GEMEENTE MIDDELBURG Premie op (vrijwilligers)werk Plannen voor Molenwater Cultuurenquête CDA bezoekt stadsgewest ii Commissies Nieuwe straatnaam Huur Stagiaires uit Zuid-Afrika Thuis in Middelburg GEEN WEL i Collecte RV3 L#' geen GFT-AFVAL GFT-AFVAL Week 15 Tafeltje Dekje uw GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART EEN BETER MILIEU BEGINT Bil IEZELF Woensdag 10 april 1996 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Taxaties onroerende zaken De wet Waardering Onroerende Zaken (kort aangeduid als de wet WOZ) is op 1 januari 1995 in werking getreden. Deze wet WOZ is opgezet om elke onroerende zaak (bijv. woning, bedrijf, schuur, garage enz.) binnen een gemeente te voorzien van één waarde die vanaf 1 januari 1997 zal worden gebruikt voor diverse hellingen nl.: - de Onroerende Zaakbelastingen (gemeente) - de Inkomstenbelasting (rijksbelastingdienst) - Omslag gebouwd (waterschap) In de periode I januari 1995 tot 1 januari 1997 zal van elke onroerende zaak in de gemeenten Arnemuiden en Middelburg de waarde opnieuw moeten worden bepaald. Deze waardebepa ling geschiedt door KAFI bv., een onafhankelijk taxatiebureau waarmee beide gemeenten reeds lange tijd samenwerken. Er zijn in de afgelopen jaren over de onroerende zaken in beide gemeenten vele gegevens ver zameld. Een gedeelte daarvan is echter niet meer actueel omdat aan de onroerende zaken veel wordt veranderd, vernieuwd of komt te vervallen. Voor een goede onderbouwing van de waar de van de onroerende zaken in Arnemuiden en Middelburg zullen deze gegevens opnieuw moe ten worden geïnventariseerd. Inmiddels is de eerder gepubliceerde planning aangepast: 1. schriftelijke enquête voor bedrijven. 2. inventarisatie en controle van de gegevens door mcetploegen 3. analyse van de verzamelde gegevens 4. bepalen van het referentiestelsel 5. taxatie van alle objecten 6. kwaliteitscontrole is reeds uitgevoerd apr. '96 - juli '96 apr. '96 - juli '96 mei '96 - aug. '96 mei '96 - okt. '96 okt. '96-jan. '97 Zoals eerder werd aangekondigd houden wij u op de hoogte wanneer één van de bovengenoem de onderdelen van start gaat zodat U niet voor verrassingen komt te staan. Onderdeel 2, de inventarisatie en controle van de gegevens door mcetploegen gaat vanaf deze week (weck 15) van start. Het is dus mogelijk dat er binnenkort mensen aan uw deur komen of door uw straat lopen. De medewerkers van het taxatiebureau zijn in het bezit van een legitimatiebewijs van de gemeente Middelburg. Daar kunt u altijd naar vragen! Binnen 8 weken na 1 januari 1997 wordt u door middel van een beschikking op de hoogte gesteld van de hoogte van de taxatie. Hiertegen kunt u dan binnen 6 weken bezwaar aantekenen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u contact opnemen met het bureau Belastingen van de afdeling Financiële Zaken van de gemeente Middelburg, telefoon 675474. 675475, 675476, 675477. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 11 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer JJ. Schroevers, telefoon 675633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): nota ambulante versla vingszorg in Zeeland, informatie over het lokale onderwijsbeleid. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 15 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer R. Griep, telefoon 675232. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): presentatie plannen Molenwater door architect Erskine, wijziging parkeerverordening en veror dening parkeerbelasting, resultaten inspraak en vooroverleg ontwerpbe- stemmingsplan Veersepoort. weigeren horecavergunning Vlasmarkt 8, voorbcrcidingsbesluiten. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 675304. Onder meer wordt behandeld(ondcr voorbehoud): stankoverlast Veerst vest. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stad huis. tenzij anders vernield. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 22 april om 19.30 uur. Aan de straatnamenlijst van Middelburg worden twee nieuwe namen toege voegd: Willem Teellinckstraat, voor de weg ten westen van de Kruisweg, die op twee plaatsen op de Kruisweg zal aansluiten. De eerste ontsluiting ligt ter hoogte van de Adr. Lauwereystraat en de tweede 110 meter verderop in noordelijke richting. J.V. Sprengerlaan, voor eén weg op het huidige terrein van Vijvervreugd, vooruitlopend op een daar te ontwikkelen woonwijk. De balie van Sociale Zaken aan de Simpelhuisstraat. Foto: J. Wolterbeek. De overheid vindt het zo belangrijk dat mensen actief meedoen in de maatschappij dat er zij een premie voor over heeft. De premie is bedoeld voor uitkeringsgerechtigden die weinig kans maken op werk. Er zijn drie soorten premies. Er is een doorstroompremie voor uitkeringsgerechtigden die een vaste baan vinden. Er is een deeltijdpremie voor alleenstaande ouders die in deeltijd gaan wer ken. Er is een activiteitenpremie voor uitkeringsgerechtigden die vrijwilligers werk doen. Deze week gaan we in op de eerstgenoemde aanmoedigingspremie. De twee premies die daarna volgen zullen de komende weken aan bod komen. Waarom een premie op werk? Tot voor kort bestond de mogelijk heid een deel van de eigen verdien sten te houden, naast de uitkering. Uit onderzoek bleek dat dit niet goed werkte. 1-Iet vrijlaten van een gedeelte van de eigen verdiensten leidde niet. ofte weinig, tot het doel: het aanvaarden van betaald werk. De overheid wil bereiken dat uitke ringsgerechtigden zo kort mogelijk in een uitkeringssituatie blijven. De ervaring is: hoe langer mensen afhankelijk zijn van een uitkering, hoe uitzichtlozer hun situatie wordt. Het vinden van werk is doorgaans het enige uitzicht op een betere toe komst. Dat is de reden dat de overheid het vinden van betaald werk met een premie wil belonen. Wanneer? Uw consulent bij de sociale dienst bepaalt, mogelijk in overleg met iemand van het arbeidsbureau, of u in aanmerking komt voor een pre mie. Als u rechten meent te hebben op een premie kunt u het best con tact opnemen met uw consulent. Er zijn vanzelfsprekend enkele voorwaarden. U bent uitkeringsgerechtigde. Dat wil zeggen u krijgt een uitkering op grond van de Algemene Bij standswet. de Wet inkomensvoor- Met ingang van 1997 zal de jaarlijk se verhoging van de huur de sport complexen, gymnastieklokalen en. wijkcentra niet meer op 1 januari maar op 1 augustus doorberekend worden. Dat houdt in dat op 1 janu ari 1997 geen huurverhoging zal plaatsvinden. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 15 lot en met 21 april maandag vleesballetjes in pikante toma tensaus. gebakken aardappelen dinsdag runderlapje in rode wijnsaus, bloemkool, broccoli, aardappe len woensdag stoofpotje met andijvie, kriel- aardappelen donderdag gegrilde kippenpoot, gemengde groenten, aardappelpuree vrijdag visfilet in milde citroensaus, erwtjes, aardappelen zaterdag spaghetti Bolognese zondag wat de pol schaft foto J. Wolterbeek. De plannen van het bureau van de Zweedse architect de heer Erskine voor het gebied Molenwater zul len gepresenteerd worden op maandag 15 april tijdens de open bare vergadering van de commis sie Stadsontwikkeling. Het gebied van het voormalige Molenwater, dat dienst deed als opvangreservoir van het grachten water en tevens als spuiboezem, is de laatste tijd in de belangstelling gekomen. Globaal wordt het gebied begrensd door het Molenwater en de Zuidsingcl. Het huidige kazerne complex aan de Korte Noordstraal en het terrein van de voormalige gasfabriek worden bij het gebied betrokken. Als belangrijke redenen voor het nadenken over dit gebied zijn te noemen: het leegkomen van de Streek school. Al geruime tijd stond de Streekschool leeg. Het pand is inmiddels gesloopt. Het terrein van de watertoren, inclusief de toren, is door de gemeente aangekocht. Het is de bedoeling de toren te handhaven als industrieel monument. Een goede bestemming is van belang. Naar verwachting zal binnen een aantal jaren het gehele kazerne- complex leeg komen door ver plaatsing van landmachtondcrde- len naar elders. De vraag is: wat moet daarmee gebeuren? De bodemsanering van het terrein van de voormalige gasfabriek is achter de rug. Naar een bestem ming moet gezocht worden. Al met al een omvangrijke stadsver nieuwingsoperatie. Het gemeente bestuur heeft de bekende Zweedse architect Ralph Erskine ingescha keld voor het ontwerpen van een visie op het gebied. Het gaat hierbij om een studie naar de mogelijkheden voor toekomstige bestemmingen en ook naar nieuw bouw of verbouwing. Het zal duidelijk zijn dat de planvor ming zich nog in een vroeg stadium bevindt en dat een mogelijke uitvoe ring vele jaren in beslag zal nemen. ziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werk nemers (IOAW) of de Wet inko mensvoorziening oudere en gedeel telijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (IOAZ). U moet een behoorlijke "afstand tot de arbeidsmarkt" hebben. Dat