Provincie Zeeland Integratieprijs Voortgang beleid Kanaalzone DE JONGE TIJDENS DE BOUWVAK-VAKANTIE GEOPEND ZIEN ISWAT ANDERS DAN TOEKIJKEN Visie zuidkust Schouwen Provinciebestuur moedigt Bief aan Officiële Mededelingen Verder leveren wij tegen scherpe prijzen: mm mmmm Milieu Ontwerp-vergunning Dekker te Middelburg Saneringsplan Eerste Binnenhaven Vlissingen Ontgronding aanleg Westhofhaven Vlissingen-Oost en egalisatie landbouw- perceel te Philippine Verkeer en Vervoer Snelheidsbeperking N289 bij Krabbendijke BOUWEN HOUTHANDEL DE BOUWMATERIALENHANDEL BOUWMARKT DIE MET U MEEDENKT TEVENS UW ADRES VOOR SANITAIR, VLOER- EN WANDTEGELS OOK ELKE ZATERDAG OPEN TOT 13.00 UUR Getrommelde klinkers, betontegels etc. etc. Een Staaroperatie operatie, maaltijden en nacontrole) kost slechts 70,-. Uw bijdrage geeft iemand uitzicht op een nieuwe toekomst. kost in India f 70, 7ipm c,^hlmni,iin,il,..Wih,.oni,iinonniwii-k,-i.nnunr1^n GIRO 330070 adverteren in DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 10 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Op 11 oktober a.s. vindt voor de vierde keer de uitreiking van de ZIG-prijs 1995 (Zeeuwse prijs voor Integratie van Gehandicapten) plaats. Burgemeester Van der Zaag uit Goes zal de prijs uitreiken. Voordat het zover is zal de jury, o.l.v W. Don, oud-GSIid, uit de voorgedragen personen of instellingen drie kanshebbers nomineren, waaruit de winnaar wordt gekozen. Tot 1 september kunnen per sonen of instellingen voor de ZIG-prijs worden voorgedra gen bij de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbeleid (ZSG), t.a.v. de ZIG-jury, post bus 2054 4460 MB Goes. De voordracht moet schrifte lijk gebeuren en op maximaal twee kantjes A-4 moet ver meld worden waarom de voor- gedragene in aanmerking zou kunnen komen. Voor het beoordelen van de inzen dingen heeft de jury criteria opge steld. Zo moet het project orgi- neel en vernieuwend zijn, moet bij voorkeur gebruik worden ge maakt van algemeen geldende voorzieningen, moet het een voorbeeldfunctie hebben en ontwikkeld zijn binnen Zeeland. Tot instelling vari de ZIG-prijs werd besloten, om organisaties en personen die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt voor het gehandi captenbeleid in Zeeland, te onder scheiden. Integreren van mensen met een handicap kan op verschillende manieren: door bij en in gebouwen rekening te houden met het feit dat er gehandicapte mensen zijn; door begrijpelijke informatie te ver strekken; door deelname aan het arbeidsproces te stimuleren; door het bieden van sport- en recreatie mogelijkheden. Voor de ZSG, samen met ziekten- kostenverzekeraar CZ-groep initiatiefnemer voor de prijs, reikt het doel verder dan het louter in het zonnetje zetten van een win naar. De onderscheiding is ook bedoeld als voorbeeld voor anderen. Ooit had Schouwen een rijke, gevarieerde en zeer karak teristieke natuur. Meer en meer was de mens in staat zijn omgeving naar de hand te zetten: het waterpeil te beïn vloeden en gronden geschikt te maken voor productiedoel einden. Hiermee verdween een stuk ongewisheid - de invloed van wind en water - en daarmee de dynamiek van het natuurlijk landschap. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de provincie Zeeland hebben nu een "Gebiedsvisie voor de zuidkust van Schouwen" uitgebracht die kleurrijk in beeld brengt welke mogelijkheden er zijn om een groot stuk aaneengesloten natuur tussen Zierikzee en Schelphoek te scheppen. Het toverwoord is "dynamiek": de natuur weer zijn gang laten gaan, onder invloed van de zee, de seizoenen en het klimaat. De aanwezige natuurgebieden, zoals slaperdijken, inlagen, karre- velderi en prunjegebieden worden tot één aaneengesloten brak/zout "waterlandschap" gemaakt van 750 ha. De gebiedsvisie is een uitwerking van de gezamenlijke aanpak van provincie en rijk en wordt als advies ingebracht bij het landin richtingsproject Schouwen-Oost. Een samenvatting van het plan is gepubliceerd in het blad "Milieutijdingen" (juni-num- mer) en gratis verkrijgbaar. Het plan zelf kost 35,-. Tel: 0118 631400 (Informatie centrum provincie Zeeland). Het plan is bovendien verkrijg baar via de boekhandel. In de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone wordt een "gebiedsgericht beleid" gevoerd: overheden en bedrijfsleven slaan de handen ineen om milieuwinst èn economische winst te boeken. Vorige week maakten wij al kort melding van de positieve resultaten van het milieube leid in de Kanaalzone. Belangrijk