n niiiMii ÉiitiÉêêisiiiiiii GEMEENTE MIDDELBURG MIDDELBURG Per 1 september nieuwe dienstregeling bussen Schenking scheepsmodel Zwemlessen in Poelendaele Muntjesactie NOVIB m U Commissies Wijzigingen rechtsvorm horeca Sportinstuiven Spreekuur Cirque Plume Week 35 Klarenbeek v Griffioen Dauwendaelë' Erasmuswijk Groot Abeeie Tafeltje Dekje uw 't Zand Woensdag 28 augustus 1996 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. iToekomstiq eindpunt] Veerse Poort Jw L.T.S. Klarenbeek Pr. Rooseveltlaan YSt Gerbrandylaan Nassaulaan R. K. Kerkhof Saridberglaan Laan v Nieuwenhove Laan d Ver. Naties Schouwbui; Klein Vlaanderen. Polikliniek Europalaan Li Zeeuws Museum Park de Griffioen Rotterdamse Kaai Provinciehuis Centrum Vakopleiding Nieuwe Haven, Loskade/Station NS 56 61 j ,OAELpM-G Vrijlandstraat Vijvervreugd Koude- kerksevreg Ewfeland Statenlaan Meanderlaan Oosters-rhelde v straat Torenweg .6! Duunmede 'Stromenwijk n Grevelingen straat f" J.H. Huyssenstraat Magistral twijk (zuid) Spinhuisweg Haringvliet straat Reyershove Prinsenlaan Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecretaris. Spreekuur kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 9 september om 19.30 uur. 'Tafeltje Dekjc" is een activiteit van dc U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf met voor een war me maaltijd kunnen zorgen. Dc maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 2 tot en met 8 september Maandag Gehaktbal in jachtsaus, bloem kool, aardappelen Dinsdag Rundersaucijsje, rode bietjes. aardappelen Woensdag Varkenshaasje, worteltjes, aard appelpuree Donderdag Kipschnitzel "cordon bleu", ge mengde groenten, aardappelpu ree Vrijdag Visfilet met kruidensaus, erwt jes. wortelen, aardappelen Zaterdag Bami goreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Op 1 januari 1996 is de Drank- en Horeca wet gewijzigd. Vóór deze datum waren de volksgezond heidseisen en de vestigingseisen ondergebracht in één wet, name lijk de Drank- en Horecawet. Bij de wijziging zijn deze eisen gesplitst in twee wetten. Dc Drank en Horecawet regelt dc volksge- zondheidseisen en de Vestigingswet Bedrijven regelt de vestigingseisen voor een groot aantal soorten van bedrijven waaronder ook de horeca en slijters. Wat zijn de gevolgen van een wij ziging in de rechtsvorm? Dc gevolgen voor een wijziging kunnen zijn dat u een nieuwe ver gunning dient aan te vragen. Dit is het geval als nieuwe leidinggeven den. bijvoorbeeld in een vennoot schap onder firma, toetreden in het horecabedrijf. Een ondernemer wordt gezien als leidinggevende. Hij of zij is degene die mede beslist in het bedrijf en ook mede aanspra kelijk is. Een leidinggevende moet als bedrijfsleider en beheerder op een drank- en horecavergunning worden vermeld. Dit heeft tot gevolg dat iedere ondernemer moet voldoen aan de eisen die gesteld worden aan de bedrijfsleider/beheerder in de Drank- en Horecawet. Eisen Drank- en Horecawet. Om in aanmerking te komen voor een drank- en horecavergunning op grond van de Drank- en Horecawet moeten alle bedrijfsleiders en beheerders voldoen aan de leeftijds eis van 25 jaar, de zedelijkheidseis en zij dienen te beschikken over vol doende kennis van en inzicht in onder andere de invloed van alco holgebruik al dan niet in combinatie met soft en hard drugs, medicijnen en het gebruik van speelautomaten en de daaraan verbonden risico's van gokverslaving (de zgn. eisen van sociale hygiëne). Om te kunnen toetsen of aan deze kennis wordt voldaan moet bij een aanvraag voor een vergunning een verklaring van sociale hygiëne overlegd worden. Er zijn twee mogelijkheden om in het bezit te komen van een dergelijke verklaring: op basis van tal van bestaande aangewezen vakdiploma's van het horeca- cn slijtersonderwijs zal de verklaring