Provincie Zeeland Commissies Moerasgebied zuidkust Schouwen Zakendoen met uw CVB agent is nu wel erg voordelig. dl/75 Club Card TOTAL Bank Officiële Mededelingen OVERLOCKMACHINES OPEN DAG Woensdag 25 september 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Verkeer en Vervoer Taxivervoer In beroep Optreden Bief Ruimtelijke Ordening Wijziging bestemmings plan Kom Domburg autoverhuur Walcheren bij freddy wolf Vanaf 1 september is er nu ook een AVIS AUTOVERHUUR vesti ging op Walcheren. Bij verkeers school Freddy Wolf kunt u nu alle soorten, typen en maten auto's huren. Vraag uitgebreide informatie! OPENINGSAANBIEDING: Als u nu een auto huurt bij AVIS WAL CHEREN dan krijgt u GRATIS een AVIS CLUB lidmaatschap CVB Bank. Uw idee van een bank. RAFFINADERIJ NEDERLAND N.U. nodigt u uit voor de op zaterdag 28 september 1996 Ersatzteildienst für original Fahrzeuge JOHN BOS Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Begroting 1997 in Commissies Komende week vergaderen vijf commissies uit Provinciale Staten. De bij eenkomsten staan vooral in het teken van de begroting van de provincie Zeeland voor 1997. De vergaderingen zijn openbaar en er is spreekrecht voor het publiek. Belangstellenden kunnen daarvan gebruik maken om op die manier statenleden te informeren. De commissievoorzitter vraagt bij aanvang van de vergadering wie van het publiek spreekrecht gebruik wil maken Vooraf aanmelden is dus niet nodig, op tijd aanwezig zijn wel. Tenzij anders vermeld, zijn de vergaderingen in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Welzijn Maandag 30 september, aanvang 09.30 uur, vergadert de staten commissie Welzijn. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: begroting en begro- tingsbrief 1997 provincie Zeeland, vrouwenemancipatiebeleid, bijdra ge herstructurering mavo/vbo/ vso, planprocedure voortgezet on derwijs, herstructurering welzijn, beleidsvoornemens 1996 g.s. Waterstaat en verkeer Eveneens maandag 30 septem ber, maar dan om 13.30 uur in de kantine van de PSD, Prins Hendrikweg 10 in Vlissmgen, vergadert de statencommissie voor Waterstaat en Verkeer. Behalve de begroting en begro- tingsbrief 1997 voor de provincie Zeeland staan, onder voorbehoud, de volgende onderwerpen op de agenda: voortgangsrapportage veerboot Prins Johan Friso, meer jarenprogramma infrastructuur Zeeland, mformatiewet waterke ring en nota Kustbalans, investe ringsplan 1997, krediet van 200.000,- implementatie provin ciale taak openbaar vervoer. Economie De statencommissie voor Eco nomie komt woensdag 2 oktober, aanvang 15.30 uur, bijeen. Begroting en begrotingsbrief 1997 provincie Zeeland zijn het enige gespreksonderwerp. Ruimtelijke ordening Vrijdag 4 oktober, aanvang 09.30 uur, vergadert de statencommis sie voor Ruimtelijke Ordening. De bijeenkomst is in de statenzaal van het provinciehuis. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aantal vergunningen voor taxivervoer binnen en vanuit de provincie Zeeland gewijzigd. De tenaamstelling van G. van den Akker te Sas van Gent, is gewijzigd in: "Taxibedrijf van den Akker bv.", Westkade 106a, 4551 CG Sas van Gent. De tenaamstelling van Taxibedrijf Provo-Lucasse te Zuiddorpe, is gewijzigd in: "Taxibedrijf Lucasse bv.", Westkade 106a, 4551 CG Sas van Gent. C.W. Hage te Middelburg mag 6 auto's inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1997/1998 (was ten hoogste 6 auto's voor onbepaalde tijd en 3 auto's voor bepaalde tijd). T.J. Struik te Stavenisse mag 3 auto's inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 2 auto's). W.J. Faasse