Meldpunt botulisme VAN DE Provincie Zeeland Nieuw bedieningsgebouw Zorg Molukse ouderen Nieuwbouw in dorpen lilli GEMEENTE DOMBURG MARIEKERKE GEMEENTE VLISSINGEN INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN, DE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN INFORMATIE VAN DE OVERHEID Kandidaat-statenlid 'S Wi 8 3 Woensdag 7 augustus 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Sluizen Vlissingen GEMEENTE MIDDELBURG CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN I WESTKAPELLE I CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws De sluizen in Vlissingen, de verbinding tussen het Kanaal door Walcheren en de Wester- schelde, krijgen een nieuw be dieningsgebouw met daarin een vernieuwde en aangepaste besturingsinstallatie. De licht masten op het sluisterrein worden vernieuwd en er komen masten, waarin camera's worden gehangen voor de nog in te voeren centrale bediening van de sluisdeuren. Daarvoor is het nodig dat nieuwe kabels in de grond komen. Zodra het bedieningsgebouw er staat, worden de huidige drie gebouwtjes gesloopt. De werkzaamheden beginnen vol gende week, direct na de bouw vakvakantie, en zullen ongeveer een half jaar in beslag nemen. Het terrein tussen de grote en en kleine sluis wordt bouwter rein en is daarmee afgesloten voor het publiek. Overlast voor het verkeer wordt pas vanaf september verwacht. Voor voetgangers, fietsers en brommerrijders zal de hinder overigens beperkt zijn, want er wordt naar gestreefd de doorgang over de deuren zo veel mogelijk open te houden. Er wordt gewerkt met slagbomen. Eventuele aanvul lende maatregelen worden op bor den bij de sluis vermeld. Wie de boot of de trein wil halen kan natuurlijk ook gebruik maken van de Keersluisbrug. Voor de scheepvaart zijn de ge volgen groter. De kleine sluis is vanaf 9 september geruime tijd gestremd. De grote sluis blijft beschikbaar. Niettemin moet rekening worden gehouden met oponthoud bij het schutten, bij voorbeeld om op ge regelde tijden een veilige passage voor de voetgangers en (brom)- fietsers te kunnen bewerkstelligen. De voorzitter van het centraal stembureau heeft mevrouw G. van den Ouden-Zwart uit Nieuwerkerk, gemeente Duiveland, benoemd in de vacature van het WD-statenlid mr. C.M. de Graaf uit Goes, die Zeeland verlaat. Het dagelijks bestuur van de pro vincie maakt dit op basis van de Kieswet (artikel 23) bekend. Het besluit van de voorzitter van het centraal stembureau ligt ter inzage in het provinciehuis, kamer B 118, Abdij 6, Middelburg. Als mevrouw Van den Ouden haar benoeming aanvaardt en er blijken geen overwegende bezwaren tegen haar kandidatuur, dan volgt in de vergadering van provinciale staten het onderzoek naar haar geloofsbrieven. Uit de stukken moet blijken dat het kandidaat-statenlid voldoet aan de vereisten voor het statenlidmaat schap, zoals het woonachtig zijn in Zeeland en het niet hebben van onverenigbare betrekkingen. Als de geloofsbrieven in orde worden bevonden, wordt mevrouw Van den Ouden in de daarop volgende vergadering van provin ciale staten toegelaten. Vorige week kwamen de eerste meldingen van botulisme binnen. De voedselver giftiging van vogels en vissen werd in Middelburg geconstateerd. Botulisme wordt veroorzaakt door de bacterie Clostridium botulinum. De bacterie gedijt in eiwitrijk water dat een temperatuur van 20 graden Celsius of meer heeft. Vogels die ermee worden besmet, krijgen verlammingsverschijnselen aan kop, riek, vleugels en poten. Zij kunnen geen geluid meer voort brengen en de reflex van het oog lid werkt niet meer. De verlamming leidt uiteindelijk tot verstikking, doordat de ademhalingsspier wordt aangetast. Ook vissen kunnen met botulisme besmet worden. Wie dode dieren vindt en ver moedt dat de doodsoorzaak botulisme is, wordt gevraagd dit met de vindplaats te mel den bij de directie ruimte, milieu en water van de provin cie in