hhi Ook voor sporters met een handicap... Sport Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus Cursus/onderwijs Bijeenkomst Gevonden Gezondheid Lezingen Natuur Ouderen Beurs Wet Voorzieningen Gehandicapten Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 10 april 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Verlengde schooldag - De leerlingen uit de groepen 5 tot en met 8 van de openbare basis school Ravenstein in Vlissingen hebben in de periode van januari tot en met april deelgenomen aan de verlengde schooldag. Deze naschoolse opvang voor kinderen uit het middengebied is bedoeld om kinderen in aanra king te laten komen met zaken waar ze anders niet zo snel mee in aanraking zouden komen. De activiteiten bestonden onder meer uit technika 10 voor meis jes, creatieve vorming, toneel spel, blokfluit spelen en zelfver dediging. Op dinsdagmiddag 16 april vindt om 15.30 uur de afslui ting plaats van dit project. Deel nemers stellen de gemaakte werken ten toon en er vinden uit voeringen plaats door de blok- fluitgroep, de toneelgroep en de zelfverdedigingsgroep. Tafelarrangement - Alle Zeeuwse bloemisten en hun per soneel worden door het Groen College in Goes uitgedaagd om de mooiste tafelversiering te maken op 23 april in het Groen College Goes aan het Stations park 39 in Goes Er wordt een prijs beschikbaar gesteld voor het beste tafelarrangement gemaakt door een bloemist, en een prijs voor het beste tafelar rangement dat gemaakt is door een leerling van het college. Het werk van beide groepen wordt beoordeeld door een vakkundige jury, bestaande uit minimaal drie vakmensen uit de bloemisterij. Gezocht wordt nog naar een vierde persoon die zich beschik baar wil stellen om de jury aan te vullen. Inlichtingen, tel. 0113- 272250 Gdansk - De diakonie van de hervormde gemeente in Nieuw en Sint Joosland houdt zaterdag 13 april tussen 9.30 en 12 uur een inzamelingsactie voor Pool se kankerpatiëntjes in Gdansk. Van het ingezamelde geld wor den medicijnen gekocht. De actie wordt kenbaar gemaakt door het luiden van de kerkklok. FNV - De Industriebond FNV huldigt op vrijdagavond 19 april har jubilarissen om 20 uur in het Ontmoetingscentrum Dauwen- daele een de Vrijlandstraat in Middelburg. Alzheimer - Op 12 april houdt de Alzheimer verening Rond de Schelde haar jaarlijkse themadag in de stadsschouwburg in Mid delburg Het thema is dit jaar 'zorg rond het levenseinde van de dementerende mens' De bij eenkomst wordt gehouden van 14 tot 17 uur Scriptieprijs - De Stichting Voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) zal op 11 oktober de SRVZ-Scriptieprijs 1996 voor leerlingen in de gezondheidszorg uitreiken. De scriptieprijs bestaat uit een speciaal vervaardigd plas tiek en een geldbedrag van drie duizend gulden Verder zijn er twee aanmoedigingsprijzen van duizend gulden. De studenten die willen meedingen naar de SVRZ-Scriptieprijs 1996 moeten hun werkstuk uiterlijk 1 juli inge diend hebben bij de raad van bestuur van de SVRZ-Middel- burg. Licentiateship - Fotograaf Cor Schuilwerve uit Vlissingen heeft bij het British Institute of Profes sional Photography -B.I.P.P.- in Engeland de kwalificatiegraad Licentiateship behaald en mag zich nu Qualified Member noe men. Licentiateship is een van de drie kwalificatiegraden die men in Engeland bij het B.I.P.P. kan behalen Cor Schuilwerve is eveneens aangesloten bij het Dutch Institute of Professional Photography. Spoorwegen - Op vrijdag 12 april om 19.45 uur houdt de Zeeuwse afdeling van de Neder landse Vereniging van belang stellenden in het spoor- en tram wegwezen -NVBS- haar maande lijkse bijeenkomst in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg Deze keer staat er een dia-avond op het programma over spoor wegen in Scandinavië van de heer Berghuijs uit Koudekerke. Dagelijks: rondleiding stad huis Middelburg, 10-17 u., 's zondags 12-17 u. Dagelijks: beklimming van de Lange Jan Middelburg. Sportzaal van Duyvenvoorde Oost- Souburg, peutergym, 9.30 u. De Blazer Oost-Souburg, volksdansen