4 lliliilli ÉuéUhmulniftlHril. A GEMEENTE MIDDELBURG Stationsstraat op de schop Betekenis zonebord Zomertips GFT 1 SM Schoolvakanties |4Sipper VROUWEN MOETEN GEWOON HUN KOP HOUDEN. rsi O Collecte Middelburg subsidieert Cirque Plume EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF OPHEFFINGSVERKOOP - RESTANTEN VERKOOP DE FAAM DE VLISSINGER De Antwerpen Week 34 Tafeltje Dekje I OP SLOT iHI Alle kleding, winter en zomer voor minder dan de helft Zoek uit: DAMES- HEREN- KINDERMODE Volop koopjes en restantprijzen in alle afdelingen Nog even en wij zijn echt weg!!! Nog vlug even naar: AMNESTY'é WAAKT Weekmenu 22 t/m 28 augustus 1996 Patiëntenveren ig ing Woensdag 21 augustus 1996 DE FAAM 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. In het najaar van 1996 zal de riolering in de Stationsstraat en de Loskade worden ver nieuwd. Het betreft de gehele Stationsstraat en het gedeelte van de Loskade tussen de Sta tionsstraat en de Goese Koren markt. De werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de perio de van 9 september tot en met ca. 15 november. Het werk is in fasen verdeeld en zal in de volgende volgorde worden uit gevoerd. 1. Loskade van Goese Koren markt tot Stationsstraat (hier bij blijft de Stationsstraat toe gankelijk); 2. kruising Stationsstraat/Los- kade/Blauvve Dijk (hierbij wordt de Stationsstraat en een deel van de Blauwe Dijk afge sloten); 3. Stationsstraat (nadat de Los kade is dichtgestraat en weer toegankelijk voor verkeer). 'Taleltje Dckje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 26 augustus tot en met 1 september Maandag Rundergehakt, andijvie, aardap pelen Dinsdag Gebraden varkensvlees met saus. rode kool. aardappelpuree Woensdag Dunne plakken rundvlees, ge sneden spinazie, aardappelen Donderdag Kalkoenrollade, doperwten, aardappelen Vrijdag Alaska visfilet in milde saus Zaterdag Nasi rames Zondag Wat de pot schaft Verkeer In de periode dat de Stationsstraat afgesloten is zullen de Houtkaai, Turfkaai, Nieuwe Haven en de Hoogstraat in twee richtingen wor den opengesteld voor het verkeer. Het doorgaande verkeer dat normaal via de Stationsstraat rijdt zal worden omgeleid middels verwijzingsbor den. Tijdens de werkzaamheden zullen voorzieningen getroffen worden om de Stationsstraat en Loskade zoveel mogelijk toegankelijk te houden voor voetgangers, rolstoelgebrui kers en fietsers. Voor vragen tijdens de uitvoering kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse welke van gemeentewege toezicht zal houden op de werkzaamheden (doorkies- nr. 675333). Bus In verband met de geplande werk zaamheden van de gemeente Mid delburg in het traject Stations- straat/Loskadc zullen de lijnbussen van de ZWN een gewijzigde route rijden. Fase 1: afsluiting Loskade (bus station). De route van en naar de Loskade komt vanaf maandag 9 september te vervallen voor de duur van ca. 5 weken. Buslijn 56. welke normaal hal teert op de Loskade. rijdt nu over de Stationsbrug en haltecrt op de bij station NS ter hoogte van de sta tionsrestauratie. Tijdelijk beginpunt buslijn 56 is de halte tegenover de stationsrestauratie langs hel kanaal. Alle overige lijnen halteren volgens de nieuwe dienstregeling per 1 sep tember bij de haltes van station NS. Fase 2/3: afsluiting Stationsstraat. Direct volgend op de afsluiting van de Loskade worden de werkzaamhe den in de Stationsstraat uitgevoerd gedurende ca. 3 weken. In deze periode rijden de autobussen aldaar de volgende route: Lijn 52-56-57-58 komend vanaf Het Groene Woud rijden via de Blauwe Dijk naar Loskade of Sta tion NS. Op de Blauwe Dijk wor den t.h.v. het gerechtsgebouw vervangende haltes geplaatst. De haltes/route via Koestraat, Nieu we Haven/Turfkaai komen tijde lijk te vervallen. Lijn 53 komende uit Veere rijdt i.v.m. de afsluiting Stationsstraat de volgende route: Bierkaai, rechtdoor Turfkaai, Koestraat, Het Groene Woud. Blauwe Dijk en vervolgens de normale route. Foto: Jaap Wolterbeek. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling toestemming verleend om in de komende periode een huis-aan-huis-collecte te houden: Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken van 26 tot en met 31 augustus. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde bussen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moe ten deze verzameld worden in verzegelde collecte bussen. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legitimatiebewijs. Nu de temperaturen hoog zijn wordt de kans op geurtjes en beestjes rond de Groente- Fruit- en Tuinafvalcontainer ook groter. De Stadsreiniging heeft daarom een lijstje met tips opgesteld. Heeft u zelf nog suggesties, dan graag doorgeven aan de mensen van de GFT-infolijn: 675322. De tips De container/emmer niet in de zon plaatsen. Maden komen alleen in vlees- of visresten. Doe dit afval, zeker in de zomermaanden, in een krantje. Stank ontstaat veelal door vocht. Dus geen onnodig vocht in de contai ner, een krant of een kartonnen eierrekje op de bodem van de container kan hierbij helpen. Houdt de container schoon. Dit is ook aangenamer voor de beladers van de Stadsreiniging en voorkomt 'aankoeken'. Schoonmaken met groene zeep of soda, geen chemische of syntheti sche schoonmaakmiddelen. Gebruik de speciale composteerbare papieren zakken. Deze kunt u dichtvouwen tegen stank en de container blijft langer schoon. Gebruik de Bio-basket. Het GFT lekt dan al wat uit. dus minder vocht in de container. Wissel, zo mogelijk, het keukenafval af met een laagje droog tuinafval. Etensresten die sterk ruiken, zoals vis, garnalen, mosselen, vleesresten aanbieden in de zak of container, die als eerste wordt geledigd. Dus geen 14 dagen bewaren. Bij langere afwezigheid, b.v. vakantie, de GFT-container schoon ach terlaten. Het deksel van de container gesloten houden. Regelmatig wordt de gemeente ook gebeld met klachten over containers, die niet of niet geheel zijn geledigd. Meestal is het GFT, in dit geval tuin afval. te vast aangestampt. De beladers kunnen hier niets aan doen. Het is een automatisch beladingssysteem. De beladers controleren wel of de bak leeg is. In voorkomende gevallen geven ze de bak nog een 'herkansing', waarbij ze het systeem een aantal schud-bewegingen laten maken. Hand matig ingrijpen of leegtrekken is onmogelijk. Daarom ook enkele tips om deze problemen te voorkomen: Druk of stamp het GFT-afval niet aan in de container. Als u veel GFT heeft, met name tuinafval, is het beter om wat te bewa ren tot de container is geledigd. Knip takjes tuinafval zo klein mogelijk, zodat het niet uit/et in de con tainer. Het is beter om grasmaaisel niet onder in de container te doen. Indien mogelijk kunt u gras beter boven in de container doen. De kans dat het gras in de container blijft plakken is hiermee kleiner, want de rest van het GFT zal bij het ledigen het gras eruit duwen. Het gebruik van een composteerbare papieren zak kan in dit geval ook veel helpen. Sinds de invoering van Sturend Parkeren 2e