In topvorm Nederland hult zich 's nachts in het duister portieve stijl Glttrtzend de zon ifi Van badpak naar badset Fraaie lingerie voor dag en nacht terne aAITO Langeviele 36. Middelburg 0118-643174 Speciaalzaak Goes, Klokstraat 21 Middelburg, Lange Delft Woensdag 13 maart 1996 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 ■&W wmm naast voud Deze lente zien we bij lin gerie twee trends, die bijna haaks op elkaar staan: glamour en een voud. De eerste wordt beheerst door kant, gebor duurde tule en satijn. Stoffen waar wij Nederlanders dol op zijn. Nieuw is de zogenaamde eenvoudtrend die over komt waaien uit Amerika met sober uitgewerkte artikelen, gemaakt van microvezel en andere nieuwe synthetische stoffen. Moderne lingerie houdt gelijke tred met de mode In bovenkleding. Daarom zul je dit seizoen naast fris wit en mooie huidtinten ook lingerie in actuele modekleuren tegen komen, in pastels, oranje, appel groen, citroen geel en turquoi se. Precies wat je nodig hebt bij je nieuwe outfit. De mode in onder- kleding vertoont, naast een filmster achtige versierde glamour, een heel simpele, naturel te genhanger. Dc shortjes, topjes en haltermodellen beha's die we kennen in stretchtricot, zijn de voorlopers van een serieuze sportieve rich ting. Dat sporten zon der goede sport-beha slecht is voor de huid van de borsten, daar van zijn tegenwoordig steeds meer vrou wen overtuigd. Voor echte funktio- naliteit, voor beha's die verantwoord kunnen worden gedragen bij diverse takken van sport, komt meer kijken dan een goede katoen met Lycra. Een echte sportbeha is gemaakt van een stevig materiaal, dat de borsten goed strak tegen het lichaam drukt en is uitgerust met brede verstelbare banden of een racerback. De push up beha, tailleslip, string, slipdress en stringbo- dy zijn de bestsellers van vorig jaar en deze blijven ook komende zomer favoriet in ondermode. We zien niet direct nieuwe modellen want ontwerpers kozen ervoor om bestaande lingerie-succesar tikelen te verfraaien. En terecht. Belangrijk is de combinatie van luxe en comfort, de verbinding tussen een schitterend materiaal en een perfecte modellering. Zo heeft de string bijvoorbeeld de afgelopen seizoenen een enorme ontwikkeling doorgemaakt. De drijfveer om een string te dragen is - anders dan men zou denken - niet in eerste instantie het sexy voorkomen. De ware reden is veel simpeler. Doordat de string niet knelt en geen hinderlijke afdrukken ach terlaat, is hij gewoon ideaal om ondei strakke broeken of bij het sporten te dragen Het figuur is belangrijker dan ooit. Maar het is nu minder een kwestie van slank zijn dan wel van het hebben van een goed geproportio neerd lichaam. Het is een spel voor alle leeftijden en de nieuwe lingerie kan enorm helpen om het beoogde resul taat te behalen. Na de introductie van de push up beha, alweer enkele jaren geleden, zagen we ook de terugkeer van het corset je. Beide vormden ze de- start voor een hele nieuwe bodyshaping stijl. Shape- wear is de verzamelnaam voor deze lingerie die het lichaam stroomlijnt, het een andere vorm laat aannemen. Naast de push up beha zien we een groot scala van deze bodys- hapers, zoals brede elastische banden, die- de taille insnoeren, elastische rokjes die- de heupomvang aan banden leggen en controlerende slips met een hoog per centage Lycra. Na de boezem en de buik zijn nu ook de billen aan de beurt. Het laatste nieuws op dit gebied is de push up slip, om eventuele hangbillen in bedwang te hou den! Het Is bijna niet te geloven, maar in Nederland wordt de min ste nachtkleding van alle Europese landen verkocht. Hebben wij dan echt niets aan in bed, of doen wij veel langer met onze nachtkleding dan onze buren. Aan de keuze kan het niet lig gen, want ook wat dat betreft breken we een record. Nergens zijn zoveel merken te koop als hier, terwijl we maar een klein land zijn. Er is wat je noemt voor elk wat wils. Wie luxe zoekt, heeft keus uit chi que modellen van flinterdun batist en zijde, met garneringen van kant, borduursels, applicaties, rushes en plissé in pasteltinten, wit en champagne. Voor de sportiever ingestelden is de kleur rood het allernieuwste en is er een keur aan strepen, ruiten en patchwork. Veel merken hebben de afgelopen jaren hun best gedaan de vertrouwde nachtjapon en pyjama om te toveren tot vrije- tijdspak, huisjurk of strand outfit, want multi-functionaliteit is in. Het resultaat is een keur aan jurk jes, hessen, vesten, broeken, tops, jasjes en ander moois om ieder vrij uurtje van de dag of nacht rn door te brengen. Bijna alsof het om gewone bovenkleding gaat. Met een link naar sportswear worden shorts en tops komende zomer van meer in het oog springende details voorzien. Hetzelfde geldt voor de gestroomlijnde bodies, maar die- maken na de eerste grote hype nu vooral nog furore in sportzaal en discotheek. Hoog waardige katoenkwaliteiten, allemaal elas tisch, stelen de show. Een uitzondering vormt de badmode voor mannen, waar mooi dun syn thetisch materiaal het wint. Naast uni