GEMEENTE MIDDELBURG Maatregelen op 10 en 11 mei Architecten-spreekuur in Middelburg 4 mei I 1 Verkeer- en vervoersplan voor stadsgewest Inspraakbon y Middelburg in het wereldnieuws Burgerzaken dicht Voetbal in Dauwendaele Steeds meer auto's DE FAAM Week 17 Tafeltje Dekje De vuilnisman heeft een dagje vrij Woensdag 24 april 1996 3 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatiefolders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag 11 mei worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitgereikt. Voorafgaand hieraan wordt een laure- atendiner aangeboden in het Middelburgse stadhuis. Bij de uitreiking zullen onder anderen de volgende hoogwaardigheidsbekle ders aanwezig zijn: Hare Majesteit koningin Beatrix, prinses Juliana, koning Juan Carlos van Spanje en Shimon Peres, premier van Israel. Het zal vanzelf spreken dat de stad de verantwoordelijkheid voor de veiligheid van deze mensen serieus neemt. Er zijn daarom maatregelen getroffen, die in grote lij nen inhouden dat een deel van de binnenstad op vrijdag en zaterdag alleen bereikbaar zal zijn te voet of met een (brom)fiets. Komt u dus op vrijdag 10 en zaterdag 11 mei te voet of met de Fiets naar de stad! De winkels zijn normaal open en ook de zaterdagmarkt gaat gewoon door. Wilt u toch met de auto komen, parkeer deze dan buiten de binnenstad, bijvoorbeeld GRATIS in de parkeergarage Kousteensedijk, aan de Los- kade of het P+R-terrein van het station. Er zal deze dagen niet gecontroleerd worden op betaald parkeren. Belangrijkste maatregel is dat van vrijdagochtend 8.00 uur tot zondagoch tend 9.00 uur of zoveel korter als mogelijk een deel van de binnenstad niet toegankelijk is voor auto's. Het gaat daarbij om bijvoorbeeld de Sint Pieterstraat, Herenstraat, St. Jans straat, Zusterstraat, Gravenstraat, Gortstraat en Langeviele. Het gebied rond Gortstraat, Koestraat, Kalvcrstraat. Korte Geere zal extra beveiligd zijn. vanwege het verblijf van een van de hoogwaardigheidsbe kleders in dit gebied. Alleen bewoners of gebruikers van de panden in dit gebied hebben te voet en na controle toegang. De winkels en bedrijven in de Gortstraat zijn na controle bereikbaar. Supermarkt AH is voor fietsers en voetgangers normaal bereikbaar. De Gcerekclder is gesloten. De looproute van dit extra beveiligde gebied naar het stadhuis en naar de Abdij wordt volledig leeg gemaakt: geen bloembakken, winkeluitstallingen, prullebakken, fietsen, geparkeerde auto's enzovoorts. De route van Sportlaan via Koepoort en Bleek naar de Balans is op zaterdag twee keer afgesloten voor alle verkeer, omdat er gasten zullen arriveren en vertrekken met een helicopter, die landt op de sportvelden aan de Nadorst. Vanaf zaterdagmorgen 7.00 uur tol zaterdag 18.00 uur is het niet mogelijk te parkeren op Damplein en Dam Noordzijde. Op bijgaand kaartje staat aangegeven om welke straten het gaat in Middel burg. Zorgt u ervoor dat uw auto in deze straten weg is vóór vrijdagochtend 8.00 uur? De betrokken bewoners en gebruikers van panden in de binnenstad worden nog per brief gedetailleerd op de hoogte gebracht van de maatregelen. De komende weken kunt u op deze pagina en vanaf 1 mei op de Maximaal kabelkrant en teletekst paginanr. 720 het laatste nieuws rond de maatregelen verwachten. Met ingang van 8 mei 1996 kunt u als Middelburger uw plannen om te (ver)bouwen gratis voorleggen aan een onafhankelijke architect. Het architecten-spreekuur is bedoeld om u op weg te helpen met uw plannen, uiteraard niet om een compleet plan voor u te ontwerpen! Per bouwplan is ongeveer een kwar tier beschikbaar. De architect, de heer ir. L.M. de Put ter uit Goes, houdt ongeveer om de veertien dagen spreekuur, van 16 tot 18 uur, bij clc dienst Stadsontwikke ling aan de Vlissingsestraat 21 (elders op deze pagina vindt u liet vergaderschema). De Zeeuwse architect De Putter is al jaren actief met duurzaam bouwen. Hij kan ti dan ook vanuit de praktijk uitste kend over allerlei aspecten van duurzaam bouwen informeren. In dien u bijvoorbeeld vragen heeft