Wereldburgers naar Middelburg ar melse INFOLIJN KINDERMISHANDELING Sta ook graag voor A.A.P. Provincie Zeeland ITALJET FORMULA 50 Commissies Jfe. Over sommige geheimen moet je praten. WÊsmmmmsmmÊÊÊÊÊÊ^mÊÊMÊmmÊÊmmmtBsm ^Officiële Mededelingen mmmmmmmÊÊmmmmmmÊm Milieu Saneringsplan Arnemuiden Wijziging vergunningen Hercules Vergunning Westerschelde bv Wegens enorm succes houden wij nog 1 week onze openingsaanbiedingen Ruitersport "De Paerestai Zeer unieke bromscooter TWEEWIELERS Stichting AAP geeft exotische dieren een 2e kans. Woensdag 13 maart 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Abdij Nieuws Binnenkort vergaderen een aantal statencommissie. Op die manier wordt de besluitvorming in Provin ciale Staten voorbereid. In de commissies zijn alle fracties van de politieke partijen die in de staten zitten, vertegenwoordigd. De vergaderingen van de statencommissies zijn open baar en ze beginnen met spreekrecht voor het publiek. Dat wil zeggen dat belangstel lenden het woord kunnen voeren over een van de onder werpen op de agenda om op die manier de statenleden te informeren. Tenzij anders vermeld zijn de ver gaderingen steeds in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg. De agenda's en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatie centrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De statencommissie welzijn vergadert maandag 18 maart, aanvang 09.30 uur. De agenda vermeldt de volgende onderwerpen: bijdrage voor de inrichting van een sociaal pension en slaaphuis in Terneuzen, verlenging project steunpunt voorlichting kindermishandeling, plan van aanpak opvoedbureau Goes door St. Jeugdzorg Zee land, notitie arbeidsparticipatie, herstructurering welzijnsstruc- tuur, subsidie restauratie Ned. Herv. kerk in Brouwershaven, no titie hoofdlijnen provinciaal 'der de'' partij beleid, subsidie 1996 LOBB, financiering regionale ontwikkeling en stimulering ouderenzorg, woonzorgcentrum voor verpleeghuisgeïndiceerden Hulst, wachtlijst ouderenzorg, Monumenten Selectie Project Zeeland. De statencommissie voor waterstaat en verkeer komt maandag 18 maart, 13.30 uur bijeen. De volgende onderwerpen staan op de agenda: voortgang PSD, boekje Heen en Weer (Stichting VMC), overzicht aan- en verkopen in de periode 1 juli 1995 t/m 30 december 1995, prioriteitenlijst, meerjarenplan verkeersveiligheid, legesverordening provincie Zeeland. De statencommissie voor eco nomie vergadert woensdag 20 maart, aanvang 15.30 uur. De agenda luidt: notitie Recron over overheidsheffmgen in de recreatiesector, budgetfinancie ring en herstructurering Provin ciale VW, onderzoek naar regio nale distributie, subsidie voor ontsluiten bedrijventerrein Wel gelegen in Tholen, uitwerking convenant ruimtelijk economische activiteit, notitie arbeidsparticipa tie. De statencommissie ruimte lijke ordening komt vrijdag 22 maart, 09.30 uur, bijeen. De agenda vermeldt twee onder werpen: natte ecologische verbindingszones in Zeeland en de Regiovisie 2 Schouwen-West. De statencommissie voor milieu vergadert vrijdag 22 maart, 14.00 uur op het adres Groene Woud 1 in Mid delburg. Op de agenda staan de volgende onderwerpen: natte ecologische verbindingszones in Zeeland, actieprogramma diffuse bronnen van waterverontreiniging en de subsidieronde 1996 van het Milieufonds. De provinciale commissie milieubeheer en waterhuishouding (een adviescommissie) vergadert donderdag 21 maart, 14.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De agenda vermeldt een presen tatie van duurzaam bouwen. Daarna praat de commissie over duurzaamheid. Herstel natuur De termijn voor het indienen van schriftelijke reacties op het project Herstel Natuur Wester- schelde is verlengd tot 22 maart. De schriftelijke reacties kunnen worden gestuurd aan Provincie Zeeland, BOWS, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De laatste algemene bijeenkomst voor belanghebbenden is donder dag 14 maart, aanvang 19.30 uur in gemeenschapscentrum De Vroone in Kapelle. Zaterdag 11 mei vindt de jaarlijkse uitreiking plaats van de Four Freedoms Awards, een hoge onderscheiding voor personen of instellingen die zich op een bijzondere manier hebben ingezet voor het behoud van menselijke rechten. De jaarlijkse uitreiking vindt om en om plaats in Middelburg, in de Nieuwe Kerk, en New York. Dit jaar is het weer de beurt aan Middelburg. Koning Juan Carlos van Spanje; premier Shimon Peres van Israël; de voormalige aartsbisschop van Canterbury Robert Alexander Kennedy Runcie; John Hume, voorzitter van de Sociaal Democratische Arbeiderspartij van Noord- lerland en de organisatie Artsen zonder