Natuurtaken provincie I DE MOOISTE SERRE VAN DE *1531 Werk aan de weg Provincie Zeeland I VERANDA GEMEENTE DOMBURG GEMEENTE MARIEKERKE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTENDE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Officiële Mededelingen Vervoerscijfers PSD Commissies tel. 0113-221221 KI Milieu Saneringsplan Elf Atochem Vlissingen bv Vergunning Hercules Middelburg Verkeer en Vervoer Tijdelijke verkeers maatregelen vindt u bij: de professionals in serrebouw fax 0113-221170 Veranda Palace ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN I WESTKAPELLE I CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN Woensdag 12 juni 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij |%a j :WÈ. Binnenkort begint de provincie met de uitvoering van acht asfalteringswerken aan wegen en fietspaden in Noord- en Midden-Zeeland. Deze onderhoudswerkzaam heden worden gespreid over twee perioden: van 10 juni tot 19 juli en van 9 augustus tot 15 september. Dat het karwei in de zomer maanden plaatsvindt, is niet te vermijden: asfalt kan alleen maar goed worden aan gebracht bij warme buiten temperaturen. Afhankelijk van de omvang van het onderhoudswerk kunnen kleine tot flinke belemmeringen ontstaan en die kunnen forser zijn dan vroeger. Het was tot voor kort gebruikelijk om een weg wisselend per strook aan te pakken, zodat het verkeer met verkeerslichten langs het werk kon worden geleid. Dit laatste is nu verboden. De Wet Arbeidsomstandigheden (ARBO) heeft hier een stokje voor gestoken, bij wegwerken dient de weg over de volle breedte te worden afgesloten in het belang van de veiligheid van de wegwerkers. Het gevolg hiervan is dat voor het verkeer omleidingsroutes moeten worden gemaakt. Een voordelige bijkomstigheid zou kunnen zijn dat het werk zelf mmmmmmsm; mmmmmsxm Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodemverontreiniging op de nieuwbouwlokatie van het opslagmagazijn op het bedrijfsterrein van Elf Atochem Vlissingen bv ernstig is en hebben het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) voor deze verontreiniging goedgekeurd. De beschikking ligt met de overige stukken van 12 juni tot en met 23 juli 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en 13.30-15 uur en (na telefonische afspraak 0118-487204) op woensdagavond van 17.15-20.15 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 23 juli 1996 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Hercules bv, Her- culesweg 35 te Middelburg een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend voor de hydrogenatiefabriek, de utilities afdeling, werkplaatsen, magazijnen, laboratoria en opslagtanks. De vergunning ligt van 13 juni tot en met 24 juli 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- vlotter kan worden afgewerkt, nu men geen rekening meer hoeft te houden met langskomend verkeer. De praktijk zal moeten leren of dit inderdaad het geval is. Het gaat om de volgende werken: N653 Serooskerke (S) - Brou wershaven, rijbaan, 7,5km, de Delingsdijk; N254 Vlissingen-Oost - Goes, rijbaan en fietspad, 300m bij spoorwegviaduct 's-Heer Arendskerke; N255 Kats - Kamperland, rijbaan, l,2km, vanaf afslag Kortgene/Colijnsplaat in westelijke richting, werkzaamheden beginnen vanaf 24 juni; N256 Goes - Zierikzee, rijbaan bij de Zandkreekdam, l,lkm (uitvoering in nachtwerk tussen 20.00 en 06.00 uur, verkeer via de parallelweg, werkzaamheden beginnen vanaf 24 juni); N665 Nisse - Middelburg, rijbaan tussen Lewedorp en Sloedam, zgn oude rijksweg, l,3km; N254 Middelburg - Vlissingen- Oost, rijbaan, vanaf rijksweg A58 richting Sloegebied, 1,2km; N287 Serooskerke - Oostkapelle, rijbaan, 2,5km; (planning aanvang werk half juni - gereed 1 juli) N289 Vierwegen - Goes, rijbaan tot aan spoorwegviaduct, l,8km. Zodra precies bekend is wanneer op een wegvak wordt begonnen met asfalteren, wordt dit nader bekend gemaakt. 