Commissies Provincie Zeeland Parkeer- en liggelden Veerse Meer 50% 50% Officiële Mededelingen Totale leegverkoop i.v.m. reorganisatie Scheldestraat 21, Vlissingen, tel. 0118-417745 HAAST U, PAND MOET LEEG DUS OP OP KORTINGEN VAN 30 TOT LIEFST 60% KARPETTEN cno/ DEKBEDDEN |VntofCb Q(l% TAPIJT GORDIJNEN cno/ VINYL MATRASSEN ono/ LAMINAAT BADKAMER VELOUR Milieu Vergunningen Sturm en Dekker bv Milieustraten Monumenten subsidies Saneringsplan Grenadierweg 13 te Middelburg Ontwerp-vergunning Hercules Middelburg Rectificatie vergunning Van Veen te Middelburg KORTING KORTING Woensdag 24 april 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Maandag 29 april, aanvang 13.45 vergadert de staten commissie Algemeen Bestuur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: wijziging gemeen schappelijke regeling Zeeuwse bibliotheek, subsidie scholings- plan Stichting Arduin, subsidie provinciaal archeologiebeleid, overzicht subsidies 1995 monu mentenverordening en stand van het monumentenfonds per 31 de cember 1995, invoering afstands bediening Kanaal door Walcheren, restauratiesubsidies 1996, subsi dieverzoeken Stichting Het Zeeuwse Landschap voor aan koop grond in landinrichtingspro ject Breskens-Zuidzande en relatienotagebied Wallen van Aardenburg en subsidieverzoeken van Vereniging Natuurmonumen ten voor aankoop relatienotage- bieden Schouwense Inlagen en Karrevelden. De vergadering van de staten commissie is openbaar en begint met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeggen dat belangstellenden het woord kunnen krijgen over een van de onderwerpen op de agenda om de statenleden op die manier te informeren. De bijeenkomst is in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Sturm en Dekker bv een vergunning Wet milieube heer met voorschriften ter bescherming van het milieu ver leend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het breken van puin en het sorteren van bouw- en sloopafval, daarmee vergelijkbaar bedrijfsaf val en (grof) huishoudelijk afval. Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft voor het lozen van afvalwa ter uit deze inrichting een vergun ning Wet verontreiniging oppervlaktewateren verleend. In de vergunning Wet milieube heer is - in verband met de inwer kingtreding van de provinciale milieuverordening - een enkeie wij ziging ten opzichte van het ont werp aangebracht. De vergunningen liggen van 25 april tot en met 5 juni 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en bij de afdeling milieuzaken van de gemeente Middelburg, Vlissingsestraat 21, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en na tele fonische afspraak (0118-675241) donderdag van 18-21 uur, bij het waterschap Zeeuwse Eilanden, bedrijfsbureau sector water beheer, Piet Heinstraat 77, Goes en het districtskantoor, Goese Korenmarkt 34, Middelburg, op Zes Zeeuwse kampeerbedrij- ven hebben vorig jaar meege daan aan een proef voor het gescheiden inzamelen van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) op hun bedrijf. De proef is in goede aarde gevallen bij de recreanten en biedt ook wat de ondernemers betreft perspectief voor de toekomst. Technisch gesproken, zijn er geen problemen, maar een aantal praktische zaken vragen wel om een oplossing. Het tarief voor verwerking bijvoorbeeld: bedrijven krijgen een rekening van 120,- per ton gepresen teerd, terwijl voor huishoudens een tarief geldt van ongeveer 85,- per ton. En is dit afval nu van een huishouden, ook al is het op vakantie, of is het bedrijfs afval? Een andere belangrijke kosten post is die van het transport. Hoe meer deelnemende bedrijven, hoe goedkoper het kan. Ook het aansluiten bij de gemeentelijke inzamelronde kan de kosten druk ken. Maar er zal met aan te ont komen zijn dat de vrachtwa-gens een extra rondje moeten maken. In veel gemeenten gebeurt het ophalen eens in de veertien da gen, terwijl het bij kampeerbe- drijven noodzakelijk is dat tijdens het seizoen het GFT twee maal per week wordt opgehaald. De proef op de zes kampeer- bedrijven is financieel moge lijk gemaakt door de provin cie. Over de ervaringen is een rapport verschenen onder de titel 'Campinggasten waar deren GFT-inzameling'. Het rapport is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118-631400. werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en na telefonische afspraak buiten kantooruren (0113-241268). Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunningen, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunnmgen, dege nen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunningen kunnen tot en met 5 juni 1996 tegen de vergunningen beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 6 juni 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 Nieuws Parkeren en afmeren in het gebied van het Veerse Meer is niet langer kosteloos in de periode van 1 april tot en met 31 oktober. De opbrengst van de parkeer- en liggelden komen ten goede aan het op peil houden en verbeteren van voorzieningen voor de recreant. Het betalen van parkeer- en liggelden kan met de zogehe ten Zeelandkaart. Een chip kaart die ook is te gebruiken als telefoonkaart in Nederland en Duitsland en als betaalmid del voor het openbaar vervoer in Zeeland. Behalve de nieuwe, in telefoon cellen oplaadbare kaart, is ook de vorig jaar in gebruik genomen niet oplaadbare Zeelandkaart een gel dig betaalmiddel. Op een beperkt aantal plaatsen is het mogelijk het verschuldigde parkeergeld te vol doen via muntautomaten. De Zeelandkaart is onder meer verkrijgbaar bij alle VW-kantoren, postkantoren, NS-stations en in de Primafoonwinkels. Parkeertarieven Parkeergelden zijn verschuldigd tussen 09.00 uur en 18.00 uur. Wie met langer dan een uur op een van de parkeerterreinen rond het Veerse Meer verblijft kan volstaan met het betalen van een gulden. Wie langer blijft betaalt vijf gulden, maar kan dan ook de hele dag onbekommerd blijven staan. Voor de Veerse Dam gelden andere tarieven. Een dagkaart kost op die plek 7,50. Wie na 12.00 uur komt en langer dan een uur blijft, kan volstaan met de Betaald parkeren Liggeld automaat betaling van vijf gulden, het zoge heten middagtarief. Liggelden Liggeld is de benaming van het parkeergeld voor vaartuigen die afmeren aan een van de openbare steigers langs de oever van het meer of aan de eilanden. Een dagkaart kost 7,50,-. De kaart is 24 uur geldig. De tijd gaat lopen op het moment van betaling. Wie na een paar uur vertrekt en aanlegt aan een volgende steiger hoeft niet opnieuw te betalen. Althans niet zolang de 24 uur van de dagkaart niet is verstreken. Vaste ligplaatshouders kunnen een seizoenkaart kopen voor 75,-. De seizoenkaart is te koop bij de watersportvereniging of - bedrijf dat de ligplaats aan het Veerse Meer uitgeeft. Wie geen vaste ligplaats heeft kan ook een seizoenkaart kopen die in dat ge val honderd gulden kost. Besteding opbrengst De opbrengst van de parkeer- en liggelden zal naar verwachting ongeveer een miljoen gulden bedragen. Dit bedrag blijft jaarlijks beschikbaar voor het Veersemeer gebied. Na aftrek van een aantal vaste kosten als controle is ruim de helft van het bedrag beschik baar voor vernieuwing, verbete ring en onderhoud daarvan. Zo zijn langs de oevers van de eilanden en de vaste wal steigers aangelegd en kunnen oeverrecre anten beschikken over bankjes en toiletten. Met het plaatsen van afvalcontainers is het mogelijk dat de omgeving er netjes blijft uitzien. Recreatiewachters gaan na of de gebruikers zich houden aan de milieuregels en zien er op toe dat de verschillende vormen van watersport naast elkaar zijn te beoefenen. In het hoogseizoen zullen op verschillende plaatsen Rode Kruis posten zijn ingericht. Folder In de folder Parkeren en Afmeren staat de nieuwe regeling uitge legd. De folder is ruim verspreid bij recreatiebedrijven langs in het Veerse Meer gebied en is verder verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 0118-631400. In 1994 hebben Provinciale Staten een nieuwe "Verordening