fase vanaf 1 juli j.l. komt men in sommige delen van de binnenstad van Middelburg zoneborden tegen. Het zoncbord is een verkeersbord dat voor meerdere straten geldt dan waarin het geplaatst is. Het bord geldt over het algemeen voor een heel gebied (zone). Spelregels Wanneer men het zonegebied bin nen komt dan passeert men aan het begin van het gebied het zonebord. Hierna bevindt men zich in het gebied waar het bord van kracht is. Maar het zoncbord wordt niet meer in de achterliggende straten her haald. Dit houdt dus in dat men goed op de verkeersborden moet letten anders zou het zonebord over het hoofd kunnen worden gezien. Wel is het zo dat bij iedere ingang van het gebied een zonebord is geplaatst. Als men het gebied verlaat, dan komt men ook weer een bord tegen, namelijk het bord einde-zone. Vergunninghouders Hoe herkent men nu zo'n zonebord? Heel eenvoudig. Op het bord staat het woord ZONE. daarnaast is het bord omgeven door een witte rand en het is groter dan een 'normaal' verkeersbord. Zoals hierboven reeds is vermeld, wordt het zonebord toe gepast bij de gebiedsbegrenzing voor vergunninghouders parkeren. Een ieder die géén vergunninghou der is mag in dit gebied op de aange geven dagen en tijden niet parkeren, met uitzondering van de in dat gebied aanwezige betaalde parkeer plaatsen. Het vakantierooster 1996-1997 voor basisonderwijs (b.o.) en voortgezet onderwijs (v.o.) is als volgt: herfstvakantie: maandag 21 oktober tot en met vrijdag 25 oktober (b.o. en v.o.); kerstvakantie: maandag 23 december tot en met vrijdag 3 januari (b.o. en v.o.); voorjaarsvakantie: maandag 3 maart tot en met vrijdag 7 maart (b.o. en v.o.); goede vrijdag en tweede paasdag: vrijdag 28 maart tot en met maandag 31 maart (b.o. en v.o.); meivakantie: woensdag 30 april tot en met vrijdag 9 mei - kan afwijken - en tweede pinksterdag maandag 19 mei (b.o. en v.o.); zomervakantie: maandag 21 juli tot en met vrijdag 29 augustus (b.o.), maan dag 14 juli tot en met vrijdag 29 augustus (v.o.). Het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Middelburg heeft een subsidie van ƒ45.000,- beschikbaar gesteld ten behoeve van Cirque Plume dat van 5 tot en met 15 september op het terrein van de voormalige Streekschool aan het Molenwater 10 voorstellingen zal verzorgen. Naast het subsidie van ƒ45.000,- heeft het college nog een garantie- subsidie van ƒ22.500,- beschik baar gesteld voor de kosten die moeten worden gemaakt voor het verharden van het terrein. Nazomerfestival Op 5 september zal met Cirque Plu- me de start van het Zeeland Nazo merfestival 1996 worden ingeluid. Het college van burgemeester en wethouders is verheugd dat de start van het Zeeland Nazomerfestival in Middelburg plaatsvindt en dat Cir que Plume hiervoor is uitgekozen. Mengvorm Cirque Plume is een mengvorm van diverse thcatcrdisciplines. zoals acrobatiek, dans, muziek, toneel, enz. In 1996 zal Cirque Plume in het kader van haar Europese tournee met haar nieuwe programma "Les femmes ou l'harmonie est-elle muni cipale?" alleen Middelburg en Vcn- lo aandoen. Daarmee scharen Mid delburg en Venlo zich in de ri j van grote bekende steden waar Cirque Plume eerder voorstellingen gaf. zoals; Parijs, Londen, Rotterdam. Kopenhagen. Barcelona, Munchen. enz. Van de 10.000 kaarten zijn er nog zo'n 1.800 kaarten over. Over wogen wordt om een extra voorstel ling in te lassen. Uitstraling Hel college van burgemeester en wethouders hecht grote waarde aan de culturele en promotionele