GEMEENTE MIDDELBURG Raad neemt besluiten over stationsgebied, stadskantoor en parkeren Parkeerbeleid vastgesteld DOE IETS AAN MUZIEK- HINDER T Bouwvergunning voor Varkensstallen Avond nieuwe inwoners Maatregelen gaan in op 1 juli Zwemlessen Welstandscommissie Gortstraat Verslavingszorg Ontvangsten Commissievergaderingen NSG Week 13 Tafeltje Dekje Woensdag 27 maart 1996 DE FAAM 5 tflii^lèvaéèlilklIlllialC. Jl Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtings winkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 675450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 9 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer M. Frensel, telefoon 675435. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): kwartaalverslag regionale politie Walcheren, notitie begrotingsbehandeling 1997. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 1 1 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schrocvcrs, telefoon 675633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): nota ambulante ver slavingszorg in Zeeland. Secretaris is de heer R. Griep, tele foon 675232. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): presentatie plannen Molenwater door architect Erskine. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 16 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 675304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectic Voorlichting en bij de commissieseretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesccretaris. Commissie maandag 15 Stadsontwikkeling, april om 19.30 uur. De gemeenteraad vergadert maandag 22 april om 19.30 uur. op Het college van burgemeester en wethouders van Middelburg heeft op 6 maart besloten om alsnog aan de heer J.H.J. Wouters uit Sint Oedenrode een vergunning te verlenen voor de bouw van twee varkensstallen te Nieuw-en- Sint-Joosland aan de Welzingedijk en Boomdijk. Het Juridisch Adviesbureau Van Groningen te Sommelsdijk heeft namens de heer Wouters bezwaar ingediend tegen het besluit van het college van 25 juli 1995 waarbij de vergunning voorde bouw van twee varkensstallen werd geweigerd. Nadat de gemeentelijke Commissie Bezwaar- en Beroepschrif ten de bezwaren van het juridisch adviesbureau in een openbare hoorzitting heeft behandeld, heeft die commissie advies uitgebracht, inhoudende dat het bezwaar gegrond kan worden verklaard. Genoemde commissie vindt dat de bouwvergunning al eerder van rechtswege is verleend en dat op die grond het besluit van het college van 25 juli 1995 niet in stand kan blijven. Het college heeft op 6 maart een besluit genomen naar aanleiding van het advies van de Comissie Bezwaar- en Beroepschriften. Het college heeft besloten het advies van de commissie ten dele te volgen. Wel is overeen komstig het advies van de*commissie het bezwaar van de heer Wouters gegrond verklaard, maar het college heeft tevens geoordeeld dat de bouw vergunning niet van rechtswege is verleend. Wel heeft het college geoor deeld dat zij de bouwvergunning had moeten verlenen. Daarom is besloten dat alsnog te doen. Aan de bouwvergunning wordt ondermeer een voor waarde verbonden inzake compartimentering van de varkensstallen met het oog op brandveiligheid. Het verlenen van de bouwvergunning betekent niet automatisch dat daarmee de varkenshouderij kan worden gerealiseerd omdat dat afhankelijk is van het in beroep al dan niet verleend worden van de milieuvergunning. Burgemeester en wethouders hebben bij besluit van 16 mei 1995 de aange vraagde milieuvergunning geweigerd. Tegen die weigering heeft de aan vrager beroep ingediend. FotoJ. Wolterbeek In de gemeenteraadsvergadering van 18 maart jl. heeft de raad een aantal knopen doorgehakt die van groot belang zijn voor de ontwik keling van Middelburg Het parkeerbeleidsplan "Sturend Parkeren" -tweede fase is vastge steld. Daarover elders op deze pagi na meer Stationsgebied De 'Nota van