Jachtwet DE MOOISTE SERRE 550,- Publikaties en provincie Provincie Zeeland VERANDA korting! 525,- MIDDELBURG Lange Vieie 36-64 VLISSINGEN Aagje Oekenstraat 18 tapijt-, gordijn- en beddenspecialist DE SPECIAALZAAK VOOR: Tapijt Parket Gordijnen Laminaat Bedden Zonwering OPENING SLAAPAFDELING GOES POLYETHER MATRASSEN <0/ TYPE "JOOKEN' M nD <oY OP GEHELE OPENINGSSTUNT BOXSPRINGX^ U U CO TAPIJT-GORDIJNEN-btUUbN Natuurlijk kunt u hiervoor ook terecht in onze andere filialen: TE WETEN. W In beroep Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Snelheidsbeperking Noordweg Oostkapelle Milieu Saneringsplan Spoor- sloot Arnemuiden Natuurmaand v,, jPScggj Wijziging vergunnin gen Hercules vindt u bij: de professionals in serrebouw tel. 0113-221221 fax 0113-221170 Veranda Palace ELECTRISCHE LATTENBODEM BEDTEXTIEL 'Prachtige Texeler Irisette enz. 735,- GRATIS TEXELS DEKBED BIJ DE ECHTE AUPING AURONDE "RHODOS" aV/ klassiek model met geheel KORTING! normaal 575r NU Lange Iforststraat 94 Tel0113-214644 Tevens vindt u op onze tapijt- en gordijnenafdeling diverse aanbiedingen. PflCe TeL 0113-214644 rr Woensdag 26 juni 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Kerend Tij Twee M,!ieubcleidsplanl995J9M^ Het komt van tijd tot tijd voor dat er particuliere uitgevers op de markt zijn die instellingen en be drijven verzoeken mee te werken aan de uitgifte van publikaties over Zeeland. Soms wordt in mailings en con tacten de suggestie gewekt dat de provincie Zeeland een uitgave ondersteunt of er in is geïnteres seerd. Naar aanleiding van een re cente activiteit wordt hierbij informatie gegeven wat de ge dragslijn van de provincie is. Zwart op wit Het uitgangspunt is dat een ieder vrij is publikaties te vervaardigen en daarvoor in het Zeeuwse me dewerking te vragen voor het le veren van bijdragen of het plaat sen van advertenties. De provincie verstrekt aan uit gevers desgevraagd ook de algemene schriftelijke informatie zoals die voor elke burger ter beschikking is. Dit betekent echter met dat de provincie hiermee uitspreekt achter een initiatief te staan. Gaat het om uitgaven waar de provincie bij is betrokken of waarin zij is geïnteresseerd, dan wordt van dit feit schriftelijk melding gemaakt door de provincie zelf: in een brief, in deze rubriek Abdijmeuws, via een persbericht of via enkele perio dieken die de provincie uitgeeft. Dat staat dus zwart op wit. Informatie Men kan bij het bureau voorlichting van de provincie altijd informatie krijgen over provinciale betrokkenheid bij uitgaven. Voorlichting en het informatiecentrum van de provincie zijn te bereiken op het adres Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118-631400. De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap is in het geweer gekomen tegen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben, in overleg met de gemeente Domburg, besloten om op de Noordweg bij Oostkapelle (provinciale weg N287) een snel heidsbeperking tot 50 km per uur in te stellen. De borden van de bebouwde kom worden ver- plaatst naar ongeveer km-paal 9,0. Om het verkeer te dwingen snelheid te verminderen, zal ter hoogte van de nieuwe komgrens een snelheidsremmende voorzie ning (verhoogd plateau) worden aangelegd. Deze maatregelen zul len gelijktijdig met asfaltermgs- werk worden uitgevoerd. Een en ander zal waarschijnlijk voor 15 juli zijn gerealiseerd. Nadere inlichtingen zijn te verkrij- juni tot en met 23 juli 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Arnemuiden, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-572055 tst 20) op dinsdagavond van 17-20 uur. gen bij de Directie infrastructuur en vervoer, tel. 0118-631545. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een saneringsplan voor de bodemverontreiniging van slo ten (waaronder een spoorsloot) op de lokatie Doeleweg/'Burgemeester Lantsheerweg te Arnemuiden ont vangen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden te Goes. Gedeputeerde Staten zijn van plan de verontreiniging als ernstig te beschouwen en het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) goed te keuren. De stukken, waaronder de ont- werp-beschikking, liggen van 26 Nieuws het bestemmingsplan Facetherziening Buitengebied van de gemeente Reimerswaal. In een openbare zitting van de Hoorcommissie Bestemmings plannen, donderdag 27 juni, 09.15 uur, krijgen de Raad en de gemeente de gelegenheid hun standpunten toe te lichten. De zitting is in zaal A van het gebouw van de directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 in Middelburg. Dinsdag 2 juli houdt de advies commissie bezwaarschriften twee openbare zittingen in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Om 16.00 uur krijgt een inwoner van Breskens de gelegenheid zijn bezwaren toe te lichten op de vaststelling van het grondwater saneringsplan van het Cruson- terrein in Breskens. Om 16.30 uur is het woord aan Vervaet bv uit Biervliet. Het bedrijf is het niet eens met de leges die het moet betalen voor het sane ringsplan van bodemvervuiling aan de Braakmanlaan 40 in Biervliet. Zaterdag 29 juni is officieel de laatste dag van de Zeeland Natuurmaand. De afsluiting vindt plaats in het Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, tussen Domburg en Oostkapelle. Alle organisaties die hebben meegewerkt aan de Natuurmaand presenteren zich die dag van 13.00 tot 17.00 uur op een infomarkt. De provincie heeft een aantal taken overgenomen van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Voor een belangrijk deel gaat het om uitvoering en handhaving van 'natuurwetten'. De Jachtwet is een van de vijf wetten die de provincie gaat uitvoeren. De andere vier zijn: Natuurbeschermingswet, Vogelwet, Boswet en Natuur- schoonwet. De Jachtwet regelt de jacht op alle dieren; dus niet alleen van het wild dat geschikt is voor de braadpan. De wet dient drie af zonderlijke belangen: de land bouw (wildschade), de jacht en de natuurbescherming (door jachtverboden). De wet regelt wanneer de jacht open is op bepaalde soorten dieren en welke voorwaarden voor de jacht gelden. Wie iets wil ondernemen dat in strijd is met de Jachtwet moet daarvoor een door de provincie afgegeven vergunning hebben. Het aanvraagadres is Laser in Dordrecht Periode Voor de meeste dieren geldt dat ze alleen in een bepaalde periode mogen worden bejaagd. Zo zijn de maanden oktober, november en december een periode waarin de jacht op veel dieren open is. Maar voor de kolgans en de grauwe gans geldt dat ze, binnen de voor hen geldende periode, alleen mogen worden bejaagd van een half uur voor zonsopgang tot 10.00 uur. Het meeste werk voor de provin cie zit vast aan de uitzonderings situaties. Bijvoorbeeld het sluiten van de jacht bij bijzondere weers omstandigheden. Dat kan het ge val zijn tijdens een strenge winter als dieren te verzwakt raken. In het voorjaar is het soms toege staan op bepaalde plekken, gedu rende een bepaalde tijd te jagen. Schade aan gewassen kan dan de aanleiding zijn. Zo kunnen boeren te veel schade ondervinden door vraat van zaaigoed door fazanten, hazen en reeën. Reeën eten ook graag verse knoppen van bomen, een schadepost voor fruittelers. Ganzen en eenden eten graag gras en wintertarwe. Jagers heb ben in dit soort gevallen een ver gunning nodig. Ongeoorloofde methoden GS kunnen een vergunning geven voor het toepassen van jacht- methoden die normaal gesproken met zijn geoorloofd. Dat kan bij voorbeeld het geval zijn als de landbouw veel schade ondervindt of als konijnen veel schuilmoge- lijkheden hebben en daardoor niet zijn te bejagen. GS kunnen dan besluiten het gebruik van kunst licht toe te staan. Konijnen worden dan door het licht verrast en