voor 50+, 10.45 u. De Parel Domburg, bow- lingtoernooi, 20 u., inschrij ven voor 18 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, club voor alleen staanden, 19.30 u. Ont moetingscentrum Dauwen- dale Middelburg, Aktivitei- tencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo voor 50+, 14 u. 8 Stichting In- en Uitloophuis Vlissingen, wenskaarten maken, 9.30 u. Stadhuis Middelburg, vergadering commissie Maatschappelij ke Zaken, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. VVV Domburg, culturele stadswandeling, 13.30 u. COC-café Middel burg, sieradenshgw, 21 u. Peuterspeelzaal 't Speel- treintje Oostkapelle, voor- jaarskleding-, speelgoed- en bed-box-buggy beurs, 15 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, Jos van Amsterdam verteld Ierse verhalen, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag voor jong en oud, 15 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelItjes onder begelei ding, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ont moetingsavond voor alleen staanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. Binnenstad Vlis singen, skeeler kampioen schappen, 11 u. Karolin- genburch Oost-Souburg, dansavond voor alleen staanden, 20.30 u. School gebouw Rembrandtlaan Vlissingen, Afrikaanse- en Hip-Hop dansmiddag voor tieners, 13 u. Saronkerk Oostkapelle, zangavond, 19.45 u. Sporthal Baskenburg Vliss ingen, sporten met longen- fyseem, Astma of Bronchi- tus, 15.15 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteitencentrum Middelburg, diverse activi teiten, voor info 0118- 611580. Stadhuis Middel burg, vergadering raads commissie Stadsontwikke ling, 19.30 u. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 u. De Schelp Domburg, saunamid dag, 12-17 u., damessauna- avond, 18 u. De Parel Dom burg, aquafitness, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, koersbal 13.30 u. Ontmoetingscentrum Dau wendaele Middelburg, Akti viteitencentrum Middelburg, diverse activiteiten, voor info 0118-611580. Huize 's- Hertogenbosch Middelburg, lezing 'Ontstaan en vroegste ontwikkeling van de Zeeuw se kaapvaart, 1572-1609', 19.30 u. Zeeuwse Volksuni versiteit Middelburg, kleu- renworkshop Patchwork, 9.30 u. Bord Parkeerterrein Delta Expo aan de Ooster- scheldezijde, Natuurmonu menten en Het Zeeuwse Landschap, excursie, 10 u. Hotel Arneville Middelburg, Kamer van Koophandel, startersbijeenkomst, 13.30 u. Zuiderbaken Middelburg, hobby- en ontmoetingsmid dag, 13.15 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub 4 tot 9 jaar, 14 u. De Parel Dom burg, squashtoernooi, 12 u„ inschrijven voor dinsdag 20 u. De Parel Domburg, spet termiddag, spelletjes onder begeleiding, 14 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Aktiviteitencen trum Middelburg, bijeen komst met thema onderwer pen op sociaal- maatschap pelijk vlak, 13.30 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostka pelle, beestenboelmiddag, 'Jong leven', voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, 14 u. Toe ristisch Centrum Oranjezon Oostkapelle, cursus 'Wij koken Thais', 17.30 u., voor aanmelding tel. 581507. Hotel-Restaurant Terminus Goes, Dierenbescherming Noord en Midden Zeeland, algemene ledenvergade ring, 20 u. Bord parkeerter rein Delta Expo aan de Oos- terscheldezijde, Natuurmo numenten en Het Zeeuwse Landschap, excursie, 14 u. Clubgebouw 't Ford Vlissin gen, knutselmiddag voor kinderen, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, deomstratie door Marja Franchimont van verschil lende technieken kraalwerk, 14 u. Blessures - De Zeeuwse Sport raad organiseert in samenwer king met fitnesscentrum Ten Tije op zaterdag 27 april van 13 30 tot 16 uur een themamiddag met als onderwerp blessures en krachttraining in fitnesscentrum Ten Tije De themamiddag heeft als doel om sporters, trainers, begeleiders en andere geïnteres seerden te informeren over hoe juist om te gaan met krachttrai ning Inlichtingen, tel. 0118- 640700 Neeltje Janstocht - Op zater dag 20 april organiseert T.C. Ril