Middelburg presenteert concept-cultuurnota imai Middelburg in het teken van folklore Als de drempels in je huis te hoog worden.. Allerlei Sport SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG^ Ouderen Natuur Gevonden Jongeren Gezondheid Buurt De Zeeuwse gemeenten zullen in de toekomst beter moeten samenwerken om een zo breed mogelijk aanbod aan cultuur te kunnen blijven leveren, vindt de gemeente Middelburg. Dat staat in de concept-cultuurnota die afgelopen vrijdag, vlak voor het zomerreces, door de gemeente Middelburg gepresenteerd werd. De Middelburgse binnenstad staat deze week in het teken van folklore. Donderdag 11 juli is de eerste folkloristische dag van dit jaar - in augustus volgt er nog één - en op zaterdag 13 juli houdt de Stichting Evenementen Middel burg {SEMI een boerenmarkt op de Middel burgse Markt. Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 10 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 vI.'Ti'.'V- Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg VOC-combikaart - Bij het VW-kantoor, de Rondvaart Mid delburg en het Zeeuws Museum in Middelburg is voor vijftien gul den de VOC-combikaart te koop. De kaart geeft toegang aan een drietal attracties die in het teken van de Verenigde Oostindische Compagnie staan. Zo kan de nieuwe presentatie 'werken en wonen, Middelburg in de VOC- tijd' in het Zeeuws Museum bezocht worden, een rondvaart door de grachten in Middelburg gemaakt worden en een VOC- stadswandeling door Middelburg gelopen worden. Badrit - M.a.c. De Zeeuwen houdt op 11 juli een avondpuz- zelrit voor auto of fiets onder de naam 'badrit Koudekerke'. Inschrijving is mogelijk bij eet- cafe Dorpszicht in Koudekerke tussen 19 en 20 uur. De eerste deelnemer begint om 19.30 uur. Informatie 0118 - 583 143 (Jaap Brugman). Vakantiewerk - De vakcentra le FNV gaat tussen 10 en 12 juli op bezoek bij vakantiewerkers om hen voor te lichten over hun rechten. Ook worden zij geën quêteerd over hun ervaringen. Óp woensdag 10 juli is de FNV te vinden in Domburg, Oostkapelle en Vlissingen. Op donderdag 11 juli in de veiling van Kapelle, de braderie in Goes en 's avonds in de winkels en horeca-gelegen- heden van Middelburg. Op vrij dag 12 juli bezoekt de vakbond vooral de schoonmaaksector in Haamstede Livingstone en Port Zelande. Ook de horeca en win kels in Renesse worden dan aan gedaan. Ambachtscentrum - In het Ambachtscentrum in Goes staat op 16, 17 en 18 juli de potten bakker centraal Deze zal in de middenruimte van het centrum demonstreren hoe in korte tijd een gebruiksvoorwerp ontstaat uit een bonk klei. Op woensdag middag wordt een demonstratie gegeven van het vervaardigen van mezen- en spreeuwenpot- ten. Op donderdagmiddag geeft de pottenbakker, als het mooi weer is, buiten een demonstra tie Raku-stoken. Dit is een oude Japanse methode waarbij in kor te tijd een pot geglazuurd wordt. Zeeland-site - De provinciale WV Zeeland opent op donder dag 27 juni de Duitse versie van de toeristische Zeeland-site op Internet De Duitse site is bereik baar via het adres http:/www zeelandnet.nl/vvv/ duits Net als de Nederlandse Zeeland-site bevat ook de Duitse site nuttige informatie voor de toerist en recreant die Zeeland wil bezoeken. Rijbewijs - Aankomend rijbe wijsbezitters hebben sinds 1 juni de mogelijkheid om door het Centraal Bureau Rijbewijzen een tussentijdse toets af te laten nemen. Deze toets liep al enige tijd als proef in Zuid-Nederland. Sinds de invoering van de toets zijn de slagingspercentages met vijftien tot twintig procent geste gen. Daarom is besloten om deze proef landelijk in te voeren. Intertoys - De keten speel goedwinkels Intertoys bestaat dit jaar twintig jaar Alle filialen vieren dit op 10 juli van 14 tot 16 uur Kinderen tot 12 jaar kunnen dan terecht in de Intertoys-vesti- gmg in hun woonplaats voor een gratis tompouce en een pakje Sisi zonder prik Fuchsiashow - De Zeeuwse Fuchsia Vereniging houdt van 18 tot en met 24 juli een fuchsia show bij de familie Hofman, Kapeleweg 27 in Looperskapel- le, bij Scharendijke op Schou- wen-Duiveland. De show is ge opend op 18 juli van 14 tot 20 uur en op de overige dagen van 10 tot 17 uur Langebaanzwemmen - Het open Nederlands kampioen schap langebaanzwemmen wordt dit jaar in het Kanaal door Walcheren gehouden. Op zon dag 1 september zwemmen vol- Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. De Parel Domburg, bowlingtoernooi, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Parel Domburg, aqua- fitness, 9 u., aanmelden voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor woensdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 13.30 u., aanmelden voor woensdag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerscheide, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling lands de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. De Parel Dom burg, filmavond: 'Duimelijn- tje' 19 u., 'Don Juan de Mar co' 21 u. COC-Café Middel burg, Travestieten Trans- seksuele avond, 20 uur. Bord vereniging Natuurmo numenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Ooster- schelde, excursie, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, squashin- stuif, 10.30 u. Driewegen hof Middelburg, rommel markt MMK, 12 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerscheide, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Karolingenburch Oost-Souburg, dansavond, 20.30 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u„ aanmel den voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, fitness, 11 u., aanmelden voor zaterdag 16 u. De Parel Domburg, kinderdisco, 19 u. De Parel Domburg, disco-danceparty, 20.30 u. COC-Café Middel burg, steprace, 12 u. Bord Vereniging Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van de Delta Expo en de Ooster- schelde, excursie, 14 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. De Parel Dom burg, goochelaar Kortini, 19 u. Bachten Poorte Oost- Souburg, puzzeltheek, voor het lenen van (leg)puzzels, 14-15 u. Toeristisch Cen trum Oranjezon Oostkapelle, fietstocht langs landgoede ren en buitens in de Mante ling, 19 u. Zeeuws Biolo gisch Museum Oostkapelle, rondleiding 'Hout en bomen', 21 u. Grand Hotel Arion Vlissingen, zomer- avondbridge, 18.30 u. De Parel Domburg, aquafit- ness, 9 u., aanmelden voor maandag 16 u. De Parel Domburg, bewegen voor ouderen, 10.15 u., aanmel den voor maandag 16 u. De Parel Domburg, fitness 11 u., aanmelden voor maandag 16 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, koersbal 13.30 u. Zui derbaken Middelburg, hob by- en ontmoetingsmiddag, 13.15 u. Bord vereniging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuid westhoek van de hoger gele gen vlakte tussen de par keerplaats van Delta Expo en de Óosterschelde, excursie, 10 u. Boulevard Vlissingen, Trekparade Rally Show van Brussel naar Amsterdam doet onderweg Vlissingen aan, ongeveer 32 trekpaar den met authentieke karren en wagens, 11.15 u. Koop manshaven Vlissingen, rondvaart door de monding van de Westerscheide, 14 u. Koopmanshaven Vlissin gen, maritieme wandeling langs de zeekant van Vlissin gen, 14 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Dorpsplein Koudekerke, zo- mermarkt, 13 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Domburg, bingo 20.30 u. Bord Vereni ging Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, zuidwesthoek van de hoger gelegen vlakte tussen de parkeerplaats van Delta Expo en de Óosterschelde, excursie 14 u. Zeeuws Bio logisch Museum Oostkapel le, rondleiding 'Van zoet naar zout', 10.30 u. De Hol landse Hoeve Goes, recrea tieve middag voor 50+, 13.30 u. wassenen vijf kilometer school slag en vrije slag en jeugd onder de vijftien jaar drie kilometer vrije slag. De organisatie is in handen van de Vlissmgse vereniging de Stormvogels die dit jaar haar vijf entwintigjarig bestaan viert. Rijwielvierdaagse - De ver eniging Zeeuwse Rijwiel- en Toervierdaagse organiseert de achtste vierdaagse van 23 tot en met 26 juli In Goes kan vanaf het Sportpunt Zeeland gestart worden op de afstanden 25, 40 en 60 kilometer. Vanaf het club huis van handbalvereniging EMM aan de Nadorstweg in Middelburg kunnen de afstan den 40 en 60 kilometer gereden worden Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de WV-kantoren. Dam- en schaaktoernooi - De dam- en schaakclub Oostka pelle houdt op woensdag 17 juli een dam- en schaaktoernooi in de Zionskerk aan de Duinweg in Oostkapelle. Inschrijving is mogelijk aan de zaal van 18 tot 18.45 uur. Er wordt een zoge naamd 'rapid-toernooi' gespeeld en de speeltijd is vijftien of twin tig minuten per partij per deelne mer Informatie: 0118 - 582 810. Tennis - Het 'Badgasten-ten nistoernooi' heeft zijn plaatsje herkregen op de Domburgse evenementenkalender. Het wordt van 23 tot en met 27 juli gehouden in tennispark De Kik- kerpit en bevat de onderdelen dames enkel en dubbel, heren enkel en dubbel en gemengd dubbel (alle categoriën B1). De minimumleeftijd voor deelne mers is achttien jaar Informatie 0118-582 398. Het Bastion - In wijkpost het Bastion in Middelburg organi seert de Stichting Welzijn Oude ren vanaf augustus diverse acti viteiten zoals bridge-cursussen, volksdansen, biljarten, sjoelen bingo en handwerken Ook wordt er twee keer per jaar een busreisje gemaakt en zijn er met kerst en pasen feestmiddagen. Sport en spel - De Goese sportraad houdt op woensdag 17 juli een recreatieve middag voor de sportieve vijftig-plusser. Deze middag vindt plaats van 13.30 tot 16.30 in De Hollandsche Hoeve aan de