uitgangspunten" voor de ontwikkeling van het Stationsge bied is vastgesteld. Twee weken geleden heeft u op deze pagina uit gebreid over deze nota kunnen lezen. De hoofdpunten zijn: Het plan bestaat uit kantoren, woningen, een busstation, verkeers- en parkeervoorzieningen en een sta tionsplein met een stadskantoor. De stationsbrug wordt met het bus station aan de ene kant en een sta tionsplein aan de andere kant een samenhangend autovrij gebied. De Schroebrug wordt verbreed vooral ten behoeve van de fietsers en voetgangers. Door de verruiming van het bussta tion, gecombineerd met een elektro nisch informatiesysteem, wordt het comfort van de buspassagier ver groot en de overlast voor de aan grenzende Loskade verminderd. Tussen het station en het huidige benzinestation komt een park. In dit park wordt het gebouw van de dans school opgenomen. Ook de gietijze ren voetgangersbrug kan hier een plaats en functie krijgen. Naast het park komt een strook met woningen aan het water. Het deel van het gebied tussen sta tion en Schroebrug is een uitsteken de locatie voor kantoren. Behalve het stadskantoor zouden hier nog enkele kleinere kantoren kunnen komen en één groter kantoor. Gedacht wordt aan een groot kan- 'toor voor een rijksdienst op de hoek met de Schrocweg. De levendigheid van het gebied is voor het verblijfsklimaat en voor de aantrekkelijkheid van de noord-zuid verbinding tussen binnenstad en het zuiden van Middelburg van belang. Daarom zal nader worden bezien of in het gebied naast kantoren ook functies kunnen worden gereali seerd, die buiten kantooruren voor beweging zorgen. Na vaststelling van de uitgangspun tennota door de raad kan de ontwik keling van het stationsgebied verder worden onderzocht, kan het ont- wcrp-bestemmingsplan worden op gesteld en zal de samenwerking met andere betrokkenen worden gere geld in een samenwerkingsovereen komst. Stadskantoor De raad heeft ingestemd met de aan wijzing van het stationsgebied als locatie voor een nieuw te bouwen stadskantoor en verleent een ver volgopdracht voor het opstellen van een programma van eisen. Waarom een nieuw stadskantoor? Het DHV-Advies- en Ingenieurs- 'Tafeltje Dckje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 0118-638570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 1 tot en met 7 april Maandag gekruid gehakt, snijbonen, aard appelen Dinsdag Rundvlees in mosterdsaus, rode bietjes, aardappelen Woensdag Witlofschotel met ham-kaas saus. aardappelen Donderdag Kipfilet met bloemkool, knel- aardappclen Vrijdag Gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen Zaterdag bami goreng met kipsateh Zondag Wat de pot schaft Op dinsdag 2 april kunnen nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde perio de van het afgelopen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stadhuis kennismaken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwoners". De ontvangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burgemeester rnr. D.C.B. Burgers de gasten wel kom heten en zullen tevens veschillende wethouders het woord voeren. Tijdens het hierna volgende informele deel van de avond bestaat de gele genheid kennis te maken met de leden van de gemeenteraad en de directeu ren van de diverse gemeentelijke diensten. Tevens wordt een film over Mid delburg vertoond en zijn er rondleidingen door het gotische gedeelte van het stadhuis. Foto J. Sinke Bureau heeft de huisvesting van de gemeente onderzocht. De vragen die men zich daarbij stel de waren: hoe moet zo'n huisvesting er uit zien. wat is de huidige situatie, wat is er mogelijk en wat is de beste oplossing. Uitgangspunt voor de huisvesting van de gemeente is een sober maar doelmatig stadskantoor met een representatief bcstuursgedeelte en een klantvriendelijk openbaar gedeelte. De gemeente is nu gehuisvest op vijf locaties: 1. Lange Noordstraat 1. Stadhuis straat 1 en Helm 3 