Toekomst bouwspeelplaatsen en speelstad onzeker Vlissingse huurder in het geweer [T Konmarmedewerkers geven Hartstichting 15.000 gulden Bobbe Mode krijgt oorkonde van Unicef anM> ts! VSB studiebeurs voor Walchenaren PAAUWE Open tennistoernooi in Koudekerke Leerlingen basisschool maken speelfilm BouwCenter DeJagerTolhoek 06 0220003 met de Zeelandkaart. ISO 9002 certificaat voor Tïssink AMERIQUE An american dream? QUICK SHOES De Zeelandkaart. Heljo Automaterialen verhuisd Verhuur elektrische borstkolven De Zeelandkaart. Internet in bibliotheek Inwoner Serooskerke naar Europese kampioenschappen Zowel in Middelburg als in Vlissingen kunnen kinderen deze zomer weer naar hartelust tim meren en hutten bouwen in respectievelijk de bouwspeelplaatsen en speelstad. Maar de toe komst van het walhalla voor jeugdige bouw meesters is onzeker. Voor de vijfde keer organiseert LTC De Stoof uit Koudekerke het open tennis Stoof- wei toernooi 17+. „Woningbouwverenigingen moeten niet de schuld aan Den Haag geven als het over de huurverhogingen gaat. Ze zijn zelf medeverant woordelijk voor de veel te hoge huren die de huurders tegenwoordig moeten ophoesten". vanaf vandaag Indianen Heel wat waard alsrecreatiekaart. Vrijdag 14 juni 1996. Een drukbezocht open huis aan de Handels weg 16 in Vlissingen. „Dat is de bevestiging van de juiste beslis sing die we hebben genomen", oordelen Piet en Ineke Jonge- pier, eigenaars van Heljo Automaterialen. Konmar bedrijfsleider Johan de Meij overhan digde half juni een cheque ter waarde van fl. 15.055,55 aan mevrouw S. Versnel, coördinator Zuid-Holland van de Nederlandse Hartstichting. Dat geld hadden Konmarmerdewerkers bij elkaar gebracht door hun collega's te sponsoren die meefietsten met de Konmar Supertour. Ook enkele leveranciers hebben mee gesponsord. Heel wat waard als winkelkaart. De leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 van basisschool de Schute in Biggekerke zijn de laatste maanden druk in de weer geweest om zelf een speelfilm te maken. Profile Tyrecenter Tïs sink in Middelburg en Goes heeft het ISO 9002 certificaat gehaald. Marco Louwerse uit Serooskerke, Marjorie van den Doel uit Vlis singen en Yvette Pluij- mers uit Middelburg hebben van de Stich ting VSB Fonds een studiebeurs gekregen. Woensdag 26 juni 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 In Middelburg wordt het eve nement dit jaar voor het laatst gehouden en ook de toekomst van speelstad in Vlissingen staat op losse schroeven. De organisaties hebben te maken met hoge afvoerkosten van het hout enerzijds en met minder subsidie van de gemeenten anderzijds. In Middelburg worden dit jaar voor de twintigste keer de bouwspeelplaatsen op het Meiveld in Middelburg-zuid en op het speelterrein achter wijk- gebouw het Trefpunt aan de Nassaulaan ingericht. De bouwspeelplaatsen staan dit jaar in het teken van de Olym pische spelen. „Doordat we het hout vanwege het milieu niet meer mogen verbranden moeten we het de laatste jaren laten afvoeren door een vuil- verwerkingsbedrijf. De stor- tingskosten van het hout zijn verdubbeld en het Sociaal Kul- tureel Werk Middelburg krijgt ook minder subsidie van de gemeente. Het bestuur heeft daarom besloten om de bouw speelplaatsen dit jaar voor het laatst te organiseren", vertelt Carla Coppoolse van de sectie wijkgericht van het Sociaal Kultureel Werk Middelburg - SKWM-. Volgend jaar moet het hout naar de Moerdijk worden afgevoerd en worden de kos ten van het vervoer nog hoger, nu wordt tweederde van het budget van de bouwspeel plaatsen al besteed aan het afvoeren en storten van het hout. Carla van de Schraaf van het SKWM betreurt het dat het evenement dit jaar voor het laatst wordt gehouden. Van der Schraaf: „We hebben vorig jaar een enquête onder de kin deren gehouden en negenen negentig procent wil met hout hutten