Ook voor sporters met een handicap... I Bijeenkomst Cursus Vrouwen Politiek Geloof SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG" ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gezondheid Ouderen Sport Beurs Natuur Allerlei Gevonden Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 25 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Blaastraining - Vrouwen die ongewild urine verliezen kunnen vanaf 23 september terecht in Vlissingen voor een blaastrai ning. Incontinentie is bij vrouwen vaak (mede) te wijten aan slappe bekkenbodemspieren. Door oefeningen wordt geleerd deze spieren beter te gebruiken. De cursus wordt gegeven op maan dagavonden van 19 tot 21 uur. Spanningsklachten - Het bureau voor vrouwenhulpverle ning Artemis in Middelburg begint op 1 oktober met een groep voor vrouwen met chroni sche pijn en spanningsklachten. De groep biedt ruimte om de eigen pijn te erkennen en je lichaam niet als storend te erva ren. De groep komt tien keer bij elkaar. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 0118-642979. Verhalen - Vrouwen van veer tig jaar en ouder die aan de hand van het vertellen van verhalen zichzelf beter willen leren ken nen kunnen vanaf 1 oktober terecht bij het bureau voor vrou wenhulpverlening in Middelburg. Inlichtingen, tel. 0118-642979. Veere - De gemeenteraad van Veere vergadert op 26 septem ber om 19.30 uur in het stadhuis. Onderwerpen die op de agenda staan zijn ondermeer het aangif tebiljet watertoeristenbelasting, het vervangen van de openbare verlichting en de verlening van de bijdrage om een volwaardige culturele bestemming te geven aan de Grote Kerk in Veere. Vlissingen - De Vlissingse gemeenteraad vergadert op don derdag 26 september vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan ondermeer de volgende onderwerpen: sub sidie algemeen maatschappelijk werk voor de exploitatie van een meldpunt Schuldhulpverlening, vaststelling verordening proce dure overleg huisvesting onder wijs, voorbereidingsbesluiten Bossenburgh, buitengebied en Landelijke Bebouwingsconcen traties. Mariekerke - In het gemeente huis van Mariekerke vergadert de gemeenteraad op 1 oktober. De vergadering begint om 19.30 uur en de raadsleden vergaderen ondermeer over de herinrichting van de Gasthuisstraat-Kerkring- Noordstraat in Grijpskerke en het vervangen van goten en golfpla ten bij de Jonkheer Willem Ver- sluijsschool in Aagtekerke. Mini-meeting - Op het vlieg veld Midden-Zeeland in Arne- muiden wordt 21 september vanaf 15 uur een mini-meeting gehouden. Tijdens de bijeen komst zijn er ondermeer een prijsvraag over de Mini en wor den er ervaringen uitgewisseld en technische problemen opge lost. Inlichtingen en/of aanmel ding, tel. 06-53 417 720. In Perspektief - In Perspektief is een werkgroep voor familiele den en vrienden van (ex-) psy chisch zieke mensen Doel van de werkgroep is om als familielid of vriend van een psychisch zie ke met lotgenoten te kunnen praten, elkaar te steunen en te bemoedigen. De gespreksgroep van In Perspektief komt op dins dag 1 oktober bij elkaar in de Hoeksteen aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Symposium - In het Topshuis op Neeltje Jans wordt op 18 oktober een symposium gehou den over de integratie van milieuzorg, kwaliteitszorg en Arbozorg. Het symposium is georganiseerd door het Zeeland Studiecentrum in Aardenburg. Nieuwe inwoners - Burge meester mr. D.C.B. Burgers van Middelburg ontvangt dinsdag 1 oktober nieuwe inwoners van Middelburg in het gemeentehuis om kennis te maken met elkaar en de bestuurders van Middel burg. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en het officiële gedeel te begint om 20 uur. Na een wel komswoord van de burgemees ter voeren verschillende wethou ders het woord. Manteling - Directeur A.W. van de Hoef van het Zeeuws Bio logisch Museum in Oostkapelle houdt vanavond, woensdag, om 20 uur een lezing in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. De lezing die wordt gegeven op uitnodiging van de Heemkundige Kring Walcheren gaat over de Manteling en het herstel daarvan, het Zeeuws Bio logisch Museum en de heemtuin van het museum. Goddelijke kern - Het Lectori- um Rosicrucianum verzorgd op donderdag 26 september een lezing over 'de goddelijke kern in de mens'. De lezing wordt om 20 uur gegeven door A. Hettema in het Theo van Doesburgcen trum aan de Brouwenaarstraat in Vlissingen. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dage lijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Dagelijks: monumenten wandeling door Middelburg, vertrekpunt VVV-kantoor, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss ingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Het Woltershuis Vlissingen, in tercultureel kookcafé, 18 u. Artemis Middelburg, voor lichting Haptonomie, 19.45 u. Zaal naast de Kasteel- straatkerk Vlissingen, koffie- morgen, 9.45 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, genoot schapscollege 'Kunstge schiedenis: vrouw en ezel', 16.45 u. Kantine VC Vlissin gen, bingo, 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, kinderbow ling toernooi, 19 u., aanmel den voor 16 u. De Parel Domburg, spelmiddag in het zwembad, 14 u. Schelde- brouwerij 's-Gravenpolder, open brouwdag, 6 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, computer demon stratie, 14 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, roek- avond met September 80 en een verrassingsband, 20 u. Molukse Welzijnsstichting Mae-Uku Oost-Souburg, kin derdisco voor kinderen van 8 t/m 14 jaar, 20 u. Zuider baken Middelburg, wijkver- eniging Zuid, kinderdisco voor kinderen van 11 t/m 16 jaar, 20 u. Graanbeurs Mid delburg, Brassband Onda, rommelmarkt, 9 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, paddestoelen rondlei ding, 10.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi, 16.30 u., aanmel den voor 16 u. Sporthal Baskenburg Vliss ingen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Markt Middel burg, boeken- en verzamel- markt, 11 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Bord vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Ooster- scheldekant, 10 u. Wijkcen trum De Zwaan Oost-Sou burg, bingo, 19.30 u. Res taurant De Golfbaan Vlissin gen, prijsklaverjassen, 20 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 16.30 u., aanmelden voor 12 u. De Parel Domburg, spelle tjesmiddag in het zwembad, 14 u. Bord Vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde, excursie naar de Noordzeekant, 14 u. Bibliotheek Goes, sprook- jesvertelmiddag voor kinde ren van 5 t/m 8 jaar, 14 u. Welzijnscentrum A. Coorte- laan Vlissingen, Wandel sportvereniging Willen is Kunnen, wandelmorgen voor 50-plussers, 9 u. Peu terspeelzaal De Zandkru- mels Middelburg, kinderkle ding- en speelgoedbeurs, 15 u, inleveren van 9 t/m 11.30 u. Peuterspeelzaak Het Baken Oost-Souburg, speel goed- en winterkleding- beurs, 13 u., inleveren van 9 t/m 11 u. Opvoeden - De Thuiszorg Wal cheren geeft vanaf 11 november een cursus 'opvoeden, hert valt niet altijd mee' voor ouders van peuters. De cursus wordt gege ven in het wijkgebouw van de Thuiszorg Walcheren aan de Noordweg 133 in Serooskerke. De cursus bestaat uit zeven bij eenkomsten op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Onder werpen die in de cursus aan bod komen zijn ondermeer de ont wikkeling van het kind, grenzen en regels, belonen en straffen en zindelijkheid. Spaans - In buurthuis De Para plu beginnen eind september cursussen Spaans voor begin ners en gevorderden. De nadruk ligt op converseren. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan Latijns-Amerikaanse geschiede nis en cultuur. Er wordt gewerkt in kleine groepjes. Aan melden/inlichtingen: 0118 - 472 137. Paddestoelencursus - Nu de herfst zich aankondigt schieten de paddestoelen uit de grond. De vereniging voor natuur- en milieu educatie IVN geeft op 1 en 15 oktober een paddestoelen cursus in het Milieu Educatie Centrum (MEC) aan de Koren bloemlaan in Vlissingen. Inlich tingen en/of aanmelding, tel. 0118-552 053 (na 20 uur). Gnosis - Het Lectorium Rosi crucianum geeft vanaf 30 sep tember een twaalf lessen duren de cursus over de universele gnosis. Tijdens de cursus wordt ondermeer aandacht besteed aan de mens als microkosmos, het mysterie van leven en dood, wedergeboorte of reïncarnatie en karma en bevrijding. De cur sus wordt gegeven in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Inlichtingen en/of aanmelding, tel. 0164-672 220. Engels - In het Wijkcentrum Sint Laurens begint op donder dag 10 oktober de beginnerscur sus Engels voor de vakantie. In twintig lessen van anderhalf uur leert de deelnemer zich uit te drukken in situaties die zich tij dens een vakantie kunnen voor doen. Op dinsdagavond is er een conversatiecursus. Inlichtingen: 0118-593 667. Beter slapen - Voor mensen die slecht kunnen slapen of