W O O N B O N Politiek forum voor jongeren Veelzijdigheid troef tijdens modepresentatie Nieuwe Burg KvK helpt starters overleven Maritiem Journaal '96 Inzicht in financiën Dagreis Londen voor vrouw uit Serooskerke Nieuwe potstal Ter Linde Sporters verpesten duinen ONDERSTAANDE W00NB0N S.V.P. IN BLOKLETTERS INVULLEN! Doorstromer Zeewijksingel Molenweg e.o. Starter/doorstromer Bloemenlaan e.o. Bossenburgh-Weyevliet O Starter* Doorstromer Garage' Maritiem Journaal '96 is sinds kort beschikbaar. In deze editie van dit maritieme jaarboek wordt een overzicht gegeven van de ontwikkelingen die zich het afgelopen jaar op maritiem gebied hebben afgespeeld. Niet alleen in Nederland, maar ook internationaal. bereikbaar08.3010.00 uur, 0118*418820 Sportief, gekleed, klassiek of trendy; de Nieuwe Burg in Middelburg liet afgelopen weekend het winkelend publiek genieten van een herfstmo- deshow. De winkeliersvereniging bewees daar mee dat één enkele winkelstraat een gevarieerd modebeeld kan geven met voor ieder wat wils. Pittig kort Maatje meer Lummels Natuurvriendelijke recreanten kunnen voortaan rekenen op steun van de Stichting Duinbehoud. De stichting heeft namelijk 'belangenbeharti ging voor de natuurvriendelijke recreant' aan haar doelstellingen toegevoegd. Volgens duin behoud is dat juist een groep recreanten die „in toenemende mate in de vedrukking dreigt te komen, net als de duinen zelf". DE FAAM - VLISSINGER Woensdag 16 oktober 1996 WONEN OP WA L CHER EN Advertentienr.: 6210573 Zeewijksingel 62 eengezinswon 3 sip Beschikbaar: 2e helft oktober Huurprijs: 404,14 Doelgroep: K G Bijzonderheden: aangepaste woning: traplift aanwezig doucheruimte aangepast. Niet rol stoel geschikt Advertentienr.: 6210563 Esdoornstraat 11 eengezinswon 3 sip Beschikbaar: begin december 1996 Huurprijs: 633,55 Doelgroep: G C Advertentienr.: 6210323 Anjelierenlaan 112 eengezinswon 2 sip Beschikbaar: Medio november 1996 Huurprijs: 630,69 Doelgroep: D H L G Advertentienr.: 6210623 Batenburg 86 benedenwoning 1 sip Beschikbaar: medio oktober 1996 Huurprijs: 541,00 Doelgroep: B A D G C Advertentienr.: 6210633 Blikkenburg 51 benedenwoning 1 sip Beschikbaar: Medio november 1996 Huurprijs: 577,15 Doelgroep: B A D G C Advertentienr.: 6210593 Bonenburg 21 eengezinswon 4 sip Beschikbaar: Medio november 1996 Huurprijs: 722,25 Doelgroep: D H L G Bijzonderheden: Doelgroep D en G min in komen 2800,- Advertentienr.: 6210583 Bonenburg 28 eengezinswon 4 sip Beschikbaar: Per direct Huurprijs: 691,92 Doelgroep: G H L D Bijzonderheden: Doelgroep G en D min in komen 2800,- Advertentienr.: 6210603 Bonenburg 43 eengezinswon 4 sip Beschikbaar: medio oktober 1996 Huurprijs: 692,92 Doelgroep: H D G L Bijzonderheden: Doelgroep G en D min in komen 2800,- Advertentienr.: 6210553 Bossenburg 2 eengezinswon 3 sip Beschikbaar: Medio november 1996 Huurprijs: 686,32 Doelgroep: H G D Bijzonderheden: Min inkomen Doelgroep G en D 2800,- Advertentienr.: 6210613 Sterkenburg 39 benedenwoning 1 sip Beschikbaar: Medio oktober 1996 Huurprijs: 541,00 Doelgroep: A B D F G ir Achternaam Geb.Datum Adres Postcode Naam Partner i Voorletters i i j Geb.Datum partner i Totaal aantal personen Uw eigen doelgroep Advertentienummer Voorletters. NIEUW tel. nr.: Woonplaats Bruto gezinsinkomen/maand* fl. Adres Zelfstandige woonruimte ja Economische binding* Sociale