Bevrijdingsdagmode in Vlissingen Hi-tech met veel hout Airco? 0115-613641 Slagerij Muilwijk verlaagt prijzen Winnaars bij Quick Shoes Pizzeria Pirelli gestart met afhaal/bezorgdienst ZATERDAG 11 en ZONDAG 12 MEI ZEELANDHALLEN GOES I 5,-1 V fentwmtig jaar zieken huispastoraat op Walcheren Word nu donateur unicef Daar doe je toch aan mee 'Afstand tussen Vlissingen en Middelburg vooral emotioneel' Regionale kampioen schappen tennis WAARDEBON VOOR 4,95 ROOD, WIT, BLAUWEN ORANJE VERBOUWING DE PANTALON FORUMDISCUSSIE D66 STADSGEWEST de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland Woensdag 8 mei 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER Door Karina Leijnse Tijdens het Bevrijdingsfestival in Vlissingen werd op het Scheldeplein een modeshow gepresenteerd. Onder de bezielde leiding van Ali Wille, die inmiddels al zo'n tien jaar haar Aliènne Mode Promotion Team gestalte geeft, toonden een zevental zaken een kleine greep uit hun zomercollectie. Het ziekenhuispastoraat van Ziekenhuis Wal cheren viert deze maand haar vijfentwintig jarig bestaan met een feestavond voor medewerkers en oud-medewerkers. Daarna, op zondag 12 mei, zijn alle patiënten uitgenodigd voor een gezamenlijke viering van Woord en Tafel, opge luisterd door orgel- en trompetklanken. Deze viering is tevens te volgen via huisradio en -tele visie van het ziekenhuis. Jeanswinkel de Pantalon in de Vlissingse Sint Jacobspassage is druk in de weer met verbou wen. Het pand naast de winkel, waar voorheen Steps was gevestigd, wordt bij de zaak getrok ken waardoor het oppervlakte van de winkel van honderdvijftig naar tweehonderdvijftig vier kante meter wordt vergroot. De inrichting van het nieuwe gedeelte van de Pantalon wordt hi- tech achtig met veel hout, metaal en metallic kleuren. Door zich aan te sluiten bij de inkooporganisatie SlagersKeus heeft Slagerij Muilwijk in de Vlis singse Scheldestraat zijn prijzen drastisch kun nen verlagen. „We blijven gewoon dezelfde kwaliteit leveren als altijd, het enige wat de klant merkt is dat de prijs een stuk scherper is", aldus slager W.J. Muilwijk. Bel 06-300121 De afdelingen Vlissingen en Walcheren van de politieke partij D66 hebben vorige week donder dag in Middelburg een forumdiscussie over voorzieningen in het stadsgewest Middelburg- Vlissingen gehouden. Inzet van de discussie was de vraag of zowel Middelburg als Vlissin gen bepaalde voorzieningen in eigen stad moe ten hebben of dat er meer samengewerkt moet worden om zo kosten te kunnen besparen. Is de afstand tussen de twee steden op Walcheren nu werkelijk zo groot of hebben de inwoners van de buurgemeenten alleen een emotionele reden om in eigen stad te blijven? Concurrenten Mobiliteit Aan de Dam 25 in Middelburg is vorige week pizzeria Pirelli geopend. Het is een zaak waar Italiaanse gerechten besteld kunnen worden. Wie er binnenloopt om gezellig aan tafel een pizza te eten komt bedrogen uit. De gewenste pizza wordt keurig verpakt met de bedoeling deze ergens anders op te eten. Het is overigens eenvoudiger telefonisch te bestellen, waarna het gerecht thuis wordt afgeleverd. Openingstijden: ZATERDAG 9-17 uur en ZONDAG 10-17 uur VAN 9,95 FOTOBVERSCHOORE 1 11 Een vrijetijdsbeeld bestaande uit korte broeken, shirts en bodywarmers. Daar waar zo'n dikke vijftig jaar geleden vrouwen in fleuri ge 'Oranje' rokken vervaardigd uit de laatste restjes textiel en versierd met foto's en lintjes de bevrijders Vlissingen inhul digden toonden mannequins en dressmen nu vrolijke zomermode. Rood, wit, blauw en vooral veel oranje. De show diende in het teken te staan van de bevrijdingsdag viering en dat werd getoond door gekleurde linten rondom het plankier, oranjevaandels gedragen door een groep kin deren en een dansact in blauw, wit en oranje rokjes. Mabélis Design en Bubbles beiden uit Vlissingen lieten de manne quins in een reeks bloemen- jurkjes lopen die nog het meest de naoorlogse mode benaderden. Verschillende bloemenprinten bijelkaar in een bont kleuren geheel. Car navaleske pruiken en hoge rood-witte Ajax-hoeden brach ten het publiek echter weer terug naar anno