wil len stoppen met het gebruik van slaapmiddelen geeft de Thuis zorg Walcheren vanaf 2 oktober een cursus 'beter slapen'. De cursus bestaat uit acht wekelijk se bijeenkomsten en een terug- kombijeenkomst na twee maan den en wordt gegeven in het gebouw aan de Brouwenaar straat 4. Dementie - In het wijkgebouw in Serooskerke geeft de Thuis zorg Walcheren vanaf 20 oktober een cursus 'omgaan met dementie'. De cursus is bedoeld voor partners van dementerende personen en andere betrokke nen zoals familie, vrienden en buren. Onderwerpen die aan de orde komen zijn ondermeer omgang met dementerende per sonen, hulpverlening thuis en wat is dementie? Vermagering - Onder de noe mer 'in evenwicht' geeft de Thuiszorg Walcheren dit najaar twee vermageringscursussen. In de cursus wordt behandeld hoe deelnemers kunnen vermageren op een gezonde wijze en met resultaat op langere termijn. De cursus staat onder leiding van een diëtist van de Thuiszorg Wal cheren. Inlichtingen en/of aan melding, tel. 0118-684000. Stomavereniging - Stomapa tiënten, verpleegkundigen en andere belangstellenden kunnen op 28 september terecht op de open dag van de afdeling Noord- Brabant en Zeeland van de Nederlandse Stomavereniging Harry Bacon in hotel Terminus in Goes. Tijdens de open dag die wordt gehouden van 13.30 tot 16.30 uur, kunnen alle gewenste inlichtingen over stomazorg wor den verkregen. Inlichtingen, tel. 076-514 0927. Turnen - Sinds enkele jaren is in Middelburg een steunpunt van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiekbond gevestigd, waar meisjes worden opgeleid voor het nationale turnen. Op woensdag 2 oktober van 14 tot 15 uur houdt het steunpunt een toelatingstest voor meisjes die zijn geboren in 1988, 1989 en 1990. De test wordt gehouden in de turnaccommodatie van MTV '69 aan de Breeweg in Middel burg. Inlichtingen, tel. 0118- 615608. Sluitingstocht - De Toerclub Walcheren houdt zaterdag 28 september een sluitingstocht. Dit is een toertocht over een afstand van tachtig kilometer. De sluitingstocht start om 8.30 uur bij café Dorpszicht in Koudeker- ke. Ouder worden - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt samen met de Commissie Welzijg Ouderen Vrouwenpolder een informatie bijeenkomst voor ouderen over het onderwerp 'ouder worden'. De bijeenkomst wordt gehouden op 26 september in het vereni gingsgebouw in Vrouwenpolder en begint om 14 uur. Vutters - De afdeling Walche ren van dienstenbond Abva Kabo houdt op 3 oktober een bijeen komst voor vutters en gepensio neerden. De bijeenkomst wordt gehouden in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en begint om 14 uur. Directeur van de Thuiszorg Walcheren, L. Pher- nambucq, spreekt er over de Thuiszorg en de Wet Voorzienin gen Gehandicapten. Na de pauze worden er huishoudelijke zaken behandeld. ANBO - De Algemene Neder landse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt op 30 september haar najaarsvergadering in Bach- ten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. De vergadering begint om 14 uur en aansluitend wordt er een bingo gehouden. De vergadering is zowel voor leden als niet-leden toegankelijk. Sport - De Zeeuwse Sportraad houdt op 10 oktober een studie dag over 'is er een sportieve toe komst voor ouderen in Zeeland' in de Abdij in Middelburg. Onder werpen die tijdens de studiedag aan de orde komen zijn 'landelij ke ontwikkelingen en beleid rondom seniorensport', aanbod nieuwe ontwikkelingen en trends', gemeentelijke activitei ten aanbod, 'provinciale inventa risatie en provinciaal beleid' en 'sport in relatie tot welzijn en gezondheid voor vijftig-plussers'. Kleding - De Unie Van Vrijwilli gers (NW) in Middelburg houdt donderdag 3 oktober van 9.30 tot 13.30 uur een beurs van dames- en herenwinterkleding in het gebouw Herengracht 52. Kleding voor deze beurs kan op 2 oktober van 13.30 tot 16.30 uur op hetzelfde adres worden inge leverd. Kleding en speelgoed - In de peuterspeelzaal De Paddestoel aan de Van Ginkelstraat in Oost- Souburg wordt op woensdag avond 2 oktober een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Er wordt kleding voor baby's, kinde ren en volwassenen verkocht. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de peuterspeel zaal. Geprijsde en schone kle ding kan op 1 oktober van 19 tot 19.30 uur worden ingeleverd bij de peuterspeelzaal. Neeltje Jans - De natuur langs de Oosterscheldekust van het voormalig werkeiland Neeltje Jans wordt bezocht tijdens de excursie die hier op 25 septem ber wordt gehouden. De excur sie vertrekt om 14 uur vanaf het informatiebord van de Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap. Het bord staat in de zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Oosterschelde. Fancy fair - De Vlissingse basisschool Het Vlot houdt op 21 september van 11 tot 16 uur een fancy fair in de school aan de Grote Markt/Waaigat. Op de fan cy fair zijn onder andere aero bics, steps, een playbackshow, poppenkast, pannenkoeken bak ken en kraampjes met tweede hands kinderboeken, speelgoed en bootflesjes. De opbrengst van de fancy fair is bestemd voor de inrichting van het schoolplein en sportkleding voor de kinde ren. Tweemaster - Een rad van avontuur, loterij, rommelmarkt, springkussen en diverse demon straties staan op het programma van de fancy fair die basisschool De Tweemaster in Oost-Sou burg op 28 september houdt. De fancy fair duurt van 10 tot 16 uur en wordt afgesloten met de fina le van de 'Tweemaster Playback Show'. Huursubsidielijn - De hulp dienst van de Socialistische Par tij opent in Vlissingen een spe ciale huursubsidielijn voor men sen die (nog) geen huursubsidie hebben aangevraagd. Op dit telefonisch spreekuur wordt gebruik gemaakt van een speci aal computerprogramma waar mee het recht op huursubsidie snel berekend wordt. Dp telefo nische spreekuren worden gehouden in de maand septem ber op dinsdag- en woensdag avond van 19 tot 21 uur. Het telefoonnummer van de huur subsidielijn is 0118-417650. Emergis - Het centrum voor geestelijke gezondheidszorg Emergis in Kloetinge heeft groen licht gekregen voor de nieuw- bouwplannen. Het gaat om een capaciteitsuitbreiding van 32 bedden en nieuwbouw voor 42 plaatsen voor patiënten die lang durige intensieve behandeling nodig hebben. Emergis is de nieuwe instelling voor geestelij ke gezondheidszorg in Zeeland waarin de stichtingen PZZ, RIAGG Zeeland en ZIBW na hun fusie per 1 januari dit jaar zijn opgegaan. Kleindiershow - Groenleer bv in Serooskerke houdt op 28 sep tember een kleindiershow aan de Wilgenhoek 13a in Seroosker ke. Op de kleindiershow zijn kip pen, konijnen, cavia's en duiven te zien. Door officiële keurmees ters worden de dieren gekeurd en dingen zo mee naar de eerste prijzen. De show wordt gehou den van 10 tot 16 uur. Flipstick - Bij de politie in Vliss ingen zijn van 30 augustus tot en met 13 september de volgende gevonden voorwerpen aangege ven. Een set bruine wandelstok ken, zwarte wandelstok, flipstick wandelstok in hoes, diverse fiet sen, portemonnees, bankbe- scheiden en sieraden, enveloppe met wenskaart en geld, bankbil jetten, grote foto van kleine jon gen, windjack, regenbroek in plastic tas, rugzak met melk en brood, tas met kleding en een sporttas met sportkleding. De voorwerpen worden drie maan den bewaard en kunnen worden afgehaald tijdens kantooruren. Schuifladder - In de periode van 4 tot en met 12 september zijn op het politiebureau in Mid delburg de volgende voorwer pen aangegeven: een zwarte portefeuille met diverse bank passen, cheques en geld, een portemonnee met diverse pas sen, een goudkleurige Eurocard, een adresboek met Zeelandkaart en telefoonkaart, een schuiflad der, een groen/geel/rode kinder- bril, een bankbiljet, een zwart/groen/paarse helm, een goudkleurig dameshorloge met rood bandje, een grijze kat, een blauwe rugzak, damessjaal met opschrift Inspectie Milieu Hygië ne, een kentekenplaat, diverse fietsen, sleutels en sleutelbos sen en een gouden hanger 'love'. Verloren voorwerpen kun nen tijdens kantooruren worden afgehaald en worden maximaal drie maanden bewaard. jzc weekbladen IT1AATSCHAPPEUJKE ZORG WALCHEREN Voorinformatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag x van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 en 19 uur: A.E. de Bruijn. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J.P.J. Voets. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: P.H. Zaadstra. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur en zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Bin- nenmarsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: J. Helder man, 19 uur: A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen, 19 uur: S. Ridder van Meggelen (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: S. Ridder van Meggelen. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper (in de Herv. kerk). Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: P.L. de Schipper. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. van Leerdam, 19 uur: dienst met Leger des Heils. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: Binnenmarsch. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. R.K. de Raad. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C. Kleij. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur. De Hoeksteen. Zo. 11.30 uur. Huize St. Willihrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos. Olmenlaan 8. Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde mentlo. Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: T. van Teylingen, 19 uur: zangdienst (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: T. van Teylin gen (in de Zionskerk), 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A. Bruin. ST. LAURENS MIDDELBURG Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 370. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen, 15 uur: J.S. Koops. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Pape gaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ter Ree de. Zo. 19 uur. C.D. Bï}\. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo.' 10 uur: C. van Rosmalen. Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161Zo. 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Vader. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1. Zo. 15 uur: P. Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1. Zo. 10.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur en wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10.30 uur: N.J. Kother-Middelhoek. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: C. Verduin. Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: C. Verduin (in de Herv. kerk), 19 uur: Lafeber. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Schoolstraat 11Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Murre, 19 uur: P. Boekesteijn (jongerendienst). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30 uur: J.J. Tanis, 14 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdiensten. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groen markt, Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvangen. Ont- moetingskerk. Zo. 9.30 uur: geen opgave ontvan gen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetingskerk). Zo. 10 uur: L. Wüll- schleger, 18.30 uur: A.J. de Kieviet. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: geen opgave ontvangen. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: E.J. Oosterhuis. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 pur: P.Paulu§. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: H. van Schaik, 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14.30 uur: F. Keiler. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur ere dienst, 10.30 uur: bijbelstudie. R.K. de Raad. Do. 26 september t/m wo. 2 oktober HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: C. Weijs. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: P.F. Messelink. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 639933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 412233. Zondag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. 412525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89. Oost-Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke,. Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: R. Ubels en M. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 591212. Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de, Meliskerke, Koudekerke en Biggekerke: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 551231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburg 4, Meliskerke, tel. 561760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: P. Bruijnzeef l.ondense- kaai 35, Middelburg, tel. 625963. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 627471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 412730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J. Drijdijk, tel. 626045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: E. v.d. Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 460860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: L.H. Moseman, tel. 0113-649663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis) Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448'. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1996 | | pagina 19