Laatste Elfdorpentocht Walcheren Carlier zet toeristenbus in tussen Middelburg en Veere Van Benthem en The world of... Jutting verhuisd Haarstudio José geopend in Arnemuiden INIieuwe boot voor reddingsbrigade Ringsteken voor publiek Cheque voor Cliniclowns WARMLOPEN VOOR DE DUINEN VKG-keurmerk voor Versluis Willeboer Op dinsdag 6 augustus 1996 wordt voor de elf de en laatste maal de Walcherse Elfdorpentocht gereden. Deze recreatieve fietstocht over een afstand van ongeveer zestig kilometer mag zich jaarlijks verheugen in een groot aantal deelne mers. Dit jaar wordt gerekend op 3000 a 3500 deelnemers. Belangstelling De cabrioletbus van touringcarbedrijf Car lier wordt tijdens de zomermaanden inge zet op een toeristische route Middelburg-Vee- re en omgekeerd. Bij regen komt het busbe drijf van Kees Hage met een Engelse dub beldekker. De tweede en laatste Domburgse dag van dit jaar wordt aanstaande zaterdag, 20 juli, gehou den. Naast een demonstratie van de 'echte' ringrijders in boerenkostuum kan het publiek zelf proberen met de lans een ring te steken met het zogenaamde mechanisch ringsteken. Op het Vlissingse strand kreeg de strandred- dingsbrigade vorige week woensdag een nieu we reddingsboot van de Lions Club Vlissingen. Aan de Markt in Middelburg is afgelopen vrijdag The world of? geopend. Nog voordat de winkel geopend was verdrongen vele nieuwsgierige passanten zich al voor de winkel om een glimp van de inrichting op te vangen. Na twintig jaar is boekhandel Van Benthem en Jutting verhuisd van het karakteristieke pand aan de Lange Delft naar een pand aan de Segeersstraat in Middelburg. Het echtpaar An drew en Gertrud den Hartog zagen met leedwe zen het einde van het huurcontract naderen. Leesvoer José Poortvliet opende afgelopen zaterdag haar kapperszaak 'Haarstudio José' aan de Lang straat in Arnemuiden. Thema's Woensdag 17 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 U maakt vast wel eens een wandeling- in de duinen. Cn ongetwi|feld geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke lloia en fauna. Voor /.o lang als het duurt, want het gaat hard berg- afwaarts met de duinen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u de^e ontwikkeling een hall toe roepen' Steun daarom de Stichting Duinbehoud Bel vandaag nog voor meer informatie. Teleloon 071-131800/140548 Caroline Hubregtse zwaait als bedrijfsleidster de scepter in de winkel in strip- en filmarti kelen. De kasten en vitrines in de zaak zijn veelal in de kleu ren mint en cerise gehouden, met een opvallende blauwe lijn. De achterwand van de winkel wordt in beslag geno men door een groot beeld scherm waarop tekenfilms worden vertoond. De filmmu ziek vult de winkel en trekt de nieuwsgierigheid van passan ten. „Mensen kunnen hier allerlei producten vinden met de bekende stripfiguren erop. De VKG-keurmerkorgani- satie heeft het Middel burgse bedrijf Versluis Willeboer in haar midden opgenomen. Dit betekent onder meer dat bij geschillen een commissie aangesproken kan wor den. De deelnemende bedrij ven weten aan welke eisen hun producten moeten voldoen. Aan kozijnen met een VKG- merk (Voor Kwaliteit en Garantie) zijn hoge eisen gesteld op het gebied van productie, montage en controle. Het is de laatste keer dat de Elf dorpentocht georganiseerd wordt. Één van de organisato ren, Bouke Bouwman, legt uit: „We zijn er nu elf jaar mee bezig geweest. Het is mooi zo, je moet ook een keer kunnen ophouden". De opbrengst van de tocht is deze keer bestemd voor de ondersteuning van een kinder krant in Bandung, West Java, Indonesië. De straatkinderen van Bandung stellen hun eigen krant Bebas samen en zorgen voor de verspreiding ervan. Met de opbrengst van de Elf dorpentocht kan een computer en een fotocopieerapparaat voor de productie van de krant worden aangeschaft. De start- en stempelposten worden bemand door vrijwilli gers van organisaties op het gebied van de ontwikkelings samenwerking. Op deze wijze kunnen deze organisaties zich aan deelnemers aan de tocht presenteren. Omdat de tocht jaarlijks op veel belangstelling kon reke nen en het concept van de tocht bij een breed publiek aansloeg, heeft de organisatie dit jaar een route gekozen die blijvend is. Een tocht die niet alleen 6 augustus, maar het hele jaar door gereden kan worden: de Dorpenroute Wal cheren. De Dorpenroute, een initiatief van de Streek VVV Walcheren Promotie en VeKa- Bo, is een bewegwijzerde ANWB-route die deel uitmaakt van het project 'Zeeland achter dijk en duin'. Op de route zijn