minui GEMEENTE MIDDEL Middelburg in beweging iiiMiiiiiBiil Kantoren Collecten Nieuwe melodieën Wijktafel Winkels Commissie bezwaar en beroep Openingstijden P-garages gewijzigd Aanslagen '96 voor Arnemuiden Twee afwijkende ophaaldagen LL7 Veersepoort 0 N-57 0 Molenwater 0 Binnenstad 0 Kantorenbouw Kleinere bouwprojecten Industrieterrein/Arnestein 0 Beatrixbrug 0 Westerschelde-oeververbinding (WOV) Stationsgebied 0 Veldzigt 0 uw Week 21 Tafeltje Dekje ALS ELKE SECONDE TELT Woensdag 22 mei 1996 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De komende jaren verandert er in en om de stad Middelburg veel dat van invloed zal zijn op de ontwikkeling van de stad: De aanleg van de Dammenroute, N57, brengt de nodige dynamiek met zich mee. Het aquaduct zal de verkeersafwikkeling in de binnenstad verbeteren en er zullen gebieden rondom de aansluitingen opnieuw ingericht moeten worden. De gemeente Middelburg krijgt door de herindeling een veelzijdiger aan zien: behalve de kern van Arnemuiden behoort straks ook een stuk Veerse meer met de bijbehorende recreatie, een flink agrarisch gebied en een vlieg veld tot het grondgebied van de gemeente. Dan ligt er de ontwikkelingsvisie, gemaakt voor het stadsgewest Vlis- singen/Middelburg, te zien als een ruime jas voor de ruimtelijke ontwikke lingen van de stad. Op deze pagina wordt deze week eens op een rij gezet welke concrete plan nen er zoal liggen en hoe ver het daar mee staat. Het ontwerp-bcstemmingsplan is aangepast aan de hand van de eerste reac ties en ligt op dit moment ter inzage. Verwacht wordt dat dit najaar het bestemmingsplan door de raad wordt vastgesteld. Het plan voorziet in de bouw van zo'n 1000 woningen, de aanleg van een wijkpark van ca. 5 ha. en verplaatsing van sportpark "Nadorst". Voor het eerste onderdeel van dit plan. het Prooijenspark 100 woningen), is inmiddels de verklaring van geen bezwaar door de provincie afgegeven. Om vooruit te kunnen lopen op de vaststelling van het bestemmingsplan is hiervoor een zg. art. 19-procedure gestart. Daardoor kan eerder met de bouw van woningen worden begonnen. De behoefte aan bouwgrond is namelijk groot: er staan inmiddels honderden namen op een wachtlijst. Deze mensen zijn onlangs aangeschreven met de vraag of zij nog in aanmerking wensen te komen voor bouwgrond. Als alles goed gaat kan vóór de bouwvakvakantie begonnen worden met het doortrekken van de Rooseveltlaan en het bouwrijp maken van de bouw grond. Door de Minister van Verkeer en Waterstaat is het tracé van de nieuw aan te leggen weg vastgesteld. Daarbij is tevens aangegeven welke onderdelen nog verder moeten worden onderzocht. In het kader van de voorbereiding van de aanleg wordt door middel van een "open-plan-proces" gewerkt aan de beschrijving van de door geïnteresseer den/belanghebbenden gesignaleerde problemen en het aangeven van oplos singen. Eind '96 moet dit proces zijn afgerond, waama de weg met bijbehorende kruispunten etc. verder uitgewerkt wordt voor aanbesteding etc. Het is de bedoeling dat het werk in 1999 start en dat het gehele project in 2003 gereed is (tussen A-58 en Veersedam). Onlangs is het zg. Mastcrplan gepresenteerd van architect Erskinc voor het Molenwatcrgebied. De raad behandelt dit plan in juni. In het plan staan met name woningen getekend, waarvan een groot deel voor senioren. De financiële haalbaarheid is nog niet doorgerekend. Het is de bedoeling dat het plan in fasen wordt uitgevoerd, te beginnen met het gebied van de voor malige streekschool en de kazerne. Per 1 juli a.s. worden de nodige parkeermaatregelen van kracht die de leef baarheid, veiligheid en het economisch functioneren van de binnenstad posi tief moeten beïnvloeden. Door middel van regelmatige publicaties in de Faam zullen de inwoners van Middelburg en Walcheren op de hoogte wor den gehouden van de plannen. Door de gemeente wordt onderzocht welk stedebouwkundig/architectenbu reau op korte termijn advies kan uitbrengen over de Markt. Daarbij zal