land voor de negende keer de Neeltje Jans fietstocht Om 10 uur is het vertrek bij bar 't Bruin tje aan de Hoofdweg in Rilland. De rit voert over de Oosterschel- dekering, Philipsdam en de Oes- terdam Er wordt gereden met een gemiddelde snelheid van ongeveer 28 km/u Enkele motorrijders zorgen voor de ver- keersbegeleiding. Tijdens de 150 kilometer lange rit zijn twee stops voorzien. Inlichtingen, tel. 0113-551826 of 0113-502547 Damesbiljart - Om de biljart- sport voor dames te promoten start biljartvereniging 't Raedt- huys in Middelburg met een jaar lijks terugkerend Open libre-toer- nooi voor dames op 8, 9, 15 en 16 juni in Snooker- en Biljartcen trum Cue Action in Middelburg. Het maximum aantal deelneem sters is vastgesteld op veertig. Inschrijving, tel 0118-418537 of 628615. Ganzestadtochten - De Stichting 3 Zeeuwse Wandel Dagen organiseert in het Hemel- vaartsweekend van 16 tot en met 18 mei voor de vijfde keer de Ganzestaddagtochten Het gaat hier om een drietal wandel tochten over vijf afstanden van tien tot vijftig kilometer per dag De start en de finish zijn bij het Scaldiscollege aan de Rommers- walestraat in Goes. Inlichtingen en/of inschrijving: tel. 0164 - 620 398 Natuur - Het Educatief Cen trum Walcheren organiseert in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen de cursus 'Kijk op Walcherse natuur'. De cursus bestaat uit zes lessen waarin vier excursies zijn verwerkt. Het accent van de cursus ligt op bloemen- en plan tenkennis. De twee cursusda gen zijn op 14 mei en 3 juni. Aan melding bij de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen Patchwork en quilting - In de cyclus van de thematische kleurenworkshops patchwork en quilting organiseert de Zeeuwse Volksuniversiteit op dinsdag 16 april het thema 'Lente' De workshop duurt van 9 30 tot 12.30 uur en wordt gegeven op het ZVU-bureau, Spanjaardstraat 51 in Middelburg. Zowel begin ners als gevorderden gaan aan de hand van veel kleurige stoffen kleuropdrachten uitvoeren die passen bij de lente. Aanmelding, tel 0118-634800. Muziekschool - Op zaterdag 13 april houdt de Zeeuwse Muziekschool van 9.30 tot 12 30 uur een open dag in hun gebouw aan de Kuiperspoort 21 in Mid delburg. De school zet op deze dag de deuren open voor ieder een die geïnteresseerd is in de opleiding, de cursussen en de samenspelmogelijkheden die door de Zeeuwse Muziekschool verzorgd worden. Er kan kennis worden gemaakt met de instru menten viool, altviool, cello, dwarsfluit, hobo, klarinet, saxo foon, trompet, tuba, slagwerk, blokfluit, gitaar, basgitaar, elektri sche gitaar, kleine harp, accor deon, piano, orgel en keyboard/synthesizer Dansles - Het Activiteiten Cen trum Vlissingen bedoeld voor uit keringsgerechtigden, Bonedijke- straat 155, begint op maandag 6 mei van 14 tot 16 uur bij vol doende deelnemers met dans lessen. In acht lessen worden de cursisten de basisdanspassen geleerd van de foxtrot, wals, tan go en rumba, Opgave voor 29 april bij Netty de Gelder, tel 0118-414660 Lente - De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt op dinsdag 16 april van 9.30 tot 12.30 een Kleu- renworkshop Patchwork met als thema 'de lente'. Deze work shop is geschikt voor zowel beginners als gevorderden Aan de hand van veelkleurige stoffen voeren deelnemers kleurop drachten uit die passen bij het seizoen De workshop wordt gegeven op het ZVU-bureau in de Spanjaardstraat in Middel burg Opgave en inlichtingen. 