Regeling snelle motorboten 3,3% 0113-567386 BouwCenter DeJagerTolhoek Provincie Zeeland Kantdoppen BROMFIETS VERZEKERING W.M. ROELSE Merbau Balkondeur 5 jaar garantie GIRO 68 68 Officiële Mededelingen W.G. HYPOTHEKEN NEDERLAND SPARTAMET.74,50 AÖtOMAAT148,75 VERSNELLING..../478,00 Vrije dagen Recreatievaart Commissies Milieu Ontwerp-besluit wijziging vergunningen Hercules Vergunning Van den IJssel Middelburg De Hoop B.V. Schuttersholweg 32, Terneuzen, tel. 0115 - 68 06 15 Plieger B.V. (voorheen Massee). Nansenbaan 15, Goes, tel. 0113 - 2212 22. SieMatic Keukenstiidio van Vliet. (bij Poi onder dak), Nieuwendijk 89, Axel, tel. 0115 - 56 40 70. Woonvizier Zeeland B.V. Grenadierweg 17a,Middelburg,tel.0118- 61 3704. diverse afmetingen, pen en gat vanaff 199,- excl. BTW HET GROOTSTE BOUWARSENAAL VOOR DE VAKMAN Woensdag 8 mei 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Het gebruik van kantdoppen is een nieuwe manier om vervuiling van het oppervlaktewater door spuiten van gewasbeschermings middelen tegen te gaan. De kantdop is een apparaatje dat op het uiteinde vari een spuitboom van de landbouwspuit wordt gemonteerd. De dop zorgt er voor dat de vloeistof recht naar beneden spuit en met verwaait naar belendende percelen of naar het water in de sloot. En dat scheelt zo'n 20 tot 40 procent vervuiling. Hoe de resultaten precies uitvallen zullen de water schappen en de landbouwsector de komende tijd onderzoeken op grond van metingen. De landbouworganisaties zagen de voordelen van het apparaat in en vroegen de provincie om financiële ondersteuning. Met een subsidie van in totaal 45.000,- zijn de Zeeuwse boeren en tuinders nu in staat een setje kantdoppen aan te schaffen voor ongeveer 35,-. Zonder de subsidie zouden ze per setje veel meer kwijt zijn. Rond de 600 landbouwers hebben ondertussen een bestelling geplaatst. Minder uitstoot Het verminderen van de uitstoot van landbouwgif en drift naar het oppervlaktewater is voortdurend onderwerp van gesprek tussen de georganiseerde landbouw en de overheid. In het zogeheten convenant Meerjarenplan Gewas bescherming is de landbouwsec tor een inspanningsverplichting aangegaan om met alleen de uitstoot van gewasbeschermings middelen tegen te gaan, maar ook het gebruik ervan. Een andere methode om het verwaaien van het gif naar sloten en andere percelen tegen te gaan, is het niet inzaaien of be planten van stroken land langs de sloten en akkers. Het aanleggen van teeltvrije zones heet dat in het ambtelijk jargon. Maar dat be tekent een vermindering van de teeltoppervlakte en dus vermin dering van inkomsten voor de landbouwer; met de huidige winst marges, geen aanlokkelijke me thode voor de boeren. Door ge bruik te maken van kantdoppen is gericht sproeien mogelijk en gaat er geen teeltoppervlakte verloren. Inlichtingen Boeren en tuinders die meer wil len weten over de gesubsidieer de aanschaf van kantdoppen en over de montage en werking er van kunnen contact opnemen met de Takorgamsatie Akkerbouw Zeeland (TAZ), tel.: 0113 - 247700. Donderdag 18 mei, Hemelvaart, en vrijdag 19 mei zijn de kantoren van de provincie Zeeland gesloten. De provinciale bestuurders en hun ambtenaren hebben die twee dagen vrij. Maandag 20 mei, vanaf 09.00 uur, gaan de deuren weer open voor het publiek. Het varen met snelle motorboten is gebonden aan allerlei regels. De motor volgas opendraaien mag meestal niet. Op een beperkt aantal plekken is sneller varen dan 20 km/u toegestaan. Waterscooters vallen wat de voorschriften betreft ook onder snelle motorboten, met dien verstande dat waterscooteren op minder plekken mogen komen. In het Binnenvaartpolitie- reglement (BPR) staat aan gegeven hoe het zit met de regels voor het varen met snelle motorboten. Ook staat er in hoe het precies zit met de toegestane snelheden op de Zeeuwse binnenwateren: Veerse Meer, het