bouwen. Ik denk dat het ook voor de ontwikkeling van het kind een unieke activiteit is. Een week per jaar kunnen ze zich naar hartelust uitleven en Het toernooi wordt gehouden van 20 tot en met 28 juli. Zo'n tweehonderdveertig deelne mers strijden in tweehonderd wedstrijden om de eretitels. Het toernooi wordt gespeeld in de categorieën C2, D1 en D2. Op vrijdag 26 juli is er een feestavond voor de sponsors en speiers van de wedstrijden in het tennispark aan de Bigge- kerksestraat. De avond wordt opgeluisterd door een optreden van het River Side Trio. De finales vin den plaats op zondag 28 juli waarna ook de prijzen worden uitgereikt. i De organisatie van het open Stoofwei toernooi 17+. en VVV. Zij waren het in de kern niet oneens met het onge noegen van de huurders over de huurverhogingen maar gaven de schuld aan Den Haag. „De woningbouwver enigingen krijgen geen subsi dies meer van Den Haag en hebben zelf de verantwoorde lijkheid over de huurverhogin gen gekregen. Zo zijn wij wel genoodzaakt om de verhogin gen door te voeren om de een voudige reden dat we anders het hoofd niet boven water kunnen houden", aldus R. Roelse van de Basco. Socialist Remi Pcppe vond dat de woningbouwverenigingen zich er wel erg gemakkelijk van af maakte door de schuld op de politiek te steken. Poppe: „De woningcoöperaties moe ten nu niet zielig gaan doen. Ze hebben destijds zelf het akkoord met Heerema geslo ten en moeten nu dan ook de gevolgen onder ogen zien. Als ze dan problemen met de huurders krijgen dan schrijven ze maar een brief naar staats secretaris Tommei. Of de woningbouwverenigingen of de huurders gaan failliet". Dat is de mening van tweede kamerlid van de Socialistische Partij Remi Poppe. Poppe sprak vorige week maandag tijdens een bijeenkomst van Vlissingse huurders die pro test hebben aangetekend tegen de huurverhoging van gemiddeld viereneenhalf pro cent die per 1 juli van kracht is gegaan. De in oprichting zijnde afde ling Vlissingen van de Socialis tische Partij heeft bewoners van huurwoningen in mei opgeroepen om de jaarlijkse huurverhoging niet langer te betalen. Onder het motto 'nul is genoeg' hebben zo'n vier honderd Vlissingse huurders een stopkaart ingevuld waar mee ze de woningbouwvereni gingen te kennen hebben gegeven dat wat hun betreft de maat vol is. Ruim tachtig huurstakers kwamen vorige week maandag bij elkaar om onder leiding van Remi Poppe hun actie nader toe te lichten aan vertegenwoordigers van de Vereniging tot verbetering van de volkshuisvesting Vlis singen -VVV- en woningbouw vereniging Basco. De huursta kers hebben van de huiseige naren inmiddels een brief ont vangen met de mededeling dat de huurcommissie in Bre da de huurstaking in behande ling heeft en dat de woning bouwverenigingen wachten met verdere stappen totdat de huurcommissie haar advies heeft uitgebracht. De woning bouwverenigingen adviseren de huurstakers de huurverho ging wel apart te houden zodat die straks in een keer betaald kan worden, de verhuurders verwachten dat de huurcom missie een voor hun gunstige uitspraak zal doen. De woningbouwverenigingen werden vertegenwoordigd door R. Roelse en C.W. Joosse van respectievelijk de Basco Actie k- Middelburg-Vlissingen kan bijna alles. Als je ziet hoe de kinderen erin op gaan; ze wonen eigenlijk gewoon een weekje in hun bouwwerken. Alleen om te slapen gaan ze nog naar huis". De laatste bouwspeelplaatsen zijn ge opend van 8 tot en met 11 juli en zijn bedoeld voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ook in Vlissingen vormen de hoge kosten die de afvoer van het hout met zich meebrengen een probleem. „Tot vorig jaar mochten wij het hout altijd verbranden aan het eind van de week. Nu mag dat niet meer van de gemeente en moeten we ook andere oplossingen zoeken om van de materialen af te komen. We roepen bezit ters van een open