0118-634 800 Kwaliteitshandboek - De afgelopen twee jaar heeft de Hogeschool Zeeland een kwali teitshandboek geproduceerd. Daarin staan alle procedures ver meld, die gevolgd moeten wor den bij verschillende activiteiten binnen de hogeschool. Maandag 1 april aanstaande wordt het document aan alle medewerkers van de Hogeschool Zeeland uit gereikt tijdens een bijeenkomst, waarin het belang van een goede kwaliteit als cruciaal voor de hogeschool zal worden bena drukt. Onder de naam HZ-IQ (Hogeschool Zeeland Is Quality) wil de hogeschool met de uitrei king beginnen met het kwali teitsprogramma dat haar tot een van de beste tien hogescholen van Nederland moet maken. Internet - De Kamer van Koop handel organiseert twee semi nars over internet die onder ander bestaan uit demonstraties van electronic-mail, VWVW en FTP. De seminars worden ge houden op 22 en 23 april van 19 15 tot 22 30 uur in hotel Arne ville in Middelburg Aanmelding en/of informatie, tel. 0118 - 673 540. Zelfbezinning - Het centrum voor zelfbezinning organiseert een thema-avond op woensdag 10 april om 20 uur in de Zeeuw se Bibliotheek. Mario Jonker spreekt over 'De stuwende kracht in mij Waar vandaan? Waar naar toe?' Wijkbeheer - Op maandag 22 april wordt in het stadhuis in Middelburg de gemeenteraads vergadering gehouden. Onder werpen die op de agenda staan zijn ondermeer de invoering van wijkbeheer, bodemonderzoek in tuinen aan de Varkensmarkt en de beheersstructuur en exploita tie van de stadsschouwburg en de concertzaal. Mariekerke - Op dinsdag 16 april vergadert de gemeenteraad van Mariekerke. Er wordt onder meer vergaderd over de verorde ning leerlingenvervoer, het ver vangen van gloeilamparmaturen in de Boazschool in Meliskerke en het verhogen van de wethou- derswedde in verband met extra werkzaamheden tengevolge van het herindelingsproces. Westkapelle - De gemeente raad van Westkapelle vergadert op donderdag 18 april Onder werpen die op de agenda staan zijn ondermeer de aanschaf van een bedrijfsauto voor gemeente werken, reservering van een invalidenparkeerplaats in de Torenstraat en een discussie over het schetsontwerp tot recontructie van de Markt. Soft-drugsbeleid - Onder de noemer 'Soft-drugsbeleid Vlis singen: na een jaar nog te hard of te zacht?' wordt in het Arsenaal theater in Vlissingen op 15 april om 20 uur een themadebat gehouden over het soft-drugsbe leid. De evalutatienota 'Soft drugsbeleid Vlissingen-Middel- burg' is gratis verkrijgbaar bij de sectie communicatie in het stad huis Vlissingen van overheidswege toegestane piraterij was voor Zeeland van grote economische betekenis. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen en voor discussie De bijeenkomst vindt plaats in Huize 's-Hertogenbosch aan de Vlasmarkt in Middelburg Kunsten overwogen - De heer dr. Antoine Bodar geeft op dinsdag 23 april om 20 uur een lezing met als onderwerp 'De kunsten overwogen' in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg Zaken die aan de orde komen zijn ondermeer wat is kunst, wat is schoonheid en door welke factoren worden kunst en schoonheid wisselend ervaren Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij boekhandel Fanoy en de Zeeuwse Biblio theek. Mythe en techniek - Op don derdag 9 mei houdt prof dr H.J. Achterhuis in de Zeeuwse Biblio theek een inleiding met als titel 'Natuur tussen mythe en tech niek' Van de hand van Achter huis is vorig jaar een boek met dezelfde titel verschenen. Tij dens de inleiding gaat de spreker ondermeer in op vragen van een Zeeuwse leeskring. Zeeuwse kaapvaart - De werkgoep historie en archeolo gie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen organiseert dinsdag 16 april om 19.30 uur een voordracht over een lopend historisch onderzoeksproject. De heer drs. I. van Loo, verbonden aan de Rijksuniversiteit Leiden, zal nader ingaan op zijn onderzoek naar de vroegste Zeeuwse kaap vaart tussen 1572 en 1609 Deze Fysiotherapie - Patiënten met problemen of klachten over de nieuwe regeling voor fysiothera pie en oefentherapie kunnen deze melden bij het Informatie en Klachtenbureau Gezond heidszorg (IKG) van het patiën ten/consumentenplatform Zee land Alle meldingen worden geregistreerd en bij de komende landelijke evaluatie ingebracht. Schrijnende situaties worden nog voor de evaluatie aan het ministerie van WVS voorgelegd Homeopathie - De Koninklijke Vereniging Homeopathie Neder land, afdeling Zeeland, houdt op maandag 15 april om 19.30 uur haar jaarlijkse ledenvergadering in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg Na de pauze is er een lezing over voed selallergie die wordt gegeven door de heer