zijn een gemakkelijke prooi voor de jagers Andere methoden waarvoor toestemming van GS nodig is, zijn: het gebruik van vangkooien en netten, het rapen van eieren en andere massa-oplossingen. Verder hebben GS de bevoegdheid dieren te bestrijden. De redenen kunnen verschillend zijn. Om het ondergraven van dijken en dammen tegen te gaan worden muskusratten bestreden. Zaaigoedpikkende verwilderde postduiven kunnen een plaag zijn voor boeren en ontsnapte exo tische dieren kunnen een bedrei ging vormen voor inheemse diersoorten. Laser Voor vergunningen kunnen belang hebbenden terecht bij het bureau Laser (Landelijke Service bij Rege lingen) dat ook werkt onder de vlag van de provincie Zeeland. Het adres van Laser is: postbus 1191, 3300 BD Dordrecht, tel. 078 6395395. Beroep en bezwaar Tegen besluiten van GS is be zwaar mogelijk. Bezwaren tegen besluiten over Jachtwet, Boswet en Vogelwet gaan naar GS, tegen de Natuurbeschermingswet naar de provinciale commissie be zwaarschriften. Wie het niet eens is met een beslissing op een be zwaarschrift kan in beroep gaan. Voor de Boswet bij GS, voor de Jacht- en Vogelwet bij de Recht bank en bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State voor de Natuurbescher mingswet. Jachtwet is het derde artikel in de serie over natuurtaken van de provincie. Eerder ging het over de Natuurbescher mingswet, Boswet en Vogel wet. De serie is ontleend aan Milieutijdingen dat gratis is op te vragen bij het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400 Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik- king naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631764. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten de vergunningen Wet milieubeheer van Hercules BV te Middelburg te wijzigen. De reden voor deze wijziging is dat in het door Hercules voor de periode 1993 tot en met 1996 opgestelde bedrijfsmilieuplan (bmp) onder maatregel VZ15 staat aangegeven dat voor de HCR- en Hydroplant een meet- en registratieprogramma diffuse emissies, incl. lekverliezen, zal worden uitgevoerd en wel in 1995. Het opstellen van een tijd schema zou voor de HCR-fabriek reeds in 1994 worden uitgevoerd. In 1995 is een start gemaakt met het uitvoeren van metingen in een deel van de HCR-fabriek. De reste rende metingen naar lekverliezen zullen nog in 1996 worden uitge voerd. Deze afspraak wordt gefor maliseerd door wijziging van de vergunningen van Hercules. Het besluit en overige stukken lig gen ter inzage van 27 juni tot en met 7 augustus 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werpbesluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit, kunnen tot en met 7 augustus 1996 tegen het besluit beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt op 8 augustus 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. vraag vrijblijvend onze informatiefolder wij geven u GRATIS offerte Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Showroom geopend dagelijks van 9.00 - 17.00 uur zaterdag van 10.00 - 16.00 uur Blankenburgh OP GEHELE COLLECTIE volledig verstelbaar met schouder- Grote collectie en rompzone 90 x 200 Z95T- 7* hoeslakens - overtrekken - dekbedden - moltons enz. enz. vx Alle topmerken: Ideens Cinderella reeds vanaf Na een korte reorganisatie OPENEN we een geheel nieuwe afdeling slaapsystemen. In navolging van onze zaken in Middelburg en Vlissingen vindt u nu ook in Goes een keur van bedbodems en matrassen van alle topmerken, breng daarom snel een bezoek en laat u vakkundig adviseren over een slaapsysteem dat van comfort en budget bij u past. Wij selecteerden voor u een reeks in SG:40 en SG:44 er is al een matras vanaf Latex matras beste koop uit consumententest hoogte 16 cm verstevigde middensector 90 x 200 Seniorenledikant massieve zijden, donker gebeitst COELiGTiE i"

de Faam | 1996 | | pagina 13