lliliiiiilliliiilliilllitiièlllilllliill, II. GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Marktbus rijdt langer Markt wordt sportpark Subsidies voor nieuwe initiatieven Tiende Open Monumentendag Arnestein in ontwikkeling Open planuitwerking Rijksweg 57 Huur- commissie Parkeerkelder dicht Rooien Collecten it Week 36 Op zaterdag 7 september in Middelburg Tafeltje Dekje Woensdag 4 september 1996 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Aanstaande maandag 9 september vergadert de gemeenteraad vanaf 1930 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribu ne, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, tele foon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 18 maart 1996. 2. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 22 april 1996. 3. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 20 mei 1996. 4. Mededelingen en ingekomen stukken. 5. Krediet ten behoeve van leve ring software en ondersteuning conversie persoonsgegevens Amcmuiden i.v.m. herindeling. 6. Vaststelling Verordening bin nentreden ter uitvoering van noodverordeningen. 7. Ie en 2e begrotingswijziging 1996 Regionale Brandweer Zee land. 8.' Financiële stukken Regionale Brandweer. 9. Aankoop perceel grond aan de Hcrculesweg op Amestein. 10. Intrekken verordening nr. 131 (Voorwaarden, waaronder met derden deposito's en rekeningen courant kunnen worden afgeslo ten). 11. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1996. 12. Vaststelling concemjaarreke- ning 1995 van de gemeente Mid delburg en de jaarrekening van de S.S.G.M. 13. Aantrekken leningen ten behoe ve van de Woningbouwvereni ging Middelburg en overname risico's door het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. 14. Jaarrekening 1995, 4e begro tingswijziging 1996, begroting 1997 en lc begrotingwijziging 1997 GGD-Zeeland. 15. Fraudebeleidsplan 1996. 16. Aanschaf 'Windows' t.b.v. Sociale Zaken. 17. Jaarrekening 1994 en 1995 gemeenschappelijke regeling Maatschappelijke Zorg Walche ren. 18. Beleidsnota Maatschappelijke Opvang. 19. Investeringsbijdrage Moluks woonzorgcentrum op Walche ren. 20. Vaststelling voorbercidingsbc- sluiten. 21. Verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan t.b.v. bouw woning Langeweg. 22. Vaststelling bestemmingsplan Nieuwland-Kom. 23. Behandeling zienswijzen en vaststelling bestemmingsplan Veerse Poort. 24. Vaststelling verkeersstructuur Veerse Poort in relatie tot initia tiefvoorstel GroenLinks dd. 21 mei 1996. 25. Asfaltcring klinkerstrook Banc- kertplcin/Dorus Rijkersstraat aansluitend op de Poelendaele- weg. 26. Verlenging Amestcinweg. 27. Convenant 'Duurzaam Bouwen'. 28. Bcschikbaarstellen krediet van 15000.- ten behoeve van de aanschaf van een aanbouw aan een huurwoonwagen. 29. Buitengebruikstelling schoolge bouw H. Dunantlaan 4. 30. Verkoop voormalige kleuter school aan 't Zanddorp 68. 31. Krediet uitbreiding huisvesting basisschool Cypressenhof. 32. Wijziging regeling godsdienst en levensbeschouwelijk vor mingsonderwijs. 33. Wijziging verordening leerlin genvervoer gemeente Middel burg. 34. Intentieverklaring institutionele fusie S.S.G.M7De Wellinge. 35. Milieujaarverslag 1995/planning 1996. 36. Vaststelling verordening op het beheer en gebruik van de gemeentelijke begraafplaatsen en crematorium. 37. Rondvraag. Het bestemmingsplan Nieuwland- Kom wordt besproken bij punt 22. Foto: Anda van Riet Op de Middelburgse markt wordt op zaterdag 7 september 1996 een sportmanifestatie gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De huurcommissie is een onafhan kelijke commissie, die op verzoek van huurder of verhuurder adviezen of antwoorden kan geven op allerlei vragen op het gebied van huur en verhuur van woonruimte. Het kan hierbij gaan om alle soorten woon ruimte, zelfstandig of onzelfstandig en woonwagens en standplaatsen. Deze commissie houdt iedere twee de dinsdag van de maand spreekuur in Middelburg, dus ook dinsdag 10 september van 13.30 tot 16.00 uur in de B en W-kamer van het stad huis. De huurcommissie is gevestigd in Breda, telefonisch spreekuur elke dinsdag en donderdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, telefoon 076-5225090. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 9 september tot en met IS september maandag rundergchaktballen, crème spi nazie, aardappelen dinsdag vleesballetjes, tomatensaus, gebakken aardappelen woensdag stamppot andijvie met rook worst donderdag gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelpuree zaterdag babi pangang zondag wat de pot schaft van de gemeente en vakdocenten, in samenwerking met de Middel burgse sportverenigingen. Doel van de manifestatie is met name de jeugd kennis te laten maken met verschillende takken Deze manifestatie wordt georgani seerd door de schoolsportcommis sie, bestaande uit medewerkers van sport die in Middelburg kun nen worden beoefend. Er is een informatiemarkt en er zijn doorlo pend demonstraties en activiteiten waaraan het publiek gratis kan deelnemen. De sporten die worden vertegen woordigd op de markt zijn: turnen, roeien, rugby, dammen, handbal, zwemmen, voetbal en tennis. In april konden noodzakelijke werkzaamheden (vernieuwing) aan het wegdek van de in- en uitrit van de parkeergarage Kousteensedijk geen doorgang vinden. Vochtmetingen worden nu uitgevoerd aan het wegdek van de in- en uitrit van de garage. Is het resultaat van de vochtmetingen bevredigend, dan wordt begonnen met het vernieuwen van het wegdek, inclusief de wegdekverwarming. Een en ander betekent dat de parkeer garage Kousteensedijk gedurende enige tijd niet bereikbaar is. Naar verwachting zal dat van 9 tot en niet 27 september a.s. het geval zijn. Mocht de vochtmeting negatief resultaat hebben, dan zullen in die week geplande werkzaamheden op een nog nader te bepalen tijdstip uitge voerd moeten worden. In dat geval zal de garage van 9 tot en met 27 sep tember wel bereikbaar zijn. Meer informatie kunt u krijgen bij de beheerders in de parkeergarage of via telefoonnummer 675340 en 675335. De Geere-parkeergarage is wel geopend. De gemeente Middelburg vindt het belangrijk om nieuwe initia tieven op het gebied van welzijn te stimuleren. Daarom is er een budget voor een malige subsidies voor activiteiten op allerlei gebieden. Het gaat hier bij om nieuwe waardevolle initia tieven. Voor wie? Reacties van allerlei organisaties zijn welkom. Werkt uw organisatie met vrijwilligers? Dan wordt u vooral aangemoedigd om te reageren. De subsidie is niet bedoeld voor professionele organi saties die al een subsidiecontract met de gemeente hebben Eisen? Het moet gaan om een eenmalige activiteit die in Middelburg plaats vindt. Omdat het budget beperkt is worden de aanvragen op volgorde van binnenkomst behandeld. De subsidie wordt alleen toestekend als Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 esdoorn aan de Schepcnenlaan Voor informatie over rooivergun- ningen kunt u terecht bij de afdeling Grocnbchcer, telefoon 675312. Gezamenlijke Thuisfronten 2 tot en met 7 september; Nederlandse Kankerbestrijding 9 tot en met 14 september. Op zaterdag 14 september wordt in Nederland voor de tiende maal de Open Monumentendag gehouden. Deze wordt georganiseerd door de Stichting Open Monumen tendag in samenwerking met organisaties als ANWB, NBT, VNG, WBT en plaatselijke comités. De Open Monumentendag heeft als doel iedereen jaarlijks gedu rende één dag de gelegenheid te geven gratis kennis te maken met het culturele erfgoed van vele steden in Ne derland. In de maand september worden dergelijke da gen gehouden in verschillende andere Europese landen. Ook in Vlissingen en Middelburg openen op zaterdag 9 sep tember enkele tientallen monumenten gratis hun deuren tus sen 10.00 en 17.00 uur. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de Open Monumenten-vlag. Iedereen kan op de Open Monumentendag een kijkje nemen in deze gebouwen en soms wordt er nog iets extra's georganiseerd, zoals bijvoorbeeld een tentoonstelling of een rondleiding. Tussen Vlissingen (Bellamypark) en Middelburg (Markt) rijdt deze dag een antieke zogenaamde "Museumbus", die monumentenbezoekers voor twee kwartjes "in stijl" ver voert. De VVV-kantorcn in Vlissingen en Middelburg zijn op de Open Monumentendag eveneens geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bij de secties Communicatie (Vlissingen) en Voorlichting (Middelburg) zijn gratis uitgebreide brochures verkrijgbaar met informatie over de opengestelde monu menten. de activiteit in het beleid van de gemeente past. Hoe? Tot uiterlijk drie maanden vóór de start van de activiteit kan de subsi die-aanvraag bij de gemeente wor den ingediend. Het aanvraagformu lier en dc subsidievoorwaarden zijn op te vragen bij: de afdeling Maat schappelijke Zaken. Sectic Welzijn, tel. 675679. Tot 1 november zal de Marktbus nog elke donderdag en elke zater dag tussen de Koestraat en de Markt heen en terug rijden. Deze bus rijdt tussen 10.00 en 15.00 uur ongeveer elke tien minuten. De route is: Koestraat, aansluiting op de lijnen 52, 56, 57 en 58, Gort straat, Markt (halte), Vlasmarkt, Kromme Weele, Seisdam, Schuit- vlot, Walensingcl. Looierssingel. Hof van Tangc (halte, aansluiting op dc lijnen 52. 57 en 104), Groene Woud, Koestraat. Wie overstapt op deze bus vanaf een andere busverbinding hoeft mets te betalen voor dit vervoer naar de Markt. Wie instapt bij Hof van Tan- ge of Koestraat kost het één zone. Verlenging Aanvankelijk zou de Marktbus tot 1 september rijden, maar de gemeente heeft besloten dc proefperiode met twee maanden te verlengen. Reden voor deze verlenging is het wegvallen van buslijn 54 in de nieu we dienstregeling van dc ZWN. die per 1 september ingaat. Daardoor is de omgeving Molenwater/noord kant centrum niet nicer per openbaar vervoer bereikbaar. Dc ZWN stu deert nog op een mogelijke oplos sing van dit probleem. Rcsutaten worden dit najaar verwacht. Nieuw en Sint .Joosland Een positief aspect van dc nieuwe dienstregeling is het feit dat Nieuw en Sint Joosland weer wordt ontslo ten door het streekvervoer. Dc fre quentie is echter afgestemd op het leerlingenvervoer. Dit heeft gevol gen voor dc bediening in de vakan tieperioden. Voorlopig wordt daar om de 'beltaxi' in Nieuw en Sint Joosland gehandhaafd. Arnestein, het grootste bedrijventerrein van de gemeente Middelburg, ontwikkelt zich de laatste tijd in een steeds hoger tempo. Zo heeft de afdeling Economische Ontwikkeling en Grondzaken het afgelo pen jaar meer grond verkocht dan de jaren daarvoor. Er heeft zich een aan tal bedrijven nieuw gevestigd op Amestein (transportbedrijf Van Keulen, constructiebedrijf M&S. bestratingsbedrijf Baas): andere bedrijven hebben uitgebreid. Het meest in het oog springend is de nieuwe vestiging van trans port- en containcrbedrijf Wielemaker, die op dit moment bezig is met nieuwbouw aan de Anipèreweg. Een andere ontwikkeling is dat de contacten tussen gemeente en bedrijven, via de Middelburgse Bedrijven Club. steeds beter worden. Diezelfde bedrij- venclub stimuleert trouwens ook de contacten tussen de bedrijven onderling, waardoor weer een beter ondernemersklimaat ontstaat. Een voorbeeld daar van is het onlangs opgezette beveiligingsproject voor Arnestein en Rams- burg gezamenlijk, waaraan ongeveer 85% van de bedrijven deelneemt. Werkgelegenheid is van levensbelang voor de stad. Gemeente en bedrijven slaan daarom steeds vaker de handen ineen om het ondernemersklimaat in Middelburg te verbeteren. Fo/o; slagboom en Peeters Begin dit jaar is een start gemaakt met de open planuitwerking van de nieuwe Rijksweg 57. Het gaat om inpassing en inrichting van de weg tussen de Veersegatdam en de aansluiting met de A58 bij Nieuw- en Sint-Joosland. Sindsdien is er veel gebeurd en staat