Landgoederen tl ADIDAS EYE PROTECTION Europese subsidie Provincie Zeeland DE FAAM DE VLISSINGER wMLJL Win een Opel Tigra, een Puch Energy, een Philips Combi TV, een adidas Sportwatch of één van de duizenden prijzen met a ZEKATEL Woensdag 3 juli 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Milieutijdingen Uit onderzoek blijkt dat het milieubeleid voor de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen positief uitpakt. Zeeuwsch- Vlaanderen Waterscooters i i i i i H I I 1 H ZEEUWSE KABELTELEVISIE-MAATSCHAPPIJ B. V. Mededeling aan de abonnees van ZEKATEL B.V. volledig-pakket nieuw oud basispakket nieuw oud Regio Walcheren Regio Bevelanden Regio Tholen/St. Philipsland Regio Schouwen-Duiveland Regio Zeeuwsch-Vlaanderen Ja Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Kreek bij Hengstdijk. Tot 15 september kunnen instellingen en bedrijven projecten in Zeeuwsch-Vlaanderen indienen voor europese subsidiering. Het gaat om de zogeheten Doelstelling 5B Bedrijven en instellingen die voor hun plannen in Zeeuwsch-Vlaanderen in aan merking denken te komen voor een subsidie in het kader van de zogeheten 5B-doel- stelling, kunnen hun aanvra gen indienen bij het Project bureau 5B, provincie Zeeland, postbus 153, 4330 AD Middel burg. Bij het Projectbureau zijn ook gestandaardiseerde aanvraagformulieren verkrijg baar. In het najaar begint de selectie van projecten die in 1997 ter hand kunnen worden genomen. Voor dat jaar is 2,9 min be schikbaar voor nieuwe projecten. Het is de bedoeling dat Gedepu teerde Staten tegen het eind van het jaar duidelijkheid verschaffen over de subsidie-aanvragen. Projecten waarvoor eerder sub sidie is aangevraagd maar zijn afgewezen, kunnen opnieuw mee dingen. Het is wel raadzaam die plannen aan te passen aan de actualiteit. Fondsen De 2,9 miljoen gulden komt uit twee europese fondsen. Vanuit het landbouwfonds (EOGFL) is 2 miljoen gulden te besteden. Het gaat dan vooral om projecten die te maken hebben met duurzame agrarische marktverbreding, verbetering van produktie en milieu en natuur- en landschaps- ontwikkeling. Vanuit het fonds regionale ontwik keling (EFRO) is negen ton be schikbaar. Dit geld is vooral bedoeld voor investeringen in de ontwikkeling van produkten, verbetering van de kwaliteit in het midden- en kleinbedrijf in het bij zonder binnen de sector toerisme en recreatie, het opknappen van dorpen en wegen, veiligheid en riolering. Hoe de procedure van het aan melden, de selectie en de besluit vorming verloopt, staat beschre ven in de notitie 'Bestuurlijke en ambtelijke organisatie 5B-pro- jecten. In deze notitie staan ook de globale criteria die gelden voor de plannen. Het komt er in het kort op neer dat een plan moet bijdragen aan de versterking van de positie van het platteland. Informatie Wie meer wil weten kan kontakt opnemen met het projectbureau 5B in Middelburg, tel. 0118 - 631424 of 631443. Om gericht vragen te kunnen stellen is het wellicht handig eerst de notitie 'Bestuurlijke en ambte lijke organisatie 5B-projecten' (daar zit ook een aanvraagfor mulier bij) op te vragen. De notitie is gratis verkrijgbaar bij het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Zuidkust Schouwen als equivalent van de Oostvaardersplassen, Ruimtelijke Ordening, Natuurge- richt braken, Gebiedsperspectief voor de Zak, Natuur tussen zee en zoom, Bestemmingsplannen buitengebieden, Kanaalzone, Bedrijfsmilieuplannen, Studiedag duurzame industrie en Voorjaars bemesting problematisch zijn de onderwerpen die aan bod komen in de 36ste uitgave van Milieutij dingen. Milieutijdingen is gratis ver krijgbaar bij het Informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400. Nieuws De provincie heeft een aantal taken overgenomen van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Voor een belangrijk deel gaat het om uitvoering en handhaving van 'natuurwetten'. De Natuurschoonwet is een van de vijf wetten die de provincie gaat uitvoeren. De andere wetten zijn: Natuurbeschermingswet, Boswet, Jachtwet en Vogelwet. De uitvoering hiervan staat beschreven in vorige afleveringen van AbdijNieuws. Landgoederen Eigenaren van grote terreinen of landgoederen kunnen in aanmer king komen voor belastingvoorde len. In ruil daarvoor moeten ze hun landgoed in goede staat houden. Het Rijk heeft de regels gesteld in de Natuurschoonwet. De provincie krijgt met de uitvoe ring ervan te maken. De achter grond van deze overheveling van taken is dat de provincie beter in staat is maatwerk te leveren dan het Rijk, dat op een veel grotere afstand zit. Versnippering De Natuurschoonwet stamt uit 1928. Veel landgoederen raakten versnipperd na de dood van de eigenaar. De reden was dat erfge namen tot verkoop overgingen om de successierechten te kun nen betalen. Met de Natuur schoonwet gaat het Rijk de ver snippering tegen. Eigenaren ko men in aanmerking voor verzach ting van een reeks belastingen. Een greep: successierecht, ver mogensbelasting, onroerende