betekent: uw kansen op de arbeids markt zijn om wat voor redenen dan ook niet zo groot. Nu lijkt dat een vaag begrip, kansen op de arbeids markt. Maar er ontstaat al meer dui delijkheid als de ambtenaren van de sociale dienst en het arbeidsbureau een aantal gegevens op een rij gaan zetten. Die zijn onder meer: welke opleidingen heeft u gevolgd? Wat voor werk heeft u in het verleden gedaan? Wilt u van alles doen om aan het werk te komen (bereidheid tot bijscholing, herscholing, sollici teren enzovoort)? En weet u zelf de juiste weg te bewandelen om uw doel te bereiken? Zo wordt duidelijk hoe uw kansen liggen om aan betaald werk te komen. Anders gezegd: zo ontstaat een beeld van de afstand tot de arbeidsmarkt en dat wordt uitgedrukt in maanden. De een heeft met die werkervaring en die opleiding geen of slechts een korte bijscholing nodig en kan zon der veel hulp aan het werk komen. Zijn afstand tot de arbeidsmarkt is 0 tot 12 maanden. Een ander heeft een uitgebreide scholing en hulp nodig. Dus ook veel meer tijd. Zijn afstand tot de arbeidsmarkt is minstens 24 maanden. De premies zijn bedoeld voor degenen, die minstens een afstand van 14 maanden hebben tot de arbeidsmarkt én op eigen kracht werk welen te vinden. U moet minstens 24 maanden achtereen uitkeringsgerechtigd zijn (geldt niet voor vrijwilligerswerk). In die periode mag u niet tussentijds hebben gewerkt. Ook heeft de over heid niet in u geïnvesteerd om uw kansen op de arbeidsmarkt te ver groten. Een voorbeeld. Als u via de sociale dienst of het arbeidsbureau gebruik maakt van regelingen voor her- en bijscholing komt u met in aanmer king voor de premie. De overheid heeft dan al voor een flink bedrag in u geïnvesteerd. Terugvordering en uitsluiting Als de sociale dienst heeft vastge steld dat u de aanmoedigingspremie ten onrechte heeft ontvangen, kan de dienst besluiten de premie terug te vorderen. Dat gebeurt zeker als u de aanmoe digingspremie op basis van onjuiste inlichtingen heeft gekregen. In dat geval kan de sociale dienst besluiten u van een aanmoedigingspremie in de toekomst uit te sluiten. Bezwaar en beroep tegen dit besluit blijven natuurlijk mogelijk. Uitstroompremie Hoeveel? De premie is netto 1.200 gulden Voor wie? Voor iedere uitkeringsgerechtigde die een afstand heeft tot de arbeids markt van minstens 24 maanden en die werk heeft gevonden. Het moet een volledige baan zijn of werk dat meer oplevert dan de geldende bij standsnorm of de vastgestelde uitke ring. Werk in het kader van de zogenaam de Melkert-banen. seizoenswerk en werk via een bancnpoolregeling, de Jeugdwerkgarantie wet en een uit zendbureau zijn van de premierege ling uitgesloten. Aanvragen Bij de sociale dienst zijn formulie ren verkrijgbaar voor de door stroompremie. U vult het formulier in en kunt het inleveren bi j de soca- Ic dienst. Wanneer? U kunt de premie aanvragen als u minstens drie maanden achtereen in uw nieuwe betrekking hebt gewerkt. Bewijsstukken U zult een schriftelijke arbeidsover eenkomst aan uw consulent van de sociale dienst moeten laten zien. Recente ontwikkelingen binnen de beleidssectoren beeldende kunst en professionele podiumkunsten geven aanleiding tot een herbezin ning op het cultuurbeleid van de gemeente Middelburg. Momen teel is dan ook een nieuwe cultuur nota in voorbereiding. In deze nota zal de beleidsvisie voor de komende jaren worden verwoord. Om de mening van de bevolking met betrekking tot het cultuuraan bod in Middelburg te peilen zal onder meer een enquête worden ingesteld. Deze enquête zal steekproefsgewijs worden afgenomen in de periode van I 1 april tot 30 april a.s. onder 1.000 inwoners van Middelburg, de overige gemeenten op Walcheren en Zuid-Beveland. De enquête zal tele fonisch worden uitszevoerd door medewerkers en studenten van de afdeling HEAO van de Hogeschool Zeeland en medewerkers van de sectic Welzijn van de gemeente. Voorzover u hiervoor mocht worden benaderd, wordt u vriendelijk ver zocht uw medewerking te verlenen. Het ligt in de bedoeling om de cul tuurnota nog voor het zomerreces door de gemeenteraad van Middel burg te laten behandelen. Vrijdag 12 april a.s. brengt de CDA-fractie uit Provinciale Sta ten een werkbezoek aan het Stads gewest Vlissingen/Middelburg. De fractie wil zich oriënteren op de ontwikkelingen in het stadsgewest naar aanleiding van de kritiek die dit samenwerkingsverband eind vorig jaar van diverse kanten te verduren kreeg. 