allerlei attracties te zien en te bezoeken. Na het volbrengen van de tocht krijgen de deelne mers een oorkonde. De opbrengst van 1995 bedroeg 9.500,- bij een deel nemersaantal van 3100. Deze opbrengst is geheel naar het project van vorig jaar gegaan: de bouw van een school voor de kinderen van het dorpje Ang Sleng in Cambodja. Bou ke Bouwman: „We hopen dit jaar op een opbrengst van fl. 11.111,11. Dat lijkt ons als afsluiting wel aardig". Routeboekjes kunnen in de voorverkoop tot 6 augustus gekocht worden bij alle VVV- kantoren op Walcheren. De bus gaat vier keer op en neer en doet ook Gapinge aan. Onderweg geeft de chauffeur tekst en uitleg. Carlier-directeur Hage spreekt van een uniek initiatief. „Zoiets was er nog niet. We hebben vooral voor deze route geko zen omdat het zo mooi aan sluit. Monumentaal Middel burg als startpunt en het eind doel is Veere, het stadje dat zijn 700-jarig bestaan viert. Er tussen in ligt het Walcherse platteland. Dat is heel mooi met fiets of auto, maar zonder uitleg mis je toch een hoop". Er wordt tijdens de rit niet aiieen een vast praatje yehou- den. De reizigers kunnen ook vragen stellen over wat ze zien of over wat de chauffeur heeft verteld. Omdat er een zeer lage snelheid wordt aange houden kunnen de reizigers rustig kijken en praten. De busdienst rijdt vijf dagen per week tot en met 31 augus tus van dinsdag tot en met zaterdag en vertrekt vanaf Middelburg om 10, 12, 14 en 16 uur. In Veere vertrekt de eerste bus om 11 uur en ver volgens elke twee uur later tot de vier ritten zijn voltooid. Niet alleen kinderen kunnen hier hun hart ophalen aan arti kelen met een afbeelding van Mickey, Minnie of Tweety erop. We verkopen hier ook kleding of accessoires voor volwassenen met die striphei den. Er is een ruime keus in prachtige zijden stropdassen of onderbroeken met een afbeelding erop van een strip figuurtje", aldus Hubregtse. „Ik vind het moeilijk om in een woord te omschrijven wat mensen in deze winkel kunnen vinden. De winkel als speel goedwinkel omschrijven, gaat voorbij aan de net genoemde kleding die hier te koop is. Cadeauwinkel dekt de lading ook al niet. De mensen moeten zelf maar komen kijken wat we te koop hebben", stelt Hubregtse tenslotte vast. „Ik kan hooguit een opsomming geven, maar dat lukt met ons assortiment van rond de acht entwintig honderd verschillen de artikelen zeker niet. „Er is een kast ingericht met knutsel- artikelen, een kast met lees- en hobbyhoeken. Een vitrine staat vol met miniatuur stripfiguur tjes. Artikelen om een verjaar dagspartijtje aan te kleden zoals lampions, mickeyslin- gers, feesthoedjes, minibags. Al deze producten zijn voor zien van een tekening van een stripfiguur. Zelfs de eenmalig uitgegeven, elders reeds uit verkochte tekenfilms zijn hier veelal nog exemplaren ver krijgbaar", besluit ze. Andrew en Gertrud den Hartog in het nieuwe pand in de Segeersstraat. Daartoe wordt men op een houten paard op een rails naar de ring gelanceerd. Is het raak dan blijft men droog, een mis ser levert echter een koude douche op. Deze activiteit duurt van 14 tot 18 uur, het echte ringsteken is van 16 tot 21 uur. Daarnaast bestaat de dag nog uit de volgende activiteiten: van 13 tot 21 uur een ambach tenmarkt; van 14 tot 19 uur rijdt gratis een paardetram rond; van 14 tot 20 uur kan men in de tuin rond de kerk Oudhollandse Volksspelen beoefenen; van 16.30 tot 17.30 uur geeft het Walchers Cos- tuum een klederdrachteshow op het grasveld voor het Bad hotel; van 15 tot 18 uur speelt het draaiorgeltje De Kleine Mus uit Middelburg; van 18.30 tot 21 uur treedt het straator kest de Salt Lake Jazz Band op. e Clown Bes ontvangt de cheque. Clown Bes van de stichting Cliniclowns Nederland ontving op vrijdag 28 juni een cheque van tweeduizend gulden van de basisschool De Golfslag in Domburg. Leerlingen van De Golfslag brachten het bedrag bijelkaar door een fancy fair en een sponsorloop te organiseren. De stichting Cliniclowns pro beert ernstig zieke kinderen in ziekenhuizen af te leiden van hun ziekte door ze op te vrolij ken. In Nederland zijn momen teel zes clown-duo's aan het werk in de grotere (kinderzie kenhuizen. José Poortvliet: Dat ik nu een eigen zaak heb, is eigen lijk sneller dan verwacht". Het ondernemen is traditie in de familie van Poortvliet.