over het invullen van genoemde "milieuscore-lijst", is hij degene die u hiermee op weg kan helpen. Bij dit spreekuur is ook een ambte naar van de sectie Bouwen en Wonen aanwezig. Voor het eerste uur (16 tot 17 uur) is het de bedoeling, dat u een afspraak maakt met de sectie Bouwen en Wonen (de heer Meulmccster. tel: 675281). Het uur daarna (17 tot 18 uur) is er inloop-spreekuur. Dan is een afspraak niet nodig, maar u loopt wel de kans dat u even moet wach ten. Waarom een architecten-spreekuur? Als u bouwplannen heeft, komen er allerlei vragen op u af. Behalve de vraag, hoc u uw wensen het beste (goedkoopste) kunt realiseren, onder andere ook vragen op het gebied van welstand, de bouwvoor schriften, duurzaam bouwen, enz. Behalve om uw vragen zo goed mogelijk te beantwoorden, wil de gemeente het architecten-spreekuur gebruiken om u voor te lichten op het gebied van milieu en welstand. De gemeenteraad heeft namelijk als wens uitgesproken, dat milieuvrien delijk bouwen en verbouwen vaste voet aan de grond krijgt in Middel burg. Dat kan o.a., zoals op het spreekuur, door voorlichting over hoe je kunt (ver-)bouwen op een manier die zo min mogelijk schade aan het milieu toebrengt. Het kan ook door het geven van subsidies. Voor nieuwbouw-woningen in de nieuw te bouwen wijk "Prooijens- park" geeft de gemeente (project gebonden) subsidie voor duurzaam bouwen. Bij de bouwaanvraag kunt u een "milieuscorelijst" inleveren. Hieruit volgt een milieu-score. Aan de hand daarvan bepaalt de gemeen te het subsidiebedrag (maximaal 3000,-). Voor bestaande woningen geldt sinds 1 maart 1996 de "tijdelijke sti muleringsregeling duurzaam ver bouwen". Als u bij een verbouwing voldoende van de daarin genoemde maatregelen treft, is eveneens subsi die mogelijk (subsidie is minimaal 1000,- en maximaal 5000,-). Een andere reden voor het houden van een architecten-spreekuur is om iedereen met bouwplannen al in een vroeg stadium op weg te helpen met het (laten) maken van een zo'n goed mogelijk ontwerp, in esthetisch opzicht. Hiermee kunt u voorkó men, dat u de plannen, die u ter beoordeling door welstandscommis sie bij de gemeente indient, alsnog op allerlei punten moet (laten) aan passen. We willen u er echter wel nadrukke lijk op wijzen, dat een plan dat is besproken tijdens het spreekuur niet automatisch door de welstandscom missie zal worden goedgekeurd. Wel wordt ernaar gestreefd, de ad viezen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Meer informatie Voor meer informatie over het architecten-spreekuur of over de hierboven genoemde subsidie-rege lingen kunt u contact opnemen met de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling (tel: 675281). Overzicht in 1996 te houden architectenspreckuur De zittingen in het kader van het gemeentelijk architectenspreekuur in 1996 zijn als volgt gepland: 8 en 22 mei 5 en 19 juni 10 en 24 juli 28 augustus 1 1 en 25 september 16 en 30 oktober 13 en 27 november 18 december De zittingen duren van 16 tot 18 uur. In principe is het eerste uur van een zitting gereserveerd voor afspraken en is het tweede uur vrij. Beveiligd gebied voor de route van de bezoekers die met de helikopter komen. In dit gebied mogen geen auto's geparkeerd zijn. Beveiligd deel van de binnenstad van Middelburg waar geen auto's mogen komen. In dit gebied mag niemand zich bevinden in verband met de veiligheid van premier Peres van Israël. Dat geldt ook voor de Geere parkeerkelder Extra beveiligde routes. Op zaterdag 4 mei zal om 19.30 uur op het Abdijplein te Middelburg de traditionele dodenherdenking plaatsvinden. Tijdens de plechtig heid zal burgemeester mr. D.C.B. Burgers een korte toespraak houden. Voorts verzorgt de heer A. van Noort enkele declamaties en brengt de Chr. Brassband "Onda'.' koraal- muziek ten gehore. Om 20.00 uur wordt er twee minu ten stilte in acht genomen, gevolgd door het spelen van de "Last Post" en de kranslegging. Burgemeester mr. D.C.B. Burgers zal namens de Gemeente Middelburg de krans leg gen bij de plaquette, waarop de namen