zaakbelasting, overdrachtsbelas ting, inkomensbelasting en vennootschapsbelasting. Het is Landgoed Heesterlust in Schuddebeurs. voortaan aan de provincie om aan te wijzen welke landgoederen voor fiscale bevoordeling in aanmerking komen. Ze worden gerangschikt, zoals dat heet. Rangschikken De criteria voor rangschikken zijn onder meer: het landgoed moet minsten vijf hectare groot zijn, voor dertig procent met bos of bomen zijn begroeid en er moet een bepaalde hoeveelheid open ruimte zijn. Een uitzondering op de regel vormen de landgoederen waarop nog historische buitenplaatsen staan. Als het landhuis voor 1850 is gebouwd en de tuin dateert ook van voor die tijd, dan mag het landgoed kleiner zijn dan vijf hectare. Controle In Zeeland zijn nu twaalf land goederen gerangschikt. De kans is groot dat er nog zes bijkomen. De procedure voor het rangschik ken gaat als volgt. De provincie adviseert aan de minister van landbouw, natuurbeheer en vis serij (Inv). Die overlegt met de minister van financiën. Vervolgens besluit de minister van Inv over het al dan met rangschikken. Zegt de minister ja', dan controleert de provincie of de eigenaar,/ beheerder het landgoed ook in goede staat houdt. Bescherming landgoederen is het vierde artikel in de serie over natuurtaken van de provincie. Eerder ging het over de uitvoering van de andere vier wetten door de provincie. De serie is ontleend aan Milieutijdingen dat gratis is op te vragen bij het infor matiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400. Bedrijven in de Kanaalzone nemen steeds effectievere maatregelen om milieu verontreiniging of milieuhinder te beteugelen. Ze werken ook schoner dan een aantal jaren geleden. De grootste vooruit gang werd geboekt in de periode 1985 - 1992. Daarna zorgde de aantrekkende economie voor toenemende bedrijvigheid, maar de genomen maatregelen konden een toename van de verontreiniging voorkomen. Dat en meer valt te lezen in het rapport Monitoring milieumaat regelen ROM-project Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen peiljaar 1,994. Het rapport is opgesteld door Ameco Adviesgroep voor Milieubeleid. De provincie heeft het initiatief genomen een derge lijk onderzoek te laten doen. Van het rapport is een samen vatting verschenen met als titel Milieudiagnose Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. Het rapport en de samenvatting zijn gratis verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. In AbdijNieuws van 8 mei is uitvoe rig aandacht besteed aan het Binnenvaartpolitiereglement (BPR) zoals dat geldt voor de zeeuwse binnenwateren. Net als uit het BPR valt uit het arti kel af te leiden dat het op een aantal plekken op de Oosterschel- de is toegestaan te varen met waterscooters. Maar de provincie heeft aanvullende regels gesteld. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen: de Ooster- schelde is verboden terrein voor waterscooters. De Oosterschelde is een integraal milieubeschermingsgebied. En op grond van de Provinciale Milieu verordening Zeeland zijn voor dit soort gebieden beschermende maatregelen genomen. Het voor komen van geluidshinder is daar een van; daaruit vloeit het verbod op waterscooters in het gebied voort. De kust voor de Kop van Schouwen is ook een dergelijk integraal milieubeschermingsge bied Hierop is dus eveneens de milieuverordening van toepassing en dat maakt dat het daar ook is verboden te varen met water scooters. Wie trouwens met zijn of haar waterscooters het water op wil doet er goed aan kennis te nemen van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van de ge meente op wiens grondgebied hij/zij zich bevindt. Het kan zijn dat een gemeente op grond van bijvoorbeeld openbare orde een verbod op het varen met water scooters heeft opgenomen in de APV. i i i i i i i i I a a i i i a a a a i Ais gevolg van programma-uitbreiding en verhoging van de BUMA-rechten, zijn onze tarieven voor zowel de volledig- als de basispakketten per 1 juli 1996 gewijzigd. Hieronder volgt een overzicht van de tarieven per 1 juli 1996 (nieuw) en de huidige tarieven (oud). De bedragen zijn in guldens per maand en zijn inclusief 17,5% BTW. I 0 1 a a a Arnemuiden, Domburg, Veere Mariekerke, Valkenisse, Westkapelle Middelburg Vlissingen 21,74 21,80 21,39 21,30 21,28 21,34 20,93 20,85 14,77 14,83 11,43 11,39 14,69 14,75 11,35 11,30 Borsele Goes Noord-Beveland, Kapelle, Reimerswaal 21,84 23,44 21,80 21,38 22,97 21,33 14,82 13,47 14,77 14,72 13,37 14,68 Tholen (kern Tholen) Tholen (kern St. Philipsland) 22,48 21,78 22,01 21,32 15,24 14,76 15,15 14,66 21,29 20,83 14,77 14,69 22,14 21,99 14,84 14,70 ZEEUWSE KABELTELEVISIE-MAATSCHAPPIJ B.V. Poelendaelesingel 10 4335 JA Middelburg telefoon (0118) 62 92 22 Middelburg, juli 1996 Altijd prijs bij adidas voetbal-, zaalvoetbal- en kunstgrasschoenen, bij adidas toiletartikelen en bij adidas sport- en zonnebrillen. CHOCOLATE CHILI FLAME VAN DE REE brilmode

de Faam | 1996 | | pagina 13