„Mijn moeder, Gre Knolle, had negen jaar geleden in dit pand en het buurpand een grote winkel met allerlei artikelen; huishoudelijke artikelen, speelgoed, onderkleding, noem maar op. Mijn moeder had het weer van haar moeder geleerd, want mijn oma heeft nog een supermarkt hier in het dorp gehad. In de winkel van mijn oma is mijn moeder des tijds als winkelmeisje begon nen. Uiteindelijk is ze voor zichzelf begonnen in de Langstraat. Ik ben hier in dit huis geboren, dus al heel vroeg liep ik in de winkel rond. Ik stond altijd een beetje te kij ken en te spelen.Toen ik wat ouder werd, mocht ik af en toe een cadeautje inpakken. Eigen lijk is het ondernemen me met de paplepel ingegoten. De behoefte om ooit voor mezelf te beginnen stond eigenlijk wel vast". De grote winkel van haar moe der is zo'n negen jaar geleden in twee helften opgesplitst. Poortvliet vertelt daarover: „Mijn moeder wilde graag een wat kleinere winkel. Zij ver huurde de helft van haar zaak aan een kapper. Ik was toen net klaar met de middelbare school en kon bij deze kapper als stagiaire gaan werken. Vier dagen werken en een dag in de week naar de kappersvak school in Goes. Na vier jaar had ik alle papieren al in huis om een eigen zaak te begin nen. Dat ik nu eigenaresse van mijn eigen zaak ben, is iets sneller dan verwacht". Poortvliet heeft in haar vorige werkkring een vaste klanten kring opgebouwd. „Ik ver wacht dat die mensen zullen blijven komen, maar nieuwe gezichten zijn natuurlijk wel kom. Ik richt me eigenlijk gewoon op het hele gezin. Ik knip het model wat de mensen zelf vragen. Ik serveer er een lekkere kop koffie met een koekje bij en zo hebben we het gezellig". R. Hoogerheijde (president Lions Club Vlissingen), Ben van Damme en L. van Donge (penningmeester Lions Club Vlissingen dragen de boot officieel over aan de reddings brigade. FOTO: AN DA VAN RIET. The Lion, zoals het vaartuig genoemd wordt, werd betaald uit de opbrengsten van het Lentefeest, een jaarlijks feest van de Lions Club. Secretaris van de Lions Club Vlissingen Ben van Damme: „Vorig jaar hoorden we dat, na de red dingsacties bij de overstromin gen in Limburg, de boot van een zeer slechte kwaliteit was. Het was voor ons dan ook niet moeilijk om het goede doel voor het Lentefeest in 1996 te vinden". De laatste jaren heeft de Lions Club meer dan 260.000,- aan goede doelen uitgekeerd. De cabrioletbus van Middelburg naar Veere en omgekeerd. FOTO ANDA VAN RIET Caroline Hubregtse: „Ruime keus aan stropdassen met stripfiguren". Den Hartog mijmert nog na over het oude pand: „We zaten er op een mooi punt. Het kra kende parket en de vele nisjes en hoekjes ontbreken hier. Maar deze locatie stemt uitein delijk toch tot tevredenheid. Met vrienden en bekenden hebben we de mogelijkheden verkend het huidige pand zo goed mogelijk in te richten. Op een gegeven moment bereik je dan het punt dat je gefasci neerd bezig bent met de inrich ting van het nieuwe pand. Op dat moment wil je ook weg uit het oude pand. Dat is dan een gesloten boek". Bij binnenkomst valt een gro te, overzichtelijk ingedeelde tijdschriftenkast op. „Mensen hebben en nemen steeds meer tijd voor ontspanning. De tijd schriften-uitgevers spelen daar op in door steeds mooie re tijdschriften te maken. In deze kast zijn de kaften goed zichtbaar en nodigen uit tot lezen", legt Den Hartog uit.„Vooral interessant voor mensen die op weg zijn naar de trein en leesvoer zoeken om de reistijd te korten". Was de vorige winkel door drempels en verhogingen vrij moeilijk toegankelijk, daar is nu verandering in gekomen aldus Den Hartog: „Deze win kel is goed bereikbaar, ook voor rolstoelgebruikers en ouders met buggy's. Ik vind dat een boekhandel een sfeer van warmte en vriendelijkheid moet uitstralen. Wij hebben dat in onze winkel willen berei ken door te kiezen voor ronde lijnen en het gebruik van de donkerblauwe kleur gecombi neerd met beukenhout. De toonbank en wandkasten heb ben ronde vormen. Zelfs in de bovenste sierlijst van de wand- boekenkasten hebben we de golvende lijnen terug laten komen". „We hebben dan weliswaar het pand verruild, onze the ma's hebben we aangehou den", zegt Den Hartog. „Dat wil zeggen dat mensen in onze boekenwinkel een uitgebreide collectie werken aantreffen over architectuur, kunst, reis- en tuinboeken. Zoals te ver wachten hebben we veel lite ratuur, vertaald maar ook niet- vertaald werk. Voor geïnteres seerden hebben we een aparte showtafel ingericht met boe ken van of over Zeeuwse schrijvers of het Zeeuwse landschap". Kinderen kunnen direct bij de voordeur of op de grond neer ploffen om de kinderboeken te bekijken. Er is ruimte om in de jeugdliteratuur te snuffelen en de kinderen kunnen er makke lijk bij.

de Faam | 1996 | | pagina 11