Monumentensubsidies" vastge steld. Aanspraken op basis van de oude verordening (restauratiesub sidies) blijven natuurlijk geldig. Om die afspraken na te komen was een extra bedrag nodig van 650.000,-. Sinds dit jaar bedraagt de post voor restauratiesubsidies 350.000,-. Dat is een ton meer dan m voorgaande jaren. Voorbeelden De toe te kennen subsidies variëren van 5 tot 25 van de subsidiabele kosten. Zo is dit jaar voor de restauratie van koren molen De Hoop in Wolphaartsdijk een bedrag beschikbaar van 112.285,-. Dat komt neer op 25% van het subsidiabele bedrag van 449.140,-. De totale kosten van de restauratie bedragen 536.885,-. Korenmolen De Onderneming in Wissenkerke mag eveneens rekenen op een subsi die van 25% en krijgt 12.413,-. Het subsidiabele bedrag voor deze molen is bijna vijftigduizend gulden, terwijl de restauratie in werkelijkheid bijna zevenduizend gulden meer bedraagt. Voor de restauratie van de Grote Kerk in Tholen is een bedrag be schikbaar van bijna 94 duizend gulden. Dat is 10% van de subsi diabele kosten. De werkelijke kos ten bedragen bijna 1,5 min gulden. De Middelburgse Kloveniersdoe len kunnen vijfduizend gulden tegemoet zien. Dat is vijf procent van de werkelijke kosten (ƒ100.000,-) die in totaal subsi diabel zijn. ■nHHsni van de Algemene wet bestuurs recht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bo demverontreiniging aan de Grena dierweg 13 te Middelburg ernstig is en hebben het saneringsplan (art. 39 Wet bodembescherming) voor deze verontreiniging van Heineken Corporate Purchasing te Zoeterwoude goedgekeurd. De beschikking is gewijzigd ten aanzien van het ontwerp en ligt tezamen met de overige stukken van 24 april tot en met 4 juni 1996 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Mid delburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na telefonische afspraak 0118-675000 tst. 241) op donderdagavond van 18-21 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieu beheer van Hercules BV, Herculesweg 35 te Middelburg voor het actualiseren van de ver gunningen voor de hydrogenatie- fabriek, de utilities afdeling, werk plaatsen, magazijnen, laboratoria en opslagtanks. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 25 april tot en met 22 mei 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en na telefoni sche afspraak (0118-675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Een ieder kan tot en met 22 mei 1996 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning in dienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke ge gevens met bekend te maken. Wie van gedachten wil wisselen over de ontwerp-vergunning kan tot en met 22 mei 1996 een tele fonische afspraak maken (0118- 631984). Hierbij wordt de aanvra ger in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mon delinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ont werp-vergunning, kunnen later beroep instellen. In de Faam/Viissinger van 17 april j.l. is de vergunning Wet milieube heer van Van Veen te Middelburg gepubliceerd. In tegenstelling tot hetgeen in deze publicatie is vermeld, ligt de vergunning met van 18 april tot en met 15 mei 1996 ter inzage, maar van 18 april tot en met 29 mei 1996 ter inzage. Voorts kan tot en met 29 mei 1996 beroep worden ingesteld en wordt de vergunning op 30 mei 1996 van kracht. Voor het overige wordt verwezen naar het gestelde in de bovenge noemde publicatie. wmmmmsmmsssasBam lil HIIIIHIII IffilMmWMMMM SPECTACULAIRE LEEGVERKOOP OORDEELSHOP Karpetten in wol *111 en draion, meer Ww /U dan 100 stuks KORTING alle maten VU /U nu met KORTING zowel op de rol als coupons honderden rollen |lll /j* gordijnstoffen en WW /U vitrages op op KORTING zowel 200 br. als 400 breed HU /U koopjes KORTING mooie kwaliteit II polyether en Ww /U binnenvering KORTING Laminaat met zware jCII jé toplaag in diverse W #U kleuren KORTING toilet en HlJ^/i badmatten WW /U Haast U KORTING mooie gordijnen velours in prachtige kleuren

de Faam | 1996 | | pagina 13