uitstra ling die Cirque Plume voor Middel burg en de regio heeft. Mede daar om heeft het college besloten een subsidie van 45.000,- beschikbaar te stellen. In zijn totaliteit gaat het om een evenement waarmee een bedrag van 500.000,- is gemoeid. Dorpsstraat 86, Krabbendijke - 0113-501279 - vrijdag koopavond - zaterdag tot 17.00 uur open JA, IK WORD ÓÓK LID VAN AMNESTY INTERNATIONAL. De jaarlilkse bijdrage is f 52,50 Ben |e longer dan 19, dan betaal |e f 17,50 Voorletters; Naam'WV Straat: Postcode. Plaats. Geboortedatum:RD 99127 Stuur deze bon In een envelop (postzegel hoeft niet. mag wel) naar Amnesty International, Antwoordnummer 10B40,1000 RA Amsterdam. Of bel 020 - 626 44 36 (overdag) •Od 4 februari 1994 stond er een trotse, inteiiigente vrouw in een drukke straat in Teheran. Het was Horna Darabi, een briljante kinderpsychiater Ze was jarenlang bedreigd door de veilig heidsdienst om één reden: ze vroeg een beetje vrijheid. En omdat haar simpele verlangen werd beantwoord met constante intimidatie, stelde ze een daad. In het openbaar stak ze zichzelf in brand. Toen ik dat ias viel ik stil. Ik had me al zó lang niet gerealiseerd hoe vanzelfsprekend hef eigenlijk is dat je je mond kunt opendoen. Het is vaak zó ver weg allemaal, zó ver ver wijderd van je eigen leven.lk denk niet dat we dat ego'st.scn moeten noemen. Het is menselijk. Maar wat we kunnen doen, moeten we doen. Daarom ben ik lid van Amnesty International. Zij knokken onvermoeibaar, elke dag, voor mensen ais Horna Darabi. En ik, doe ik verder nog iets? Ik vecht op m'n eigen manier. Met m'n grote mond? Leoni Jansen Tïua cuee&dtod... Petit Restaurant Rijst met goulash13,75 Vegetarische schotel (groentenstoofpotje)13,75 Gevuld gehakt met tutti frutti14,75 Kuikenborst met perzik15,25 Runderlapje met duivelse saus15,50 Gebakken tonijn24,50 Lendebiefstuk met kruidenboter24,50 Extra op zondag 25 augustus saté-schotel17,50 Alle schotels worden geserveerd met een garni tuur Soepen en voorgerechten Tomatensoep met reepjes ham5,75 Vissoep5,75 Koude visschotel8,50 Meloen met Ardennerham8,50 Toetje van de week Warme wafel met kersen en slagroom6,50 Keuken open van van 11.00 tot 20.00 uur. Op zondag vanaf 17.00 uur. Wilt U zeker zijn van uw schotel, bel ons dan even. Turfkaai 3, 4331 JV Middelburg Telefoon 0118-624089 Afhaal- en bezorgservice (niet op zondag): - belegde broodjes van 12.00 tot 14.00 uur - maaltijden tussen 17.30 en 18.30 uur (niet op zondag) (andere tijden in overleg) Repetitive Strain Injury is een aandoening die ontstaat door herhaalde overbelasting van spieren en pezen. Computer- werk en lopende-bandwerk zijn vaak de oor/aak. Wanneer u denkt slachtoffer te zijn van RSI, neem dan contact op met uw huisarts of met onze vereniging: Postbus 1222 3800 BE Amersfoort Tel. vla Dienstenbond FNV: 0348-487804. HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN OPLAGE 25.795 Woensdags wekelijks huis-aan-huis in Middel burg, Arnemuiden, Aagtekerke, Domburg, Ga- pinge, Grijpskerke, Meliskerke, Nieuw- en Sint- Joosland, Oostkapelle, Serooskerke, Sint Laurens, Veere, Vrouwenpolder. In combinatie met de Vlissinger, totale oplage 50.295, ver spreiding over geheel Walcheren. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant BV. Druk: BV Rotadruk, Postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: redactie vrijdag 16.00 uur; advertenties vrijdag 17.00 uur. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 175.220

de Faam | 1996 | | pagina 3