden, indien het probleem een gewone verstopping blijkt te zijn. Verdere inlichtingen Verdere inlichtingen kunt u verkrij gen bij de sectie Civiele Techniek van de dienst Stadsbeheer. Telefoon van de sectie Civiele Techniek 0118-675332. Het gebruiken van de meterkaart is niet alleen vriendelijk voor uw portemonnee, het draagt ook bij aan een schoner milieu. Twee belangrijke redenen dus om deel te nemen aan deze actie. En. het kan u ook nog één van de door de gemeenten Middelburg en Arnemuiden beschikbaar gestelde prijzen opleveren. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 oktober tol en met 3 november Maandag Varkensvlees, fijne saus met appeltjes, rode kool. aardappel pure? Dinsdag Rundergoulash, sperziebonen, aardappelen Woensdag Stamppot boerenkool, worst Donderdag Kip "Cordon Bleu" wortelen, aardappelpuree Vrijdag Dunne plakken rundvlees, wit lof, aardappelen Zaterdag Nasi Ramcs Zondag Wat de pot schaft Bewoners van de Edelstenenbuurt hebben op zaterdag 12 oktober een schoonmaakactie gehouden in hun buurt, ondersteund door de Woningbouwvereniging en gemeentelijke Stadsreiniging. Het was een weiiswaar koude, maar gezellige en nuttige ochtend. Een voorbeeld voor andere wijken misschien? Inieder geval leverde het dit leuke plaatje op met vegende tuinkabouters en wethouder S. Smitskamp als opperkabouter. foto: Anda van Riet Er komt een onderzoek naar de haalbaarheid van de bouw van één nieuw zwembad voor het stadsgewest Vlissingen/Middel- burg. Hiermee zou men de verliezen, die het nieuw te bouwen zwembad in Middelburg en het bestaande zwembad in Vlissingen samen lei den, terug kunnen brengen van ongeveer drie naar twee-en-een- half miljoen gulden per jaar. De procedures voor het nieuw te bouwen zwembad in Middelburg op de lokatic Voorborch lopen daarnaast gewoon door. Eerst moet worden aangetoond of de bouw van een stadsgewestelijk zwembad haalbaar is. Voor dc lokatie Voorborch wordt eind dit jaar een definitieve uit spraak verwacht van dc Raad van State over een beroep tegen de afgegeven milieuvergunning. Over de lokatie en de beheersvorm van een stadsgewestelijk zwembad zijn nog geen uitspraken gedaan. Voor de vormgeving wordt uitge gaan van het ontwerp voor het nieu we zwembad in Middelburg, maar dan geschikt gemaakt voor 90.000 in plaats van 45.000 inwoners. Het is een cirkelvormig gebouw van twee verdiepingen met een instructiebad met beweegbare bodem, een wedstrijdbassin en een bad voor recreatie. Ook zijn er ruimtes gepland voor zonnebanken, fitness en fysiothera pie. Door het bestaande ontwerp te gebruiken worden de voorberei dingstijd en -kosten verminderd. Realisatie van het stadsgewestelijk zwembad in het jaar 2000 acht men haalbaar. Op woensdag 6 november 1996 wordt in de Burgerzaal van het stadhuis van Middelburg (ingang via bordes aan de Markt) de Manifestatie '45 - '95 (50 jaar wederopbouw Middelburg) op officiële wijze afgesloten. Deze manifestatie werd gestart op 6 november 1994 met als opzet een overzicht te geven van de wederop bouw, stedenbouw en architectuur in de afgelopen 50 jaar te Middel burg. Ook de inwoners van Middelburg zijn van harte welkom bij de afslui ting van de Manifestatie '45-'95. Het programma vangt aan om 19.30 uur. Programma en gratis toegangsbe wijzen zijn verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting, Stadhuisstraat 2, elke werkdag geopend van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Per persoon mogen twee toegangs bewijzen worden uitgereikt, zo lang de voorraad strekt. Foto: Anda van Riet De maquette van het ontwerp voor het nieuwe zwembad in Middelburg.

de Faam | 1996 | | pagina 5