te Westkapelle mag 6 auto's inzetten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 5 auto's). Taxibedrijf J. van Haaften te Sint Maartensdijk mag 8 auto's inzetten uiterlijk tot einde school jaar 1996/1997 (was ten hoogste 6 auto's). M.A. Kole te 's-Heer Arendskerke mag 8 auto's in zetten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 7 auto's). Autoverhuur- en autobedrijf Van Daalen bv. te Oud- Vossemeer mag 3 auto's inzet ten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 2 auto's). Taxibedrijf De Koster bv. te Colijnsplaat mag 5 auto's inzet ten uiterlijk tot einde schooljaar 1996/1997 (was ten hoogste 3 auto's). De besluiten liggen van 26 sep tember t/m 7 november 1996 ter inzage bij Directie infrastruc tuur en vervoer, Abdij 6, kamer C003, Middelburg (tijdens kan tooruren). Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Wat de begroting en begrotings brief 1997 provincie Zeeland betreft neemt de commissie met name de volgende onderwerpen onder de loep: recreatie, natuur en landschap (pag. 25 en 26); ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, stads- en dorpsvernieuwing (pag. 39 e.v.); waterhuishouding en integraal omgevingsbeleid (pag. 17 en 18); economische zaken (pag. 27 e.v.) en economie en ruimtelijke ordening (pag. 30 en 31). Na afloop van de discussie over de begroting gaat de commissie praten over het streekplan Zeeland. Naar verwachting is dat rond 10.30 uur. Milieu De statencommissie Milieu komt vrijdag 4 oktober, aanvang 14.00 uur, bijeen op het adres Groene Woud 1. De volgende onderwerpen zijn geagendeerd: begroting en begrotingsbrief 1997 provincie Zeeland, bodemsaneringspro gramma 1997 - 2000, aanschaf auto voor verontreinigmgsmetin- gen, bijdrage voor ecologische verbiridingszone in de Kanaalzone. De agenda's van de commis sievergaderingen en bijbeho rende stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt dinsdag 1 oktober, 09.30 uur, een openbare zitting over het bestemmingsplan van de gemeente Kapelle 'Haven- en sluizencomplex Wemeldinge'. Belanghebbenden die eerder bedenkingen tegen het bestem mingsplan hebben ingediend, zijn uitgenodigd hun standpunten te komen toelichten. De zitting vindt plaats in het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Groene Woud 1 in Middelburg. Het natuurgebied in wording aan de oever van de Oosterschelde, tussen Zierikzee en Schelphoek, heeft enorme mogelijkheden. Er is al meer dan 300 hectare aan inlagen en karrevelden. Daar komt nog 750 hectare nieuwe natuur bij in de vorm van een brak klei-oermoeras. Mede door de relatie met de Oosterschelde zullen vooral grote aantallen vogels de rijkdom van het gebied zicht baar maken. Het zoutmoeras dat aan het ontstaan is, heeft wel wat weg van een schorren- gebied. Dat maakt het verlies aan schorren goed dat verlo ren is gegaan met de aanleg van de Deltawerken. In de Gebiedsvisie voor de zuid kust van Schouwen staan de wensen voor de inrichting van het gebied beschreven. Het ziet er naar uit dat begin volgend jaar de uitvoering begint en dat alles gereed kan zijn rond de eeuwwis seling. Kerngebied In de plannen van Rijk en provincie is het gebied aangewezen als natuurontwikkelingsgebied en kerngebied. Dat zijn termen uit het Natuurbeleidsplan om aan te geven dat het om belangrijke gebieden gaat die horen bij de ecologische hoofdstructuur in Nederland. En daarmee wordt dan weer een reeks natuurgebieden bedoeld die bewaard moeten blijven voor de toekomst. Zoutminnend Het telen van zoutminnende gewassen als zeebiet, lamsoor en zeekraal zou