deze architect, gezien de functie van de Markt binnen het web van winkelstraten, ook meekijken naar de plannen tot herinrichting van de winkelstraten. Op deze wijze wordt bewerkstelligd dat uiteindelijk een opnieuw ingericht kern winkelgebied ontstaat, waarbij elke straat z'n eigen beeldkwaliteit kan hebben, terwijl de samenhang tussen winkelstraten - Markt en omgekeerd gewaarborgd is. Een en ander moet er toe leiden dat de gemeente in nauw overleg met een vertegenwoordiging van de winkeliers komt tot afgeronde herinrichtings voorstellen voor de diverse winkelstraten. Zodra het herinrichtingsplan/stofferingsplan voor de Markt gereed is zal worden bekeken welke onderdelen nog in dit najaar/winter '96-'97 kunnen worden gerealiseerd om daarmee tegemoet te komen aan de wensen tot ver hoging leefbaarheid/economisch klimaat in de wintermaanden. Middelburg probeert zich te profileren als centrum van zakelijke en maat schappelijke dienstverlening. In werkgelegcnheidstermen uit zich dat o.a. in kantoren. In heel Nederland, dus ook in Middelburg, merken we een dyna misch proces binnen de kantorenmarkt. vooral veroorzaakt door andere mobiliteits- en vestigingsvoorwaarden van de kantoren en vaak ook gericht op schaalvergroting. Oude monumentenpanden in oude binnensteden beantwoorden lang niet altijd meer aan de behoefte van de initiatiefnemers. Gebouwen zijn minder aanpasbaar, minder flexibel in te delen, de bereik baarheid en profilering aan de buitenzijde kent ook zijn grenzen. Wil Middelburg een actieve rol spelen in die beweging, maar daarnaast ook een optimaal vestigingsklimaat bicden voor nieuwe investeerders, dan zul len daarvoor de meest optimale voorwaarden moeten worden gecreëerd. Vandaar het initiatief tot herinrichting en herontwikkeling van het stations gebied en de verwerving van Veldzigt. Op verschillende plaatsen in Middelburg worden projecten voorbereid. Zo worden op het sportveld bij de voormalige Paboschool 24 woningen gebouwd. Het Seispark is een bouwproject voor het gebied langs de Sandbcrglaan tus sen de Seisweg en de Sint Laurense watergang. Het gaat om ongeveer 30 woningen. Ook aan de Kruisweg worden woningen gebouwd en een kerk, die de kerk aan de Segeersstraat gaat vervangen. Op de plaats van de oude kerk komen er winkels met woningen daarboven. Vorig jaar is het bouwrijpe, uitgeefbare gedeelte van Amestein goeddeels verkocht. Thans wordt een nieuw gedeelte bouwrijp gemaakt (Voltaweg), zodat er aan eventuele vragen tegemoet gekomen kan worden. Daarnaast is ook de Ampèreweg in aanleg, althans het eerste deel daarvan. Aan deze weg zal transport- en containerbedrijf Wielemaker zich gaan vestigen. Lv, Sky Pictures Goes Aan derden is gevraagd de fundering t.p.v. de Beatrixbrug te onderzoeken vanuit de gedachte om de bestaande brug zo spoedig mogelijk te vervangen door een nieuwe brug. Inmiddels is het onderzoek zo ver gevorderd, dat opdracht kan worden gegeven voor het ontwerpen van een vervangende sta len brug van zodanige afmetingen dat voetgangers, fietsers en autoverkeer veilig over de brug kunnen passeren. Door de aanleg van de WOV ontstaat er een structuur die voor het Stadsge west Vlissingen-Middelburg zeer interessant is: het Stadsgewest komt aan de noordelijke kant te liggen van een industriële zone Kanaalgebied-Sloe. Dit krijgt ongetwijfeld een uitstraling in b.v. kantoor-/dicnsten-vestigingen in Vlissingen/Middelburg. Deze ontwikkeling kan een belangrijke economische impuls vormen voor Walcheren. Daarnaast zal de aanleg van de WOV zelf een omvangrijke technische en administratieve ondersteuning vragen vanuit Rijkswaterstaat in Middelburg. In samenwerking met grondeigenaar NS-Vastgoed is een nota van uitgangs punten opgesteld en inmiddels door de gemeenteraad vastgesteld. Natuurlijk dient nog een groot aantal zaken tot op detailniveau te worden uitgezocht. Centrale thema's voor de herontwikkeling van dit gebied zijn het creëren van voorwaarden voor werk (A-locatie voor