nu. Silhouette uit Vlissingen bracht een breed assortiment aan badkleding. Hoogopge- sneden badpakken en bikini's in felle kleuren en metallic glans met hier en daar een bij passend rokje eroverheen voor een gekleder beeld. Maar ook de vooroorlogse strand kleding in een retrospectief bestaande uit badpakken voor de heren en lange pijpjesbroe ken voor de dames. Een colonne kinderen bracht een oranje gloed over het plankier in de kinderkleding van Steps uit Vlissingen. Mar cherend in rood, wit, blauw en de modekleur van nu: oranje. Vrolijke jacks volgepropt met verschillende dessins en print jes. Een feest voor de kinder tjes die er zelf nog het meest lol aan beleefden om al vaan- delzwaaiend het publiek te trakteren. Cotton Country uit Middelburg bracht zowel dames- als herenkleding. Een vrijetijds beeld bestaande uit korte broeken, shirts en bodywar mers. Losse laagjesmode van gebreid linnen en lange jurken voor zwoele zomeravonden. Een gekleder beeld voor hem en haar gevormd door mantel pakjes en kostuums. Alles ver vaardigd uit biokatoen, -linnen en hennep. De sieraden en brillen die de hele show door gedragen werden waren afkomstig van de Drie Tonne tjes uit Vlissingen. Diverse metaalsoorten maar ook hout en kurk in verschillende Op 3 mei 1971 werd voor de toen nog afzonderlijke zieken huizen in Vlissingen en Mid delburg een Orgaan van Bij stand in het leven geroepen ten behoeve van de geestelijke verzorging van de patiënten. Elke zondag werd de wachthal van de Polikliniek 'omge bouwd' tot kerkzaal en werden er achtereenvolgens twee diensten gehouden. Om 10 uur een protestantse kerkdienst en om 11 uur een Heilige Mis. Het protestantse orgaan van bij stand kreeg al spoedig als voorzitter de heer H. Tavenier en met hem waren er aanvan kelijk zeven ouderlingen, die vanuit hun kerken de bijzonde re opdracht hadden het Zie kenhuispastoraat gestalte te geven. Als eerste ziekenhuispredikant werd dominee J. Kwast te Vlis singen benoemd. Na zijn vroegtijdig overlijden in 1972, werden zijn werkzaamheden tijdelijk overgenomen door dominee P. Fagel te Veere. In 1973 werd dominee P. Joosse beroepen als predikant voor volledige werktijd. Hij verzorg de het pastoraat samen met pastoor W. van Riet. En met de onmisbare ondersteuning van de twee organen (protestantse en katholieke) van bijstand groeide de organisatie uit tot meer dan zestig vrijwilligers. In 1991 kreeg het nieuwe Zie kenhuis Walcheren gestalte aan de Koudekerkseweg in Vlissingen. En met een nieuwe kerkzaal en een fraai pijporgel (aangeboden door de Vereni ging Bethesda en de kerken op Walcheren samen) is binnen korte tijd besloten om de twee organen van bijstand samen te smelten en tot één kerkdienst op de zondagmorgen te komen, onder verantwoorde lijkheid van de samenwerken de kerken. Wim Nijman: „We hebben nu spijkerbroeken in alle prijs klassen". De Pantalon is al drieëntwintig jaar in de Sint Jacobspassage gevestigd. „We hebben beslo ten om te stoppen met Steps en de Pantalon te vergroten. We hebben namelijk een enor me ervaring met jeans en daar hebben we gewoon meer .ver stand van als de wat meer gekledere kleding. Het assorti ment wordt ook fors uitge breid. De spijkerbroeken die we nu verkopen beginnen in prijs zo rond de honderd gul den. Binnenkort hebben we al broeken vanaf negenenzestig gulden en hebben we zo onge veer alle denkbare prijsklassen in huis", vertelt Wim Nijman van de Pantalon. De inrichting van het nieuwe gedeelte van de Pantalon wordt iets aparts. Het systeem plafond dat in de winkel was aangebracht is weggehaald. De houten balken mogen vol gens eigenaar Nijman best gezien worden. Nijman: ,,Het is eigenlijk wel grappig. Vroe ger liet je voor veel geld een winkelbetimmering aanrukken terwijl je nu met relatief goed kope middelen tot een heel sfeervol interieur kan komen. In het nieuwe interieur zijn naast hout veel metalen rek ken en ecru kleuren. Dat past allemaal wat beter bij onze jeanskleding". Wanneer de winkel helemaal af is, kan het publiek er terecht voor meer spijkerbroeken dan voorheen. Als de verbouwing van het pand waar Steps was gevestigd