haard dan ook op om bij ons gratis afval hout op te halen. Wat over blijft moeten we ook afvoe ren", vertelt Rian Krull van de organisatie van speelstad. Een ander probleem is dat de gemeente plannen aan het ontwikkelen is voor het bun kerterrein aan de Langeieen- weg dat het decor vormt voor speelstad. „Of we volgend jaar nog gebruik van de locatie kunnen maken is erg onzeker. De gemeente heeft zelf nog geen duidelijk beeld van wat er met het terrein gaat gebeuren en een andere plek vinden is erg moeilijk". Speelstad staat dit jaar in het teken van india nen. Naast de gebruikelijke activiteiten zoals schminken, pottenbakken en hutten bou wen kunnen kinderen in de leeftijd van 4 tot en met twaalf jaar er dit jaar ook terecht voor een tochtje in een huifkar en een ritje op een pony. Speel stad wordt gehouden van 29 juli tot en met 2 augustus. de merknamen. Een jong ver koopteam is de klanten graag van dienst en heeft „net dat beetje meer service" hoog in het vaandel. De groothandel bezit een ruim gesorteerd assortiment van ongeveer 25.000 artikelen, welke voort durend wordt uitgebreid en aangepast aan de wensen van de klanten en veranderingen op de Automotive markt. Het gehele pakket is samengesteld uit de 'grote leveranciers' van Nederland en Europa; onder andere van Heck en Co uit Schiedam, met welk bedrijf een on-line verbinding per computer bestaat. Heljo behoort sinds kort tot de tweehonderd grossiers in Nederland, welk distributie systeem zo optimaal is, dat 'mispak' op automaterialen onmogelijk is. „Voor 10.30 uur besteld, nog dezelfde dag voor 14 uur op de werkplek bezorgd", beloven de onder nemers Piet en Ineke Jonge- Vanwege de sterk toenemende vraag naar prijstechnisch goe de merkprodukten, uitbreiding assortiment en goede bereik baarheid beslisten beiden eind vorig jaar om hun onderne ming te verhuizen naar het Bedrijventerrein De Vrijburg Vlissingen. Alleen garages en bedrijven kunnen er terecht voor auto onderdelen, uitlaten en gereedschappen met klinken- Op initiatief van twee bedrijfs leiders werd op 30 mei de Supertour gefietst. Een tocht van 160 kilometer langs de filialen Utrecht, Eindhoven en Helmond. In de tocht reden gesponsorde vertegenwoordi gers van de 24 Konmarfilialen mee. Al bij voorbaat stond vast dat de opbrengst voor de Hart stichting zou zijn. Tijdens de week waarin de fietstocht plaatsvond, werd in alle win kels veel aandacht geschonken aan gezonde voeding. „Het organiseren van de fiets tocht was een spontaan idee", vertelt bedrijfsleider De Meij. „En dat werd meteen enthou siast ontvangen. Bij de Kon- mar doen we veel met elkaar. We hebben onderling een hele goede band en regelmatig zien we de collega's uit het land op bijeenkomsten. Initiatieven zoals de fietstocht worden dan ook op prijs gesteld. En de hele organisatie denkt mee om er een festijn van te maken. Tot en met de kantinebeheerders toe. Die hadden de hele week een gezonde lunch voor de medewerkers gemaakt. De Konmar is een supermarkt keten met 24 filialen verspreid over Nederland. Onlangs werd een nieuw filiaal in Middelburg geopend. Het bedrijf heeft 4.500 medewerkers op de loonlijst staan. Konmar noemt zich 'grote complete supersto res', zes keer zo groot als de gemiddelde supermarkt, met een assortiment van ruim 22.000 artikelen en uitgebreide versafdelingen. Overhandiging van de Konmar-cheque aan mevrouw S. Versnel van de Nederlandse Hartstichting. FOTO ANDA VAN RIET Stanleyweg 2 Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113 -24 66 00 Geopend: dinsdag tol en met zaterdag K Deuren Kasten ts Keukens Tegels Sanitair Alles voor bouw en interieur Het Regionaal Unicef Comité Walcheren heeft J. Goedvolk van Bobbe Mode in Vlissingen geëerd met een ingelijste oor konde. Goedvolk ontving de oorkonde omdat hij al achtentwintig jaar producten van Unicef ver