ifiiiiiiiyliliiMitilhèviiêiilliiiiiMlE, GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Commissie Bezwaar en Beroep Maatregelen op 10 en 11 mei Onkruidbestrijding Werk- briefjes Molen water Collecten Sportinstuiven Afgesloten Mondiaal Beleid Middelburg in het wereldnieuws Week 16 Burgerzaken dicht op 2 en 3 mei Tafeltje Dekje uw EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 17 april 1996 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op maandag 22 april 1996 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. LJ kunt deze vergadering bijwonen van af de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/lVlarkt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opne men met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 675403. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 6 november 1995. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Wijziging Delegatie- en Machtigingsbesluit. 4. Vaststelling Bijzondere Vei ligheidsverordening uitrei king Four Freedoms Awards. Zie elders op deze pagina. 5. Afgifte internationale rijbe wijzen. 6. Erfpacht perceel Graven straat 63 en gemeentegaran tie op aankoop pand Graven straat 63. Het bestuur van de MAS (Middel burgse Atelier Stichting) heeft het verzoek gedaan een symbolische canon in de erfpachtovcreenkomst op te nemen, omdat de MAS niet als een bedrijf kan worden aangemerkt. De MAS is een idcclc stichting zon der winstoogmerk. Voorts ligt het inkomen van nagenoeg alle huur ders van de M AS/gcbruikers van het pand rond het bijstandsniveau, waardoor de huuropbrengsten van de MAS thans als maximum moeten worden aangemerkt, zijnde 300.- per maand per gebruiksruimte. Dat er een symbolische canon wordt gevraagd is op zich niet zo bijzon der. Vele andere gemeentelijke gebouwen en grond zijn tegen sym bolische bedragen aan verenigingen of instellingen verhuurd of in erf pacht uitgegeven. Vasthouden aan de canon ad 13.964.80 zal inhou den, dat de MAS moet afzien van aankoop van het gebouw en het in erfpacht nemen van de grond. Het gevaar is dan rcccl aanwezig dat huurders het pand zullen verlaten en de stichting MAS geen bestaansmo gelijkheden meer heeft. Hiermee komt een onderdeel van het gemeentelijk cultuurbeleid - het atc- lierbeleid - in gevaar. Na jaren van zoeken kon het pand Gravenstraat 63 als zeer geschikt zijnd pand hier voor worden bestemd. 7. Wijziging Verordening Rei nigingsheffing 1995. Bij de berekening van de tarieven voor het reinigingsrecht voor bedrijven is door de gemeente tot nu toe geen rekening gehouden met af te dragen BTW. Sinds kort is dui delijk geworden dat er BTW over de opbrengst reinigingsrecht dient te worden afgedragen. Om te voorkomen dat de verwachte opbrengst van het reinigingsrecht met ƒ48.000,00 (gebaseerd op de opbrengst reinigingsrecht 1995) wordt verlaagd wordt voorgesteld de tarieven te verhogen met het BTW-perccntage (17,5%). Omdat het tussentijds verhogen van een tarief met terugwerkende kracht niet mag, dienen de tarieven per I mei 1996 te worden verhoogd waar door voor de eerste 4 maanden de oude tarieven nog gelden. Voor de bedrijven heeft dit verder geen consequenties omdat het BTW-bedrag kan worden terugge vorderd. 8. Invoering wijkbeheer Sinds de ondertekening van het con venant Sociale Vernieuwing in 1990 is er in onze gemeente veel op dit terrein in gang gezet. Er zijn projec ten georganiseerd, voorzieningen gerealiseerd en er is een organisatie rondom Sociale Vernieuwing opge bouwd. Tot nu toe was de aandacht vooral gericht op de vier speerpunt wijken Sociale Vernieuwing. Het college heeft de wens geuit om tot uitbreiding over de gehele stad over te gaan. Inmiddels komen ook uit de andere wijken in Middelburg signalen en verzoeken om aandacht. De voortzetting van Sociale Ver- Door werkzaamheden aan het computersysteem is Burgerzaken op de gehele donderdag 2 mei en vrijdag 3 mei gesloten. Het afgeven van rij bewijzen en reisdocumenten is dan onmogelijk. Voor het doen van aangiften van geboorte en overlijden wordt een noodvoorziening getroffen. Op maandag 29 april, de dag voor Koninginnedag, is Burgerzaken wel geopend; op Koninginnedag zijn alle gemeentelijke kantoren gesloten. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 22 lot en met 28april maandag gekruid gehakt, roomsaus, kool rabi. aardappelen dinsdag varkensvlees, fijne saus met appel, rode kool. puree woensdag dunne plakken rundvlees, gesne den spinazie, aardappelen donderdag kipfilet, bloemkool, aardappelen vrijdag gepaneerde visfilet, wortelen. gestampte aardappelen zaterdag nasi rames zondag wat de pol schalt Deze maand is de inleverdatum voor werkbriefjes: maandag 22 april, voor de periode van I tot en met 30 april. De uitkeringsadministratie is uit sluitend telefonisch te bereiken op werkdagen tussen 09.00 en 11.30 uur. Contactpersoon: voor mensen met de achternaam beginnend met A Fm D 675683; E t/m J 675654; K t/m M 675696; N Fm T 675686 en U Fm Z 675599. In de vergadering van de raadscom missie Stadsontwikkeling van maandag 15 april zou de architect Erskine de plannen van zijn bureau voor de ontwikkeling van liet Molen watergebied presenteren. Helaas was de heer Erskine door omstandigheden verhinderd. De presentatie van de Molenwater- plannen zal nu plaatsvinden tijdens de eerstvolgende vergadering van de commissie Stadsontwikkeling op 13 mei. nieuwing moet op een andere leest worden geschoeid om te voorkomen dat de motivatie verdwijnt en dat afkalving plaatsvindt. De oplossing ligt in de invoering van Wijkbeheer gebaseerd op de volgende uitgangspunten: - inbedding van sociale vernieu wing in een organisatie wijkbe heer; - professionalisering van de coör dinatie. door deze onder te bren gen bij de stichting Sociaal Cul tureel Werk Middelburg; - uitbreiding over de gehele stad inclusief Arncmuiden: - vergroting van betrokkenheid van de burgers en instellingen. 9. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 10. Horecaverruiming Vlas- markt 11. Het college acht op dit moment het aantal horccabcstemmingen in de Vlasmarkt het maximaal toelaatba re. Gevreesd wordt dat uitbreiding van dit aantal bestemmingen tot een te grote druk op het gebied zal lei den en dat daardoor de woonfunctie teloor zal gaan. 11. Wijziging Parkeerverorde- ning 1991 en Verordening parkeerbelasting 1991 met bijbehorende tarieventabel. 12. Beheersstructuur en exploita tie stadsschouwburg en con certzaal Onderzoek door een werkgroep heeft uitgewezen dat de gebouwen ook na een maximaal haalbare face lift aan te veel beperkingen in gebruik en dus exploitatie onderhe vig zullen blijven. Daarbij spelen eveneens landelijke en regionale ontwikkelingen een belangrijke negatieve rol. Onder invloed van de ARBO-wetgcving zijn de uilkoop sommen voor de theatergezelschap pen explosief gestegen. Uit oogpunt van een verantwoord rendement zou het aantal stoelen in de stads schouwburg moeten worden opge- Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collec- tc te houden: 15 tot en met 20 april Nationaal Fonds Sport Gehandicapten; 22 tot en met 27 april Nederlandse Hartstichting' 29 april tot en met 4 mei Tearfund. trokken van 570 naar tenminste 750. Een dergelijke bouwtechnische ingreep is echter onmogelijk. Ook andere noodzakelijke wijzigingen in de indeling van het complex zijn binnen het huidige volume niet haal baar. Hierdoor komt tevens de des tijds door u beoogde congresfunctie nauwelijks uit de verf. Daarnaast blijkt ook de Concert- en Gehoorzaal niet langer rendabel. De zaal beschikt weliswaar over een unieke akoestiek, doch is te klein voor grotere symfonie-orkesten of koren en te groot voor b.v. kamer muziek. Ook in dit geval kunnen de uitkoopsommen als gevolg van de te geringe stoelencapaciteit niet meer door de recette-opbrengsten worden afgedekt. Gezien het vorenstaande vreest de werkgroep dal Middelburg bij een handhaving van haar bestaande accommodaties