Kanaal door Walcheren, de Oosterschelde en de Grevelingen. Een snelle motorboot is een klein schip (dat wil zeggen, niet langer dan 20 meter), dat harder kan varen dan 20 km/u. Zeeuwse binnenwateren Voor het Kanaal door Walcheren en het Veerse Meer geldt een maximum snelheid van 15 km/u. Bij de Veerse Gatdam en iets ten noorden van Wolphaartsdijk zijn op het Veerse Meer twee gebie den uitgezet waar snelvaren, inclusief waterskien en -scoote- ren, is toestaan. Voor de Oosterschelde geldt een maximum snelheid van 20 km/u. Op de vaarroute Brabantsche Vaarwater - Keeten - Mastgat - Zijpe, de verbindingsroute Wemeldinge-Krammer/Volkerak, is snelvaren toegestaan. De route is verboden terrein voor water scooters en -skiërs. Registreren Een snelle motorboot mag niet zo maar het water op en niet iedereen mag een dergelijke boot besturen. Wie een snelle motorboot heeft moet het vaartuig laten registre ren op zijn of haar naam. Dat kan op alle grote postkantoren. De eigenaar krijgt vervolgens een kenteken en een registratiebewijs Het kenteken moet duidelijk zicht baar op de boot zijn aangebracht en het registratiebewijs moet aan boord zijn tijdens een vaartocht. Vaarbewijs De bestuurder van een snelle motorboot moet tenminste 18 jaar zijn en in het bezit van een vaarbewijs. Bij het examen voor het vaarbewijs gaat het om theoretische kennis. Wie examen wil doen of meer wil weten over het vaarbewijs kan terecht bij de ANWB-kantoren. De ANWB is ook de instantie die door de minister van Verkeer en Waterstaat is gemachtigd de vaarbewijzen af te geven. Brochure Rijkswaterstaat heeft een brochu re uitgebracht over de Regeling snelle motorboten. Wie meer wil weten over de regeling of de, beperkt voorradige, brochure wil hebben, kan bellen met Rijkswa terstaat Zeeland, tel. 0118- 686000. Net onder Tholen is op het Zoommeer een snelvaargebied. In het westelijk deel hiervan is behalve snelvaren ook waterskiën toegestaan. Voor waterscooters is het westelijk deel verboden terrein. Voor het oostelijk deel is het precies andersom: scooteren mag, skiën met. Voor de Grevelingen geldt als hoofdregel een maximum snelheid van 9 km/u, Er is een vaarroute waar de snelheid mag worden opgevoerd naar maximaal 20 km/u: van Bruinisse naar en om de Hompelvoet, onder de Veermansplaat langs. Bij de Bocht St. Jacob, ten noorden van Bruinisse, (verboden voor water scooters) en ten westen van de Hommelsgeul zijn snelvaargebie- den uitgezet. In het meest weste lijke deel van dit gebied is ook scooteren toegestaan. In het oostelijke deel kunnen de water skiërs terecht. In zijn algemeenheid geldt dat borden en gele tonnen of drijfba- kens de begrenzingen aangeven van de verschillende gebieden. Recreatievaarders mogen zondag 19 mei, de zondag na Hemel vaartsdag, rekenen op extra lange bedieningstijden van de bruggen over het Kanaal door Walcheren: van negen uur 's och tends tot negen uur 's avonds. Drie uur langer dan gewoonlijk. De gebruikelijke bedieningstijden zijn van 10.00 tot 19.00 uur. Een gegeven waar weggebruikers ook rekening mee moeten houden. De verwachting is dat er veel recreatievaart zal zijn met Hemel vaart en het door velen daaraan gekoppelde lange weekeinde. Met de verruiming van de bedienings tijden wordt hierop ingespeeld. De provinciale directie Infrastructuur en Vervoer adviseert de recreatievaarders vooral de twee extra uren in de avond, tussen zeven en negen uur, te benutten om het wegverkeer overdag zo weinig mogelijk te hinderen. Woensdag 15 mei, aanvang 14.00 uur, vergadert de afdeling basis- en speciaalonderwijs van de provinciale onderwijsraad. De bijeenkomst is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: zorgstructuur voort gezet onderwijs, formatie sectie onderwijs provincie, onderzoek allochtone scholieren, rapport Speciaal Onderwijs in Zeeland 1995, project