GEMEENTE MIDDELBURG Betekenis zonebord Avond Kleurrijk Middelburg Schoolvakanties 1996-1997 Bijeenkomst voor nieuwe inwoners Rooien Voorkom zwerfvuil Samenwerking stadsgewest Vlissingen/Middelburg uvv Parkeerkelder Kousteensedijk weer open Bereikbaarheid WOP's Dauwendaele/Magistraatwijk Week 39 Tafeltje Dekje De parkeerkelder aart de Kousteensedijk in Middel burg is sinds maandag 23 september weer open. De parkeergarage Cs twee weken gesloten geweest in verband met de reparatie van de vvegdekverwar- ming van de in-en uitrit. Woensdag 25 september 1996 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stuk ken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. In week 40 (van maandag 30 september tot en met zaterdag 5 oktober) wordt in Middel burg op initiatief van burge meester mr. D.C.B. Burgers een Roemeense week georgani seerd. De ambassadeur van Roemenië in Nederland, Zijne Excellentie de heer M. Buho- ara, en de Stichting Mediator te Aardenburg zijn bij de organisatie van deze week betrokken, evenals de Kamer van Koophandel, de Vereni ging* Ondernemers Middel burg, het Middelburgs Cou vert, de Horeca Activiteiten Middelburg, de Stichting Eve nementen Middelburg, de Scouting Zeeland, de VVV- Middelburg en de Provinciale VVV-Zeeland. Programma In week 40 vinden de volgende activiteiten plaats: maandag: opening van de Roe meense weck met toespraken van onder andere een vertegen woordiger van de Roemeense regering, een lid van het college van gedeputeerde staten van Zeeland en de Roemeense ambassadeur in Nederland. Bij de opening zijn tevens aanwezig de prefect van de Roemeense provincie Buzau, evenals de bur gemeester van de stad Buzau. Voor de opening zijn vertegen woordigers van het Zeeuwse bedrijfsleven, bestuurders van gemeenten en provincie, staten leden, enz. uitgenodigd; dinsdag: business-meeting voor het Zeeuwse en Roemeense bedrijfsleven. Tijdens de busi ness-meeting is een 25-tal Roemeense bedrijven in Middel burg aanwezig om zakelijke contacten aan te knopen met het Zeeuwse bedrijfsleven. Ruim 250 Zeeuwse bedrijven zijn uit genodigd om aan de busincs- smeeting deel te nemen. Om 20.00 uur wordt in de Con certzaal in Middelburg een con cert georganiseerd met Roem eense klassieke muziek met ins trumenten als onder andere tara- got, cymbaal en panfluit. Ook wordt folkloristische muziek ten gehore gebracht en worden folk- De gemeenten Vlissingen en Mid delburg vormen samen een stads gewest. Die status kregen ze in 1992 bij de vaststelling van de Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning (VINEX) in de Tweede en Eerste Kamer. Het is een stedelijk gebied dat in feite één geheel vormt. Een gebied waar wonen, werken en voorzieningen moeten worden geconcentreerd. Vlissin gen en Middelburg werken hier aan. Ook op tal van andere terrei nen werken beide gemeenten samen. Ruimtelijke Ordening Dc belangrijkste samenwerking bin nen het stadsgewest Vlissingen Middelburg ligt op het gebied van de ruimtelijke ordening. Het stads gewest vormt een zogenaamde VI- NEX-locatie. Dit betekent dat woningbouw en vestiging van bedrijven en voorzie ningen zoveel mogelijk in Vlissin gen en Middelburg moet plaatsvin den. Hierdoor wordt de positie van beide steden sterker, vindt wonen en werken dichter bij elkaar plaats, is er minder mobiliteit, en wordt het omliggende platteland zo min mogelijk aangetast. De provincie Zeeland onderschrijft dit beleid. Gezamenlijke aanpak Ook op andere beleidsterreinen dan die van de ruimtelijke ordening heb ben Vlissingen en Middelburg in stadsgewestelijk verband een geza menlijke aanpak. Het verst gaat de 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (lijdelijk) zelf niet vooreen war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu vein 30 september tut en met 6 oktober Maandag Rundersaucijs, rode bieten, aardappelen Dinsdag Kalfsragout, gemengde groen ten, aardappelen Woensdag Varkenslapje, tuinbonen, aard appelen Donderdag Gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen Zaterdag Witlofschotel