W O O I N B O N Voordelige 10-daagse reis naar Badacsony aan het Balatonmeer Werk aan de winkel in drogisterijbranche Vader en zoon ontwikkelen eigen soft-ijs n Starter* Uw woning op walcheren vindt u op deze pagina's 'AMBACHTELIJK EN ZONDER TOEVOEGINGEN' ONDERSTAANDE W00NB0N S.V.P. IN BLOKLETTERS INVULLEN! Doorstromer* O Garage* Doorstromer/starter Doorstromer Starter/doorstromer Doorstromer/starter Bloemenlaan e.o. Scheldestraat e.o. Bloemenlaan e.o. Bossenburgh- Weyevliet Het Fort e.o. Het opstapschema voor deze reis is: LET OP - LET OP: CARLIER TOURINGCARBEDRIJF bv Programma in het kort 1edag, vrijdag 27 sept. Jaarlijks verlaten ruim vijftienhonderd meisjes en vrouwen hun werkkring in de drogisterij-par fumeriebranche. Maar de branche groeit nog steeds en ook de grote supermarkten beginnen met een drogisterij-afdeling. Dat betekent elk jaar opnieuw een fors groeiend aantal vacatu res. Als Lezersreis kozen uw krant en Carlier ditmaal voor een verzorgde, 10 daagse reis naar het Ba latonmeer. Een hoogwaardige excursiereis met diverse extra's, rechtstreeks vanuit Zeeland. 2e dag, zaterdag 28 sept. 3e dag, zondag 29 sept. 4e dag, maandag 30 sept. 5e dag, dinsdag 1 okt. 6e dag, woensdag 2 okt. 8e dag, vrijdag 4 okt. 9e dag, zaterdag 5 okt. 10e dag, zondag 6 okt. Reisdata: 27 september t/m 6 oktober 1996 Formule Vreemde stoffen 7e dag, donderdag 3 okt. Zo'n drie jaar is er aan gesleuteld; ijspoeder voor soft-ijs dat louter uit natuurlijke producten bestaat. Onder de naam N'lce and Natural bren gen vader Ko Goossen en zoon Jan-Peter Goos sen hun natuurlijke poeders, waarmee soft- en yoghurtijs gemaakt kunnen worden, op de markt. 14 DE FAAM - VLISSINGER Woensdag 7 augustus 1996 WONEN OP WA L CHER EN Achternaam Geb.Datum Adres Postcode Naam Partner Voorletters Geb.Datum partner Totaal aantal personen Uw eigen doelgroep Voorletters. NIEUW tel. nr.: Woonplaats Bruto gezinsinkomen/maand* fl. Advertentienummer Adres Zelfstandige woonruimte ja Zo ja, datum woonachtig sinds--19 Huur/Koop (doorhalen wat niet van toepassing is) Maandelijkse lasten (Huur/Hypotheek) nee Economische binding* ja nee Zo ja, aantal km woon-werkverkeerkm(enkele reis) Sociale binding* ja nee Urgentieverklaring* ja nee Plaats:Datum:Handtekening: DEZE W00NB0N NAAR DE JUISTE EIGENAAR STUREN!!! Onjuiste of onvolledig ingevulde bonnen zullen niet in behandeling worden genomen. Genoemde gegevens zullen door alle adverteerders als basisgegevens worden gebruikt. Zie toelichting/aankruisen wat van toepassing is De woonkeuzebon uit deze uitgave moet uiterlijk dinsdag 13 aug. (voor 13.30 uur) in ons bezit zijn. Advertentienr.: 6160313 Bloemenlaan 144 etagewoning 2 sip Woonlaag: 3e Beschikbaar: Medio september 1996 Huurprijs: 425,09 (incl. water 22,25) Doelgroep: K I G E Bijzonderheden: Bij voorkeur geen kinderen Advertentienr.: 6160113 Scheldestraat 1 flat 219 bej bov won 2 sip Woonlaag: 2e Beschikbaar: 1 e helft oktober 1996 Huurprijs: 699,91 (incl. water 21,25) Doelgroep: L K J I Advertentienr.: 6160293 Hurgronjestraat 14 eengezinswon 2 sip Beschikbaar: Medio september 1996 Huurprijs: 477,78 Doelgroep: K I G Advertentienr.: 6160363 President Rooseveltlaan 689 Advertentienr.: 6160333 Pieter Poststraat 51 Advertentienr.: 6160433 Bonenburg 48 eengezinswon 4 sip Beschikbaar: Begin september 1996 Huurprijs: 699,12 Doelgroep: D H L G Bijzonderheden: Doelgr G EN D: min. inkomen 2800,- Advertentienr.: 6160403 Sterkenburg 35 bovenwoning 1 sip Woonlaag: 2e Beschikbaar: Medio augustus 1996 Huurprijs: 540,00 Doelgroep: B D F H G Bijzonderheden: C.V. aanwezig Advertentienr.: 