er nog veel meer te gebeuren. Stem-fase Medio maart namen 120 personen -omwonenden van dc nieuw aan te leggen Rijksweg 57 en weggebruikers van de huidige verbinding Middelburg- Veersegatdam- deel aan de zogenaamde Stern-sessies. Door het grote aantal aanmeldingen kon niet iedereen daadwerkelijk aan de bijeenkomsten deel nemen, maar in dat geval kon men zich wel uiten via een vragenlijst. Tijdens de Stern-sessies zijn te verwachten problemen en knelpunten bij de aanleg van de nieuwe weg naar voren gebracht. Dc resultaten van de Stern-sessies zijn opgenomen in een vragenlijst (enquê te) en toegestuurd aan iedereen die zich had opgegeven. Dc deelnemers en andere geïnteresseerden konden de resultaten ook komen bekijken en aan vullen tijdens twee zogenaamde inloopavonden. In mei zijn de problemen en knelpunten uit dc Stern-sessies bekeken door deskundigen, waarbij ook cD resultaten van de enquête en de inloopavonden werden betrokken. Tevens w d vastgesteld wat de deelnemers het belang rijkste vonden en voor welke pi >blemen creatieve oplossingen gezocht moe ten worden in dc volgende fase van de open planuitwerking. Tenslotte heeft het Bestuurlijk Overleg -waarin Rijkswaterstaat, de provincie Zeeland, de gemeente Middelburg, de gemeente Veere en het Waterschap Zeeuwse Eilanden vertegenwoordigd zijn- besloten welke problemen door moesten gaan naar de Agora-fase. Het gaat hier om vijf centrale vragen: Hoe kan worden gezorgd voor een goede verkeersafwikkeling bij Vrou wenpolder (inclusief dc plaats van het kruispunt). Hoe kan de barrièrewerking tussen de aansluiting Vrouwenpolder en de aansluiting Serooskerke worden geminimaliseerd. Hoe kan de wegenstructuur van Middelburg Noord aansluiten en ontslo ten worden. Hoe kan gezorgd worden voor goede verplaatsingsmogelijkheden voor fietsers en ander langzaam verkeer tussen Nieuw- en Sint-Joosland en Middelburg, waarbij inbegrepen de kruispuntoplossing A58-N57. Hoe kan het Middelburgse bedrijventerrein Amestein worden ontsloten. Agora-fase Op 25 en 26 juni hebben 80 omwonenden, weggebruikers en deskundigen tijdens Agora-sessies samengewerkt aan het bedenken van verschillende oplossingen van de problemen. De verschillende oplossingen werden uitgewerkt in een verslag, dat alle deelnemers aan de Agora-sessies medio augustus hebben ontvangen. Ver volgens toetsen deskundigen de aangedragen oplossingen aan dc volgende punten: wat zijn dc positieve en negatieve kanten van elke oplossing; lost de oplossing werkelijk het probleem op; is de oplossing (technisch) realiseer baar; wat gaat het kosten, hoeveel tijd is er mee gemoeid, wie wat moet doen enzovoorts. De meer uitgewerkte oplossingen komen opnieuw in een enquête terecht. Aan zoveel mogelijk mensen zal worden gevraagd welke oplossing zij het beste vinden en of er nog zaken worden gemist. Ook worden er weer inloop avonden georganiseerd en wel op 30 september van 19.30 tot 22.00 uur in de Stadsschouwburg te Middelburg en op 2 oktober van 19.30 tot 22.00 uur in De Zandput te Serooskerke. Een ieder kan hier kennis nemen van dc voor gestelde en uitgewerkte oplossingen. Afronding procedure Op basis van dc visie van de deskundigen en de uitkomst van dc schriftelij ke enquête besluit het Bestuurlijk Overleg begin november welke oplossin gen zij in principe wil laten uitvoeren. In november, december en januari zal de behandeling hiervan plaats hebben in de gemeenten, dc provincie en het waterschap. Met een definitief besluit van het Bestuurlijk Overleg is de open planprocedure afgerond en kan wor den gestart met de uitvoeringsfase. De planning is, dat in 1999 dc eerste schop de grond in zal gaan. Informatie Voor meer informatie over de open planprocedure Rijksweg 57 kan contact worden opgenomen met Rijkswaterstaat, mevrouw Ingrid Rcnirie of dc heer Jan van Gorp, tel. 0118-686000. VEERSE DAM SNELWEG AS8 NIEUW- en ST.J00SLAND

de Faam | 1996 | | pagina 5