Toegankelijk voor gehandicapten Hummels Provincie Zeeland Bestuursbeeld In beroep 4 NU ALLEEN IN MIDDELBURG "decoratie" VOOR uw wm Diversen Legesverordening Milieu Vergunning Hoechst Vlissingen Ontwerp-vergunning Waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes TEXACO DE PUNT TEXACO OOSTKAPELLE TEXACO DE PREE TEXACO VEERSEDAM Vrouwenpolderseweg 75 VROUWENPOLDER TEXACO JOH. MURRE Vliegendekens19.50 Vanilia paardekoekjes 1 kg.3.50 Haarstrikken met netje... 7.50 Haarspelden met paard... 4.95 Horka rij-jas vanaf225.- (zolang de voorraad strekt) Exclusieve kinder- en tienermode Woensdag 17 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws ;V, V/ - Hoe word je provinciaal bestuurder en als je dat bent, wat moetje dan doen? In de brochure Bestuursbeeld wordt antwoord gegeven op die vragen, want in de uitgave wordt vermeld hoe het bestuur van de provincie wordt samen gesteld en welke taken en bevoegdheden er zijn. Aan dacht is er ook voor de pro vinciale directies - de ambte lijke ondersteuning van de bestuurders. In de provinciewet wordt voor geschreven, dat het provinciaal bestuur uit drie onderdelen be staat: provinciale staten, gedepu teerde staten en de commissaris van de koningin. De Zeeuwse bevolking wordt om de vier jaar uitgenodigd provin ciale staten te kiezen. Om te kunnen kiezen èn om ge kozen te worden moet iemand de Nederlandse nationaliteit hebben, 18 jaar of ouder zijn en in Zeeland wonen. Kandidaten voor provinciale staten worden altijd via politieke partijen gesteld. Zeeland heeft 47 statenleden. Het aantal hangt samen met het inwoneraantal. Hoe meer mensen in een provincie wonen, hoe meer statenleden gekozen kunnen wor den, zij het dat het bij 83 staten leden stopt. Bijna elke maand vergaderen provinciale staten. Zij doen dat doorgaans op een vrijdag. De bijeenkomsten zijn altijd openbaar en zij worden aangekondigd in Abdijnieuws. Alleen in heel uit zonderlijke gevallen wordt be sloten vergaderd, dus zonder publiek. Provinciale staten stellen het beleid vast voor een veelheid van dingen die in Zeeland aan de orde zijn. Dat varieert van het milieu tot de ouderenzorg en van de economie tot de inrichting van de ruimte en wegenaanleg. Provinciale staten stellen ook de be groting vast en daarmee bepalen zij hoe het geld voor een heel jaar wordt besteed. Wie lid is van gedeputeerde staten (gs) is tegelijk statenlid. Want gedeputeerde staten wor den door en uit provinciale staten gekozen. Dat gebeurt kort na de verkiezingen van provinciale staten, dus ook elke vier jaar. Zeeland heeft zes gedeputeerden die samen met hun voorzitter, de commissaris van de koningin, het dagelijks bestuur vormen. Gs vergaderen wekelijks. Zij doen dat achter gesloten deuren. Direct na de vergadering zijn de besluiten evenwel openbaar. Een uitzondering wordt gemaakt ver trouwelijke aangelegenheden. Milieuvergunningen worden verleend of geweigerd, subsidies worden al of niet toegekend, statenvoorstellen, inclusief be leidsplannen, worden voorbereid en er wordt beslist in beroep- zaken. Alle gedeputeerden hebben een eigen takenpakket of portefeuille, waardoor zij een dagtaak aan het besturen van de provincie heb ben. Voor de leden van provin ciale staten geldt dat met. In de meeste gevallen is het staten- lidmaatschap een bijbaan. De commissaris van de koningin wordt benoemd door de koningin. Hij is voorzitter van zowel provinciale als gedepu teerde staten. Hij vertegenwoordigt Zeeland bij allerlei officiële en officieuze aan gelegenheden. De commissaris heeft een in structie van het rijk, waarin staat dat hij voordrachten maakt voor de benoeming van burge meesters binnen zijn provincie en dat hij op gezette tijden alle ge meenten bezoekt. Verder heeft de commissaris van doen met open bare orde en veiligheid. De ambtelijke organisatie begint bij de griffier - de secretaris van de provincie - en vervolgens komen alle directies en staf bureaus aan de beurt. Verder is er aandacht voor de provinciale financiën. De brochure wordt afgesloten met een beschrijving en af beelding van het Zeeuwse wapen en de Zeeuwse vlag. In een aparte bijlage wordt de persoonlijke samenstelling van het provinciaal bestuur vermeld, evenals de portefeuilleverdeling van gedeputeerde staten. Er wordt een voorbeeld gegeven van een st3tenvoorstel en van een agenda voor een vergadering van provinciale