een oplossing kunnen zijn. De teelt van dergelij ke gewassen vormt een aantrek kelijke overgang tussen natuur en intensieve landbouw, stellen de opstellers van de Gebiedsvisie. De strook zoutminnende gewas sen voorkomt ook dat 'onkruid' vanuit het natuurgebied overwaait. Vogelrijk Door de hoge waterstanden in de winter ontstaan elk voorjaar kale of weinig begroeide terreinen die vrij zijn van kleine landroofdieren als rat en wezel. Dat maakt dat kustvogels zich er kunnen vesti gen. Het eertijds zo belangrijke lage land als broedgebied wordt op die manier in ere hersteld. De Gebiedsvisie voor de zuid kust van Schouwen is een uitgave van de provincie Zeeland en het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Tegen betaling van 35,- is het rapport verkrijg baar in de boekhandel of bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. De Zeeuwse Nederlandstalige rockband Blof treedt vrijdag avond 27 september op, op het Abdijplein in Middelburg. Maar voordat de muziek losbarst zal commissaris van de koningin, drs. W.T. van Gelder, de musici onderscheiden met de zeeuwse Aanmoedigingsprijs voor jong talent. De prijs bestaat uit een fraaie oorkonde en een bedrag van 5.000,-. Dat Blof de prijs krijgt, is bijzon der te noemen. Immers de prijs bestaat sinds 1966 en is, hoewel jaarlijks bedoeld, tot nu toe slechts dertien maal uitgereikt, waarvan een keer eerder aan een popgroep. Blof bestaat sinds 1992. Begin dit jaar is de groep naar Frankrijk gegaan waar een aantal nieuwe nummers zijn geschreven. De proefopname daarvan vormt de basis van de nieuwe cd die in het najaar wordt opgenomen. De cd heeft voorlopig als titel Taxi voor mijn ogen. Het optreden op het Abdijplein is gratis toegankelijk. Waterhuishouding De natuurwaarden van de karre velden en inlagen hebben de laatste jaren ernstig te lijden gehad onder problemen als vermesting, verdroging en een 'onnatuurlijk' peilbeheer. De waterhuishouding blijkt van cruci aal belang. Vandaar dat het voeren van een afgestemd water beheer de sleutel is voor een rijke natuur. IJkpunt is de situatie van rond 1600: laaggelegen land, doorsneden met kronkelende, in de loop van de tijd deels verlande kreken. Door een gebrekkige afwatering bestaat het voor het merendeel uit rietland en moeras, zodat het maar voor een gedeelte 's. zomers als hooi- en weiland is te gebruiken. Knelpunten Tussen droom en daad van het verwezenlijken van het natuurge bied staan nog enkele knelpunten. Die hangen samen met de water huishouding, landbouwactiviteiten en de aanwezigheid van wegen. Onderzoek maakt duidelijk dat de gunstigste waterkwaliteit wordt bereikt door in de winter het waterpeil te verhogen tot onge veer het maaiveld en in de zomer 20 centimeter lager. Ook 's zomers staat er dan water in de kreken. Op deze manier kan de kwel (transporteur van vermesten- de stoffen als fosfaten en stik stof) het best worden onderdrukt terwijl het zoute of brakke water behouden blijft. Het gevolg is wel dat in een strook tot 150 meter grenzend aan het natuurgebied de zoute kwel toeneemt. Daar zullen dus aanvullende maatrege len nodig zijn voor de boeren. I/:/:/:1 ::ZT'/rt-x. 833S8IHS Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de 12e wijziging (ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) van het bestemmingsplan Kom Domburg goedgekeurd. De wijziging gaat over het wijzigen van de bestem ming "woondoeleinden" van het pand Badhuisweg 20 te Domburg in "verblijfsrecreatiepension". Het besluit ligt van 26 september tot en met 6 november 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 