klaar is wordt ook de Pantalon zelf nog onder han den genomen. modellen armbanden, haar spelden, oorbellen en kettin gen. Atelier en winkel Moderi Lederfashion toonde een klein aantal eigen ontwerpen in jacks en pantalons voor dames, heren maar ook kinde ren. Lamsnappa vormde de hoofdmoot voor de getoonde collectie die zowel een ruige als een vrouwelijke snit voer de. Schakel nü de ZVU in voor een airconditioning die bij uw bedrijf past Deskundigheid in advies, installatie en onderhoud. Bel voor een koele offerte: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Slager W.J. Muilwijk (midden) achter de toonbank van zijn slagerij. Omdat Muilwijk niet tevreden was over de verkoopresultaten van zijn slagerij in Vlissingen heeft hij besloten zich aan te sluiten bij de vleesinkooporga nisatie. „Er zijn in Nederland zo'n hon derd slagers aangesloten bij SlagersKeus. Het voordeel van deze organisatie is dat je geen duur lidmaatschap hoeft te betalen maar wel veel geza menlijke reclame maakt. Ande re inkooporganisaties vragen veel geld om er lid van te mogen zijn en dat wordt natuurlijk gewoon doorbere kend aan de klant. Iedere sla ger die is aangesloten bij Sla gersKeus kan zijn vlees kopen waar hij dat zelf wil, het vlees kan alleen wel veel scherper geprijsd worden", legt Muil wijk uit. De zaak in de Schelde straat is nu ook uitgevoerd in veel blauwe kleuren, de huis stijl van SlagersKeus. Muilwijk: „De uitstraling van de zaak is nu wat agressiever door dat blauw. Het is voor Vlissingen gewoon een must om niet alleen op de kwaliteit te letten maar ook op de prijs. We richten ons op mensen hier uit de buurt, inwoners van Souburg en Koudekerke win kelen helaas liever in Middel burg". Het assortiment van slagerij Muilwijk verandert in eerste instantie niet, wel ver wacht slager W.J. Muilwijk, dat de verschillende complete maaltijden die in zijn zaak wor den verkocht zullen toenemen. (*10ct per minuut) KANS VOOR EEN KIND In het Middelburgse Quick Shoes-filiaal aan de Segeersstraat werden op woensdag 10 april de prij zen uitgereikt van de 'Ont werp je eigen schoen'-actie van de Quick Shoes-filialen Middelburg en Vlissingen. Kinderen moesten van een schoenzool een eigen schoen- ontwerp maken en konden daarmee een gratis paar schoenen of een korting van vijfentwintig of vijftig procent winnen. De prijswinnaars zijn Christel v.d. Guchten, Suzanne Sturm, Marcel de Hoop, Cirelle Pluy- lar, Jessica v.d. Bosse en Els- beth Joose. Het forum dat voor de discus sie was samengesteld bestond uit mevrouw T. Huysman - directrice van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg -, J. Keijmel - directeur van het Sportfondsenbad in Vlissingen - en G. Peijs - directeur van de stadsschouwburg Middelburg -. Het forum werd voorgezeten door R. Bastiaanse, de secreta ris van de regio Zeeland van D66. Voorafgaande aan de discus sie hielden de forumleden een korte inleiding over hun relatie tot het onderwerp. T. Huys man wees op de overlappin gen die ontstaan als de drie bibliotheken in Middelburg, Vlissingen en Oost-Souburg hun beleid niet op elkaar afstemmen. Volgens haar zou er in Middel burg een grote bibliotheek moeten zijn met filialen in Vlis singen en Souburg. „Door bij voorbeeld niet dezelfde romans aan te schaffen kun nen de bibliotheken veel geld uitsparen dat bijvoorbeeld gebruikt kan worden om oude ren die slecht ter been zijn te voorzien van leesvoer", aldus T. Huysman. J. Keijmel van het Vlissingse Sportfondsenbad maakte zich in zijn inleiding zorgen over de voorgenomen bouw van een nieuw zwembad in Middel burg. Omdat de bezoekerscij- fers van het zwembad in Vlis singen enkele jaren na de modernisering van het bad drastisch omlaag zijn gegaan en er een begrotingstekort van meer dan een miljoen is, lijkt het hem niet verstandig om in Middelburg dezelfde weg in te slaan. Volgens Keijmel is een derge lijke gang van zaken ook in Middelburg onvermijdelijk en zouden de twee zwembaden concurrenten van elkaar wor den. Keijmel: „Alles staat of valt met de politiek. Als we nu besluiten om meer samen te werken dan komt er geld vrij dat voor andere