Fantasia, plan jeugdhulpverlening Zeeland resul taten onderwijsvoorrangsgebied. De agenda van de vergadering en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun voornemen tot wijziging van de vergunningen Wet milieubeheer van Hercules BV te Middelburg. De reden voor deze wijziging is dat in het door Hercules voor de periode 1993 tot en met 1996 opgestelde bedrijfsmilieuplan (bmp) onder maatregel VZ15 staat aangegeven dat voor de HCR- en Hydroplant een meet- en registratieprogramma diffuse emissies, incl. lekverliezen, uitge voerd zal worden en wel in 1995. Het opstellen van een tijdschema zou voor de HCR-fabriek reeds in 1994 uitgevoerd worden. In 1995 is een start gemaakt met het uit voeren van metingen in een deel van de HCR-fabriek. De resteren de metingen naar lekverliezen zul len nog in 1996 uitgevoerd wor den. Deze afspraak wordt gefor maliseerd door wijziging van de vergunningen van Hercules. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tel. 0118-631984) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg. Een ieder kan tot en met 5 juni 1996 schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens met bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben inge diend tegen het ontwerp-besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp-besluit, kunnen later beroep instellen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Autobedrijf R.R. van den IJssel te Middelburg een vergun ning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het bewa ren en verhandelen van schadeau to's en autowrakken. De inrichting is gelegen aan de Oostperkweg 6- 8 te Middelburg. De vergunning ligt van 9 mei tot en met 19 juni 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675241) op donderdag avond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ont- werp-vergunmng en belangheb benden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunmng kun nen tot en met 19 juni 1996 tegen de vergunning beroep iristellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning wordt 20 juni 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art.36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Alle merken doen uiteraard hun best om hun keukens Kijk met alleen naar welke keuken u het mooiste vindt, er zo mooi mogelijk uit te laten zien Toch kunl u een ook naar welke de beste is. Dal is de keuken die uw echte SieMatic direkt herkennen. Daar hoeft u alleen geld waard is. Daar bli|ft u jaren langer ievreden over maar een keukendeur voor dicht SieMatic Bi| SieMatic hebt u de grootste keuze. te slaan Als dat oeén harde klap Individueel Design liefst 41 keukentypen, in alle stijlen geeft, is het een SieMatic. Altijd herkenbaar aan de fluisterzachte sluiting van deuren en laden Omdat eenfs cMat c keuken, ook dSBtSIBelfgste svccrze- Er W elke priptiasse. Kie r of groot behuisd r.i; .ms co O van een speciaal afdichtingsprofiel. Dat houdt slof legen krijgt u altijd de meest ideale keuken. Speciaal voor u 5 en geeft rust in de keuken Zo heeft elke SieMatic nog ontworpen: Individueel Design van SieMatic. De keuken véél meer unieke pluspunten om in de gaten te houden waar u zich optimaal thuis voelt. Omdat alles in orde is U ziel ze in onze showroom En nergens anders Kom en zie (hoor) het verschil, 't Liefst een SieMatic. MUNiNVELOEN WE KUNNEN NIET ZONDER, GEEN MINUUT. Het Nederlandse Rode Kruis Hi Hypotheekrente v.a. (effectief 3,3%) W.G. Hypotheken Nederland B.V. maakt deel uit van de Wesdorp Groep; specialisten in Assurantiën, Hypotheken, Pensioenen en Beleggingen van 1 mei 1996 - 1 mei 1997 inkl. kosten en plaatje. Blauwedijk 1, Middelburg 0118-614287 Goes Stanleyweg 2 (bij de Zeelandhallen) Tel 0113 - 246690 Vlissingen Industrieweg 11 Tel. 0118 - 410444 Geopend maandag t/m vrijdag 7.30 - 17.00 uur zaterdag 8.00 - 12.00 uur

de Faam | 1996 | | pagina 13