met ham-kaas saus, aardappelen Zondag Wat de pot schaft samenwerking op het terrein van de veiligheid: er komt een stadsgewes telijke brandweer. Dc afdelingen milieu en de parkeerpolitie werken beide onder dezelfde chef en er is één soort formulier voor het aanvra gen van bouwvergunningen. Er vindt over en weer uitwisseling van personeel plaats. Andere voorbeel den zijn samenwerking op het gebied van inkoop van kantoormate rialen, belastingen en kwijtschel dingsnormen, automatisering en vastgoedinformatie. Uiteraard pre senteren beide gemeenten zich bij tal van bezoeken en gelegenheden als een eenheid. Verkeer en economie Maar er is veel meer. Er is één stads busdienst voor Vlissingen en Mid delburg, beheerd door beide gemeenten. Er is een stadsgeweste lijk verkeers- en vervoersplan en er wordt een gezamenlijk economisch beleid geformuleerd. Er zijn afspra ken gemaakt op welke terreinen bepaalde typen nieuwe bedrijven in beide steden zich kunnen vestigen. Onderwijs, cultuur e.d. Ook op onderwijsgebied is er samenwerking. Het gaat hierbij om leerlingenvervoer, uitvoering van de leerplicht en samenwerking tussen scholen. Op het gebied van cultuur en recre atie stemmen Vlissingen en Middel burg programmering en andere zaken op elkaar af, en verdelen ze onderling taken. Op het gebied van werkgelegenheid proberen beide gemeenten gezamenlijk werklozen aan de slag te krijgen. Ook op het gebied van ouderenbeleid, maat schappelijke dienstverlening, gehandicaptenbeleid en volksge zondheid vindt intensieve samen werking plaats. Doelmatiger, doeltreffender De inwoners van beide gemeenten merken van die samenwerking niet zo direct wat. Maar indirect zeker wel. De samenwerking leidt tot een doeltreffender manier van werken. Dat betekent in elk geval kostenbe heersing en kostenbeperking. En uiteindelijk is dat van belang voor de hoogte van tarieven, die aan inwoners berekend worden! loristische Roemeense dansen vertoond. Het concert wordt afgewisseld met optredens dooi de Zeeuwse dansgroep Walla- cra. In de foyer van dc Concert zaal wordt een Roemeense foto tentoonstelling en Roemeense volkskunst getoond. Kaarten voor het concert a 17,50 zijn verkrijgbaar bij de Stadsschouw burg Middelburg aan het Molen water; donderdag: Van 20.00 tot 21.45 uur wordt in dc Koorkerk een gratis concert georganiseerd. Het is voor het eerst in Neder land dat taragot- en orgelmuziek gelijktijdig ten gehore worden gebracht. Ook kan panfluit- en orgelmuziek worden beluisterd, evenals werken van bekende Westerse componisten (Bach, Beethoven en Chopin) op cym baal. Het concert wordt afgeslo ten met folkloristische muziek. Markt Op vrijdag van 14.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 1 2.00 tot 17.00 uur wordt in een tent op dc Middelburgse Markt een geva rieerd programma aangeboden. Roemeense en Zeeuwse folklo ristische muziek en dans worden opgevoerd. Er worden stands ingericht voor wijnproeverijen met Roemeense wijnen, verkoop van Roemeense hapjes en gebak, verkoop van Roemeense produc ten (keramiek, enz.). Tevens zijn er in dc tent stands voor reisbu reaus, Roemeense bedrijven en Nederlandse hulporganisaties die contacten met Roemenië onderhouden. Naast de tent zet ten de Zeeuwse scouts een ten tenkamp op waar typische scou- tingactiviteiten worden gede monstreerd. Op zaterdag zullen Roemeense muziekgezelschap pen en dansers tevens door de Middelburgse winkelstraten trekken. Tijdens de Roemeense week zul len de Zeeuwse afdelingen van dc serviceclubs Lions, Rotary, Kiwanis, Round Table, evenals een aantal ondernemers een zogenaamde sponsorbijeen- Tijdens de Roemeense week is er veel re doen op de markt (foto: Jaap Wolterbeek) komst organiseren waarvan de opbrengsten ten goede komen aan een ziekenhuis in dc Roem eense provincie Buzau. Tentoonstelling Gedurende de hele Roemeense w-eek zal er in het pand van dc ABN/AMRO (Markt 7; geopend van 09.00 tot 16.00 uur) een schilderijententoonstelling zijn met 20 schilderijen van de beroemde Roemeense schilder Gheorghe Ciobanu. In