haar traditionele sleutelpositie op het terrein van grootschalig podiumaanbod zal ver liezen. Gelet op diverse initiatieven in de provincie is het niet ondenk beeldig dat dit aanbod dan elders zal worden gesitueerd. Dit zou haaks staan op de grote publieke belang stelling voor ons .schouwburgpro gramma en het lëit dat onze regio de hoogste bevolkingsdichtheid kent. De werkgroep ziet dan ook nieuw bouw als meest reële optie. Zij advi seert de huidige accommodaties af te stoten indien de bouw van een nieuw rcgiothcatcr met minimaal 750 zitplaatsen financieel haalbaar mocht zijn. Gedacht wordt aan een multifunctionele accommodatie voor grootschalig podiumaanbod, muziektheater, film. exposities, con gressen. cursussen enz. Daarnaast kan het theater als kweekvijver voor Zeeuwse producties fungeren. Even situering in het stationsgebied zou in verband met de goede bereikbaar heid de voorkeur verdienen. Tevens vormt een dergelijke voorziening een levendige schakel tussen de woongebieden aan weerszijden van het kanaal. Het nieuwe theater zal een brede provinciale uitstraling moeten krij gen. De gemeenten en Provincie Zeeland zullen hiervoor gezamen lijk hun verantwoordelijkheid moe ten nemen. 13. Ontslag conrector S.S.G.M., J.M. van Weele. Aan de Stedelijke Scholengemeen schap is reeds geruime tijd sprake van een boventallig conrector. De afvloeiingsregeling van de scholen gemeenschap biedt de mogelijk heid onder bepaalde voorwaarden bij voorrang af te vloeien. De heer van Weele heeft de wens geuit daarvan gebruik te maken. 14. Bodemonderzoek in tuinen Varkensmarkt. Besproken wordt de wenselijk heid van een nieuw theaterge bouw met regionale uitstraling (agendapunt 15). Foto: J. Wolterbeek. Het seizoen voor de sportinstuiven in de sporthal "Kruitmolen" loopt ten einde. Tijdens deze instuiven kan tol eind mei 1996 onder deskundige lei ding een aantal sporten worden beoefend (o.a. badminton, volleybal). Eén keer in de maand een hall uur aerobic op de woensdagmorgen. Verder kan er eveneens een trimcircuit worden afgewerkt. De instuiven vinden plaats op: maandagmiddag 13.15 uur - 14.45 uur maandagavond 21.00 uur - 23.00 uur woensdagmorgen 09.15 uur - 10.45 uur De kosten bedragen voor de maandagmiddag en tic woensdagmorgen 2,50. Voor de maandagavond dient 3,00 te worden betaald. Op 29 mei 1996 wordt er een afsluittocrnooi georganiseerd voor de deel nemers aan de instuiven in Oost-Souburg en Middelburg, 's Ochtends wordt in de sporthal Kruitmolen een volleybal- en een badmintontoer- nooi georganiseerd. De hal is open vanaf 09.00 uur. Het programma start om 09.15 uur. De ochtend duurt tot ongeveer 11.30 uur. De kosten van deze ochtend bedragen 5,- per persoon. Nadere inlichtingen omtrent deze activiteiten zijn te verkrijgen bij dhr. W.G.J. Caljouw of mevrouw VI. v. Dijke van de afdeling Welzijnszaken, telefoon 0118-675674. De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissinge op ingediende bezwaarschriften, komt op donder dag 25 april 1996 bijeen om belang hebbenden te horen. Behandeld worden de navolgende zaken (onder voorbehoud: zowel de te behandelen zaken als de tijden kunnen nog wij zigen). 16.30 uur: Bezwaarschrift van V.O.F. Unique Fashion te Middel burg tegen het besluit van burge meester en wethouders van Middel burg van 7 februari 1996. verzonden 12 februari 1996, kenmerk 95/12532/JWL, waarbij een ont heffing voor het laden/lossen voor het pand Lange Delft 131 te Middel burg werd geweigerd. 16.50 uur: Bezwaarschrift van mevrouw S.W. Romijn-Kwist te Middelburg tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg van 29 februari 1996, kenmerk 96/495, waarbij aan de heer LA. Geuze te Middelburg een vergunning is verleend tot het aan bouwen van een keuken op het per ceel. plaatselijk bekend als Koude- kerkseweg 3. kadastraal bekend als gemeente Middelburg, sectie S, nummer 00400. 