van de omgekomen Middel burgse leden van het voormalig ver zet staan vermeld en welke is beves tigd aan de gevel van het Statenzaal complex. De plechtigheid zal worden besloten 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag lussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 29 april tot en met 5 mei Maandag Gekruid gehakt, snijbonen, aard appelen Dinsdag Zwitsers "Gcschnetzeltes" met rösti Woensdag Runderlapje, rode kool. kriel- aardappclen Donderdag Kipschnitzel "Cordon Blue", wortelen, aardappelen Vrijdag Visfilet in milde mosterdsaus, spinazie, aardappelen Zaterdag Bami goreng met kipsaleh Zondag Wat de pot schaft met het zingen van het zesde couplet van het "Wilhelmus" en het hijsen van de vlag. Een ieder wordt uitgenodigd de plechtigheid op het Abdijplein bij te wonen. Indien de wersomstandighe- den van dien aard zijn dat de herden king niet op het Abdijplein kan wor den gehouden, zal worden uitgewe ken naar de Nieuwe Kerk. Vanaf zes uur 's avonds tot aan het moment van zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. Foto: J. Wolterbeek. Volgende week wordt in verband met Koninginnedag het GFT in de dinsdagwijken opgehaald op woensdag, een dag later dus. Op deze dag werken de medewerkers van de Stadsreiniging extra lang: van 7.00 tot 19.00 uur. Zij kunnen dus langskomen op een ander tijdstip dan u gewend bent! Door werkzaamheden aan het computersysteem is Burgerzaken op de gehe le donderdag 2 mei en vrijdag 3 mei gesloten. Het afgeven van rijbewijzen en reisdocumenten is dan onmogelijk. Voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden wordt een nood voorziening getroffen. Op maandag 29 april, de dag voor Koninginnedag, is Burgerzaken geopend: op Koninginnedag zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. Op woensdag 1 mei 1996 wordt in de wijk Daewendaele een voetbaltoer nooi voor de jeugd van 14 tot 18 jaar georganiseerd. Er worden tijdens deze middag partijtjes gespeeld, veel voetballen dus! Aan hel toernooi zullen teams meedoen van het jeugdhonk Dauwendaele. F.C. Dauwendaele en het asielzoekerscentrum "De Eendracht". Ook voor andere belangstellenden is nog plaats. Bij de organisatie is ook de wijkver- eniging Dauwendaele betrokken. De activiteit vindt plaats op het veld aan de Vrijlandstraat achter de afgetop te fiats. De aftrap is om 13.30 uur en de laatste wedstrijd is om ongeveer 17.00 uur afgelopen. Deelname is gratis! Inschrijfformulieren voor deze middag zijn beschikbaar bij het jeugdhonk Dauwendaele bij de gemeente Middelburg, Sectie Welzijn. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de sectie Welzijn, gemeente Middelburg (01 18-675674). Het autoverkeer neemt steeds verder toe. De overheid wil de negatieve kanten van dit autoverkeer beperken. Ook de steden Vlissingen en Middelburg dragen hieraan hun steentje bij. Het Stadsgewest Vlissingen-Middelburg heeft voor dit doel door het Bureau Haskoning een gezamenlijk verkeers- en vervoersplan laten maken. Daarin staat wat er zou kunnen gebeuren om het autoverkeer in Vlissingen en Middelburg te beperken en worden idcecn aandra gen om de huidige knelpunten op te lossen. De beide colleges van b en w hebben over de voorstellen nog geen standpunt ingenomen. Het plan is eerst onderwerp van inspraak. Iedereen kan er schriftelijk zijn mening over geven tot 1 juli 1996. GROEI AUTOVERKEER Tussen 1986 en 1994 is het autover keer in het Stadsgewest Vlissingen- Middelburg met 15-18% toegeno men. Voor de periode 1994-2010 is de verwachte toename van het aan tal autokilomcters 40%. Naast nega tieve milieuaspecten zal dit op den duur zorgen voor het dichtslibben van de bestaande wegen. De groei van het autoverkeer is echter erg moeilijk te stoppen. Het zou al heel wat zijn als de groei minder kon worden. Vlissingen en Middelburg streven naar 24% in plaats van 40% groei. Dat is mogelijk door verbete ringen te maken voor het fietsver- keer en voor het openbaar vervoer en door doelbewust autogebruik. Zeg maar: gewoon vaker op de Fiets of met de bus! ALGEMENE MAATREGELEN Er zijn echter ook tal van 'afgeleide' maatregelen mogelijk die ervoor zorgen dat mensen zich minder ver plaatsen of dat het verkeer beter zijn weg kan vinden. In het begin zijn deze onderverdeeld in prettige en minder prettige maatregelen: 'ho- ning'maatregelen en 'azijn' maatre gelen. In Middelburg worden maat regelen verwerkt in de mobiliteits studie, die weer in deelplanncn is verdeeld. Deze deelplanncn worden fase gewijs besproken en ingevoerd. 