6160413 Menno van Coehoorngracht 21 eengezinswon 3 sip Beschikbaar: Per direct Huurprijs: 762,74 Doelgroep: DHL Bijzonderheden: Doelgr D: min. inkomen 2800,- benedenwoning 2 sip Beschikbaar: 2e helft september 1996 Huurprijs: 537,80 Doelgroep: FHBL Advertentienr.: 6160343 Pieter Poststraat 53 etagewoning 2 sip Woonlaag: 2e Beschikbaar: 2e helft september 1996 Huurprijs: 508,96 Doelgroep: FBLH etagewoning 2 sip Woonlaag: 3e Beschikbaar: 2e helft september 1996 Huurprijs: 477,74 Doelgroep: E K I Oostkapelle -VVV 07.00 Domburg - Bushalte Tramzicht 07.10 Westkapelle - Markt 07.20 Zoutelande -VVV 07.30 Vlissingen - Stadhuisplein 07.45 Middelburg - NS Station 08.00 Goes - NS Station 08.25 Deze reis is alleen te boeken bij: Elektraweg 9, 4338 PK Middelburg, 0118-615015 Hier is ook een uitgebreide reisbeschrijving verkrijgbaar. Deze reis wordt onder voorbehoud van voldoende deelname uitgevoerd. Op de plaats van het 77 kilo meter lange, op het breedste punt 14 kilometer brede meer, dat een oppervlakte heeft van 600 vierkante kilometer, golfde miljoenen jaren geleden een zee. Vulkanische werking ver anderde het gebied echter danig. Stille getuigen daarvan zijn de imposante basaltorgels van de hoogvlakte op de noordoever. Het Balatonmeer wordt in het zuidwesten gevoed door de rivier de Zala en in het noorden door kristal heldere beken. Het Siokanaal voert het overtollige water af zodat het meer iedere twee jaar geheel ververst wordt. Het gebied wordt sinds de oer tijd bewoond; er zijn sporen terug te vinden van een 50.000 jaar oude cultuur. Voor de Hongaren leefden hier Romei nen, Germanen en Slaven. In de 11e eeuw was het meer koninklijk, later deels kerkelijk bezit. Overal vindt u de sfeer van rijke traditie en cultuur terug. Vertrek per luxe touringcar Kennis van zaken is verplicht in de drogisterijbranche. met de mogelijkheid om de opleiding Verkoop in de Dro gisterij zowel mondeling als schriftelijk te volgen: monde ling vanaf 15 september 's avonds in Amsterdam, Arn hem, Breda, Den Haag, Rotter dam en Utrecht, schriftelijk gewoon thuis. Bij de schriftelij ke studie bepaalt men zijn tem po zelf, men kan op elk gewenst tijdstip van start gaan. De opleiding Verkoop in de Drogisterij kost driehonderd zeventig gulden, de mondelin ge zeshonderdvijfennegentig gulden. Dit diploma sluit het adviseren van zelfzorggenees middelen uit. Daarvoor dient men in het bezit te zijn van het diploma Assistent Drogist. Vroeger kon je in een drogiste rij zo aan de slag. Sinds kort echter is voor elke medewer ker (m/v) het diploma Verkoop in de Drogisterij verplicht. De branche schreeuwt om goed opgeleide mensen. De over heid wil namelijk dat ook in de drogisterij een behoorlijk ken nisniveau bestaat bij alle medewerkers. Zo dient men het nodige te weten over voedingsleer, voe dingsproducten, reformwaren, dieet- en dieetproducten en zogeheten suppletie-prepara ten zoals vitaminen, mineralen en spoorelementen. Die staan bij de consument momenteel sterk in de belangstelling. Ver volgens dient elke medewer ker iets te weten over algeme ne haar- en lichaamsverzor ging, cosmetica, en over ver- bandstoffen zoals watten, gazen en windsels. Het Instituut voor Opleidingen in de Drogisterij branche is het enige onafhankelijke en pro fessionele opleidingsinstituut vanuit Zeeland, direct via Ant werpen, Aken en Keulen rich ting het overnachtingshotel in de omgeving van Neurenberg. Via Passau en Sopron naar Badacsony, onze standplaats. U verblijft hier 6 nachten op basis van halfpension in een uitstekend, 3-sterren familie hotel. Ter vrije besteding, eventueel