Middelburg op de tele foonnummers 0118-631137, 631138 of 631988. Het is belangrijk dat de kadavers zo vlug mogelijk worden opge ruimd. Voorkomen moet worden, dat de dode dieren uit elkaar val len, waarna de bacterie in het wa ter komt en bezinkt om zodoende opgenomen te worden op voedsel voor andere waterdieren. De be smetting grijpt in die gevallen ra zendsnel om zich heen. Door een snelle opruimactie wordt bovendien beperkt dat vliegen hun maden afzetten m de dode vogels en vissen. De maden zijn zelf on gevoelig voor de botulisme-bac- terie, maar zij kunnen die wel doorgeven op het moment dat zij als voedsel voor watervogels die- In augustus begint de stichting Tabadila met de bouw van een woonzorgcentrum voor Molukse ouderen in Zeeland. Het centrum komt in de Stromenwijk in Middel burg, in de buurt van de Molukse kerk. Het dagelijks bestuur van de provincie stelt voor een kleine 25.000 gulden, of om precies te zijn 24.680,50 gulden, uit te trek ken voor vloerbedekking. De beslissing is aan de staten commissies welzijn en algemeen bestuur. Eerder al besloot het provinciaal bestuur 350.000 gulden voor de bouw- en inrichtingskosten bij te dragen uit het geld dat speciaal is bedoeld voor de uitvoering van de Wet op de bejaardenoorden.' Aanvankelijk zou de 25 mille, die als voorbereidingskosten uit het provinciale welzijnsfonds werd betaald, met dit bedrag worden verrekend. Doordat het rijk met meefinancier in het woonzorgcentrum moest op het architectonisch ontwerp worden bezuinigd. Een van die be zuinigingen is dat de gemeen schappelijke ruimten een vloer van betontegels krijgen. Gedeputeerde staten vinden dat te kaal en daarom onaanvaard baar. Zij stellen aan de statencommis sies voor het bedrag met meer te verrekenen, maar als extra subsidie aan de stichting Tabadila te geven voor de aanschaf van vloerbedekking. nen. Een made is genoeg om een volwassen eend te besmetten. Natuurlijk is het ook vanuit het oogpunt van volksgezondheid nuttig dat de dode dieren worden verwijderd. De voor de dieren dodelijke bacterie heeft weliswaar geen invloed op de mens, maar vanuit het type kan wel een voor de mens gevoelige botulisme-bacterie ontstaan. Verder kunnen zich andere, voor de mens gevaar lijke ziektekiemen ontwikke len. Het meldpunt bij de directie ruimte, milieu en water is er ook om de sterfte onder zeezoogdie ren, zoals zeehonden, dolfijnen en bruinvissen, door te geven. Behalve dat de dieren na de mel ding worden opgehaald, worden zij onderzocht in het Rijksmuseum voor natuurhistorie in Leiden. Aan de hand van de bevindingen kunnen ook de leefomstandighe den nader worden bestudeerd, wat weer van nut is bij de be scherming van de zeezoogdieren. Nieuwbouwwijken, vastgeplakt aan dorpen, passen niet in het woningbouwbeleid van de provincie. Om het platteland toch levend te houden, moet worden geko zen voor het opvullen van ga ten in bestaande straten in de kernen. Een andere mogelijk heid is recreatieve bewoning van huizen in het dorp tegen te gaan en ze dus alleen voor permanente bewoning in aan merking te laten komen. Verder kan ruimte worden gevonden door milieuhinderlijke bedrijven vanuit de bebouwde kom te ver plaatsen naar bedrijfsterreinen. Als deze mogelijkheden worden benut, kan voor de eigen aanwas in dorpen en kleine kernen in ge noeg woningen worden voorzien. Het is niet de bedoeling dat ruimte wordt gemaakt voor vestigers van buiten. Die groei moet worden op gevangen in de stedelijke gebie den. Dat is de uitkomst van een discus sie in de statencommissie ruimtelij ke ordening naar aanleiding van vragen en uitspraken hierover in een aantal Zeeuwse gemeenten en in een vergadering van provinciale staten. De commissie is het met gedepu teerde staten eens dat de bouw van enkele woningen in een apart wijkje nauwelijks positieve invloed heeft op het dorpsleven. De in standhouding van gemeenschap pelijke