'HONING'MAATREGELEN De 'honing'maatregelen zijn in de regel prettig voor de weggebruiker of de inwoners. Ze gaan uit van deelname aan het verkeer of van het verkorten van woon-werkafstanden. De 'honing'maatregelen zijn: Fietsverkeer meer fietspaden aanleggen hoofdfietsroutes korter maken bij verkeerslichten sneller 'groen' voor fiets en bus verbeteren fietsroute Vlissingen- Middelburg verkorten fietsroute naar Vlissin gen-Oost aanleg extra fietsroute over spoor lijn en kanaal Openbaar vervoer bushaltes dichter bij huis snelbus Amestein - M'burg cen trum - Vlissingen (bus)taxi's op bestelling maken overstapplaatsen auto - bus - trein verplaatsing NS-station Vlissin gen naar de Sloeweg (na de aan leg van de Westerschelde Oever Verbinding) Autoverkeer aanleg Koningsweg naar binnen stad Vlissingen aanleg nieuwe weg van Vlissin gen naar Koudckcrke (S14) aanleg nieuwe weg vanaf rijks weg 58 naar noordzijde Middel burg (N57) stimuleren medegebruik auto en auto-op-afroep onderzoek rondweg noord om Middelburg onderzoek kanaalkruising Ruimtelijke ordening kantoor aan huis in woonbuurten toestaan collectief vervoer van toeristen onderzoeken wonen en werken bij elkaar hou den of brengen woningbouw tussen Vlissingen en Middelburg meer huizen en bedrijven in cen tra en bij station M'burg grote winkels concentreren op de bedrijfsterreinen Amestein en Baskcnsburg stimulering woningsplitsing 'AZIJN'MAATREGELEN De 'azijn'maatregelen doen in de regel pijn, zeker voor verstokte autorijders. De 'azijn'maatregelen die zouden kunnen worden geno men, zijn: Autoverkeer beperkt hoofdwegennet 30 km/uur in alle woonwijken betaalde parkeerterreinen aan de rand van de stad onderzoek naar overslag en distri butie goederen met kleine wagens vanaf de rand van de stad Ruimtelijke ordening kantoren en bedrijven niet overal toestaan onderzoek naar Walcherse wo- ningnieuwbouw uitsluitend in Stadsgewest verplaatsing Koninklijke Schelde Groep naar Vlissingen-Oost NADERE INFORMATIE Het plan is een lijvig rapport met kleurcnkaartjes. Het kost 47,-. Er is ook een gratis populaire samen vatting verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting van de gemeente Mid delburg en bij het Stafbureau Com municatie van de gemeente Vlissin gen. Hier ligt ook het volledig plan ter inzage. Nadere informatie over het plan is verkrijgbaar bij: gemeente Middelburg, de lieer J. Hoogstratc. tel. 67 52 14. gemeente Vlissingen, de heer H. Assink. tel. 487223. INSPRAAK Wat vindt u van dit alles? De gemeenten Vlissingen en Middel burg willen graag uw mening horen over de voorgestelde maatregelen. U kunt tot 1 juli 1996 uw mening geven door invulling en inzending van onderstaande bon (als u ruimte tekort komt, mag u natuurlijk ook een brief of tekening bijvoegen). Alle reacties kunnen worden gezon den naar het antwoordnummer van de gemeente Vlissingen. Ze worden centraal voor beide gemeenten verwerkt, besproken en behandeld en van gezamenlijke con clusies voorzien door de beide colle ges van b en w van Vlissingen en Middelburg. Elke inzender krijgt te zijner tijd bericht over de verdere gang van zaken. Ja, ik wil mijn mening geven over het Stadsgewestelijk Verkeers- en Vervoersplan van de colleges van burge meester en wethouders van Vlissingen en Middelburg. Ik vind: (u mag ook een brief of tekening bijvoegen) Naam en voorletters: Straat en huisnummer: Postcode en woonplaats: Inzenden vóór 1 juli 1996: in gesloten envelop naar GEMEENTE VLISSINGEN, ANTWOORDNUMMER 2, 4380 WB VLISSINGEN (postzegel niet nodig)

de Faam | 1996 | | pagina 3