binding* Urgentieverklaring* Plaats: Zo ja, datum woonachtig sinds--19 Huur/Koop (doorhalen wat niet van toepassing is) Maandelijkse lasten (Huur/Hypotheek) nee ja nee Zo ja, aantal km woon- werkverkeerkmfenkele reis) ja nee ja cinee Datum:Handtekening: DEZE W00NB0N NAAR DE JUISTE EIGENAAR STUREN!!! Onjuiste of onvolledig ingevulde bonnen zullen niet in behandeling worden genomen. Genoemde gegevens zullen door alle adverteerders als basisgegevens worden gebruikt. Zie toelichting/aankruisen wat van toepassing is De woonkeuzebon uit deze uitgave moet uiterlijk dinsdag 22 okt. (voor 13.30 uur) in ons bezit zijn. In het Middelburgse jongeren centrum Midgard wordt op woensdag 23 oktober een politiek forum gehouden. Het thema van de bijeenkomst is Jongerenwerk en Politiek. Aan de orde komen onder meer de huisvesting en ope ningstijdens voor jongeren centra, het tekort aan oefen ruimte voor bands en de gemeentelijke aandacht voor specifieke doelgroepen als meiden en allochtone jonge ren. Vertegenwoordigers van alle fracties lichten hun politieke standpunten ten aanzien van jongerenbeleid toe, waarna jongeren de gelegenheid krij gen om vragen te stellen. De bijeenkomst begint om 20 uur in open jongerencentrum Midgard aan de Middelburgse Kuiperspoort. De nieuwe potstal van Ter Linde tijdens de open dag. nog geen mest, wèl veel geïnteresseerden. Bij Ter Linde in Oostkapelle is kortgeleden een nieuwe potstal geopend. De potstal is bedoeld als opslagruimte voor mest. Koeien en varkens lopen rond in de met stro ingestrooide stal. 's Morgens en 's avonds wordt er vers stro bijgedaan, zodat de mest 'opgepot' wordt. In de herfst wordt de mest op akker en weide uitgereden. Het boek is zoals gebruikelijk de schepen die de Nederland- heel breed opgezet. Naast zaken als scheepvaart, scheep bouw, visserij, veiligheid en de Nederlandse havens, krijgen ook de (inter)nationale politiek en de gang van zaken op de wereldmarkt de nodige aan dacht. Zo wordt in deze editie aan dacht geschonken aan de (on)veiligheid van RoRopassa- giersschepen, het milieu in de offshore en aan maritiem onderzoek, om een paar voor beelden te noemen. Bovendien bevat het jaarboek vlootlijsten van de Nederland se koopvaardij en de Koninklij ke marine, waarbij ook de civiele overheidsvloot en de zeegaande baggervloot zijn opgenomen. Verder is er een overzicht van se werven hebben afgeleverd en een lijst met alle scheeps ongevallen die wereldwijd hebben plaatsgevonden. Zoals altijd wordt het boek gecompleteerd met prachtige kleurenfoto's en uitgebreide reportages. Ditmaal wordt aandacht geschonken aan kunst aan boord van de vier nieuwe schepen van de Hol land Amerika Lijn en dit resul teert in opmerkelijk mooie foto's. Maritiem Journaal '96 (gebon den, 231 pagina's) kost fl. 67,50 en is verkrijgbaar bij de boekhandel of rechtstreeks bij de uitgever: De Vey Mestdagh, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. Telefoon: 0118-681240. ISBN- nummer: 90 6376 060 4. starters de dip bestrijden. Vaak is onderschatting en onvoldoende inzicht op wat op de mensen afkomt de basis voor het falen. Er komt een groot aantal onderwerpen aan de orde tij dens de bijeenkomst in Arne- ville. Het opzetten van een com mercieel en financieel plan en vergunningen en andere wet telijke obstakels zijn voor beelden. Tijdens de workshop 's avonds