uur en 14-16 uur. Tot en met 6 november 1996 kunnen belanghebbenden tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Daarbij kan tevens een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak. In de periode van 23 september tot en met 12 ok tober 1996 is zakendoen met uw CVB agent heel aantrekkelijk. Hij of zij heeft voor u zo'n fraai en sportief horloge klaarliggen. Dat krijgt u gratis als u in deze periode een Top Sparen Groeirekening opent, een CVB lening of een CVB Hypotheek af sluit. Bovendien krijgt u op diverse CVB Hypotheken tijdens de actieperiode nog eens een extra korting van 0,2%. De CVB producten staan bekend om hun concurre rende tarieven, gecombineerd met vriendelijke voorwaarden. Reden genoeg om nu binnen te stap pen bij uw CVB agent voor de meest actuele infor matie. Er is altijd een CVB agent bij u in de buurt. De adres sen treft u hieronder aan. U bent van harte welkom. U 7 9 1 EOf S. MH8 5 40 Nieuwe Vlissingseweg 247 0118-469312 Vlissingen openingstijden ma.-vr. zaterdag 8.00-18.00 8.00-16.00 Oost-Souburg: 0118-471257. Exclusief voor de Benelux importeerden wij, van het merk EUROLOCK", een BEPERKTE PARTIJ met schoonheidsfoutjes die, met de volledige garantie, worden verkocht aan zowel bedrijven als particulieren. Voor het in cén handeling afsnijden en afwerken van vele stofsoorten. Wij leveren de volgende merken tegen bodemprijzen: Pfaff, Bernina, Husqvarna, Elna, Anker, Brother, Toyota, Bernette, Kohier, Naumann. Info: Lomex Waalwijk B.V. Hertog Janstraat 3 Waalwijk L Telefoon (0416) 33 36 79 34 29 65 (Di. t/m Za.) Officieel erkend naaimachinespecialist Eigen technische dienst Verzending mogelijk Interlockmachines vanaf 498,- ^4-- A '8 *o/ang Jc voorraad slrcki. Levering volgens leveringsvoorwaarden TOTAL RAFFINADERIJ NED. N. V gevestigd in het industriegebied Vlis- singen-Oost aan de Westerschelde. De raffi naderij is een dochter onderneming van de Franse oliemaatschappij TOTAL en hei petroche mische concern The Dow Chemical Company. De raffinaderij beschikt over een aardoiieraffi- nagecompiex en een hy- drocracker. Deze instal laties verwerken jaarlijks 7.5 miljoen ton aardolie tot LPG. benzines (o a. loodvrije) diesel (waar onder zwaveiarme milieu diesel), huisbrandolie, nafta, vliegtuigbrandstof, stookolie, oplosmiddelen, benzeen en xyleen. De raffinaderij biedt werk aan 350 hooggekwalifi ceerde medewerkers. Zij zijn werkzaam in uiteenlo pende disciplines, zoals Operations, Planning en Logistiek, Onderhoud. Vei ligheids- en Mileuzorg, Personeelszaken en Fi nanciële bedrijfsvoering. TOTAL Graag verwelkomen wij u op deze 'Open Dag' tussen 08.30 tot 16.00 uur Het programma neemt ongeveer 2 uur in beslag en bestaat uit: - ontvangst in het bedrijfsrestaurant; ij - expositie over milieuzaken van de raffinaderij; - gelegenheid tot het stellen van vragen aan diverse specialisten van de raffinaderij o.a. op het gebied van milieu, veiligheid, perso neelszaken en de ondernemingsraad; - rondrit van 75 min. over het terrein inclusief een bezoek aan de controlekamers. Wij verzoeken u vriendelijk zich telefonisch tijdens kantooruren aan te melden bij de sectie Communicatie, telefoon 0113-619256. U bent van harte welkom! TOTAL Raffinaderij Nederland N.V. Luxemburgweg 1Nieuwdorp Havennummer 6501 Vestiging Eindewege Vestiging Goes Noordweegseweg 16 Middelburgsestraat 28 4458 AT Industrieterrein Eindewege 4461 EH Goes tel. 0113-567283 tel. 0113-232009 fax. 0113-563763 fax. 0113-221162 Holland Holland Karreveld Schouwen

de Faam | 1996 | | pagina 17