Grenzen, verte genwoordigd door de neder- landse directeur Bressiaander Jacques de Milliano, ontvan gen zaterdag 11 mei een van de Freedoms Awards, een hoge Amerikaanse vrijheids onderscheiding. Koning Juan Carlos krijgt de algemene onderscheiding, de Four Freedoms Medal, omdat hij de democratie in Spanje heeft weten te verankeren en door persoonlijk ingrijpen wist te voorkomen dat het leger de macht weer overnam. Israels premier Shimon Peres staat dagelijks in het nieuws voor zijn strijd voor vrede in het Mid den-Oosten. Hij krijgt de award voor 'Vrijwaring van vrees. Aartsbisschop Runcie heeft nooit een blad voor de mond genomen bij allerlei maatschappelijke vraag stukken en bleef streven naar goede verhoudingen tussen de kerken in Engeland. Hij krijgt de award voor 'Vrijheid van gods dienst'. John Hume ontvangt de award voor 'Vrijheid van meningsuiting' vanwege zijn niet-aflatende inzet voor het oplossen van de Noord- Ierse kwestie. De Award voor 'Vrijwaring van gebrek' gaat naar Artsen zonder Grenzen. De organisatie staat op de bres voor het recht van ieder een op humanitaire hulp in ramp gebieden. Franklin D. Roosevelt De onderscheidingen zijn ont leend aan een beroemde State of the Union, een soort troonrede, van de Amerikaanse president Franklin D. Roosevelt in 1941. De Verenigde Staten waren toen nog met betrokken bij de Tweede We reldoorlog, maar het leven daar stond al wel in het teken van die strijd. President Roosevelt keek in zijn State of the Union tot het Congres alvast vooruit op de wereld van na de oorlog. Die zou volgens hem geba seerd moeten zijn op vier es sentiële vrijheden: - de vrijheid van meningsui ting, - de vrijheid van godsdienst (of levensovertuiging), - de vrijwaring van gebrek, - de vrijwaring van vrees. Verenigde Naties De vier vrijheden zouden overal in de wereld gerespecteerd moeten worden. Ze spelen een belangrijke rol in het Handvest van de nog op te richten Verenigde Naties (VN). De oprichtingsvergadering van de VN in april 1945 mocht de Ameri kaanse president niet meer mee maken. Hij stierf kort tevoren. Maar zijn vrouw, Eleanor Roose velt, gaat in zijn geest verder. Als voorzitter van de mensenrech tencommissie van de VN maakt zij in 1948 mee dat de Algemene Vergadering van de VN de Univer sele Verklaring van de Rechten van de Mens vaststelt. Roosevelt Institute Het Roosevelt Institute in New York is opgericht in de jaren vijftig en onderscheidt jaarlijks perso nen of instellingen die zich ver dienstelijk hebben gemaakt op het gebied van de vier vrijheden. Dat de onderscheidingen nu ook in Middelburg worden uitgereikt is een samenloop van redenen en toevallige omstandigheden. Zo zijn er oude vriendschaps banden tussen Nederland en de V.S. De Roosevelts stam men zeer waarschijnlijk af van Zeeuwse voorouders die in de zeventiende eeuw vanuit Oud- Vossemeer zijn geëmigreerd naar het toenmalige Nieuw- Amsterdam. En tot slot, Zeeland heeft altijd een warm plaatsje gehouden in het hart van William Vanden Heuvel, de huidige president van het Roosevelt Institute in New York. Zijn ouders namelijk zijn in 1923 vertrokken naar Amerika vanuit hun woonplaats Breskens. Studiecentrum Vanden Heuvel stond, samen met de Zeeuwse oud-commissaris van de koningin, dr. C. Boertien, aan de wieg van Roosevelt Studie centrum in de Middelburgse Abdij. In dit centrum is een permanente tentoonstelling te zien over leven en werk van de Roosevelts. Verder beschikt het centrum over voor Europa uniek bronnenmate riaal over de geschiedenis van de V.S in deze eeuw. Vragenuurtje' Na de uitreiking van de Awards 11 mei in Middelburg, krijgen scholieren de kans vragen te stellen aan laureaten. Scholieren moeten hun vraag en de moti vering waarom juist deze vraag aan die persoon, voor 1 april hebben ingeleverd bij hun leraar geschiedenis. Een jury selecteert de 'beste' vijf vragen voor elk van de wereldburgers. De winnaars mogen aanwezig zijn bij de plechtigheid in de Nieuwe Kerk en mogen hun vraag mondeling stellen. Stremming Zeelandbrug De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 18 op dinsdag 19 maart van 23.30 tot 00.30 uur gestremd voor gemotoriseerd verkeer. In de tijd dat de brug met beschik baar is, wordt gewerkt aan de dwarskrachtdeuvels, die onder deel zijn van de schokbrekers in de voegen van de betonelemen ten van de brug. Bij het stellen van de deuvels mag de brug niet worden belast met verkeer. Bij de Zeelandbrug en op de toe- leidende wegen wordt het verkeer geattendeerd op de stremming en verwezen naar de alternatieve route over de weg over de storm vloedkering in de Oosterschelde. In de maand april zal