stadsgeweste lijke knelpunten gebruikt kan worden". Ook G. Peijs van de Stads schouwburg in Middelburg streeft naar samenwerking tussen de twee steden op Wal cheren. „Er moet in ieder geval één groot theater met mini maal achthonderd stoelen zijn omdat de grote gezelschappen anders niet eens naar Walche ren komen. Daarnaast moet er een goed muziekpodium zijn. Je zou er bijvoorbeeld aan kunnen denken om muziek in Vlissingen en drama in Mid delburg te concentreren". Peijs wees er verder op dat het openbaar vervoer wel beter moet worden afgestemd op het bezoek van bijvoorbeeld de schouwburg. Het is nu ondenkbaar om na de voor stelling vanuit Middelburg nog met de bus naar Vlissingen te kunnen. „De kleinere podia mogen echter ook niet ver dwijnen. In de theaterwereld is het zo dat de kleinere podia als een kweekvijver voor de grote schouwburgen gelden. Iedere artiest begint immers in het klein", aldus Peijs. In de discussie die na de drie inleidingen onder leiding van voorzitter R. Bastiaanse ont stond, kwam naar voren dat de afstand tussen Vlissingen en Middelburg veelal van emotio nele aard is. Het is historisch zo gegroeid dat Middelburgers zich niet graag in Vlissingen vertonen en vice versa. Een ander groot probleem ligt in de mobiliteit. De busverbindin gen tussen de twee steden zijn verre van optimaal en zeker vanuit de wijken mag men op nogal wat reistijd rekenen. Samenwerking is zeker op het gebied van voorzieningen onontbeerlijk voor de besturen van de twee gemeenten. Basti aanse concludeerde dan ook dat het verstandig is als de gemeentebesturen zich laten leiden door visie en niet door emoties. s De prijswinnaars. De kinderen van het ondernemersechtpaar Uysal laten de bezorgscooters van Pizza Pirelli zien. Mike en Marjan Uysal, de eige naars van Pizzeria Pirelli, heb ben in Vrouwenpolder al jaren een restaurant. Ze hebben rui me ervaring met het bakken van pizza's. Met de opening van Pirelli spelen ze in op de huidige behoefte van mensen pizza's thuis afgeleverd te krij gen. „De bezorgdienst is voor alle inwoners van Middelburg", zegt Uysal. „Helaas moeten we de mensen uit omringende gemeenten nog teleurstellen. We moeten ergens een grens trekken. Zodra we meer scoot ertjes kunnen inzetten, kunnen ook mensen buiten Middel burg hun bestellingen doorge ven. We moeten gewoon even afwachten hoe goed de zaken zullen gaan lopen". Uysal is ervan overtuigd dat zijn pizza's opvallen in kwali teit. „Marjan zag in Amerika hoe de pizza's dropen van het vet. Een pizzabodem is heel erg belangrijk, dus het deeg moet een goede kwaliteit heb ben. Dat deeg komt hier niet, uit een pakje, dat maken we zelf. Uiteraard mag de vulling niet te zout zijn. Hier in Neder land letten de mensen op hun gezondheid. Niet te vet, een gezonde samenstelling en zoveel mogelijk verse groen ten. Alles wat vers kan, is ook vers. Deze kwaliteit kan van ons verwacht worden". „Bovendien is het ook belang rijk om zo milieu-vriendelijk mogelijk te werken. Dat wil zeggen dat we de pizza's ver pakken in aluminiumvrije dozen, uitzonderingen daar gelaten. Angst voor koude piz za's is overbodig, want de scooters waarmee de gerech ten rondgebracht worden zijn uitgerust met verwarmde koffers". De menukaart geeft een keuze uit zesendertig verschillende pizza's. Het is voor mensen met een verfijnde smaak ook mogelijk een eigen compositie van ingrediënten samen te stellen. Natuurlijk ontbreken de diverse ovengerechten en bijgerechten als salades niet op de kaart. Ook wijnen wor den aan huis afgeleverd. De Zeeuwse tennis-Regiokam- pioenschappen voor de jeugd worden dit jaar op 16 en 17 mei op tennispark Oost-Sou burg gehouden. Dit regiokampioenschap is een kwalificatietoernooi voor de Zeeuwse jeugdkampioen schappen. Die worden tijdens Pinksteren in Hulst gehouden. Er wordt gestreden in verschil lende leeftijdscategorieën tot zestien jaar. vergroting 20 x 28 in 5 minuten klaar van K.B.-kleurennegatief u bepaalt zelf de uitsnede Geldigheidsdatum: 8-5 t/m 12-5-'96 lange geere 28 (naast anwb) middelburg - grote markt 7 goes - steenstraat 14 hulst

de Faam | 1996 | | pagina 11