Kattendijksedijk in Goes. De spelen die gedaan worden zijn jeu des boules, midgetgolf, een quiz en volksdansen Inschrijving is mogelijk bij Clau dia van Zunderen, afdeling cul tuur gemeente Goes: 0113 - 249 737. broekklem, een blauwe kinder sok, drie medicijnen, een witte paraplu, een Zeelandkaart, een Micky Mouse kinderpet, zes Alli gator pluggen, diverse porte monnees, een zwarte riem met ronde gesp, een roze sjaal, een sleutelhanger gemaakt van een gitaarplug, een rode sporttas, een linnen tas en een 8x21 ver rekijker. Verloren voorwerpen kunnen tijdens kantooruren wor den afgehaald op het Middel burgse politiebureau. De spullen worden maximaal drie maanden bewaard Speeistad - Er rijdt dit jaar maar een bus van en naar speei stad in Vlissingen Het evene ment voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar wordt van 29 juli tot en met 2 augustus gehouden op het bunkerterrein nabij het die renasiel. Vanaf 8.15 uur rijdt er dagelijks een bus van de Middel burgse straat via het Oranjeplein, Paul Krugerstraat, Bloemenlaan, Scheldestraat, Scheldeplein, Badhuisstraat, Koudekerkse- weg, Alexander Gogelweg en Gerbrandystraat naar speeistad. Landkaart - In de periode van 21 tot en met 27 juni zijn de vol gende gevonden voorwerpen bij de politie in Vlissingen aangege ven, Een beige zomer herenjack, een rode landkaart met platte grond map, zwart etui met shag en een aansteker, blauw kinder hoedje, bruine kinderschoen, gouden herentrouwring, beige linnentas met werkmap, diverse sleutels en sleutelbossen en diverse dames- en herenfietsen Verloren voorwerpen kunnen onder kantoortijd worden afge haald op het politiebureau in Vlis singen. De spullen worden maxi maal drie maanden bewaard. IJsschep - Bij de politie in Mid delburg zijn in de periode van 14 tot en met 27 juni de volgende voorwerpen als gevonden aan gegeven een adapter, een close forever armband, twee leesbril len, vier zonnebrillen, diverse sleutels en sleutelbossen, diver se fietsen, gouden broche met steentjes, Zundapp bromfiets, enveloppe met inhoud, zwarte fietstas, twee girobetaalkaarten, giromaatpas, twee halskettin gen, twee handschoenen, een langharige zwarte hond, een zwarte kat, twee kammen, een ijsschep, een roze/blauwe baby schoen met beren, een zilveren Klepperhoeve - Kinderboerde rij Klepperhoeve in Middelburg heeft vorig jaar een map 'natuur en milieu' onder de Walcherse basisscholen verspreid. De scho len konden aan de hand van de lesmap drie bezoeken aan de kinderboerderij brengen waarbij de thema's bijen, bomen en vogelkooitjes nader uit de doe ken werden gedaan. De school klas die het meest gemotiveerd het project bezocht heeft van de kinderboerderij een certificaat 'Klepperhoeveverkenner' gekre gen. Dit jaar werd het certificaat uitgereikt aan de leerlingen van groep 7 van basisschool Basis- kwartier in Middelburg. Kanker - De Nederlandse Kan kerbestrijding heeft op verzoek van de Nederlandse Federatie van Kankerpatiëntenverenigin gen een folder over vermoeid heid bij kankerpatiënten gemaakt. Uit onderzoek is bekend dat bijna de helft van alle aan kanker lijdende mensen last heeft van vermoeidheid Doordat er vaak geen medische oorzaak voor zijn te geven, ondervinden patiënten veel onbegrip bij art sen, sociale instanties en hun naasten. Eigen Haard - De Middelburg se buurtvereniging Eigen Haard heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bedrag van drieën- eenhalfduizend gulden gekregen om hun buurthuis op te knappen en opnieuw in te richten Het Onder de noemer 'Kunst tus sen grote K en kleine k' wordt een aanzet gegeven van wat uiteindelijk het nieuwe cultuur beleid van de gemeente Mid delburg moet worden. Dit beleid zou vastgesteld moeten worden door de nieuwe gemeenteraad die in 1997 aan treedt. „De vorige cultuurnota dateert uit 1980 en er is in de tussen liggende periode ontzettend veel veranderd. Zo is de BKR afgeschaft, heeft popmuziek een veel belangrijkere plaats in de wereld van de kunst inge nomen en zijn de overheids budgetten fors verminderd", licht wethouder J.C. van Dijk- Sturm toe. In de concept-cultuurnota wordt een inventarisatie gemaakt van de behoeften op cultureel gebied en de knel punten die daarbij voorkomen. Het eenenvijftig pagina's tel lende rapport besluit met een aantal conclusies en aanbeve lingen. Van Dijk-Sturm: „De nota is nadrukkelijk bedoeld als discussiestuk en vormt eigenlijk een leidraad voor de nieuwe gemeenteraad. Cruci aal in de nota is de enquêtte die is gehouden onder de Mid delburgse bevolking en de behoeften in kaart brengt". Uit de enquêtte bleek onder meer dat 42% van alle onder vraagden het afgelopen jaar de Zeeuwse Bibliotheek heeft bezocht. Slechts een kwart van Juliana Welzijn Fonds helpt ver enigingen, stichtingen en