dc Wan- delkcrk (geopend van 09.00 tot 17.00 uur) worden Roemeense ikoncn, Roemeense volkskunst en Roemeense klederdrachten getoond. Twee Roemeense koks Sinds de invoering van Sturend Par keren 2e fase vanaf 1 juli jl. komt men in sommige delen van dc bin nenstad van Middelburg zoneborden tegen. Het zonebord is een verkeers bord dat voor meerdere straten geldt dan waarin het geplaatst is. Het bord geldt over het algemeen voor een heel gebied (zone). Spelregels Wanneer men het zonegebied bin nen komt dan passeert men aan het begin van het gebied het zoncbord. Hierna bevindt men zich in het gebied waar het bord van kracht is. Maar het zonebord wordt niet meer in de achterliggende straten her- Als gevolg van een valpartij zal Ella Looten haar werkzaamheden als wijkbemiddelaar in het Wijkonder- steuningspuni (WOP) Dauwcndaele tijdelijk moeten onderbreken. Dit heeft de volgende (tijdelijke) gevol gen voor de bereiicbaarheid van het WOP Dauwendaele en het WOP Magistraatwijk. Vanaf 23 september zal het WOP Dauwendaele bereikbaar zijn op iedere dinsdag en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. De post wordt dan waargenomen door wijkbemiddelaar Phons Bakx. Telefoonnummer WOP Dauwenda ele: 613950 (naast Ontmoetingscen trum Dauwendaele, Vrijlandstraat 51). Vanaf 23 september zal het WOP Magistraatwijk bereikbaar zijn op iedere maandag, woensdag en vrij dag van 09.00 tot 12.00 uur. De wijkbemiddelaar is eveneens Phons Bakx. Telefoonnummer WOP Magistraatwijk: 640111 (in gebouw het Zuiderbaken, Rent meesterlaan 245). haald. Dit houdt dus in dat men goed op de verkeersborden moet letten anders zou het zoncbord over het hoofd kunnen worden gezien. Wel is het zo dat bij iedere ingang van het gebied een zonebord is geplaatst. Als men het gebied verlaat, dan komt men ook weer een bord tegen, namelijk het bord einde-zone. Vergunninghouders Hoe herkent men nu zo'n zonebord? Heel eenvoudig. Op het bord staat het woord ZONE, daarnaast is het bord omgeven door een witte rand en het is groter dan een "normaal" verkeersbord. Zoals hierboven reeds is vermeld, wordt het zonebord toe gepast bij de gebiedsbegrenzing voor vergunninghouders parkeren. Een ieder die géén vergunninghou der is mag in dit gebied op de aange geven dagen en tijden niet parkeren, met uitzondering van de in dat gebied aanwezige betaalde parkeer plaatsen. Een aanvraag voor een rooi vergun ning is binnen gekomen voor: 8 elzen en 1 wilg aan de J.D. Boom straat. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u contact opnemen met de gemeentelijke afdeling Groenbeheer. tel: 675312. Vandaagr woensdag 25 september, houdt de Middelburgse Werkgroep Mondiaal Beleid voor het vierde jaar de jaarlijkse thema-avond "Kleurrijk Middelburg". Het doel van deze avond is de betrokkenheid van de gemeente Middelburg en haar inwoners bij mondiale zaken te bevorderen. In tegenstelling tot voorgaande jaren ligt deze keer de nadruk niet op persoonlijke uitin gen van buitenlanders die in Mid delburg wonen. Voor de periode 1996-1997 heeft de gemeente Mid delburg op zich genomen om het Novib-projcct "Vrouwen in ont wikkeling in Uganda" financieel te ondersteunen. Voor dc daarop vol gende jaren wil dc gemeente Mid delburg een project in Zuid-Afrika adopteren. Samen met de gemeente Vlissingen heelt zij al een overeen komst gesloten met dc "SANCO Mpumalanga" (in de voormalige provincie Oost-Transvaal) in Zuid- Afrika. "Kleurrijk Middelburg" staal daar om dit jaar in het teken van Afrika. Het vakantierooster 1996 - 1997 voor basisonderwijs (b.o.) en voort gezet onderwijs (v.o.) is als volgt: Herfstvakantie: maandag 21 oktober tot en met vrijdag 25 oktober (b.o. en v.o.); Kerstvakantie: maandag 23 decem ber tot en met vrijdag 3 januari (b.o. en v.o.); Voorjaarsvakantie: maandag 3 maart tot en met vrijdag 7 maart (b.o. en v.o.); Goede Vrijdag en Tweede Paasdag: vrijdag 28 maart tot en met maandag 31 maart (b.o. en v.o.); Meivakantie: Woensdag 30 april tot en met vrijdag 9 mei - kan afwijken - en tweede pinksterdag maandag 