2. Stadhuisstraat 2 3. Vlissingsestraat 21 gedeelte Stadsschuur 4/6 4. Simpelhuisstraat 1 5. Vlasmarkt 45 Deze gebouwen zijn technisch wel in een goede staat, maar ze voldoen niet aan de huidige opvattingen over een modern en klantgericht kantoor gebouw. Op het gebied van de Arbo-wetgeving is er een aantal knelpunten en aandachtspunten. Bovendien is, zeker als de medewer kers van de gemeente Arncmuiden moeten worden ingepast, het aantal vierkante meters kantooroppervlak te veel te klein. Het is ook zeer gewenst om de gemeentelijke organisatiecentraal te huisvesten, omdat er dan meer dui delijkheid is voor de burgers (één centrale balie); andere belangrijke voordelen zijn. de jaarlijkse huis vestingslasten worden beperkt en door minder behoefte aan personeel en effectievere werkmethoden kan ook op de persoonslasten worden bezuinigd. Drie mogelijke oplossingen zijn onderzocht: Model 1 - Volledige nieuwbouw, een nieuw stadskantoor dus, te bou wen in het te ontwikkelen stations gebied; Model 2 - De "oudbouw", de huidi ge situatie, handhaven en verbete ren; Model 3 - Stadhuis handhaven en aanvullende nieuwbouw. In model 3 moeten de panden aan de Stadhuisstraat 2 en Helm 3 worden gesloopt. Model 2 is het duurste en voldoet niet aan de wens om de gemeente centraal te huisvesten. Dit model wordt daarom niet aanbevolen. Model 1 en 3 zijn ongeveer even duur. waarbij wordt aangetekend dat model 1 onder meer de volgende voordelen biedt: de ontwikkeling van het stationsge bied krijgt een grote stimulans; er wordt een "brug geslagen" tussen de binnenstad en Middelburg Zuid, waar ongeveer de helft van de inwo ners woont; de locatie kan ook voor andere gebruikers worden ontwik keld; de bereikbaarheid en parkecrmogc- lijkheden zijn in het stationsgebied aanzienlijk beter dan in het stads centrum. Conclusie van de nota is daarom dat nieuwbouw van een stadskantoor in het stationsgebied verreweg de beste oplossing is. Door de gemeenteraad is op 18 maart jl. het parkeerbeleidsplan "Sturend Parkeren"- tweede fase vastgesteld. Hierbij is ook betrok ken de evaluatie van de eerste fase die in 1995 is ingegaan. Doel van het plan is om de binnen stad van Middelburg goed bereik baar, verkeersveilig en leefbaar te houden. De beslispunten werden unaniem onderschreven door de partijen. Alleen de VVD heeft in een stem verklaring laten weten het niet eens te zijn met het eerste beslispunt. De vastgestelde beslispunten zijn: Op korte termijn (1996) presenteren van een plan tot aankleding van de Markt; Nog voor de zomervakantie 1996 het stadsbusvervoer evalueren en plannen maken voor klein schalig busvervoer; Nader onderzoek doen onder andere naar de parkeerbezetting in de stad; Uitbreiding van vergunningpar- kcren voor bewoners, te begin nen met gebied I (zie bijgevoegd kaartje). Aan de hand van de gevolgen hiervan voor het parkeren van bewoners in het aangrenzende gebied, zal worden bekeken wan neer en in welke straten het ver- gunningparkeren in gebied II zal worden ingevoerd. Invoeren van vergunningparke- ren voor werkers; Beperkt uitbreiden van betaald parkeren op de Loskade; Incidenteel aanpassen van bestaande parkeermaatregelen; Verzorgen van een goede com municatie; Aanpassing parkccrvcrordcning 1991; Aanpassen parkeergeleidings- systeem; Uitbreiden den. controlemogelijkhe- Deze maatregelen gaan pas in op 1 juli 1996. Omdat de commissie Stadsontwik keling en de gemeenteraad de bijbe horende parkccrverordening en par keerbelasting pas kunnen behande len op resp. 15 en 22 april is het moment van ingaan opgeschoven van 11 mei, zoals aanvankelijk gemeld, naar I juli 1996. Wat betekent dit voor u? In grote lijnen komt het op het vol gende neer, waarbij nadere bijzon derheden binnenkort zullen worden gepubliceerd in de pers en op deze pagina, of in brieven aan betrokke nen persoonlijk. - De voor 1996 verstrekte parkccr- vergunningen