C. Baas, homeopa thisch arts in Eindhoven. Verrekijker - In de periode van 28 maart tot en met 4 april zijn de volgende voorwerpen bij het politiebureau in Middelburg aan gegeven. diverse portemon nees, diverse fietsen, diverse sleutels en sleutelbossen, auto radio's, bromfiets merk Puch, bankbiljet, horloge merk Condor, witte hond, metalen mouwop houder en een verrekijker. Stinzeplanten - De afdeling Walcheren van Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging verzorgt op zaterdag 13 april een excursie op de fiets naar het landgoed Overduin en omgeving, ten noord-oosten van Oostkapelle. De excursie wordt geleid door Gerrit Geerse. Belangstellenden worden ver zocht zich om 9.30 uur te verza melen aan het hek van het land goed Overduin. Informatie, tel. 0118-615878. Boeken - Op tweede paasdag begint de boeken en verzamel- markt op de Markt in Middel burg Dit is de eerste van een serie van achtentwintig markten, die iedere maandag gehouden wordt De markt begint om 11 uur en duurt tot 17 uur. De markt begint met zo'n dertig kramen en naarmaten het seizoen vor dert wordt dit mogelijk uitge breid tot zo'n tachtig kramen. Ouderen en arbeid - De Stichtingen Welzijn Ouderen op Walcheren zijn gestart met een project om ouderen en arbeid dichter bij elkaar te brengen Doelstelling van het project is de behoeften van 50-plussers en werkgevers in kaart te brengen. Zijn er veel ouderen die (weer) willen gaan werken? Blijft er bij werkgevers werk liggen dat geschikt zou zijn voor 50-plus sers? Het project zal in eerste instantie tot eind juni duren. Dan wordt bekeken of met bemidde ling tussen ouderen en werkge vers kan worden gestart. IT1AAT5CHAPPEUJKE ZORG WALCHEREN Voor informatie, bel (0118) 684000 maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Mededelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 11 april t/m wo. 17 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo geen opgave ontvan gen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P.C. Hoek, 15 uur: W. Westland. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J Bakker. Volle Evangeliegemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1 Zo geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7 Geen opgave ontvangen Hervormde Kerk. Geen opgave ontvangen. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J.D. Sinte-Maartensdijk, 19 uur' A.E de Bruijn. Hervormde Gemeente. Zo geen opgave ontvan gen. HOOGELANDÊT Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Wolthaus. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: J van Veen. Hervormde Kerk Dorpsplein 1 Zo 9 30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur- C Brakema. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. Ned. Gereformeerde Kerk (gebouw Engelse Kerk) Zo 9.30 en 17 uur: K. Holwerda Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43 Wo. 19 30 uur' Bijbelstudie, Dam 6. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten. Lange Noordstraat 62 Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur. eredienst. P. Sol. Leger des Heils Hoogstraat 20. Zo 9.20 uur: bid stond, 10 uur: samenkomst. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70 Zo 10 uur- Pasma-vd. Berg Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten Koorkerk. Zo. 10 uur Liturgie. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1 Zo 10 uur. De Hoeksteen Zo 11.30 uur. Huize St. Willibrord: eerste zaterdag van de maand 17 uur: protestantse dienst, twee de, derde, vierde en vijfde zaterdag van de maand 17 uur Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo., geen dienst Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS, Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren Olmen laan 8. Zo 9 30 uur. dienst Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35 Zo. 16 uur Do 19 30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Vrijlandstraat 68 Zo 10 uur. Sion Thomaskapel, NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente Zo 9.30 uur Klijnsma. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk Zionskerk, Duinweg 36A Zo. 10 uur J H. Kip, 19 uur A.C den Hollander (in de Herv. kerk) Hervormde Gemeente Zo. 10 uur geen opgave ontvangen, 19 uur A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente Saronkerk. Zo 9.30 en 15 uur H Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Geen opgave ontvangen Christelijke Gereformieerde Kerk. Zo. 9.30 en 16 30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo 10 uur: P. Messie. Gereformeerde Gemeente in Nederland Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leedbiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Geen opgave ontvangen. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Geen opgave ontvangen. Getuigeniskerk, Geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Nieu we Kerk Groenmarkt, Geen opgave ontvangen. Engelse Kerk Simpelhuisstraat Geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref. Bond (in de' Ontmoetingskerk). Geen opgave ontvangen. Oostkerk (in Concert- en Gehoorzaal) Geen opga ve ontvangen Koorkerk. Zo. 10 uur, Liturgiegroep Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Klem Vlaande ren 75. Zo 9.30 en 16.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: P. Joosse, 19 uur: J.S. Koops (in de Herv. kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3 Zo. 10 uur: A. Bruin, 19 uur: J.S. Koops. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uuur: Q. v.d. Vrie. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo 10 uur A.W. Mol, 19 uur R.G. van der Zwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk Zo.: geen opgave ontvangen. Oranjeplemkerk. Zo: geen opgave ontvangen. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever' Dongestraat 1 Elke eerste en derde zaterdag van de maand 9 uur. Zo. 19 uur: geen opgave ontvangen Martinuskerk Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Pinkstergemeenschap 'Shalom', Van Doornlaan 40 West-Souburg. Zo. 14 30 uur. Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten Hervormde Kerk Oranjeplein. Za. 9.30 uur: ere dienst, 10 30 uur: bijbelstudie. P. Sol. VEERE Hervormde Kerk. Zo: geen opgave ontvangen. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion Bethel-Pmksterkerk. Vrijdomweg 1Zo 11 30 uur. Wo. 19.30 uur Vr. 19.30 uur Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9 30 en 16.30 uur. Doopgezinde Gemeente Vrijdomweg 1 Zo. 10 uur: dienst in Middelburg Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2 Zo. 9.30 en 16.30 uur P.M. v.d. Horst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg Zo 9.30 en 17 uur Wo 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 9.30 uur: J.W.- Glashouwer Open Hof. Alexander Gogelweg 57 Zo 9.30 uur. A.V. de Nooij De Schaapskooi. Pape gaaienburg Zo 9.30 uur. A Often. Ter Reede. Zo 19 uur: Q. v.d Vrie Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88. Zo 10 uur J.P. de Causmaecker. Jehovah's Getuigen Centrum Van Dishoeckstraat 534 Do 19 uur. Zo. 10 uur. Jehovah's Getuigen Souburg Van Dishoeckstraat 534 Di 19 uur Zo 15.30 uur. Jehovah's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Di 19 uur. Zo 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161 Iedere zondag 10 uur. Gereformeerde Gemeente Marmxplein 41. Zo. 9 30 en 16 uur: R. Kattenberg Wo 19 30 uur H. Paul. Leger des Heils. Dr Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e o Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur P Pouwelse. Christelijk Centrum Zeeland. Faradayweg 1 Zo. 10.30 uur: samenkomst Volle Evangelie Gemeente Beréa Westerbaan 16. Zo 10 uur: samenkomst Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia' Vrouwen straat 5 Zo. 10 uur samenkomst. Het Apostolisch Genootschap Singel 190-194. Zo 9 30 uur Wo 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61 Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede Babbelaar, elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand 10.30 uur Geen opgave ontvangen Lieve Vrouwe KerkSingel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede Za. 17 uur. Open Hof. Zo. 11 15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo: geen opgave ontvan gen Gereformeerde Kerk. Fort de Haakweg 14. Zo 10 uur: Murre, 19 uur: Lafeber. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Zo. 9.30 en 14.30 uur: G.F. Overweg WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo 9.30 uur: Spaans (zangdienst), 19 uur. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo: geen opgave ontvangen. Do. 11 april t/m wo. 17 april HUISARTSEN Middelburg: Zaterdag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 639933. Zondag tot 24 uur J.K. Domimcus, Dam 30, tel 639933 Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12 30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: Zaterdag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel464633. Zondag tot 24 uur: A van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 412950. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17 30 tot 18 uur (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): Zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Prins Bernhardstraat 2, Arnemuiden, tel 601308. Zon dag tot 24 uur: H J. Roelof sen, Prins Bernhard straat 2, Arnemuiden, tel 601308 Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Zater dag en zondag M Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 581276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker keMeliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A A van der Male, Duinstraat 59, Zoutelande, tel. 561282 West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag B Bouwense, Valkemsseweg 14, Biggeker ke, tel. 552190 TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: Zaterdag en zondag: J F.P. Kremer, Pijpstraat la, Middelburg, tel. 612565. Patiënten tandartspraktijk P. Malland, Tobago- laan 6, Vlissingen. Zaterdag en zondag vooi spoedgevallen tel 478290. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur)- Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 612538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C van Perestraat 1, tel. 461593 VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur. H Klompe, tel. 471140. Middelburg: van donderdag 20 uur tot zondag 20 uur: J.Dnjdijk, tel. 626045 DIERENARTSEN^ Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren): Zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R B M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel 637077 Spreekuren zonder afspraak- 11-12 uur en 17-18 uur Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 633803. Visites aanvragen van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 581443. Behan deling kleine huisdieren op afspraak Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren) Kelderweg 1tel. 592838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 593060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, van vrijdagavond t/m zon dag: M.C. van Haaren, tel. 625369. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 628288 Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 628800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 0113-249389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten-) Alarm Zeeland. 551215 Telehulp. alarmeringssysteem voor zelfstandig wonende ouderen en gehandicapten, Vlissingen, 448448. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland": 469869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 684000, Vlissingen, 448844. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 636108 Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 615551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 613362 Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 0113-249200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 637320 en 413240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 673333 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 411877, Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 413880. Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 633333.

de Faam | 1996 | | pagina 15