17.10 uur: Bezwaarschrift van Cul tureel Gekleurd te Goes tegen het besluit van burgemeester en wet houders van Middelburg van 13 december 1995, kenmerk 95-13882, verzonden 21 december 1995, waar bij een subsidie voor hel Festival Cultureel Gekleurd 1996 is gewei gerd. 17.30 uur: Bezwaarschrift van de heer C.J.C. llcercn te Middelburg tegen het besluit van burgemeester en wethouders van Middelburg van 15 maart 1996. kenmerk 96/1251. verzonden 20 maart 1996. waarbij een vergunning is verleend aan de heer M.H. Francios te Middelburg voor de uitbreiding van zijn woning. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de wnd. secretaris van de commissie, de heer mr. J.J. Grocncnberg (tel. 01 18-675433). Op zaterdag 11 ntei worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitge reikt. Voorafgaand hieraan wordt een Laureatendiner aangeboden in het Middelburgse stadhuis. Bij de uitreiking zullen onder ande ren de volgende hoogwaardigheids bekleders aanwezig zijn: Hare Majesteit koningin Beatrix, prinses Juliana, koning Juan Carlos van Spanje en Shimon Peres, premier van Israël. Het zal vanzelf spreken dat de stad de verantwoordelijkheid voor de veiligheid van deze mensen serieus neemt. Er zijn daarom maat regelen getroffen, die in grote lijnen inhouden dat een deel van de bin nenstad op vrijdag en zaterdag alleen bereikbaar zal zijn te voet of met een (brom)fiets. Komt u dus op vrijdag 10 en zaterdag 11 mei te voet of met de fiets naar de stad! De winkels zijn normaal open. Wilt u toch met de auto komen, parkeer deze dan buiten de bin nenstad, bijvoorbeeld in de par keergarage Kousteensedijk, aan de Loskade of het P+R-terrein van het station. Er zal deze dagen niet gecontroleerd worden op betaald parkeren. Belangrijkste maatregel is dat van vrijdagochtend 8.00 uur tot zondag ochtend 9.00 uur een deel van de binnenstad niet toegankelijk is voor auto's. Het gaat daarbij om bijvoorbeeld de Sint Pieterstraat, Herenstraat. St. Janstraat, Zuster straat, Gravenstraat, Gortstraat en Langeviele. Het gebied rond Gortstraat, Koe straat. Kalverstraat, Korte Gcere zal extra beveiligd zijn. vanwege het verblijf van een van de hoogwaar digheidsbekleders in dit gebied. Alleen bewoners of gebruikers van de panden in dit gebied hebben te voet en na controle toegang. De winkels en bedrijven in de Gort straat zijn na controle bereikbaar- Supermarkt AH is voor fietsers en voetgangers normaal bereikbaar. De Geerekelder is gesloten. De looproute van dit extra beveilig de gebied naar het stadhuis en naar de Abdij wordt volledig leeg gemaakt: geen bloembakken, win- kcluitstralingen, prullebakkcn, fiet sen, geparkeerde auto's enzovoorts. De route van Sportlaan via Koe poort en Bleek naar de Balans is op zaterdag twee keer afgesloten voor alle verkeer, omdat er gasten zullen arriveren en vertrekken met een helicopter, die landt op de sportvel den aan de Nadorst. Vanaf vrijdagavond 18.00 uur tot zaterdag 18.00 uur is het niet moge lijk te parkeren op Damplein en Dam noordzijde. Bovendien wordt de komende weken op deze pagina en op de kabelkrant nog uitgebreid ingegaan op de gebeurtenissen van 10 en 11 mei. De betrokken bewoners en gebrui kers van panden in de binnenstad worden nog per brief gedetailleerd op de hoogte gebracht van de maat regelen. Noord weg/Noordsingel Er zullen rioleringswerkzaamhcden worden uitgevoerd: van 22 april tot en met 24 april 1996 in het gedeelte Noordsingcl. van 24 april tot en met 3 mei 1996 in het gedeelte Noordweg. Daarna worden straatwerkzaamhe den uitgevoerd. Voorafgaand aan de herbestrating zullen ook de grcsriool huisaansluitingen in de straat ver nieuwd worden. Uitvoering straatwerkzaamheden Van 6 mei tot en met 22 juli 1996 (aanvang bouwvakvakantic) in de Noordweg. Na de bouw vak vakantie (12 augustus 1996) zal begonnen worden met de herbestraling van de Noordsingcl; naar verwachting zul len deze werkzaamheden duren tot en met 13 september 1996. Afsluiting wegen Voor de uitvoering van de riole ringswerkzaamheden zullen de Noordweg en