gedurende 2 nachten de brug ook een aantal uren zijn getremd. De precieze data en tijden zullen eind maart in Abdij Nieuws worden bekend gemaakt. ■■■■■■mi Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een melding, een bodem- onderzoeksrapport en een sane ringsplan ontvangen van Project- buro Jeugdruimte te Utrecht. Het betreft het voornemen de bodem te saneren aan de Zilveren- schorweg 1 te Arnemuiden. Op grond van artikel 29 van de Wet bodembescherming dienen Gede puteerde Staten van Zeeland aan te geven of het een geval van ernstige verontreiniging betreft. De melding en andere stukken liggen van 13 maart tot en met 9 april 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, kamer 224, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeentehuis van Arne muiden, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en (na telefonische afspraak met de gemeentebode 0118-572055 tst 20) op dinsdag avond van 17-20 uur. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de vergunningen wet milieubeheer van Hercules bv in Middelburg gewijzigd. De toege stane geluidruimte moest door aanvullende geluidvoorschriften worden vastgelegd. Rekening is gehouden met de vastgestelde geluidzone rond industrieterrein Arnestein en met de maximaal toelaatbare geluidbelasting van 55 dB(A) op de gevels van wonin gen binnen die zone. De toegela ten geluidbelasting wordt met overschreden, wel moet Hercules binnen zes maanden geluidredu- cerende maatregelen treffen. Het besluit en overige stukken liggen ter inzage van 14 maart tot en met 24 april 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, en in het gemeen tehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en 13-17 uur en (na tel. afspraak 0118- 675241) op donderdagavond van 18-21 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werpbesluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben mgerbacht tegen het ontwerp-besluit, kunnen tot en met 24 april 1996 tegeri het be sluit beroep instellen bij de Afd. bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het besluit wordt op 25 april 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Westerschelde bv een vergunning wet milieubeheer verleend voor de op- en overslag van gescheiden ingezameld plastic-, folie- en kunststofafval op een gedeelte van het haventerrein van de nv Haven van Vlissingen aan de Engelandweg en in een loods van DSIS, eveneens aan de Engelandweg, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 720. De vergunning ligt van 14 maart tot en met 24 april 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en bij de sector Stadsontwikkeling van de gemeente Vlissingen, tijdens kantooruren van 9-17 uur en na telefonische afspraak (0118-487204) op woensdag van 17.15-20.15 uur. Degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunnmg, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 24 april 1996 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De vergunning wordt op 25 april 1996 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afd. bestuursrechtspraak van de Raad van State. RIJLAARZEN alle maten, nu35,- CAPS aanb. alléén in Middelburg, nu35,- ZWEPEN vanaf5,- enz. enz. Stapt u eens bij ons binnen Tot ziens bij "De Paerestai" in Middelburg en Goes Herenstraat 27 Kolveniershof 25 4331 JS Middelburg 4461 DC Goes Tel. 0118-643509 Tel. 0113-214160 De Formula 50 staat qua techniek als styling op eenzame hoogte Uitgevoerd met SIS veer-/stuursysteem Nu 5,595,- bij ons in de showroom Exclusief dealer: Goes - Middelburgsestraat 16 - 0113-227283 06-8381 *20 cent per minuut de beste keus in audio, video en elektro VLISSINGEN. Mirocenter. Gildeweg 6, (0118) 43 10 06. GOES. SI Adriaanslraat 1(0113) 25 02 22 HULST, Vismarkt 1c. (achter Zeeman). (0114) 31 99 20 TERNEUZEN. Arsenaalstraat 6. (0115) 69 71 02. Eleanor Roosevelt Prinses Juliana Franklin D. Roosevelt 1943 KORTING OP THEATER, CONCERTZAAL, MUSEUM bibliotheek, reizen, tijdschriften Koop je CJP bij ABN-kantoren, VW, Kf7l!^^ bibliotheek of gemeentehuis. Voor informatie: 020 - 26 33 45. De Stichting AAP in Amstelveen biedt al sinds 1972 een unieke vorm van opvang voor apen en andere uitheemse dieren, die tegen hun wil naar Europa zijn gehaald. Binnenkort moet Stichting AAP verhuizen. De gemeente Amstelveen heeft al een perceel grond toegewezen en er ligt een fantastisch plan voor een multifunctioneel opvangcentrum. Wat we alleen nu nog nodig hebben is geld. Veel geld. Sta daarom ook voor A.A.P. en word donateur. Dan bent u straks van harte welkom in ons nieuwe bezoekerscentrum. Geef A.A.P. een goed onderdak. GIRO 3534.

de Faam | 1996 | | pagina 9