kantoren), het realiseren van een 100-tal woningen (langs het water), het verbeteren van de functie van dit gebied voor langzaam verkeer (verblijfsklimaat, noord-zuid verbinding) en het verbeteren van het busstation. De Werkplaatsen Walcheren stoppen met de functie van de kwekerij. Uit oogpunt van sociale werkvoorziening wellicht jammer, maar uit een oog punt van stedelijke ontwikeling een kans om een zeer centraal, dicht bij het centrum en dicht bij één van de hoofdontsluitingen van Middelburg gelegen omvangrijk gebied een meer stedelijke functie te geven. In eerste instantie wordt ook hier gedacht aan werken en wonen, er is immers sprake van een zogenaamde VINEX locatie, waarin beleidstermen als "compacte stad" en"mobiliteitsbeheersing" optimaal kunnen worden ingevuld. 'Op Tweede en Derde Pinksterdag, 27 en 28 mei, zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. Op 28 mei is de afdeling Burgerza ken wel geopend van 8.00 tot 9.00 uur voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collcc- te te houden: 20 tot en met 25 mei Nederlands Astma Fonds; 28 mei tot en met 1 juni Stichting Dorkas. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf met voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag lussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 27 mei lol en mei 2 juni maandag varkensschnitzel "cordon bleu", bloemkool, gestampte aardappe len dinsdag gekruid gehakt, koolrabi, aard appelen woensdag gebraden rundvlees, rode biet jes, aardappelen donderdag kipschnitzel "cordon bleu", wor telen, aardappelen vrijdag visfilet in milde mosterdsaus, spinazie, aardappelen zaterdag witlofschotel met ham-kaassaus, aardappelen zondag wat de pot schaft n dl foto: Anda van Riet Wellicht heeft u het al opgemerkt: de melodieën voor het carillon van de Lange Jan zijn "ververst". Ruim twintig nieuwe melodieën klinken de komende maanden over de stad. De vergadering van de wijktafel Op Tweede Pinksterdag maandag Stromen wijk/11 Zand is verplaatst 27 mei mogen de winkels in Middel van 29 naar 30 mei, om 20.00 uur in burg open zijn van 11.00 tot 17.00 het gebouw aan de Amclaan 57. uur. De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissingen op ingediende bezwaarschriften, komt op donder dag 30 mei 1996 bijeen om belang hebbenden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voorbehoud; zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wij zigen). 16.45 uur: Bezwaarschrift van Boogaard advocaten, de heer mr. K.M. Moeliker te Middelburg namens Stalhouderij Schroevers V.O.F. te Veere tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg van 7 maart 1996, kenmerk 96/1252/PM, verzonden 8 maart 1996 waarbij een vergunning voor het maken van rondritten met een paardentram in de gemeente Middelburg met als halteplaats de Markt voor 1996 is geweigerd. 17.05 uur: Bezwaarschrift van de Stichting Beeldende Kunst Middel burg te Middelburg tegen het besluit van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van 11 maart 1996, kenmerk 95/12273/dW, waarbij een vergunning/ontheffing voor het geplaatst houden van een kunstwerk (abri) op het Hofplein is geweigerd. 17.25 uur: Bezwaarschrift van de heer M.P. Riemens te Middelburg tegen de besluiten van het college van burgemeester en wethouders van Middelburg van: a. 17 februari 1996, kenmerk 95/12466/dW, verzonden 29 fe bruari 1996. waarbij een ont heffing aan de heer Riemens voor een vaste standplaats met een kiosk op het Damplein is geweigerd en b. 27 februari 1996, kenmerk 95/12466/dW, verzonden 29 De parkeergarages Kousteensedijk en Geere zijn met ingang van 1 juni 1996 geopend van 8.00 tot 21.30 uur op alle dagen met uitzondering van de zondag. Dit bete kent een uitbreiding van de openingstijden met name in de avonduren. Tijdens deze extra uren 's avonds kan men GRATIS parkeren van 18.00 tot 21.30 uur, met uitzondering van de donderdagavond. Aanleiding voor deze wijziging vormt de veranderde Winkeltijdenwet en verzoeken van Ahold Vastgoed en de Zeeuwse Bibliotheek. De nieuwe tijden gelden voor lopig voor een proeftijd van één jaar. februari 1996, waarbij een ont heffing is verleend aan de heer L.J. van Nieuwenhuyzen, Bree- straat 72 te Middelburg voor een vaste standplaats met een kiosk op het Damplein. 