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en na telefonische afspraak (0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning hebben ingebracht, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning, kunnen tot en met 24 juli 1996 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt op 25 juli 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Nieuws Begin dit jaar heeft de provincie een aantal taken overgenomen van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. Voor een belangrijk deel gaat het om uitvoering en handhaving van wetten op het brede terrein van natuur en om landschapsbeleid. De taken die de provincie heeft overgenomen van het ministerie hebben te maken met de uitvoering van de volgende wetten: Natuurbeschermingswet, Boswet, Jachtwet, Vogelwet en Natuurschoonwet. Het rijk bemoeit zich nog uitsluitend met de hoofdlijnen van het beleid. De provincie werkt dat verder uit. Achterliggende gedachte is dat de provincie dichter bij de praktijk van alledag zit dan het rijk en dus beter maatwerk kan leveren. Natuurbeschermingswet Gebieden die van algemeen belang zijn om hun natuurschoon of om de natuurwetenschappelijke betekenis, moeten worden behoed voor aantasting. De Natuurbeschermingswet regelt dat. De veiliggestelde gebieden krijgen het stempel natuur monument. Het rijk is verant woordelijk voor de aanwijzing en de provincie voor de uitvoering als het gebied eenmaal natuur monument is. Handhaven van regels in natuurgebieden is een van de belangrijkste taken. Het verlenen van vergunningen valt daar ook onder. Wie iets in een natuurmonument wil ondernemen dat mogelijk de waarde van de natuur aantast, moet daarvoor een vergunning hebben. GS beslissen daarover. Er zijn trouwens twee soorten natuurmonumenten. Gebieden waarvan de staat eigenaar is, heten staatsnatuurmonumenten. Beschermde gebieden waarvan de staat geen eigenaar is heten gewoon natuurmonument. Behalve een vergunning is het ook mogelijk een ontheffing te krijgen. Dat geldt voor activiteiten met mogelijk lichtere schadelijke gevolgen. Zo is een ontheffing nodig voor het betreden van bepaalde delen van de Oosterschelde; of dat nu is voor wetenschappelijk onderzoek of voor het snijden van zeekraal en lamsoren, maakt niet uit. Verder moeten GS, als beheerder van het gebied, ook zorgen voor een optimale ontwikkeling van natuur en landschap. Dat kan variëren van het maaien van verruigd gras to het herstellen van natte duinvalleien. Beheersvisie Voor elk groot natuurgebied stelt de provincie een beheersvisie op met een looptijd van tien jaar. Zo moet eind dit jaar de beheersvisie zijn vastgesteld voor de Manteling op Walcheren. Daarna volgt een nieuwe beheersvisie voor de Kop van Schouwen. Dat is nodig ook want de oude liep van 1985 tot 1995. In een beheersvisie staat de grote lijn beschreven voor beheer en handhaving: wanneer zijn vergun ningen en ontheffingen noodzake lijk en welke plantengroei verdient aandacht en hoe dan, mogen er excursies plaatsvinden. De beheersvisie is ook bedoeld om beheer door anderen te stimu leren. Eigenaren kunnen daarover met de provincie overleggen en eventueel een vergoeding krijgen. Over het algemeen staat op borden en infopanelen aan gegeven dat een bezoeker een waardevol natuurgebied be treedt. Milieutijdingen Het artikel over Natuurtaken is ontleend aan Milieutijdingen, het informatieblad van de provincie over actuele ontwikkelingen op het terrein van milieu en natuur. Milieutijdingen is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 631400. De komende weken verschijnen in AbdijNieuws artikelen over andere natuurtaken van de provincie: onder meer Boswet, Jachtwet. Vogelwet en Natuurwet. In mei zijn via de Zeeuwse veren bijna 260.000 auto's vervoerd. Dat zijn er 8000 meer dan vorig jaar in dezelfde maand en ook meer dan in '93 en '94. In 1992 werden 266.000 automobielen overgezet. De stijging ten opzichte van vorig jaar kwam vooral voor rekening van de lijn Kruiningen-Perkpolder (ruim 7000 voertuigen). Over de eerste vijf maanden van dit jaar werd ten opzichte van 1995 een stijging vastgesteld van ca. 16.000 voertuigen (totaal 96: 1.068.000). Dat was meer dan in de jaren 1993 en 1994 en minder dan in 1992. Het aantal voertuigen dat moest wachten op de