koopt. De Unicef-producten die Goedvolk ieder najaar aan de man brengt zijn de wenskaar ten waarvan de opbrengst naar Unicef gaat. Goedvolk kreeg de oorkonde uitgereikt door M.A. Codée-de Weerd en R.P. Reddingius van het Regio naal Unicef Comité Walcheren. „Er zijn slechts enkele regulie re middenstanders die de pro ducten van Unicef verkopen. Omdat Bobbe Mode al achten twintig jaar Unicef een warm hart toedraagt is eigenaar Goedvolk nu gelauwerd met een oorkonde", vertelt M.A. Codée-de Weerd van het Regionaal Unicef Comité Wal cheren. Het comité brengt de activiteiten van Unicef verder onder de aandacht op brade rieën, tentoonstellingen op basisscholen en de jaarlijkse verkoop van wenskaarten. De dames P.L. Lijnse en E.H. Schrijver hebben onlangs het bedrijf 'Bot tle Up!' opgericht. Zowel in Goes (A. Ples- manstraat 100) als in Nieuwerkerk aan de IJs- sel verhuren ze elektri sche borstkolfappara- tuur, die wordt gebruikt door vrouwen die na de geboorte van de baby borstvoeding geven en weieens een dag weg willen of weer gaan wer ken. De verhuurperiode kan variëren van kort tot lang; daarnaast is het mogelijk om losse dagen te huren. Omdat de apparatuur gemakkelijk en onopval lend mee te nemen moet zijn, is gekozen voor de ver huur van een complete tas, waarin de benodigde appa ratuur en koelelementen zitten. De tas biedt daar naast ruimte om andere benodigdheden als een doekje en flessen gemakke lijk mee te nemen. Bottle Up! is geïnteres seerd in ervaringen van vrouwen die buitenshuis, bijvoorbeeld in een werksi tuatie, moedermelk afkol- ven. Zij voert daarom een onderzoek uit waarbij zaken aan de orde komen als afspraken over kolven op het werk, een ruimte claimen voor jezelf en motieven om te stoppen met borstvoeding als je weer gaat werken. Vrou wen die hieraan willen meewerken kunnen zich opgeven bij Bottle Up! Vlnr: J. Goedvolk, R.P. Reddingius en M.A. Codée-de Weerd. De kinderen hebben zelf het script geschreven, gefilmd, geregisseerd en geacteerd. Afgelopen vrijdag ging de film in besloten kring in première. De zesendertig minuten duren de film heet 'Het opstel' en speelt zich af in Biggekerke. „In het begin van de film heb ben we geschiedenisles en komen we een oud opstel tegen", vertelt Thijs Nagtegaal uit groep 7. „Dat opstel gaat over een man die een schat begraaft in Biggekerke en daar gaan we dan naar op zoek". De zoektocht naar de schat voert de kinderen langs diverse plaatsen in Biggekerke. „In het gemeentehuis vinden we ach ter een schilderij een schat kaart waar we verder mee gaan zoeken", vult Lennart van Dijk aan. „We nemen dan zogenaamd contact met de PZC op omdat er eens een stukje over die man in de krant heeft gestaan. Van hun krijgen we dan een fax dat we in het noorden van het dorp moeten zoeken". De kinderen van de Schute vinden uiteindelijk de schat die bestaat uit twee gou den V.O.C.-bekers op het erf van een oude boerderij. Na de grote vakantie wordt de film nog een keer vertoond in het Dorpshuis van Biggekerke en is iedereen welkom om het werkstuk te bewonderen. Leerlingen van de Schute tijdens het maken van 'Het Opstel'. De Zeelandkaart. Ideaal om te parkeren, te telefoneren, te recreëren, in de bus, bij het winkelen, bij museumbezoek en in de bibliotheek. Bovendien geeft de kaart recht op aantrekkelijke kortingen bij evenementen en attracties. Bel gratis voor inlichtingen met Cliëntenservice Zeelandkaart: Heel wat waard ledereen die geen toe gang tot internet heeft maar daar wel gebruik van wil maken kan sinds 10 juni terecht in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Op de eer ste verdieping van de bibliotheek staat een personal computer met internetaansluiting die voor iedereen te gebrui ken is. De bibliotheek biedt de service aan met een introductieprijs van een rijksdaalder per half uur. De betaling geschiedt