wit, zwart en grijs melee, zijn denim inspiraties en pastels de nieuwe ondermode kleuraanwinsten voor de man. Wie extremer wil, heeft keus uit camouflage- prints, afgezet met net, en exotische dierenhuidprints. Met het op de markt komen van spraak makende collecties rondom bekende spor ters en designers, gaan steeds meer man nen zelf hun onder goed kopen en laten dat niet meer over aan hun vrouwelijke partners. Eindelijk worden ook zij direct aangesproken. En dat is niet zo vreemd, want mannen moe ten het per slot van rekening zelf dragen en zich er lekker in voelen. Blij met deze omgekeerde vorm van emancipatie snellen velen van hen met een naar de winkel. En... ze geven voor een lekkere en modi euze slip veel meer uit dan hun geliefde partner dat ooit voor hen deed. Vrouwen worden vrouwelijker, man nen weer mannelij ker. De aandacht voor het lichaam is, wat later dan bij de vrou wen, nu ook bij de man volop aan de gang. In navolging op trendy Amerikaan se ontwerpers zijn nu ook de meest con servatieve merken overstag en hebben hun collecties aange past aan de nieuwe zelfbewuste man. Een geaccentueer de belijning is troef, sterk opko mend als nieuwe vertaling van het ouderwetse ondergoed. Favorieten zijn de strakke maar soepele boxers horts in diverse lengtes. In de zomer van 1995 vormde Baywatch de vereenzelviging van een sportie ve, doch sexy strandcultuur. Voor komende zomer is dat moeilijker te voor spellen, daarvoor zijn de verschillende types badkleding te divers. Maar wie echt in de mode wil zijn, kiest voor een prachtige glamoitrlook in gonzende metallic of changeant stoffen en voor flinterdunne Lycra. In een modern badpak moet je het liefst alles kunnen doen: zwemmen, sporten, flaneren en zonnen. De stoffen van badkleding moeten dan ook aan veel eisen voldoen. Als materialen zien we veel stretchkatoen, maar in nog grotere mate worden high tech synthetica gebruikt. Synthetisch is geen eng woord meer, want de stofontwikkeling is niet meer terug te draaien. Van de nieuwste snufjes die hun oorsprong vin den in de ruimtevaart en topsport, hebben wij allemaal dagelijks profijt. De nieuwe badmodematerialen zijn elastisch, in een mum van tijd droog, sterk en goed opgewassen tegen chloor, zon en zand. Bovendien hebben ze dankzij de nieuwe technieken alle voordelen van natuurlijk materiaal: ze zijn ademend en zacht voor de huid. Maar het spreekt vanzelf dal het veelvuldig van de glijbaan gaan in het zwembad andere eisen stelt aan een badpak dan een zonnebad op het strand. Let daarom goed op de instructies op het etiket omtrent behandeling en wasbaarheid. Het werkt preventief en voorkomt teleur stellingen. WMM. Y///A mm Het kon niet uitblijven. Wie zich in het dage lijks leven in een push up beha hult, gaat straks niet meer naturel het strand op. Enkele durfals trokken daar mee vorig jaar al bewonderende blikken, en deze zomer doet de push up badkleding dan ook resoluut zijn intre de. Heel actueel is een lijnenspel in badkleding die doet denken aan Esther Williams, de Amerikaane filmster bekend om haar zwemspekta- kels. Het is een couture richting die sterk door gaat zetten. Voorbodes daarvan zijn, naast de bijzondere belijning, de doorkijkjes door middel van opengewerkt materiaal. Andere glamour uitingen zijn reptielprints, transparante plastic details en lakstretch. Ook elegante streepjes geven een voorbeeld van deze nieuwe sophisticated look. Jong en grafisch zijn de tweekleurige badpakjes en natuurlijk is de bikini een blijver, in tal van frisse kleuren. Sportieve modellen, felle kleuren, grote contrastbiezën, veel zwart wit, maar ook bloemen- en fruitprints, naast glamoureus zil ver, goud en pastels overgoten met een parelmoer glans. Dat is de badmode voor zomer 1996 in vogelvlucht. Maar er is meer nieuws. Het natte pak wordt pas compleet met een jasje, jurk, leg ging of T-shirt, die met name ook buiten het strand worden gedra gen. Deze badmode accessoires knipogen vrolijk naar de boven kleding. Ook is er nog een nieuwe vorm van mix en match in ont wikkeling. Steeds meer merken brengen losse artikelen op de markt, zodat je zelf je setje kunt samenstellen en het geen pro bleem meer is als je topmaat 42 en je broekje 38 moet zijn. De tijd is voorbij dat we met één setje lingerie en één nachthemd door het leven kunnen. Nu boven- en ondermode en zelfs ook nachtmode steeds meer op elkaar afgestemd worden - en soms zelfs uitwisselbaar zijn - trekken we lingerie aan die hoort bij onze bezigheden. We gaan toe naar bodyfashion voor alle momenten. Daar voor worden ons heel wat moge lijkheden gebo den. Zo is er bij lingerie keus uit funktionele drie kwart cup beha's, luxe balconets, sexy push up's en sportbeha's, alles met bijpas sende slips. Voor de nacht zien we naast de klassieke pyama's steeds meer de sierlijke slipdress, waarmee je net zo goed in de tuin kunt zitten als naar een feestje gaan. Deze zomer zien we dit frêle negligé volop in zoete pas tels en in matte of glanzende materia len.

de Faam | 1996 | | pagina 21