groe pen hun plannen en projecten uit te voeren. de ondervraagden vereerde de Stadsschouwburg met een bezoek. Het laagste aantal bezoekers trokken de Zeeuwse Muziekschool (3%) en het Mid delburg Instituut voor Kunst zinnige Vorming (2%). Het ont breekt de Middelburgse bevol king aan belangstelling op het gebied van culturele voorzie ningen, zo luidt de conclusie. „Het is nu eenmaal zo dat kunst met een grote K niet voor iedereen te begrijpen is. Daarom is het juist noodzake lijk om een zo breed mogelijk aanbod aan culturele voorzie ningen te bieden", legt Van Dijk-Sturm uit. Tijdens de eerste folkloristische dag aanstaande donder dag zijn er ringrijdwedstrijden in en om het Abdijplein. Aanstaande zaterdag 13 juli is de Markt ingericht ais een boerenmarkt. Ook hier staat ringrijden op het program ma. Verder is er een kaiverenkeuring en worden ambach telijke bereide producten en mosselen te koop aangebo den. tllAATSCHAPPElIJKE ZORG WALCHEREN w Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 11 juli t/m wo. 17 juli. AAGTEKERKE Hervormde GemeenteZo. 10 uur A E de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9 30 en 15 uur: J.P.J Voets. Gereformeerde Kerk Zo. 9.30 uur: G. Den Har- togh, 19 uur: N.J. Dekker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk Kerkplein 1 Zo.: geen opgave ontvangen DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7 Zo 10 uur: H. Koetsveld. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur H. Koetsveld (in de Geref. kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J.D. Sinte, 19 uur: P.H, Zaadstra (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: P.H, Zaadstra. HOOGELANDE Christengemeenschap Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 30 uur:J.R Wolthaus. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: P. Noordam. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1 Zo 9.30 uur: P. Noordam (in de Geref. kerk). MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk Zo., geen opgave ontvangen MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren Informatie avond do. 20 uur, t.h.v fam Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74 Zo. 10 uur: L Fabriek. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk Zo. 9.30, 14 en 18 30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: Davidse, 14.30 uur: O. Elseman. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Her vormde Gemeente. Nieuwe Kerk Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk. Zo. 9.30 uur. O. Elseman. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: G.J. Smit. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe kerk). Zo. 11 en 18.30 uur L. Wüll- schleger. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Zo. 10 uur: W. Dijckmeester. Koorkerk. Zo. 10 uur: C.J.G. Vonck. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klem Vlaande ren 75. Zo. 9 30 en 16.30 uur: C.J. de Ruyter. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo. 9.30 uur geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11 30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6 Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten Lange Noordstraat 62. Za 10 uur- bijbelstudie, 11 uur. eredienst. A de Hamer. Leger des Heils Hoogstraat 20 Zo 10 uur: C. Ste ging. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70 Zo.: geen dienst Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C.J.G. Vonck. Booms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo 10 uur. De Hoeksteen. Zo 11 30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantsedienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS Zo. 9.30 uur. Pafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 10 uur- dienst in Goes. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Pey- ershove Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur Do 19.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35 Zo. 10 uur Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur. Broeder- Schaap. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.H Kip, 19 uur: S.N.D. Francke. Hervormde Gemeente. Zo 10 uur R.E.R van Bui- ren, 19 uur: C. Simons. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Broeder- Schaap. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P H Zaadstra, 19 uur: Murre (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur A. Bruin, 19 uur: Murre (openluchtdienst). ST. LAURENS Hervormde Gemeente Van Cittersstraat 69 Zo. 10.30 uur. S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372 Zo 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: R.G. van der Zwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: dienst in de Oran- jepleinkerk. Oranjepleinkerk Zo. 9.30 uur: R C.A. van Voorst- Vader, 19 uur: G.T. Grootjans. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1 Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: G.J. van der Linde. Martmuskerk Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo 14.30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Hervormde Kerk Oranjeplein Za. 9.30 uur ere dienst, 10 30 uur: bijbelstudie A de Hamer. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg Zo. 9.30 en 17 uur Wo. 20 uur Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt Zo. 9 30 uur: J.D. de Boer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57 Zo 9 30 uur. C.A. Schoorel. De Schaapskooi Pape gaaienburg Zo 9 30 uur: J W Glashouwer. Ter Peede. Zo. 19 uur. P. Köther-Middelhoek. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88 Zo. 10 uur: Van Hecke Jehovah's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do 19 uur Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg Van Dishoeckstraat 534 Di. 19 uur. Zo 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di. 19 uur. Zo. 10 uur Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: R. Kattenberg. Leger des Heils Dr Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: P. Bakker Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vnjdomweg 1 Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland Faradayweg 1Zo. 10.30 uur samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Berea Westerbaan 16 Zo 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur samenkomst Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster' Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur. Eerste en derde zaterdag 9 uur. Zo. 10 30 uur: Q. v d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11.15 uur VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente Zo. 10 uur: Van Tuijl-van Serooskerke (in de Geref. kerk). Gereformeerde Kerk Fort de Haakweg 14. Zo. 10 uur: Van Tuijl-van Serooskerke, 19 uur P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Schoolstraat 11. Zo. 8 45 uur: G.F. Overweg, 14.30 uur: De Ruijter. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67 Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Spaans (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplem 2. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Do. 11 juli t/m wo. 17 juli HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 9 30 uur G. Polderman. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: geen opgave ontvan gen, Bethel-Pmksterkerk. Vnjdomweg 1Zo. 11.30 uur Wo. 19.30 uur. Vr 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo 9.30 en 16 30 uur. Doopgezinde Gemeente. Vnjdomweg 1Zo. 9 30 uur: J. Engelgeer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo 9.30 uur: P.J. de Haan, 16.30 uur: J. v.d. Wetering. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 639933. Zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 639933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zon der afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. 412525. Zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 465498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: H.J. Boelofsen, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel. 601308. Zon dag tot 24 uur: J.F.M Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 461500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag: M. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 581276. Aagtekerke, Domburg èn Westkapelle: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel 571234. Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute- lande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinstraat 59, Zoutelande, tel. 561282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190 T AND ARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag. P.H.E. Cappenberg, Open Hof, A. Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 465557 Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen: Zaterdag en zondag voor spoedgevallen tel. 478290 APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538 Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel 466345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 471140 Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: K. Boot, tel. 639865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A J. Buys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel 613118. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel 593060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.H. Drijgers, tel. 412325 Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215. Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Wet Voorzieningen Gehandicapten, 684000. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 9-12 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1996 | | pagina 21