17.45 uur: Bezwaarschrift van National Benzole Mixture BV te Middelburg tegen het besluit van het college van burgemeester en wet houders van Middelburg van 26 februari 1996, kenmerk 95/8335/ RK, verzonden 29 februari 1996, waarbij een aanschrijving werd gedaan tot aanpassing van het schil derwerk aan de gevel van het pand Koorkerkstraat 1 te Middelburg. 18.05 uur: Bezwaarschrift van mevrouw H. Etman-van den Heijden te Middelburg tegen het besluit van burgemeester en wet houders van Middelburg van 18 maart 1995, kenmerk 94/9283/GR, verzonden 22 maart 1996, waarbij een vergunning voor een reclame aan het pand Lange Noordstraat 43 te Middelburg is geweigerd en waarbij tevens een aanschrijving werd gedaan tot verwijdering van de reeds aangebrachte reclame aan genoemd pand. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de wnd. secretaris van de commissie, de heer mr. J.J. Groenenberg (tel: 0118 - 675433). foto: J. Wol terbeek Eind mei wordt een gecombineerde aanslag voor de gemeentelijke belastingen verzonden aan de inwo ners van de gemeente Arnemuiden. Evenals vorig jaar worden hierin alle gemeentelijke belastingen in één gecombineerde opslag opgelegd. Nieuw is dit jaar dat de aanslagen zijn vervaardigd op de computer van de gemeente Middelburg. Dit heet te maken met de gemeentelijke herindeling per 1-1-1997. Ze zien er daarom heel anders uit dan de inwoners van Arnemuiden tot nu toe gewend waren. Op dit aanslagbiljet staan de volgende heffingen ver meld: de onroerende zaakbelasting voor eigenaren en gebruikers (OZBE/OZBG), het rioolrecht voor eigena ren (RIOE), de afvalstoffenheffing (AFV), de reini gingsrechten (REIN), de forensenbelasting (WOFO) en de hondenbelasting (HOND). Bij het aanslagbiljet wordt een bijsluiter geleverd waar in elke belastingplichtige uitgebreid wordt geïnformeerd over de aanslagoplegging, de tarieven, de betaling, kwijtschelding, betalingsregeling en dergelijke. Let op: in verband met Pinksteren schuiven volgende week twee ophaaldagen, de maandag en de dinsdag, op naar een dag later! Het huisvuil wordt in de maandagwijken opgehaald op dinsdag 28 mei, een dag later. Het huisvuil wordt in de dinsdagwijken (en in de woensdagwijken) opgehaald op woens dag 29 mei, ook een dag later dus. Tarieven Voor 1996 dient u rekening te houden met een aantal tariefswijzigingen. Voor de onroerende zaakbelastingen is er geen tariefs wijziging. Deze blijven ongewijzigd op 10,96 voor de eigenaar en 8,77 voor de gebruiker per 5.000,- van de economische waarde. Het rioolrecht blijft ongewijzigd 87,- per aansluiting. De tarieven voor de afvalstoffenheffing en de reini gingsrechten worden verlaagd: een emmer van 10 liter van 310,20 naar 282,24; eenduobakvan 140 liter van 310,20 naar 282,24; een duobak van 180 liter van 398,40 naar 362,40; een duobak van 280 liter van 498,- naar 441,96. De tarieven voor de hondenbelasting worden verhoogd. Het tarief voor de eerste hond wordt verhoogd van 70,80 tot 72,-. Voor de tweede en volgende hond gaat het tarief van 105,05 naar 107,40. Het kennclta- ricf wijzigt van 216,05 in 220,80. Betaling Met het aanslagbiljet krijgt u drie acceptgiro's toegezon den. De dagtekening is 31 mei 1996 en de vervaldagen zijn onveranderd: 30 juni 1996.31 augustus 1996 en 31 oktober 1996. Er dient elke termijn tenminste een derde van het aanslagbedrag te zijn voldaan. Informatie Informatie over het aanslagbiljet gemeentelijke belastin gen kunt u verkrijgen bij de afdeling Financiële Zaken van de gemeente Middelburg, Helm 3 (achter het Stad huis). De heer R.E. Hoebeke is op elke werkdag bereik baar van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Telefoon: 0118-675479.

de Faam | 1996 | | pagina 5