de Noordsingel korte tijd voor het verkeer moeten worden afgesloten. Voor de bestratingswer- ken zullen de straten langer voor het verkeer moeten worden afgesloten. Verwerijstraat In verband met het inklinken van de ondergrond is na het vernieuwen van de riolering een tijdelijke be straling in de Verwerijstraat aange bracht. De ondergrond is momenteel voldoende gestabiliseerd om de definitieve bestrating uit te voeren. Op 22 april 1996 zal door de firma ZBWM te Goes in opdracht van de dienst Stadsbeheer met deze werk zaamheden begonnen worden. Naar verwachting zal een en ander 5 weken in beslag nemen. Gedurende deze termijn zal de straat voor door gaand verkeer worden afgesloten. Indien u nog vragen hebt over deze werkzaamheden, kunt u contact opnemen met de heer Mouthaan van de dienst Stadsbeheer, die belast is met het dagelijks toezicht van de werkzaamheden en bereikbaar is onder telefoonnr. 675391. De bewo ners worden beleefd verzocht het huisvuil op die plaats aan te bieden waar de huisvuilauto op normale wijze kan komen. In de week van 22 april zal er weer gestart worden met onkruidbe strijding op de bestrating in de gemeente Middelburg. Een gedeelte zal geborsteld worden en een gedeelte zal gespoten worden niet Durion Durion is op dit moment een van de minst schadelijke middelen voor het milieu en heeft het meeste effect. Durion heeft een preventieve wer king zodat dit middel wordt gespo ten vóórdat er onkruid staat. Het borstelen van de bestrating zal later gebeuren als er onkruidgroei aanwezig is. Centrum De toeristische wandelroutes Achter de Houttuinen Alle kaaien en rondom het Dok aan de Dam Baanstraat Bagijnhof Balans Beenhouwerssingcl Bellinkstraat en -plein B leek/B leekersgang Bodenplaats Bogardstraat Branderijmolengang Bree B reestraat Burg en achter Korte Burg Burggang Dam en alle doorgangen naar de achtertuinen Damplein (rondom) Domburgs Schuitvlot Ganzengang Gccrcgebicd Glazenkaststraat Hagcprcckgang Havcndijkstraat Herengracht Het Groenewoud en alle verkeers heuvels Kapoengang Klein Vlaanderen Koorkerkhof Kousteensedijk Kuiperspoort Lange Noordstraat Lange Noordstraat (postkantoor) Lombardstraat Looierssingel Markt (boomkranscn) Molenwater (gele stenen) Morksstraat Nieuwe Haven Onder de Toren Oostkerkplein rondom kerk De werkgroep Mondiaal Beleid, een onafhankelijke werkgroep van ver tegenwoordigers van allerlei maat schappelijke groeperingen, houdt een openbare vergadering op don derdag 25 april om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Het wordt een bijzondere vergadering, omdat medewerkers van de NOVIB een presentatie verzorgen van hun plat telandsproject "Vrouwen werken aan hun toekomst" in Uganda. De gemeente Middelburg gaat dit pro ject ondersteunen. Voor de agenda en inlichtingen kunt u zich wenden tot de secretaris de heer J. A. Hei jligcr. telefoon 01 18 - 675662. foto: J. Sinke. Parkeerterreintje Simpc 1 huisstraat Penninghock Penninghocksingel Plein 1940 Pluimstraat Roosterstraat Rozemarijnstraat Sehuiffelstraat Schuttershofstraat Seis- plein -straat -bolwerk Seisbolwerk Simpelhuisstraal Sint Jorisgang Sint Jorisstraat Sint Sebastiaanstraat Spuistraat Stadhuisstraat Stoppclaarstuin Suikcrplcin c.o. Suikerpoort-gang Varkensmarkt Verwerijstraat Vijf ringen Vismarkt Vlissingscstraat Vojderij laagte Voldcrijstraat Walplcin Zusterplein Klarenbeek Verkeersdrempels in de wijk Magistraat wijk Helemaal incl. verkeersdrempels in de wijk Dauwendaele De verkeersdrempels in de wijk Dauwendaele tussen de Roozcn- burglaan en de Kruitmolenlaan Dauwendaclselaan en Landenwij- ken Driewegenhof Edelstcncnbuurt Groot industrie terrein naar behoefte Mede's selectief Meanderhof P&R terrein achter het spoor Stromenwijk/ 't Zand Helemaal behalve 't Zand Nieuw- en St. Joosland Hoge Stelle Kerkplein Korteweg Molendijk (afrit Korteweg) Scheldepoortstraat Walravenstraat St. Laurens van Borselenlaan van Citlcrstraat Kerklaan

de Faam | 1996 | | pagina 5