19 mei (b.o. en v.o.); Zomervakantie: Maandag 21 juli tot en met vrijdag 29 augustus (b.o.); maandag 14 juli tot en met vrijdag 29 augustus (v.o.). Foto: Johan Sinke "Wat heeft Middelburg met Afri ka te maken?" Dat is dc ondertitel van de avond. De heer Arie de Viet uit Sint Maar tensdijk zal het een en ander vertel len over Uganda. Samen met zijn vrouw heeft hij een aantal jaren in Uganda gewerkt. En dc afgelopen zomer bracht hij opnieuw een bezoek aan het land. Hij kan ons dus zeer recente informatie verschaffen. Ook zal hij ons dia's vertonen, die hij dit jaar gemaakt heeft. De heer Nico van Duyn uit Oost-Souburg zal op zijn beurt iets vertellen over Zuid-Afrika, in het bijzonder over het gebied waarmee het stadsgewest Vlissingcn-Middclburg contacten onderhoudt. Al tweemaal bezochten bestuurders van de "civics" in de provincie Mpumalanga het stadsge west voor een stage. Daarmee hopen beide gemeenten een bijdrage te leveren aan de democratisering van de Zuid-Afrikaanse samenleving sinds dc afschaffing van de apart heid. Dc heer Van Duyn is al vele jaren betrokken bij de Werkgroep Zuidelijk Afrika Zeeland. Ook hij zal zijn verhaal illustreren met dia's. Afrikaanse slagwerk-muziek Tussendoor zal de slagwerkgroep 'Tak 'N Djola" énkele malen Afri kaanse muziek laten horen. De groep zelf is overigens een Neder landse muziekgroep, afkomstig uit Schouwcn-Duiveland. Tijdens de pauze - en ook voor en na het pro gramma - kan men kennis nemen van verschillende stands van plaat selijke mondiale werkgroepen, zoals 'Tcrre des Hommes". "Wereldwin kel", "Zoa-Vluchtelingenhulp" en de "Novib-werkgroep Middelburg". Ook worden er foto's en voorwerpen uit Afrika tentoongesteld. Stadhuis om 19.30 uur open "Kleurrijk Middelburg" wordt als gebruikelijk gehouden in de Burger zaal van het stadhuis. Om 19.30 uur gaat de deur aan de marktzijdc (ingang aan het bordes) open. Men zal vandaar de weg worden gewezen naar dc Burgerzaal. De avond zal om 20.00 uur worden geopend door mevrouw D.S. Goedegebuure-Won- dergem, wethouder en voorzitter van dc Werkgroep Mondiaal Beleid. Rond 22.00 uur zal zij een woordje ter afsluiting uitspreken. De toegang tot deze avond is gra tis. Alle nieuwe inwoners, die zich in de periode tussen ongeveer half maart en half augustus in Middelburg hebben gevestigd, hebben een uitnodiging ontvangen vooreen bijeenkomst in het stadhuis. Zij kunnen op dinsdag 1 oktober kennis maken met de "bestuurders" van Middelburg, het stadhuis van waaruit Middelburg wordt bestuurd en met andere nieuwe inwoners. Op I oktober worden de nieuwe inwoners vanaf 19.30 uur ontvangen in de Burgerzaal van het stadhuis. Om 20.00 uur begint het officiële gedeelte. Dc burgemeester mr. D.C.B. Burgers en dc aanwezige wet houders geven dan een toelichting op hun portefeuilles. Tijdens het hiernavolgende informele gedeelte van de avond is er gele genheid om met de bestuurders, de aanwezige raadsleden en dienstdi- recteuren te praten. Er wordt een film vertoond en er zijn rondleidsters aanwezig, die de gasten graag het gotische gedeelte van het stadhuis laten zien. Door een computerstoring is het mogelijk dat enkele nieuwe inwoners tweemaal een uitnodiging ontvangen. Roemeense week in Middelburg zullen bij een Middelburgse Roemeens gebak bereiden, horcca-onderneming en een bak- Tijdens de gehele Roemeense kerij Roemeense gerechten en week zullen 4 Roemeense jour nalisten in Middelburg aanwezig Maximaal Roemeense popmu- zijn. Tevens zal gedurende de ziek ten gehore worde.. Roemeense weck via Radio gebracht. Het komt voor, dat vuil uit open huisvuilzakken voornamelijk door de wind over hele straten wordt ver spreid. het zogenaamde zwerfvuil. Met de medewerking van dc Mid delburgse inwoners kan zwerfvuil vooreen groot deel voorkomen wor den. Het scheelt al veel als men de huisvuilzakken niet al 's avonds bui tenzet, maar pas 's morgens vroeg op de dag van ophalen. Dan kunnen katten of andere dieren, die vaak 's nachts actief zijn, de zakken niet meer opentrekken.

de Faam | 1996 | | pagina 5