'Ze brengen er niets van terecht', was het beeld dat door som migen werd opgeroepen. Dat was voldoende reden voor de beide col leges van b. en w. om het tegendeel aan te tonen. Na de PvdA-Staten- fractic en de Commissaris van de Koningin is het nu het CDA uit Pro vinciale Staten waarop het stadsge westelijke informatie-offensief zich richt. Dat bestaat uit een uiteenzetting in het Vlissingse stadhuis, gevolgd door discussie en een rondrit per bus langs bouwlocaties en toekomstige stadsgewestelijke speerpunten (hel KSG-térrein in Vlissingcn. het tus sengebied tussen Vlissingcn en Middelburg en hel Stationsgebied in Middelburg). Terugkeer vindt plaats in het stad huis Vlissingcn, waar het gezel schap conclusies zal trekken. Van 19 april tol 7 mei zullen de drie stagiaires uil Zuid-Afrika, de provincie Mpumalanga, een stagebczoek brengen aan de gemeente Middelburg en Vlissingcn. Hoofdthema van de stage is: huisvesting en bouwen en wonen. Daarmee sluit men aan bij de thema's van de tweede Habitat-conferentie van de Ver enigde Naties die in juni zal worden gehouden in Istanbul. De stagiaires zijn de heren Thusi H. Kubheka (38), leraar. Lawrence M. Mooi (39). vakbonds vertegenwoordiger. en de heer Saul C. Vilakazi (33), bedrijfsleider. Op het programma staan ontmoetingen met onder andere het gemeentebe stuur. het Zeeland College, vertegenwoordigers van het ministerie, de VNG. de provincie en architecten. De stagiaires zullen in Middelburg cn Vlissingcn worden geïnformeerd over zaken als: - grondpolitiek, grondeigendom, registratie en afgifte van grond, het kadas ter; - sociale woningbouw, stadsvernieuwing; - participatie cn leefbaarheid, bewonersgroepen, buurtbeheer. Overigens komen ook algemene aspecten van onze samenleving aan bod. De Zuidafrikaanse stagiaires krijgen een werkplek in het stadhuis. Project coördinator is voor Middelburg de heer J.A. Heiliger, telefoon 675662. In verband met de gemeentelijke herindeling Middelburg - Arnemui den worden komend najaar gemeen teraadsverkiezingen gehouden. Om de uitslagen hiervan te kunnen ver werken in de informatiegids 'Thuis in Middelburg' zal deze pas begin volgend jaar verschijnen. De redactionele mailing om de ove rige gegevens te verzamelen zal daarom dit jaar zoals gebruikelijk niet in april maar pas in september naar de diverse adressen worden verzonden. De reeds ontvangen correcties/wij zigingen zullen uiteraard worden verwerkt in de nieuwe editie. As van open haard Asbakinhoud Zand Vogelkooizand Stofzuigerzakken (en inhoud) Honde- en katteharen Luiers Melk- en vruchtesappakken Kattebukkorrels zonder milieukeur Schillen en resten van groenten, fruit, aardappelen Etensresten (jus, vet. botjes, visresten (ook graten), kaas/broodkorsten) Eierschalen Pinda's en noten (doppen) Koffiefilters, koffiedik, thee bladeren en theezakjes Snijbloemen, kamerplanten, gras, stro en bladeren Klein snoei-afval en planten, zoals gras (geen grond) Kattebakkorrels met milieukeur Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collcc- te te houden: 9 tot en met 13 April ZOA Vluchte lingenzorg; 15 tot cn met 20 april Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. V' an groente-, fruit- en tuinafval (gft) wordt schone compost gemaakt. Als er tenminste geen vreemde produkten in zitten. Over het gft dat er in ons land aangeboden wordt zijn de composteerders over het algemeen zéér te spre ken. Ook al zitten er nogal eens aardappelschilmesjes (100.000 per jaar!) of bierdopjes in. Dat is vervelend, maar die zijn met een magneet te verwijderen. Soms echter kunnen op zichzelf kleine verontreinigingen de boel aardig bederven, zoals glas. Maar ook plastic. Dat is bijvoorbeeld bet geval als er een plastic zak in liet gft-afval zit. Zoiets kan gemakkelijk gebeuren, omdat veel groente en fruit in plastic gekocht wordt. Bij het schoonmaken van dat groente en fruit komt het plastic dan zonder datje het merkt in het afval terecht En dat is een probleem Plastic composteert (uiteraard) niet. Daarom is het ook met zo handig om voor het schoonhouden van de bak een plastic zak te gebruiken. Een papieren zak. speciaal voor gft-containers. kan daarentegen geen kwaad. Die zakken zijn in verschillende maten bij de meeste supermarkten verkrijgbaar. Vraat; "M' gemeente om meer informatie! GROENTE-, FRUIT- EN TUINAFVAL APART!... EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF

de Faam | 1996 | | pagina 5