door het Onder wijscentrum Horeca worden afgegeven (tegen betaling van kosten); in de maanden september en november zal landelijk een exa men worden afgenomen om deze kennis te toetsen. Voor het jaar 1997 zijn nog geen data bekend. Wie houdt niet op zijn minst een handvol vreemde munten over na een buitenlandse vakantie. Meestal verdwenen deze munten ergens vergeten in een ia. Dit jaar kunt u er iets heel nuttigs mee doen: door een actie van de NOVIB zijn deze munten geld waard. Bij de sectie Voorlichting en bij scholen en bedrijven staan collectebussen waarin vreemd muntgeld wordt verzameld. Banken hebben zich bereid verklaard hiervoor een vergoe ding te geven. De opbrengst komt ten goede aan een NOVIB-project in Uganda, het project dat door de gemeen te Middelburg wordt ondersteund. Het gemeentebestuur zal de opbrengst verdubbelen! Ind. Terrein Ramsburg Langevieleweg- Roozenb.tftglaan v Stromenweo Abeeie Met ingang van zondag 1 septem LIJN 57 Pr. Rooseveltlaan LIJN 104 ber geldt een nieuwe dienstrege Vlissingen Gravcstraat LTS Klarenbeek Vlissingen boot'NS ling voor de bussen van ZWN Zcilmarkl Gerbrandylaan Hogeschool Zeeland openbaar vervoer. Bcllamypark Laan van Nieuwenhove Draaibrug Souburg Spuistraat Nassaulaan Abeeie De nieuwe buslijnen zijn als volgt: Spui kom weg M'burg Stromenweg LIJN 56 Ziekenhuis Walcheren LIJN 58 Stichting Arduin Vlissingen boot/NS Ter Reede Vlissingen B. Wolffplein Langevieleweg Hogeschool Zeeland hoek Bonedijkcstraat Badhuisstraat Sandberglaan Keersluisbrug hoek Bloemenlaan (klok) Ziekenhuis Walcheren Van Dishocckstraat Pr. Rooseveltlaan Ter Reede INFOBUS Paul Krugerstraat Sporthal Pr. Rooseveltlaan Koudekerkseweg De ZWN zet een speciale infobus in Scheldestraat Hogeschool Zeeland Bosscnburghweg waar mondelinge en schriftelijke Betje Wolffplein Vlissingen boot/NS Zuidbeeksewcg informatie over de nieuwe lijnen Badhuisstraat Oost-Souburg De Zwaan Papegaaienburg verkrijgbaar is. Ziekenhuis Walcheren Karolingenbaan Westerzicht De standplaatsen van de ZWN-inlo- Ter Reede Oranjcplein Draaibrug Souburg bus zijn: Koudckcrkscweg Zoute Viever Abeeie Sloeweg Zaanstraat M'burg Stromen weg Middelburg Koestraat Paauwenburgwcg M'burg Prinsenlaan Haringvlietstraat Donderdag 29 augustus 1996 Van Hogendorpweg Reyershove Grcvclingcnstraat 09.00-16.00 uur Troelstra weg Spinhuisweg Oosterscheldestraat Der Bocde J.H. Ruysscnstraat Langevieleweg Vlissingen Betje Wolffplein Koudekerke Kerkhofiaan Statenlaan Koestraat Vrijdag^ 30 augustus 1996 09.00- Koudckcrkc Dorpsplein M'burg Loskadc/station NS Nieuwe Haven 16.00 uur Stichting Arduin Nieuwe Haven Loskade/station NS Zaterdag 31 augustus 1996 09.00- Koudckcrkseweg Koestraat Vrijlandstraat 16.00 uur Poelcndaeleweg (heen) Hof van Tangc Roozenburglaan Langevieleweg (terug) Park de Griffioen Meanderlaan INFORMATIE Koestraat Europalaan Toren weg Telefonische informatie is verkrijg Nieuwe Haven Laan der Ver. Naties Duunmede baar bij ZWN (50 cent per minuut): M'burg Loskadc/station NS Sandberglaan Ew is land 06-92 92. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 29 augustus om 19.30 uur. Plv. secretaris is mevrouw A.B. Evertz, telefoon 675682. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Uitbreiding Sociaal Fonds, intentieverklaring fusie SSGM/Wellinge, cultuur- en visie nota. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 2 september om 19.30 uur. Secretaris is de heer R. Griep, tele foon 675232. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Bestemmingsplan Veersepoort en Nieuwplan-kom, Milieujaarverslag, asfaltcring Banc- kertplein, kruispunt N57, convenant duurzaam bouwen. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 3 september om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. dc Wolf, telefoon 675304. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): coördinatie wijkon- derhoudsploegen. Foto: E. Engel Eoto: A it da van Riet Vrijdag 16 augustus j.l. kreeg de gemeente Middelburg een bijzonder cadeau. Dc heer A.F. Wennekes uil Roosendaal schonk toen een door hem vervaardigd schaalmodel van het i7de-eeuwse VOC-schip "Prins Willem". De maker gaf het reeds zes jaar geleden in bruikleen, maar heeft dal nu in een schenking omgezet. Wethouder mevrouw J.C. van Dijk-Sturm, die het scheepsmodel namens het gemeentebestuur in ontvangst nam. toonde zich bijzonder verheugd. De schenking past namelijk heel goed in het thema Verenigde Oostindische Compagnie dat zowel in Middelburg als andere oude VOC-steden momenteel wordt gepresenteerd. De "Prins Willem" was écn van dc 336 schepen die op de Middelburgse VOC-werf (het huidige Maisbaaige- bied) werden gebouwd. Het model is tijdens rondleidin gen te bezichtigen in de voorhal van het stadhuis. Voor de volgende zwemlessen zijn er nog plaatsen vrij in het zwembad Poelendaele: Kinderen ouder dan 5 jaar: A-en B-diploma's ochtends; basiszwemdiploma en zwemvaardigheid 1, 11 en III. Volwassenen: A- cn B-diploma, basiszwemdiploma, zwemvaardigheid I en II. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij het zwembad, telefoon 626451. Volgende week gaan de sportinstuiven in de sporthal 'Kruitmolen' weer van start. Tijdens deze instuiven kan onder deskundige leiding een aantal spor ten worden beoefend (o.a. badminton, volleybal). Regelmatig is er aerobic- op de woensdagmorgen. Op de/e ochtend kan er ook een trimcircuit worden afgewerkt. Dc instuiven vinden plaats op: maandagmiddag: 13.00- 14.30 uur, maandagavond: 21.00 - 23.00 uur; woensdagmorgen: 09.00 - 10.30 uur. De start is op woensdag 4 september. De maandaginstuif begint op 9 sep tember 1996. De kosten bedragen voor de maandagmiddag cn woensdagochtend 2,50. Voor de maandagavond dient 3,- te worden betaald. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Wim Caljouw van de sectie welzijn, telefoon 0118- 675674. Personen op wie de eisen van sociale hygiëne van toepassing zijn en het overgangsrecht. Dc eisen van sociale hygiëne gelden niet ten aanzien van personen die op 31 december 1995 als bedrijfsleider of beheerder stonden vermeld op een krachtens de Drank- en Horeca wet geldende vergunning. Voor het jaar 1996 is er nog een mogelijkheid om een beroep te doen op het overgangsrecht. Voor dc bedrijfsleider die op I januari 1996 aan de oude handelskennis voldeed of daar ontheffing van had is het overgangsrecht van toepassing evenals voor de beheerder die per die datum ontheffing had van dc vakbekwaamheidseis. Dit over gangsrecht geldt uitsluitend voor het kalenderjaar 1996. Vanaf 1 januari 1997 kan hierop geen beroep meer worden gedaan en dienen alle bedrijfsleiders en beheerders die een drank- en horecavergunning aanvra gen te voldoen aan de eisen van sociale hygiëne. Informatie. Mocht u nog met vragen zitten dan kunt u contact opnemen met mevrouw Vermast (tel. 0118 - 675289) van de gemeente Middel burg of het Onderwijscentra Horeca te Zoctcrmccr (tel. 079 - 3711711 Met ingang van maandag 2 septem ber is de heer Phons Bakx werkzaam als wijkbemiddelaar voor Magi- straatwijk. Hij is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur in het wijkondersteuningspunt in het Zuiderbaken, telefoon 640111 Het theatercircus Cirque Plume zal van 5 tot en met 15 september op het terrein van de voormalige streek school aan het Molenwater staan. In deze periode is de Lutherse Kerk- laan afgesloten voor verkeer. Gezien dc te verwachten belangstel ling voor Cirque Plume moet men rekening houden met een toename van de verkeers- en parkeerdrukte in dit gebied met name in de avond uren.

de Faam | 1996 | | pagina 5