diverse aanleg plaatsen daalde ten opzichte van vorig jaar met vele duizenden. Tenslotte werden meer voetgan gers overgezet en minder fietsers. Donderdag 20 juni, aanvang 10.00 uur, is er een openbare vergadering van de Provinciale Planologische Commissie. De vergadering vindt plaats op het adres Het Groene Woud 1 in Middelburg. De volgende onderwerpen staan op de agenda: voor ontwerp Streekplan Zeeland, streekplanuitwerking Axelsche Vlakte. De agenda en de vergader stukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. ■■Hon In verband met (asfalterings)werk- zaamheden zijn van 10 juni - 19 juli en van 9 augustus - 15 september 1996 op diverse provinciale wegen tijdelijke verkeersmaatregelen van kracht. Het betreft de volgende wegen of weggedeelten: a. op Schouwen-Duiveland: N653 Serooskerke- Brouwershaven b. n Noord- en Zuid-Beveland: N254 Goes - Vlissingen-Oost N255 Kats - Kamperland N256 Goes - Zierikzee N289 Vierwegen - Goes N665 Nisse - Middelburg c. op Walcheren: N254 Vlissingen-Oost - Middel burg N287 Serooskerke - Oost kapelle De genoemde wegen worden tijdens de werkzaamheden zo nodig één of meer dagen afgesloten voor het verkeer. Er worden dan omleidingsroutes aangegeven. Hinder voor aanwonenden en bestemmings verkeer zal daarbij zoveel mogelijk worden beperkt. Nadere inlichtingen omtrent deze maatregelen zijn te verkrijgen bij de Directie infrastructuur en vervoer, tel. 0118-631495, b.g.g. 0118- 631557. Het betreffende verkeersbesluit ligt tijdens kantooruren ter inzage bij Directie infrastructuur en vervoer, Abdij 6, Middelburg, kamer C107. Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg om een voorlopige voorziening vragen. vraag vrijblijvend onze informatiefolder wij geven u GRATIS offerte Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Showroom geopend dagelijks van 9.00 - 17.00 uur zaterdag van 10.00 - 16.00 uur INFORMATIE OVERHEID Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - S. Duvekot, voor het slopen van de woning en het bouwen van een woning op het perceel Oude Domburgseweg 6 te Oostkapelle; L Roelse, d.d. 29 mei, voor het bouwen van een kap op de aanbouw van de woning op het perceel Herenstraat 20 te Domburg; A. Rotte, d.d. 5 juni, voor het uitbreiden van de woning op het perceel Duinweg 111 te Oostkapelle. Verleende bouwvergunningen in de periode van 27 mei tlm 6 juni 1996. - H. Schroder, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het per ceel Asterlaan 4 te Oostkapelle; Akkoord bevonden meldin gen in de periode van 27 mei tlm 6 juni 1996. - N.L Jobse, voor het bouwen van een kantoortje op het per ceel Duinbeekseweg 22a te Oostkapelle; - CA. Kurk-Opstelten, voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Burgvliet 98 te Oostkapelle. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken na het tijd stip waarop u van het besluit kennis heeft kunnen nemen. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Domburg worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij de heer Maas (afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32), telefonisch bereikbaar onder nummer 0118 582710, toestel 45. Domburg 12 juni 1996 Aanvragen bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aan- vragen om vergunning op grond van de Woningwet zijn ont vangen: 1. van C.Z.A.V. uit Wemeldinge voor het overkappen van een pompstation aan de Pekelingseweg 2a te Aagtekerke; 2. van de heer P. Cevaal voor de bouw van een schuur met 16 paardenboxen aan de Jacob Catsweg 3 te Crijpskerke; 3. van de heer J. de Looff uit Koudekerke voor de bouw van een woning aan de Loodholseweg 5 te Grijpskerke; 4. van de heer AM. Boogaard voor het uitbreiden van de woning aan de Rapenburgweg 18 te Meliskerke; 5. van de heer W.J. van Sluijs voor de bouw van een serre op het perceel Reigersberg 9 te Aagtekerke; 6. van het gemeentebestuur van Mariekerke te Meliskerke voor het wijzigen en vergroten van het verenigingsgebouw het "Dorpshuis" te Grijpskerke. Mariekerke, 12 juni 1996 De secretaris, C.W. Bierens. De burgemeester, Mr. B.J. van Putten.

de Faam | 1996 | | pagina 13