wordt aan de hand van praktijkvoorbeelden inge gaan op de haalbaarheid van het ondernemingsplan en het opstellen van een begroting. Ondernemers die meer inzicht willen in het financieel reilen en zeilen van een zaak kunnen hun hart ophalen bij de Kamer van Koophandel in Middelburg. In het gebouw van de Kamer wordt namelijk op de maandagen 28 oktober en 4 en 11 november de cursus financieel inzicht gegeven, tel kens van 19.30 tot 22 uur. Dat gebeurt in samenwerking met het IMK (Instituut Midden- en Kleinbedrijf). Volgens de Kamer is een ondernemer een duizendpoot die naast leiding geven, commercieel denken ook kennis moet hebben van financiële zaken. Maar als het om financiën gaat schakelt de ondernemer vaak een accountant in. Die gebruikt echter vaak begrippen die niet of nauwelijks dui delijk zijn. Om een betere gesprekspartner te zijn voor de accountant en bovenal om meer inzicht te krijgen in finan ciën geeft de KvK de cursus waaraan maximaal twintig per sonen kunnen deelnemen. Mode voor de vrouw met een maatje meer: de manier van dragen is belangrijk. FOTO: ANDA VAN RIET. Bij deze wintertrends werden hoeden van Mode Lize gedra gen. Als afsluiters gingen Bijle- veld mannenmode en Scarpi- doe hand in hand het plankier op. Zowel een klassieke sfeer als een wat ruigere landelijke sfeer wisselden elkaar af. Voor het klassieke tekenden driede lige herenkostuums met een voorkeur voor een rij knopen in het colbert met daarover heen lange mantels en regen jassen en mantelpakken voor De Kamer van Koophandel in Middelburg neemt kersverse ondernemers aan de hand om ze te behoeden voor onder gang. Dat gebeurt tijdens een star- tersbijeenkomst op dinsdag 29 oktober in Hotel Arneville in Middelburg, tussen 13.30 en 21 uur in samenwerking de dames in prachtige bouclé stof. Het landelijke of vrije tijdsbeeld werd verbeeld in ribcord pakken voor de dames, grof gebreide truien met een Noors motief op een pittig kort rode ruiten rokje, anorak en kaban jassen voor de heren en als 'eye catcher' een oranje colbert met subtiel ingeweven ruit die het uitstekend deed tussen de meer gedempte tin ten. Kortom een veelzijdige modepresentatie geregiseerd door een actieve winkeliers vereniging. met IMK (Instituut voor Mid den- en kleinbedrijf). De bijeenkomst bestaat uit twee delen. Tijdens het middagprogram ma wordt nuttige informatie gegeven en 's avonds zijn er workshops. Deelnemers hoe ven de avondsessie niet bij te wonen. Volgens de Kamer nemingen het derde van Koophandel haalt veertig bestaansjaar niet. Met han- procent van de nieuwe onder- gen en wurgen moeten de De modellen van Aliènne Pro motion Team onder leiding van ladyspeakers Diana van Hoften en Wil van Son startten de show in winterse outfits van Erik Intersport. Ski-over alls in rood, oranje en kobalt blauw die tijdens het lopen dat herkenbare geluid maken van schurend polyesterdoek wer den afgewisseld door trai nings-en huispakken. Flanel, tricot en de stof van de jaren negentig: fleece gekruld als een warm schapenvachtje waren te zien in broeken, jacks en sweatshirts. Zelfs de 'ouderwetse' skibroek met bandjes onder de voeten ont brak niet in deze sportieve col lectie. Opvallend in deze sportkleding was wel het gebruik van klas sieke ruiten als bijvoorbeeld de Prince de Galle die een sprong gemaakt heeft van gekleed kostuum naar