staten. Brochure en bijlage zijn gratis verkrijgbaar bij het provin ciaal informatiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631402, en bij de regio kantoren van de provincie: Zierikzee, Havenpark 8; Goes, Kloetingseweg 46; Axel, Zuidsingel 4. De Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid in Goes heeft een lijst uitgegeven met recreatieve voorzieningen in Zeeland die ook voor gehandicapten toegankelijk of te gebruiken zijn. Per Zeeuwse regio wordt aan gegeven welke gebouwen en andere attractieve plekken toe gankelijk zijn voor rolstoelgebrui kers en waar rolstoelers een voor hen aangepast toilet kunnen vinden. De regio's zijn Walcheren, Schouwen-Duiveland, Noord- Beveland, Tholen, Zuid-Beveland en Zeeuwsch Vlaanderen. Voor Walcheren worden onder meer genoemd het ANWB-kantoor in Middelburg, de Imkerij Poppen- damme in Grijpskerke, de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg en de kerken in Veere, Oost-Souburg en Ritthem. Ook de duinovergangen, zoals die bij Oostkapelle, Vrouwenpolder, Westkapelle en Zoutelande zijn opgenomen, waarbij per over gang nadere bijzonderheden worden gemeld, zoals de steilheid en dat in het algemeen rekening moet worden gehouden met opgehoopt, overwaaiend zand. Stadswandelingen onder leiding kunnen worden gemaakt in Dom burg en Middelburg. Visplaatsen zijn te vinden in Arne- muiden, Veere, Vlissingen en Westkapelle. Ook de aangepaste campings zijn vermeld. Voor Schouwen-Duiveland worden onder andere Delta Expo Neeltje Jans genoemd, de NH- kerk in Brouwershaven en de bioscoop in Zierikzee. Natuurwandelgebieden zijn er in Brouwershaven, Schuddebeurs, In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt in Vogelwaarde gaaibollen voor visueel gehandicapten georgani seerd. De musea in Aardenburg en Sint Anna ter Muiden zijn berekend op bezoekers in een rolstoel. Dat geldt ook voor de schouwburgen in Hulst, Oostburg en Terneuzen. In Axel en Hoek zijn natuur- en wandelgebieden en ook het natuurgebied Otheense Kreek in Terneuzen is vermeld. Paardrijden voor gehandicapten kan in Terneuzen. Visplaatsen zijn er in Axel, Bres- kens, Clinge, Hoek, Philippine en Westdorpe. Campings met aangepast sanitair zijn te vinden in Breskens, Hoek, Nieuwvliet en Retranchement. Alle accommodaties zijn met adres en telefoonnummer opgenomen en waar nodig worden bijzonderheden ver meld. Voor alle regio's wordt verder aangegeven welke hotels en restaurants toegankelijk zijn en in welke (openbare) gebouwen ringleidingen zijn aangebracht. De Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid heeft het overzicht toegezonden aan De Stoomtrein Goes-Borsele heeft een rijtuig met rotstoellift alle VVV- en ANWB-kantoren in de provincie, aan de Recron en aan de gehandicapten organisaties in Zeeland. Ook de Zeeuwse gemeenten en de provincie beschikken over de lijst. Exemplaren ervan kunnen worden besteld bij de Zeeuwse stichting gehandicaptenbeleid, Westwal 37, postbus 2054, 4460 MB Goes, (tekst)telefoon 0113-249325, fax 0113- 233595. De stichting brengt de kopieer- en de portokosten bij de aanvragers in rekening. Bij het provinciaal informatie centrum Abdij 9, Middelburg, ligt het overzicht ter inzage. Grote ot Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven Renesse-Haamstede, Seroos- kerke en Westerschouwen. Bruinisse en Renesse beschikken over een aangepast openbaar toilet. Ook hier is er aandacht voor duin overgangen, visstekken en cam pings. Vanaf Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland kunnen rond vaarten worden gemaakt. De aan gepaste aanlegplaatsen en boten zijn vermeld. Op Noord-Beveland zijn verder onder meer het dagrecreatie terrein in Kamperland en het VVV- kantoor in Wissenkerke toe gankelijk. Voor Tholen zijn het dagrecre atieterrein aan de Oesterdam, het stadhuis in Sint Maartensdijk en de zeevissteiger in Stavenisse in het overzicht opgenomen. Wie op Zuid-Beveland wil golfen kan terecht in Rilland-Bath en kegelen voor visueel gehandi capten kan in Wemeldinge. In de stoomtrein Goes-Borsele is een rijtuig voorzien van een lift voor rolstoelen. Aan groepen rol stoelers wordt gevraagd zich eerst telefonisch te melden. In de jachthaven van Wolphaarts- dijk zijn een aangepast toilet en een steiger met verschillende hoogten. Uiteraard is ook hier gemeld welke campings, visp'fekken en VW-kantoren toegankelijk zijn. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt maandag 22 juli twee zittingen in het gebouw van de provinciale directie ruimte, milieu en water (zaal A), Het Groene Woud 1, Middelburg. De eerste zitting is om 9.15 uur en heeft het bestemmingsplan Facetherziening Buitengebied van de gemeente Sluis-Aardenburg als onderwerp. De gewestelijke raad voor Zee land van het Landbouwschap in Goes en de inspecteur van de ruimtelijke ordening-Zuid in Eind hoven hebben bij gedeputeerde staten bedenkdingen ingebracht tegen het plan. Vertegenwoordigers van de indienders van de bedenkingen en het gemeentebestuur van Sluis- Aardenburg worden in de zitting gehoord. In de zitting van 9.45 uur is het bestemmingsplan Axelse Vlakte II van de gemeente Sas van Gent onderwerp van gesprek. De aandacht richt zich op de bedenkingen van het havenschap Terneuzen en van de stichting Welzijnsraad Sas van Gent. Ook hier zijn alle betrokkenen in de gelegenheid hun bedenkingen nader toe te lichten en kan het gemeentebestuur zijn visie daarop geven. De commissie baseert haar advies aan gedeputeerde staten mede op wat in de zittingen aan de orde komt. Verder beschikt zij over de adviezen van de sub commissie bestemmingsplannen uit de provinciale planologische commissie. De hoorzittingen zijn openbaar. BBBgtBgÉl8ate8B8B8MB8a88fi^S^^^ De legesverordening provincie Zeeland 1996 is 16 juli 1996 in werking getreden. De staatsse cretaris van binnenlandse zaken heeft deze verordening goedge keurd. In deze verordening staat vermeld voor welke, door of vanwege de provincie verleende, diensten betaald moet worden. De legesverordening ligt van 18 juli tot en met 15 augustus 1996 ter inzage in het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9, Middelburg, op werkda gen van 9.30-12.30 en 13.30- 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Hoechst Holland nv, Europaweg 4 te Vlissingen-Oost een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter be scherming van het milieu verleend voor het veranderen van de in richting met een installatie voor de productie van polyol, een grondstof voor de productie van PUR-schuim. De vergunning ligt van 18 juli tot en met 28 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en na telefonische afspraak (0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning hebben ingebracht, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning, kunnen tot en met 28 augustus 1996 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 29 augustus 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergun ning nog niet is verleend. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van het dagelijks bestuur van het Waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het in depot brengen van maximaal 18.000 m3 slib (klasse 0) uit de Rammekenskreek om te ontwate ren. De inrichting is buitendijks gelegen aan de Westerschelde, gemeente Vlissingen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie O, nr. 334. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 18 juli tot en met 14 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en (na telefonische afspraak 0118- 487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan tot en met 14 augustus 1996 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Direc tie ruimte, milieu en water, Post bus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens met bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning kan tot en met 14 augustus 1996 telefonisch een afspraak maken (0118-631773). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daar toe redelijkerwijs met in staat waren, kunnen later beroep in stellen. aSHBHHHHHHHHi UHTEXACO OP WALCHEREN? .en overal krijg je.... Rotterdamsekaai 59 MIDDELBURG Domburgseweg 87 OOSTKAPELLE Oranjeplein 16-18 OOST-SOUBURG Gerbrandystraat 4 VLISSINGEN fëuitenAfa&it cvtU&eten Kolveniershof 25, Goes telefoon: 0113-214160 Herenstraat 27, Middelburg telefoon: 0118-643509 tapijtcentrale NIFIIUIE woninginrichting WIEUm/C u VASTE Hobeinstraat 69 telefoon 0118-417919 TAPIJTEN 't Hummeltje heet voortaan... Kom kijken hoe mooi onze winkels zijn geworden, met onze vertrouwde collecties van Oilily Miniman Cakewalk. U bent van harte welkom! Witte Paardstraat 6 - Goes - Tel. 0113-211 101 Lange Geere 7 - Middelburg - Tel. 0118-639 255

de Faam | 1996 | | pagina 9