met een Zee landkaart. Het raadple gen van internet in de Zeeuwse Bibliotheek kent wel enkele beper kingen, zo is het E-mail- en en deelnemen aan nieuwsgroepen niet mogelijk. In januari wordt de service uitge breid met nog drie per sonal computers. Om in aanmerking te komen voor het internationale kwali teitskeurmerk op het gebied van serviceverlening is het bedrijf getoetst aan de hand van de richtlijnen van de Inter national Standard Organisa tion. Het ISO 9002 certificaat is aan Tissink toegekend door de Lloyd's Register Quality Assu rance. „Alleen zeggen datje de klant de beste kwaliteit wilt leveren is niet genoeg. Je moet het kunnen waarmaken en dat kunnen wij nu met dit ISO 9002 certificaat. Op dit moment lopen we als banden specialist nog voorop met deze certificering, maar ik voorspel dat binnen nu en vijf jaar alle goede bedrijven dit certificaat moeten hebben", vertelt Jan Murre, directeur van Profile Tyrecenter Tissink. De wedstrijd Nederland-Schot land die twee weken geleden werd gespeeld in Birmingham is bijgewoond door Marcia Viergever uit Serooskerke. Ze kwam als winnares uit de bus bij de slagzin-wedstrijd die door doe-het-zelf markt Doe- land in Serooskerke werd georganiseerd. De prijsvraag die. door Doe- land was uitgeschreven bestond uit het oplossen van een puzzel waaruit twee namen van voetballers kwa men en het afmaken van een slagzin. Marcia Viergever won met haar slagzin een compleet verzorgde reis naar de wed strijd in Birmingham. Marcia Viergever ontvangt de tickets naar Engeland uit handen van Jacob Passenier van Doeland. De beurzen stellen studenten in staat om, na afronding van hun studie in Nederland, in het buitenland een aanvullende opleiding te volgen of onder zoek te doen. In totaal kregen driehonderd Nederlandse stu denten een dergelijke beurs aangeboden. Een VSB-beurs bestaat maxi maal uit twaalfduizend gulden en bestaat voor de helft uit een schenking en voor de helft uit een renteloze lening. De stu denten die een beurs hebben ontvangen zijn geselecteerd door de onderwijsinstellingen. Het VSB Fonds is ontstaan na de fusie van de VSB bank en verzekeringsmaatschappij AMEV. Marco Louwerse stu deerde werktuigbouwkunde aan de Hogeschool Gelderland en gebruikt zijn beurs om aan de San Diego State University onderzoek te gaan doen om machinaal gereedschap tril- lingvrij te maken ten opzichte van het werkstuk. Marjorie van den Doel vertrekt na haar stu die algemene taalwetenschap aan de universiteit van Utrecht ook naar de Verenigde Staten om aan de linquistic depart ment van de University of Maryland haar kennis verder te vergroten. Yvette Pluijmers breidt haar studie geodesie verder uit aan de University of Main. Paauwenburg - Het wijkco- mité Paauwenburg vergadert donderdag 27 juni om 19.30 uur in wijkcentrum Open Hof in Vlis singen. Op de agenda staan ondermeer het ecologisch groenonderhoud in de wijk en het in samenwerking met de basisscholen beschilderen van de grijze bollen die ter decoratie langs de straten liggen. Zondagschool - In de Neder lands hervormde kerk in Westka- pelle wordt zondag 30 juni het veertigjarig zondagsschool-jubi leum van Jo Lievense-Hendrikse gevierd Jo Lievense-Hendnks heeft veertig jaar lang leiding gegeven aan de zondagsschool in Westkapelle. Na de mis is er een receptie en een feestavond in het jeugdgebouw van de kerk. Kasten, tafels, stoelen, fauteuils Oneindig gevarieerd. Ze hebben een atmosfeer van gesettelde pioniers. Amerikaanse geschiedenis en een erfenis van traditioneel vakmanschap tekenen zich in de degelijkheid en nostalgie van meubelen van Bob Timbcrlakc. Als ze niet uit Amerika kwamen zou je ze een stoere Europese geschiedenis toedichten e8sen in Nederland te n en te koop. In ZeeVa° ■fv paauwe.' O? 12000m2 showroom Marconistraat 15. 01100-20840 GOES

de Faam | 1996 | | pagina 15