voorzieningen wordt er vrij wel met mee vergroot, zo is met onderzoek van de Universiteit van Amsterdam aangetoond. Beter is het de steden sterker te maken. Die houden dan genoeg draagkracht om de steeds verder gaande schaalvergroting en con centratie in sociaal-maatschappe lijke voorzieningen binnen hun grenzen te herbergen. De hele streek heeft bij zo'n aanpak baat, aldus het dagelijks bestuur van de provincie. Het is dan ook de bedoeling dat in het streekplan Zeeland het woning bouwbeleid zo wordt verwoord. SSSK HHnBHHHBHHHHHHHi INFORMATIE OVERHEID Oilnmilll jjlll'V' BOUWAANVRAAG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwver gunning is binnengekomen op 25 juli 1996 voor het verbouwen van de woning op het perceel Vlissingse Molenstraat 12. BOUWPLAN De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het college van burgemeester en wethouders voornemens is met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het bestem mingsplan Dauwendaele IA voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Meanderlaan 112. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 9 augustus 1996 geduren de 2 weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stads ontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder die bedenkin gen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelij ke informatie de pagina van de Gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Veere maken, gelet op artikel 41 van de Woningwet bekend, dat de volgende aanvraag om een bouwvergunning is binnengeko men voor: Gapinge - het bouwen van een rundvee stal Schellachseweg 6 Wij wijzen u erop, dat tegen deze aanvraag om een bouwver gunning geen bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN De burgemeester van Veere maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn om op grond van artikel 15, lid a. van de voorschriften behorende bij het bestemmingsplan Buitengebied vrijstelling te verle nen van dit bestemmingsplan ten einde het bouwen van een WKK- installatie door N.V. Deltan moge lijk maken op het perceel Veerseweg 85 te Veere. Genoemd plan ligt gedurende vier weken na de datum van deze publicatie voor een ieder ter inza ge ter gemeentesecretarie, Kerkstraat 7 te Veere. Gedurende deze termijn kan een ieder desgewenst (schriftelijk) zienswijzen ten aanzien van dit voornemen indienen bij burge meester en wethouders van Veere, Postbus 5 te 4350 AA Veere.. Het bouwplan is niet in overeen stemming met de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Niettemin wil len wij positief beslissen op de aanvrage. Artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 5 van de Woningwet maken dit mogelijk. Voordat wij dat doen liggen de bouw- en situatietekeningen m.i.v. 8 augustus 1996 gedurende twee weken (derhalve tot en met 21 augustus 1996) in het stadhuis ter inzage bij de sector Stads ontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de tweede verdieping). In die periode kan iedereen schriftelijk zijn/haar bedenkingen bij ons indienen. Vlissingen, 7 augustus 1996 Burgemeester en wethouders, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen ook de gemeentelijke infor matiepagina 'In den Blauw Geruiten Kiel' in 'De Vlissinger' van vandaag en teletekstpagina 810 e.v. van Maximaal TV. Openbare kennisgeving De burgemeester van Mariekerke geeft op grond van artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kennis van het voorne men van burgemeester en wet houders om aan de heer W. de Visser vrijstelling ex artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmings plan "Meliskerke" voor het plaat sen van een tuinhuis op het per ceel gelegen aan de Pauw- hoekstraat 14 te Meliskerke. Het ingekomen bouwplan is namelijk in strijd met eerderge noemd bestemmingsplan. De ingekomen melding bouwvoor- nemen ligt met ingang van 8 augustus 1996 gedurende een termijn van 2 weken, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie. Dorpsstraat 3 te Meliskerke. Gedurende de termijn van terin- zagelegging is een ieder bevoegd schriftelijke bedenkingen naar voren te brengen tegen het verle nen van deze vrijstelling en wel bij burgemeester en wethouders van Mariekerke, Dorpsstraat 3, 4365 AL Meliskerke. Mariekerke, 7 augustus 1996. De burgemeester voornoemd, Mr. B.J. van Putten. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen van: 1. Alleghany Warehouse Europe BV voor het bouwen van een kantoor en een truckstalling op locatie Duitslandweg 2; 2. F.I. Hardy voor het bouwen van een woning op locatie Fie Carelsenlaan 4; Eventuele bedenkingen tegen deze bouwaanvragen kunnen pas worden ingediend nadat op de aanvragen is beslist N.B.: Het is mogelijk dat de teke ningen waarop, bij een positieve beslissing, de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke ter inzage liggen. BOUWPLANNEN-VRIJ STELLINGSPROCEDURE (art 19 WRO en art 50, lid 5, Woningwet) Wij hebben een bouwplan ont vangen van J.A. de Keuning voor het verbouwen en uitbreiden van de woning en het bouwen van een garage op locatie Burg. van Woelderenlaan 66. Verleende bouwvergunningen in de periode van 26 juli tlm 2 augustus I996.(de tussen haakjes geplaatste datum is de datum van verzending van het besluit aan aanvra ger) - de heer en mevr. J.Th. Simons, voor het bouwen van een woning op het perceel Singel 20 te Domburg (I augustus) Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken na het tijd stip waarop u van het besluit kennis heeft kunnen nemen. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Domburg worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij de heer Maas (afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32), telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 582710, toestel 45. Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - M.C. Joziasse, d.d. 30 juli, voor het plaatsen van een schutting op het perceel Torenstraat 18a te Oostkapelle. Domburg, 1 augustus 1996. De directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken te Serooskerke maakt, namens de gemeentebesturen van de bij de dienst aangesloten gemeenten, gelet op de betreffende bepalin gen van de Algemene wet bestuursrecht en de Wet milieu beheer, het volgende bekend: Gemeente Veere Burgemeester en wethouders hebben, onder het stellen van voorschriften te bescherming van het milieu: 1. een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, vergunning verleend aan Aannemersbedrijf Duvekot B.V. voor de machina le houtbewerkingsinrichting aan Dorpsdijk 9 te Vrouwenpolder; 2. een oprichtingsvergunning ver leend aan de heer P. Aarnoutse voor het akker- bouwbedrijf aan Gapingsedreef 5 te Gapinge; 3. een oprichtingsvergunning ver leend aan N.V. Delta Nutsbedrijven voor de warmte krachtkoppelingsinstallatie aan Veerseweg 85 te Veere. Inzage De stukken met betrekking tot de vergunningen liggen vanaf 8 augustus 1996 tot en met 18 september 1996 voor een ieder op elke werkdag ter inzage ter gemeentesecretarie: gemeente Veere: Kerkstraat 1 te Veere, tijdens kantooruren, als mede 's avonds na telefonische afspraak (tel. 0118 - 501951). Ingevolge artikel 20.6 Wm staat tot en met 18 september 1996 beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak voor: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont werp-vergunning; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; - degenen die bedenkingen heb ben tegen wijzigingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. De vergunningen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toe passing van artikel 8:81 Awb juncto artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Bij de Centrale Dienst Gemeentewerken zijn aangeslo ten de gemeenten Arnemuiden, Brouwershaven, Mariekerke, Noord-Beveland, Valkenisse, Veere en Westkapelle.

de Faam | 1996 | | pagina 9