kerkbezoek. Bezoek aan de Hongaarse vlak te, de Puszta. Morgentocht naar Keszthely en Heviz. Folklore avond met onbeperkt wijn in een 230 jaar oude wijnkelder. Middagtocht naar Tihany. gelegenheid om de schitteren de Vaci Utca te bezoeken. Korte dagtocht naar Sumeg, hier bezichtigen we een prach tig gerenoveerde burcht. Vertrek vanuit Badacsony via Wenen naar de omgeving van Neurenberg voor de overnach ting. Via Frankfurt, Aken en de Nederlandse grens naar de omgeving van Breda voor het afscheidsdiner. „We hebben twee poeders ontwikkeld", vertelt Ko Goos- sen. „De één moet gemengd worden met melk, de ander met verse yoghurt. Het resul taat is volgens ons een hele eerlijke heldere smaak. Door dat er geen chemicaliën aan onze ijspoeders zijn toege voegd hebben de ijsjes geen vervelende nasmaak". Het nieuwe product en het bedrijf zijn ontstaan uit onvre de over het bestaande softijs. „Als je één ijsje eet gaat het nog wel, dat is eigenlijk best lekker. Na drie ijsjes proef je pas goed hoe vreemd het smaakt door de toevoeging van chemische smaakstoffen, geur- en kleurstoffen en houd baarheidsmiddelen. Het ijs krijgt een beetje een bittere nasmaak", is de mening van Goossen, die verantwoordelijk is voor de ontwikkeling van N'lce and Natural. Drie jaar is hij in een speciale keuken bezig geweest om de perfecte formule voor natuur lijk ijspoeder te achterhalen. Goossen is eigenaar van Con- ny's Bistro Snack op de Markt in Middelburg en heeft voor heen ook een restaurant ge had. Goossen: „We hebben eigenlijk altijd ons eigen ijs gemaakt, zowel in de zaak als thuis. Het is een hobby van me en uit onvrede over de smaak van softijs ben ik aan de slag gegaan om de echte heldere ijssmaak te krijgen". Zo zit er in het ijspoeder van vader en zoon Goossen bij voorbeeld echte vanille. „Daarom zitten er ook kleine zwarte puntjes in het ijs", ver duidelijkt zoon Jan-Peter. „Voor de ijseter is dat mis schien wel eventjes wennen maar daaraan herken je echte vanille nu eenmaal". In het gros van het fabrieksijs wordt de vanillesmaak van het ijs bewerkstelligd door smaak stoffen en komt er geen echte vanille meer aan te pas. Daarnaast zitten er in het ijs van N'lce and Natural geen middelen die een extra lange houdbaarheid garanderen. De ijspoeders van N'lce and Natural zijn ook zonder toe voeging van chemische mid delen al een half jaar houd baar. „Een houdbaarheid van een half jaar is volgens ons wel voldoende. Andere ijspoe ders kan je soms wel drie jaar bewaren. Dan kan je wel raden dat daar heel wat vreemde stoffen in verwerkt zijn die de lange houdbaarheid mogelijk maken". Momenteel wordt het ijs van N'lce and Natural in zes Wal- cherse zaken verkocht. „We willen het nog allemaal een beetje klein houden. Op die manier kunnen we het ook ambachtelijk blijven maken. Als we het echt op grote schaal gaan verkopen moeten we grote voorraden hebben en zouden we ook weer houd baarheidsmiddelen moeten gaan gebruiken. En dat is nou net niet de bedoeling", aldus Jan-Peter Goossen. Als er nu een bestelling voor ijspoeder binnenkomt wordt het poeder nog diezelfde dag gemaakt en kan het de volgende dag naar de klant. Goossen sr.: „Op deze manier kunnen we het product precies zo houden als we het bedoeld hebben". Dagtocht naar Budapest met Prijzen voor lezers van de Faam/Vlissinger/Bevelander: 895,- p.p. incl. onder andere halfpension, dagtocht Puszta incl. lunch, dagtocht Budapest incl. lunch, folklore-avond en afscheidsdiner. Toeslag 1-per- soonskamer 150,- p.p. een van zijn J.W. Goossen geniet van jes. natuurlijke soft-ijs-

de Faam | 1996 | | pagina 14