trai ningsjack. Van een heel andere orde bleek de damesmode van Corrin's voor de vrouw met een maatje meer. Deze kleding kenmerkt zich door de vele trucs die verwerkt zitten in de kleding zoals platte plooien en het gebruik van stretch mate rialen. Daarnaast is de manier van dragen een belangrijk item voor de forsere vrouw. De heu pen bedekt voor een afslan kend silhouet door middel van vesten of soepele jasjes met daaronder rechte broeken. Mantels in een gerende A-lijn geven ruimte maar tonen door de juiste lengte niet pompeus. Klassieke stoffen met ingewe ven motieven en ruiten leggen precies de juiste accenten. Vrijetijdskleding van de Blau we Winkel bestaat vooral uit vele lagen en multifunctionali teit. Een jack wordt een body warmer zodra de mouwen eraf geritst worden, en overhem den worden in drietal tegelijk gedragen: één passend bij de broek, twee als kleuraccent en drie als jasje erover heen. Veel combinaties van strepen en ruiten, een hoeveelheid aan zakken en extra details als lum mels of opgestikte bandjes. De schoenen die zorgvuldig bij ieder modebeeld uitgekozen waren kwamen van de Arend. Een gekleed beeld werd net even af gemaakt door bijpas sende laarsjes of kleine hakjes. Sportief en gekleurd stapten stevige wandelschoenen en zachte nubuks rond. Details vormden de accenten van elastieken banden over de wreef, soms zelfs in een con trast kleur. Avalon mode toonde vooral een jong en modisch beeld dat heel vrouwelijk is. Satijn achti- ge jurkjes en blouses met bloemmotief, korte kittige jas jes en twinsets waarvan het mouwtje van het truitje kort was of zelfs ontbrak. Mantel pakjes met een ritssluiting in het jasje en de niet ontbreken de 'robe noire'. Het altijd vrou welijke, mysterieuze zwarte jurkje. Jassen en mantels met knoopceintuur of enkellang en met de snit van een klassieke camel mannenjas. Astrakan krulletjes en fake fur, rode rui ten en op-art blokken, matelas- sé en metallic glans en zelfs een combinatie van krijtstreep en leer. Volgens de stichting heeft de slogan 'alles moet kunnen' heeft zijn grens bereikt. Trim mers, fietsers, golfen en zeil vliegen zijn activiteiten die niet persé in de duinen hoeven te worden beoefend, stelt de stichting vast in haar periodiek Duin van september. „Veel van de vooral sportieve activi teiten zijn ook buiten de dui nen mogelijk", meldt de Stich ting Duinbehoud. Verder weet ze dat recreatieve wandelaars en fietsers vaak in het gedrang komen als individuen of groe pen de duinen als sportpark gaan zien. Duinbehoud wil dus opkomen voor de genieters van de natuur. Sporters, zo kan uit het artikel worden opgemaakt, verpesten de duinen. Natuur- recreanten niet. Die breken niets af. Bovendien hebben die bezoekers geen alternatieven. Sporters wel, aldus de stich ting. Genieters van de natuur breken niets af, vindt de Stich ting Duinbehoud. Mevrouw J. Louwerse uit Se rooskerke heeft bij het dage lijkse tv-QuiZpel een geheel verzorgde dagreis naar Lon den gewonnen. Uit handen van M. Witlox van Huis Hypotheek in Vlissingen ont ving ze onlangs die prijs. Mevrouw Louwerse mag nog iemand meenemen naar Lon den op kosten van Huis Hypotheek. Tv-QuiZpel wordt uitgezonden in het STER-blok. Mevrouw Louwerse moest vragen beantwoorden over hypotheken. M. Witlox overhanigt de prijs aan mevrouw J. Lou werse.

de Faam | 1996 | | pagina 8