waren aanvanke lijk geldig tot I april; dit is in eer ste instantie verzet naar 11 mei doch dat is nu I juli geworden. Binnenkort ontvangen de betrok kenen een brief waarin dit wordt bevestigd. - Het vergunningparkeren voor bewoners zal per I juli worden ingevoerd; over de manier waar op en de tarieven zult u via de pers en deze pagina op de hoogte worden gesteld. Betrokkenen ontvangen hierover een brief. Vergunningen kunt u pas dan aanvragen nadat u die nadere informatie heeft ontvangen. - Wat hierboven wordt gesteld voor vergunningen voor bewo ners geldt ook voor de vergun ningen voor werkers. Om voor iedereen het hele pakket van maatregelen te verduidelijken zal de komende weken het nodige worden gepubliceerd. Mocht u als bewoner, ondernemer of bezoeker van de binnenstad vragen hebben, aarzel dan niet en neem in de maand mei kontakt op via de telefoonnum mers of adressen die dan zullen wor den gepubliceerd. Wacht u dus nog even tot mei want dan pas zijn alle details bekend en kunt u een volle dig antwoord krijgen. In het zwembad Poelendaele zijn nog plaatsen vrij voor mensen die zwem les willen nemen. Voor kinderen ouder dan 5 jaar is nog plaats bij de lessen voor: A-diplo ma, B-diploma, Basiszwemdiploma en zwemvaardigheid I, II, III. Voor volwassenen bij A-diploma. B-diploma. Basiszwemdiploma, zwem vaardigheid I. Voor meer inlichtingen kunt u het zwembad bellen: 626451 De vergaderingen van de Welstandscommissie/Monumentencommissie zijn openbaar. Zij worden altijd gehouden in de kantine van het gemeentelijke pand Vlissingsestraat 21, aanvang 9.00 uur. In de komende periode worden de vergaderingen gehouden op 28 maart; 11 en 25 april. Voor inlichtingen en de agenda kunt u contact opnemen met de secretaris van deze commissie, de heer M.J. Kassc, telefoon 675284. Zoals eerder gemeld worden werkzaamheden uitgevoerd aan de rijbaan en de riolering van de Gortstraat. Deze werkzaamheden zijn door de weersomstandigheden verschoven naar de periode van 18 maart tot ongeveer half mei. De Gortstraat is afgesloten voor het doorgaand verkeer inclusief (brom)fiet- sers. Muziekhinder een probleem voor u? Doe er don iets aan De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bi| hel vinden van een oplossing voor alle vormen van lawaai in en om huis NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delft De Regionale Commissie voor de Ambulante Verslavingszorg in Zeeland heeft in nauwe samenwerking met de instelling voor ambulante verslavings zorg een concept-beleidsnota gcpuliceerd over de ambulante verslavings zorg. De concept-nota is aangeboden aan alle Zeeuwse gemeenten en een groot aantal Zeeuwse instellingen. Tot 30 april 1996 worden deze in de gelegen heid gesteld op het concept te reageren. Daarna zal de commissie besluiten of de ingekomen reacties aanleiding zijn tot wijziging van het concept. Belangrijkste doelstelling van deze concept-nota is de samenwerking tussen de Zeeuwse gemeenten en de verslavingszorginstelling te structureren. Daarnaast streeft de commissie na dat gelden zo effectief mogelijk worden gebruikt en ten goede komen aan de gebieden waar zich veel problemen voordoen als gevolg van verslavende middelen. Op donderdag 28 maart ontvangt het gemeentebestuur van Middelburg om 10.15 uur in de Burgemeester- en Wethouderskamer van het stadhuis een gezelschap van tien volksvertegenwoordigers van het Zuid-Afrikaanse African National Congress (A.N.C.). Op maandag 1 april ontvangt het gemeentebestuur van Middelburg het Zee land Youth Chorale uit het Amerikaanse Zeeland. Het Zeeland Youth Chorale bestaat uit een gezelschap van 44 highschool- lecrlingcn uit de plaats Zeeland, die gelegen is in de Amerikaanse staat Michigan. Het Amerikaanse koor zal tijdens een concerttour optredens ver zorgen op verschillende plaatsen in Nederland, waaronder Middelburg, Goes en Hulst.

de Faam | 1996 | | pagina 5