resultaat is dat de hoeveelheid geloosde stoffen die gevaarlijk zijn voor de gezondheid van mens, dier en plant met gemiddeld zestig procent is afgenomen. De grootste vooruitgang werd geboekt in de periode 1985 - 1992. Het percentage van 60 is gebaseerd op een totaal van diverse stoffen. Stikstof- en fosfaatverbindingen zijn boosdoeners die zorgen voor "overbemesting", waardoor bijv. in het water allerlei ongure organis men ontstaan. De uitstoot van deze stoffen nam - aanvankelijk - respectievelijk af met 85 en 45 procent. Daarna nam de uitstoot van stikstof weer met 30 procent toe omdat de economie aantrok; de fosfaatverbindingen daalden verder met 25 procent. De uitstoot van zwaveldioxyde liep met 90 procent terug en die van ammoniak met 65 procent. Diverse stoffen die het broeikast- effect (aantasting van de ozon laag) in de hand werken gaan in de Kanaalzone steeds minder de lucht in: gemiddelde afname van 70 procent. Hoewel de milieu-ontwikkelin gen dus over het algemeen positief zijn is er ook een aantal zaken waar geen verbetering is opgetreden en die blijvende aandacht nodig "groene gebieden" en vooral kreken zullen worden aangepakt. Het gaat om projecten waar veel geld mee gemoeid is en waar veel partijen (overheden, natuurbeheer ders, landinrichtingscommissies, grondeigenaren etc.) bij zijn betrokken. De verwezenlijking van alle plan nen zal zo'n tien jaar in beslag gaan nemen. Een flink deel van de kreken rond de Kanaalzone behoort tot de zgn. ecologische hoofdstructuur, een netwerk van in principe op elkaar aansluitende natuurgebie den. Als ideaalbeeld zal er in het zuide lijke gedeelte van de Kanaalzone een natuurgebied ontstaan van vele kilometers in oostelijke en westelijke richting ter weerszijde van het kanaal. Dit natuurland schap zal bestaan uit schone kreken, geleidelijk oplopende kanaaloevers, moerassig land, kruidenrijk gras- en akkerland, laag struweel en bos. Sloop woningen In de buurtschappen Boerengat, Axelse Sassing en Koegorsstraat moeten in totaal 118 woningen worden gesloopt, omdat de over last van de industrie hier met tot een aanvaardbaar niveau kan worden teruggebracht. In maart waren 110 woningen aangekocht; onderhandelingen waren nog aan de gang over vijf huizen in Axelse Sassing en een zelfde aantal in Boerengat. Wie meer wil weten over het ge biedsgerichte beleid in de Kanaal zone kan een recente nieuwsbrief opvragen en/of een uitvoeriger rapport; beide uitgaven zijn gratis. Tel: 0118 631400 (Informatiecen trum provincie Zeeland) hebben: bodemsanering, de uitstoot van stikstof en kool- dioxyde, het afvalprobleem en stankhinder. Wat dit laatste betreft: stank leidt tot negen maal zoveel klachten als stof en lawaai. Axelse Vlakte Er wordt volop gewerkt aan de inrichting van de Axelse Vlakte als industriegebied. Planologisch zijn er geen belem meringen meer nu de gemeente raad van Sas van Gent het be stemmingplan heeft goedgekeurd. Waar het om gaat is de overheids financiën bijeen te brengen om de inrichting van de terreinen ter hand te nemen. Het Havenschap Terneuzen is hier druk doende mee. Het is een project waar de kost voor de baat uitgaat. Als het eerste gedeelte van het terrein volledig in gebruik is genomen, levert dit naar schattig 2.500 banen op. De productiewaarde van de bedrijven kan jaarlijks op rond 300 miljoen worden getax eerd; de overheid incasseert per jaar 14 miljoen aan be lastingopbrengst en het aantal nieuwe banen betekent een besparing aan werkloosheids uitkeringen van 9 miljoen. Studies wijzen op zeer positie ve mogelijkheden voor de Axelse Vlakte: de Kanaalzone staat internationaal bekend om zijn slagvaardig opere ren, goede arbeidsmentaliteit en een goede inftrastructuur ten opzichte van het achter land. Landschap Het gebiedsgerichte beleid is ook bedoeld om het aanzien van de Kanaalzone te verfraaien. Op verschillende plaatsen komen De Zeeuwse Nederlandstalige popgroep Blof heeft van Gede puteerde Staten de aanmoe digingsprijs voor jong Zeeuws talent gekregen. Naast de eer levert deze prijs een geldbe drag van 5000 op. De onderscheiding werd bekend gemaakt op het Straafestival in Vlissingen waar Blof optrad voor duizenden mensen die de regen trotseerden. Blof krijgt de prijs omdat de band het in zich heeft na de verovering van de Zeeuwse podia ook de landelijke te bestormen. De aanmoedigingsprijs is geen speciale "popprijs", maar een stimulerende onderscheiding in de culturele en wetenschappelijke sector. Voor de tweede keer sinds 1966 gaat de prijs naar een popgroep. il Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een revisievergunning Wet milieubeheer van F.P. Dekker Middelburg bv. te Middelburg. De betreffende inrichting is bestemd voor het breken van puin, de opslag van ongebroken puin, gebroken puin in diverse grada ties, voorzeefzand en wegen- bouwmaterieel en een werkplaats voor het verrichten van onder houdswerkzaamheden aan wegen- bouwmaterieel. De inrichting is gelegen op het industrieterrein Arnestein, Industrieweg 7 te Middelburg. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 11 juli tot en met 7 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Mid delburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000 tst.241) op'donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan tot en met 7 augus tus 1996 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens met bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning kan tot en met 7 augustus 1996 tele fonisch een afspraak maken (0118-631773). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen wor den ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op het voormalige Vlimeta-terrein, gele gen aan de Eerste Binenhaven te Vlissingen, ernstig is en hebben het saneringsplan (art.39 Wet bodembescherming) van de nv. Haven van Vlissingen goedge keurd. De beschikking ligt, met de overi ge stukken, van 10 juli tot en met 20 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15 uur en na telefonische afspraak (0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 20 augustus 1966 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een vergunning Ontgron- dingenwet verleend aan Haven schap Vlissingen voor het graven van de Westhofhaven te Vlissin gen-Oost en aan J. de Rooij te Diessen voor het egaliseren van een landbouwperceel aan de Burgemeester Dhoogeweg te Philippine. De aanvragen, de vergunningen en overige stukken liggen van 11 juli tot en met 22 augustus 1996 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 uur en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Hein- kenszand (aanvraag Havenschap), werkdagen van 8.30-12.30 uur en op donderdagavond van 17-20 uur, en in het stadskantoor van Sas van Gent (aanvraag J. de Rooij) op werkdagen van 9-12 uur, op dinsdag- en vrijdagmiddag van 14-17 uur en buiten de kan tooruren na telefonische afspraak (0115-457182). Belanghebbenden kunnen van 11 juli tot en met 22 augustus 1996 tegen het verlenen van de vergun ningen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om op de provin ciale weg bij Krabbendijke een snelheidsbeperking tot 50 km per uur in te stellen. Het gaat om een weggedeelte van 400 m lang bij het kruising met de J.W, Friso- straat en de Zuidweg. Om het ver keer te dwingen snelheid te ver minderen worden ook verhoogde plateau's aangelegd. De maxi mumsnelheid zal pas gelden als de plateau's zijn gerealiseerd. Het besluit ligt van 10 juli tot en met 21 augustus 1996 tijdens kantooruren ter inzage bij de Directie infrastructuur en ver voer te Middelburg, Abdij 6, kamer C 107 en in het regiokan toor Goes, Kloetingseweg 46. Belanghebbenden kunnen tot en met 21 augustus 1996 tegen dit verkeersbesluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de president van de Arrondis sementsrechtbank om een voorlo pige voorziening vragen. Nijverheidsstraat 35 's-Heer Arendskerke 0113-563700 Industrieterrein Eindewege Dealer van: LAMICOLOR (gevelbekledingsplaat) HORMANN (kantel en sectionaideuren) VN-PCI (tegellijmen etc POUJOLAT (kachel lementen rvs etc.) ISOBOUW (isolatie en dakelementen) vurenhout gevelsteen plaatmaterialen kalkzandsteen Fermacell platen Ytong blokken Velux dakramen Gibo blokken lichtkoepels porisblokken dekbedekking betonblokken pvc materialen zand drainage grind betonnetten eterniet golfplaten sanitair vloer-/wandtegels deuren kozijnhout isolatie dakisolatie Bouw-en Nijverheidsstraat 35 tel. 0113-563700 houthandel De Jonge 4458 AV 's-Heer Arendskerke Fax: 0113-567177 Elke dag geopend van 7.30 uur tot 17.30 uur Zo'n 50 miljoen mensen zijn blind of ernstig slechtziend Vaak is dat mede een armoede-probleem. In Zuidoost Azië wordt zelfs elke minuut een kind blind door een tekort aan vitamine A in de voeding. U kunt helpen. Een volledige staaroperatie (vooronderzoek, opname, ZIEN, Stichling Blindheidbeslrijding Ontwikkelingslanden Spruilenbosstraal 6,2Ü12 LK Haarlem. Telefoon 023 - 534 36 08 OPVALLEND GOED!

de Faam | 1996 | | pagina 11